Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Vaidlonys – Troškūnų miesto kaimynai. Nors oficialiai laikoma, kad kaimas yra už 2 kilometrų į vakarus nuo Troškūnų, bet jei ne lentelė, nurodanti kaimo pavadinimą, nesuprastum, kad esi ne Troškūnuose.
Nuo 1744 metų, kai Vaidlonys pirmą kartą paminėti rašytiniuose šaltiniuose, iki dabar Vaidlonys susiliejo su Troškūnų miestu.

 

Istorijos klodai – gilūs

Skirtingai nuo daugelio kaimų, Vaidlonys turi seną ir gilią istoriją – jie minimi ir 1744 m., ir 1789 m. sudarytame Troškūnų parapijai priklausančių kaimelių generaliniame rejestre. 1923 m. kaime buvo 64 sodybos – 319 gyventojų. 1929 m. kaimas išskirstytas į vienkiemius, tuomet turėjo 572,71 ha žemės. Praūžus Antrajam pasauliniam karui, 1949 m. kaimas buvo įjungtas į P. Cvirkos kolūkį, nuo 1950 m. priklausė K. Štaro, Vaidlonių kolūkiams, kol 1992 m. ūkis iširo. Dabar kaime yra 136 sodybos – 2001 m. buvo 351 gyventojas, 2011 m. buvo priskaičiuojama 296 gyventojai.
Vaidlonys gali didžiuotis davę Lietuvai nemažai šviesių ir nusipelniusių žmonių. Čia gimė knygnešys Mataušas Imbrasas, visuomenininkas Stasys Klimaitis, laisvės gynėjas, Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvis, Vyties Kryžiaus kavalierius Adomas Šibirkštis, ekonomistas, žurnalistas Jonas Karka, kunigas Vytautas Masys.
Vaidlonis išgarsino ir pokaris, čia veikę Antano Slučkos-Šarūno būrio partizanai, kurie 1944 m. rudenį kaimo teritorijoje užpuolė sovietinės kariuomenės karininkus.
Kaimas išsidėstęs lygumoje, bet jo teritoriją kerta upelė Juosta, čia išteka jos intakas Jūrupis, o į Juostą čia įteka dešinysis intakas Malmaža ir kairysis intakas Užlupys.

Susijungė kolūkių laikais

Kiek pavažiavę už ženklo „Vaidlonys“ sutinkame ant šaligatvio besišnekučiuojančias dvi moteris. Janina Tamašauskienė ir Palmyra Rimkienė paklaustos, ar jos vaidlonietės, sakė, kad „mes nesiskirstom“, vis dėlto J. Tamašauskienė teigė, kad ji yra tikra vaidlonietė, gyvenanti kaime jau 55 metus. Su vyru Stanislovu užaugino dukrą, kuri gyvena Vilniuje, ir sūnų, gyvenantį Panevėžyje. „Turim keturis anūkus, tris mergaites ir berniuką“,- šypsojosi moteris. P. Rimkienė teigė jau gyvenanti Troškūnuose, bet aiškios ribos nejaučianti. „Kaimas buvo atskirai, bet kolūkių laikais namai susijungė, va ten, kur stovi kolūkmečio Vaidlonių gyvenvietė, iš viso buvo bala, atsimenu, kaip ateidavom čiuožinėti ant ledo“,- pasakojo moteris.
P. Rimkienė sakė esanti šių kraštų senbuvė, dirbusi akušere, tad per jos rankas nemažai žmonių ir į pasaulį atėjo. Tik vėliau, kai Troškūnuose panaikino skyrių, dirbusi medicinos sesele. J. Tamašauskienė šypsojosi, kad ir jai dar tekę tame pačiame skyriuje gimdyti. Paklausus, ar pamena, kiek vaikų anais laikais pagimdydavo Troškūnų krašto moterys, P. Rimkienė sakė, kad nemažai. „Dabar per metus Anykščių rajone apie šimtą tepagimdo, o kol Troškūnuose buvo akušerinis skyrius, kasmet gimdavo po 250-280 vaikų“,- sakė ji. P. Rimkienė sakė dabar gyvenanti viena, dalyvauja moterų sueigoje „Kartų ratas“, kuriai vadovauja Neringa Damauskienė.

Vieniems gerai, kitiems –
vilkai

Moterys sakė, kad kasdienybė pastovi, o sekmadieniais abi nueina į bažnyčią, ir pasidžiaugė, kad gyventi Vaidlonyse ramu, net ir namai, kurie stovi tušti, ilgapirščių neliečiami, nebent išlupa metalą kur. „Žiūri, kur kapeiką greičiau paimt,o šiaip ramu, tik vištos kartais dingsta“, – juokėsi moterys. Jų pastebėjimu, kažkur dingo ir Vaidlonyse gyvenę čigonai.
O štai vaidlonietis vyras, nenorėjęs sakyti pavardės, ne tokios geros nuomonės buvo apie kaimo gyventojus. „Kaime gyventi gera? Ką čia šnekat? Kokie dabar laikai, juk žmogus žmogui – vilkas, papjaus“,- išaiškino vyriškis padėtį Vaidlonyse. Kai paprieštaravau, kad agresyvių kaime nesutikome, o ir iki šiol vaikštom su rankom ir kojom, neapgraužti, vyriškis tik burbtelėjo: „Gal neskanūs“… Ir nuėjo…
Troškūnų seniūno pavaduotoja Laima Repečkienė, pakalbinta apie kaimo gyventojus, sakė, kad dirbanti seniūnijoje palyginti neseniai, visko dar nespėjusi pažinti, bet tvirtino, kad žmonės čia šviesūs.
Janina Šimoliūnienė, kurią troboje radome plaunant rūbus, sakė, kad į Vaidlonis atsikėlė prieš 12 metų iš Panevėžio. „Išėjau į pensiją, ką veikti mieste, tai nusipirkome čia namus ir persikėlėme. Sodas, daržas, kaimynai geri“, – sakė J. Šimoliūnienė

Gamina avilius ir vonios
baldus

Pažiūrėjome, kas liko iš Štaro kolūkio didybės, nes Vaidlonys buvo centrinė šio kolūkio gyvenvietė. Apvažiavome buvusio gyvulininkystės komplekso teritoriją.
Buvusių garažų teritorijoje šeimininkauja vienintelis Vaidlonių „darbdavys“ UAB „Karuba“. Viduje radome ir patį bendrovės vadovą Arvydą Urboną, kuris dirbo lakavimo ceche. Pasak verslininko, jis į Vaidlonis sugrįžo po 20 metų. „Mokiausi, gyvenau Vilniuje, dirbau, o dabar sugrįžau, anksčiau čia buvo linksmiau. Kaime buvo daug jaunos ir pigios darbo jėgos, bet atsitiko taip, kad žmonės, kurie nori dirbti, padirbo, pasimokė ir išvažiavo, kas į užsienį, kas į artimesnius miestus. Mes negalime jiems mokėti tokio atlyginimo kaip užsienyje, ir net tokio – kaip didmiesčiuose“,- sakė verslininkas.
A.Urbonas minėjo, kad verslui atsiliepė ir krizė. „Pas mus geriausiu metu dirbo 42 žmonės, o dabar dirba 10, visi vietiniai, su darbuotojais, kai jų prisireikia, tikrai yra problemytė“, – sakė A.Urbonas.
Bendrovė gamina vonios baldus olandams, stalus vokiečiams, vaikų baldus lietuviams, o dabar gamina interjero detales gretai atsidarysiančiam SPA Anykščiuose pastatui.
Dar viename ceche bendrovės vadovas parodė ir jų gaminamus avilius. „Tai daugiaaukščiai aviliai, kuriuos gaminame lietuvių bitininkams. Šiek tiek nuperka ir latviai“,- rodė produkcijos pavyzdžius A. Urbonas. Beje, vyras pasakojo, kad ypač atsakingai į baldus žiūri olandų užsakovas, su kuriuo jis gerai sutaria, olandas pats atvažiuoja patikrinti baldų partijos į Vaidlonis.

Masažinį stalą išmainė į paštininko krepšį

Kaime sutikta jauna mergina Sandra Steponavičiūtė pasirodė esanti paštininkė, kuri aptarnauja Vaidlonių kaimą. „Mokiausi kineziterapeute Utenos kolegijoje, bet atsirado laisva darbo vieta, todėl nusprendžiau geriau eiti dirbti, negu vėliau sėdėti be darbo“,- kaip prieš ketverius metus tapo paštininke, pasakojo S. Steponavičiūtė. Paklausta, ką skaito Vaidlonių gyventojai, ji sakė: „Prieš krizę spaudos prenumeravo daugiau, dabar daugiausia skaito „Anykštą“, laiškų nemažai išnešioju“. Paklausus, ar skaito vaidloniečiai „Pleibojų“, mergina juokėsi: „Kaip tik šito neskaito“.
Ji mažu automobiluku apvažiuoja vaidloniečių namus, pažįsta vietinius gyventojus ir net jų šunis. Nežinia, kaip dėl vyriškio minėtų vilkų, bet šunys Vaidlonyse taikūs – S. Steponavičiūtė sakė, kad dar nė vienas nėra jai įkandęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama