Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Kavarske pervažiavus tiltą, pasukus į dešinę, už gerų keturių kilometrų pasitinka Šerių kaimo trobos. Dviaukščiai daugiabučiai liudija kaimą buvus Jakšiškio tarybinio ūkio, Šerių kolūkio centrine gyvenviete. Kaime, pasak Kavarsko seniūno Algirdo Gansiniausko, gyvenamąją vietą deklaruoja 234 žmonės, o kaimas garsėja veiklia, ką tik dešimtmetį atšventusia kaimo bendruomene.

Jei nebūtų veiklos, nors
eik į mišką ir kauk!..

Vos įvažiavus į Šerius dėmesį patraukė šviesių spalvų tvarkingas pastatas. Nors buvo tik devinta valanda ryto, apie pastatą zujo žmonės, jau dirbo jame įsikūrusi biblioteka. Antai braškių augintojas iš gretimo Pravydžių kaimo atėjo kopijuoti kažkokių popierių, keli gyventojai užsuko paskaityti laikraščių, kiti rinkosi atidirbti už socialines pašalpas, nes jas gaunančių kaime labai daug. Tie darbai daugiausia susiję su kaimo aplinkos tvarkymu, o keliems vyrams kliuvo atkasti trūkusią vandentiekio trasą. Su reikalais užsuko kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Bakšienė.
Pasak bibliotekininkės Virginijos Jakučionienės, kaimo gyvenimas ir sukasi apie biblioteką bei tame pačiame pastate įsikūrusią kaimo bendruomenę. „Kažkada Šeriuose buvo pradinė mokykla, vaikų darželis, medicinos punktas, tarybinio ūkio administracinis pastatas, tačiau teliko nuo 1967 – ųjų veikianti biblioteka ir čia įsikūrę bendruomenės namai, kuriais po restauracijos labai džiaugiamės, – sakė apie pustrečio šimto skaitytojų aptarnaujanti bibliotekininkė. – Skaito 38 vaikai ir ne tik iš mūsų kaimo, bet ir gretimų. Žmonės ateina paskaityti laikraščių, susimokėti mokesčių, panaršyti internete. Vietų prie penkių kompiuterių dažnai stinga, kai kam tenka ir palūkėti“.
Vidugirių kaime gimusi ir augusi V. Jakučionienė į Šerius atvažiavo 1982 – aisiais, baigusi Rokiškio kultūros mokyklą ir gavusi paskyrimą. Pritapo. Čia sukūrė šeimą su vietiniu vaikinu Vytautu, užaugino du sūnus, kurių vienas padeda tėvui ūkininkauti, antrasis, deja, bedarbis. Tai – viena skaudžiausių kaimo problemų. Dideliame kaime iš viso vos kelios darbo vietos ir vos keli stambesni ūkininkai, kuriems darbo rankų prireikia tik sezono metu.
V. ir V Jakučioniai buvo vieni aktyviausių kaimo bendruomenės kūrėjų. Pasak jos, jeigu ne dešimtmetį gyvuojanti veikli bendruomenė, kaime būtų nykoka. „Tuomet nors eik į mišką ir kauk“ – prasitarė.

Kaimo bendruomenė
šventė dešimtmetį

„Kai prieš dešimtmetį įkūrėme bendruomenę, iš karto pajutome euforiją, tačiau ji greit praėjo ir pamatėme, kad net projektų rašyt niekas nemoka. Išmokom. Paramos sulaukėme iš Baltijos Amerikos partnerystės, Nyderlandų fondų ir, štai turime jaukius, šildomus bendruomenės namus. Pagal panaudos sutartį jie mums patikėti 20 – iai metų. Kaimo bendruomenėje yra 80 narių, mokančių per metus simbolinį 5 litų mokestį, – sakė bendruomenei vadovaujanti D. Bakšienė. – Mokestis simbolinis, padidinsi, liks tik taryba. Beje, bendruomenės dešimtmečio šventėje dalyvavo ir mūsų bendruomenės kūrimo iniciatorius, Anykščių rajono mero patarėjas Antanas Baura. Mes jį vadiname bendruomenės krikštatėviu“.
Pirmieji kaimo bendruomenės vadovai Sigitas Bakšys ir Antanas Terminskas su skausmu palydėti amžino atilsio, o nuo 2007 – ųjų bendruomenei vadovauja D. Bakšienė. Ji džiaugėsi aktyviausiais nariais V. ir V. Jakučioniais, Palma ir Rimantu Rimkais, Stase Vėbriene,Valentinu ir Zita Žemaičiais, Valentina Maneikiene, Jadze Žiezdriene, Vidute Jutiene ir daugeliu kitų. Pasak D. Bakšienės, kaime švenčiamos valstybinės šventės, Žolinė, Joninės, Motinos diena, bendruomenės narių jubiliejai. Kaime nėra turtingų verslininkų ar ūkininkų, tad lėšas bendruomenės veiklai pavyksta gauti dėka projektų. Tačiau tam reikia sugaišti daug laiko, o gavus finansavimą nė lito neskiriama projekto administravimui.

Kaimynas už brolį
brangesnis…

Saulėtą rytą kryžiumi paženklintoje, medžio dirbiniais išgražintoje sodyboje triūsė vienas seniausių kaimo gyventojų Albinas Girnys. Jį šnekino kaimynė Veronika Talutienė. Abu kaimynai, kaip sakoma, turi menininko gyslelę. „Nueinu į biblioteką, tačiau kompiuteriu naudotis nemoku, – sakė V. Talutienė.- Visos žinios pasiekia per radiją, televiziją, laikraščius. Kokie atsiminimai sugrįžta, kas galvon šauna – užrašau, – prasitarė apie savo kūrybinius bandymus moteris, teigusi, kad geras kaimynas už brolį brangesnis. – Jei brolis toli gyvena, neprisišauksi, o geras kaimynas, va, už tvoros, bet kada nelaimėje padės“.
Šeriuose V. Talutienė gyvena jau 45 – eri metai. Su prieš 17 metų į amžinybę palydėtu vyru Edvardu, buvusiu kolūkio traktorininku, užaugino 3 dukras ir sūnų, susilaukė anūkų. Sūnus Petras gyvena netoliese, Pavirinčių kaime prie Kurklių, Virginija su šeima įsikūrė Norvegijoje, o Kristina ir Irena – Trakų Vokėje ir Vilniuje.
A. Girnys jau atšventė 85 – etį, tačiau sveikata labai nesiskundžia, kruta apie namus ir dar dainuoja ansamblyje. Gimęs Vilkatėnų kaime, 1956 – aisiais sukūrė šeimą ir apsigyveno Šeriuose. Dirbo traktorininku, kombainininku, su žmona Janina užaugino du sūnus. Abu, Vytas ir Jonas, gyvena Vilniuje, seneliams dovanojo 4 anūkus. J. ir A. Girniai džiaugiasi sulaukę proanūkio ir teigia, kad netrukus sulauks ir dar vieno.
„Kai išėjau pensijon, atsirado laiko, pradėjau drožinėti, meistrauti, – sakė A. Girnys, paklaustas apie kiemą puošiančius medžio dirbinius, gražų kryžių. – Dar vienas mano darbas stovi kaimo pradžioje, kitas – Povilo Valaikos sodyboje. Tik sveikata jau nebe ta. Atsiliepia tarybiniame ūkyje nuo ryto iki vėlyvo vakaro dirbti metai. Būdavo suvargęs, dulkinas grįžti namo, o rytą vos prašvitus, kitą kartą ir šventą dieną, jau direktorius žadina. Ir prašo eit dirbt. Ką darysi, būdavo, keliesi ir eini“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama