Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Netoli Anykščių įsikūręs Vėjeliškių kaimas. Kaime gyvena mažiau nei penkiasdešimt gyventojų ir, nors Vėjeliškių nežymi joks ženklas, tačiau  žmonės jo ir nepasigenda: „Ramiau gyventi“, – juokauja vėjališkiečiai.

 

Medelynas pergyveno ištisas epochas

Įvažiavus į Vėjeliškį į akis krinta seno ūkinio pastato griuvėsiai. Pasirodo, kaime bent jau nuo XIX amžiaus stovėjo dvaras, priklausęs dvarininkams Karosams.

XX amžiaus pradžioje Karosai užveisė didelį sodą ir medelyną. Sodai ir medelynas nuo to laiko tapo vienu svarbiausių su kaimu siejamu objektu. Sodas ir medelynas pergyvenęs tarpukario nepriklausomybę, nacių okupaciją, 1949 metais buvo įjungtas į kolūkį, vėliau priklausė Anykščių sodininkystės tarybiniam ūkiui, Ažuožerių sodininkystės kolūkiui, o dabar kaime įsikūrusiai žemės ūkio bendrovei „Anykščių vaismedžiai“.
Bendrovei vadovauja jau beveik keturiasdešimt metų Vėjeliškiuose gyvenantis Juozas Petraitis.
Vadovas „Anykštai“ pasakojo, kad į Anykščių rajoną buvo paskirtas 1975 metais. Kiek vėliau jis ėmė vadovauti medelynui. Nuo 1992 metų be medelyno bendrovė ėmė auginti ir sodus.
Pasak J.Petraičio, pastaruoju metu vaiskrūmių paklausa smarkiai krito, todėl medelyne šiuo metu auginama apie 25 tūkstančius vaismedžių.
Beje, medelyne ir soduose dirba ne tik pats ūkininkas, bet ir trys jo vaikai.

Kunigas, inžinierius ir meras

Iš Vėjeliškių kilo vyskupas Antanas Karosas ir inžinierius Klemensas Karosas. Jie gimė dar XIX amžiaus viduryje. Šiuo metu pats žymiausias vėjeliškietis – Vilniaus meras Artūras Zuokas.
J. Petraitis „Anykštai“ pasakojo, kad su dabartiniu Vilniaus meru gyveno viename daugiabutyje: „Zuoko tėvas pas mane dirbo arklininku, o motina paštininke. Nuo vaikystės buvo šnekus vaikas, dirbo medelyne“,- prisiminimais apie vieną ryškiausių dabarties politikų dalinosi bendrovės vadovas.

Namą drausti atsisakė

Vėjeliškiai išsiskiria dideliu tvarkingumu. Tai pastebėjo ir didžiuodamiesi pasakojo visi sutikti vėjeliškiečiai. Jie nepamena, kas pradėjo tvarkymosi vajų, bet juokauja, kad technika, su kuria kaimo gyventojai tvarkosi kiemus, netyla nuo ryto iki vakaro.
Viename iš gražių Vėjeliškių sodybų mums duris atvėrė moteris su vaiku. Ji sutiko papasakoti apie gyvenimą šiame kaime ir pakvietė tame pačiame name gyvenančią draugę: „Mes neišskiriamos, visur kartu“,- juokavo draugę Dalę Ivanauskienę pakvietusi Dainora Banevičienė.
Abi moterys pasakojo į Vėjeliškius atsikėlusios šiek tiek daugiau nei prieš dvidešimt metų iš Janydžių.
Abi moterys prisiminė, kad atsikėlė į kaimą, kuriame dominavo senukai, o namas, kurį tvarkė daugiausia savo rankomis, buvo „senas ir jau nurašytas griauti“.
Namas statytas 1926 metais ir su juo susijusi viena kurioziška istorija. Moterys kalbėjo, kad draudimo bendrovė atsisakė drausti namą motyvuodama namo senumu ir visiškai nekreipė dėmesio į tai, kad pastatas puikiai renovuotas…
Moterys džiaugėsi, kad žiemą kaimo keliukas būna gerai nuvalytas – „tikrai negalime skųstis“. Tai jos sieja su tuo, kad dauguma kaimo gyventojų darbingi dirbantys žmonės ir jie turi važinėti į darbą.
Beje, grįžtant prie kalbos apie gyventojų amžių, abi moterys tvirtino, kad kaimas per dvidešimt metų labai atjaunėjo. Kaime padaugėjo jaunimo, o gyventojų amžiaus vidurkis, spėjo moterys, turėtų būti apie 40 su trupučiu metų.
Abi moterys juokavo, kad gyvendamos Vėjeliškiuose neturi kuo skųstis. Net kvapai nuo Piktagalio fermų, Anykščiuose praminti „kurortiniais“, jau seniai nebesklinda.
Beje, emigracija neaplenkė ir šio kaimo. Ūkininkas J. Petraitis juokavo, kad jaunimas yra iki 18 metų. Vėliau jis paprasčiausiai išvažiuoja. Daug jaunų žmonių išvyksta į užsienį, tačiau daug ir grįžta.
Vaikas, kuriuo vedina „Anykštos“ žurnalistus pasitiko D. Banevičienė, yra jos anūkas Vaitukas. Jis gimęs Londone (Didžioji Britanija) ir jau nebus Lietuvos pilietis. Anūkui dar nėra nė dvejų metukų, bet jo mamos gimtuosiuose Vėjeliškiuose jis vieši jau antrą vasarą. Tačiau, nors Vaitukas gimęs Didžiojoje Britanijoje, pasak jo močiutės, jis labiau reaguoja į lietuviškus žodžius.

Kaimo senbuvis

Dar vienas sutiktas vėjeliškietis – Rimantas Juozelskis. Jis gimė, augo ir tebegyvena Vėjeliškių kaime. Vyras gerai prisimena dar nesugriuvusį buvusio dvarelio tvartą, rudeninius ir pavasarinius šurmulius kaime, kai buvo pardavinėjami vaismedžių sodinukai. „Į amžiną atilsį išėję tėvukai Julius ir Bronė vadinamajame medelyne dirbo, – prisiminė R. Juozelskis. – Mama jaunystėje gerai sueidavo su Gražina Ručyte – Landsbergiene, ponais Laskauskais ir kitomis Anykščių įžymybėmis, rodos, buvo pas juos tarnavusi. Dabar dirbu 8 hektarus žemės. Vaikai užaugę. Va, vienas anūkas Dovydas iš Panevėžio „chebros” su močiute Regina Vėjeliškių gatvele važinėjasi. Čia sūnaus Deivido, Panevėžyje vadybininku dirbančio, vaikas dažnai atostogauti atvežamas, o Dainius tai toli gyvena – Anglijoje su šeima įsikūrė. Ne taip dažnai tą anūkėlį pamatom, o dabar jau pradžiugino, kad dar vieno laukia”,- pasakojo kaimo senbuvis.
R. Juozelskis sakė gerai prisimenantis dabartinio Vilniaus mero tėvus, brolį. Draugauti su būsimu meru lyg ir neteko, nes šis gerokai jaunesnis buvo.
Paklaustas, ar R. Juozelskis ar turi brolių, seserų, pašnekovas nusišypsojo ir paminėjo rajone gerai žinomą politiką, Anykščių rajono tarybos narį Romualdą Gižinską. „Jis mano brolis. Esame vienos mamos, tik jis kito tėvo”.

Radijo bangomis – aplink
pasaulį

Vieną kaimo sodybą puošia didelės antenos. Pasak kaimo gyventojų, jos atsirado į kaimą gyventi 2003 – iaisiais atsikėlus Albertui Pipirui.
Vedęs Jurgitą Strumylaitę, jis atsikėlė gyventi į jos senelių namus. Bendrovės „Termotaupa” technikos direktorius jaukiai įsikūrė ir, suprantama, nepamiršo savo jaunystės pomėgio radijo bangomis bendrauti su bendraminčiais iš viso pasaulio. „Šių antenų siunčiami signalai gali pasiekti atokiausius Žemės kampelius”, – sakė A. Pipiras.
Beje, ši graži šeima augina du sūnus – šeštoką Dominyką ir antroką Kasparą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama