Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Nuo Utenos – Zarasų plento už Staškūniškio kaimo pasukęs vieškeliu į Žemaitkiemį, patenku į Rundžius, nuo seniūnijos centro Kurklių nutolusius apie 15 kilometrų. Pats kraštinis Anykščių rajono kaimas ribojasi su Žemaitkiemiu, priklauso šiai parapijai ir amžino poilsio rundžiečiai atgula šio miesteliuko kapinėse. Per kaimą teka upeliukas Nerupis, o pietrytiniame kaimo pakraštyje tyvuliuoja Kliepšio ežeriukas, kurį savinasi ukmergiškiai. Atokiame, tačiau gražioje vietoje esančiame kaime gyvenamąją vietą deklaruoja 15 gyventojų, tačiau dalis jų gyvena Ukmergėje ir kaime leidžia vasaras bei savaitgalius. Rundžiečiai brangina savo kaimą ir mirusių tėvų sodybų neparduoda.

Rundžių užkampiu
nepavadinsi

Nuo Anykščių rajono centro beveik 30 kilometrų nutolusių Rundžių gyvenimas rutuliojasi ne Anykščių, bet Žemaitkiemio ir Ukmergės link, kuri yra bent penketą kilometrų arčiau.
Kaimo pavadinimo kilmės su gyventojais išsiaiškinti nepavyko, tačiau jie neblogai žino kaimo istoriją. Kaimas su visu turtu visiškai sudegė pirmaisiais praeito šimtmečio metais, tačiau žmonės kūrėsi degėsių vietoje ir 1923 m. jame, 51 – oje sodyboje, jau gyveno net 245 žmonės. Kaime tebesklando legendos apie 1933 metais į šio ir gretimų kaimų laukus pažirusį meteoritų lietų. Retą reiškinį stebėjo daugybė žmonių, Žemaitkiemio apylinkėse buvo rasti net 22 gabalai, svėrę 44,1 kg, kurie pateko į Vilniaus universitetą, Rusijos, Čekijos, Anglijos muziejus.
Kaimo pakraštyje stovi kryžius, žymintis Didžiosios kovos apygardos Beržo būrio partizanų žūties vietą, o paskutinį, vieną iš trijų, kaimo tėviškėnų suvažiavimą, į kurį 2009 m. susirinko apie pusantro šimto žmonių, ženklina į medį įkelta iš gretimo kaimo kilusio tautodailininko Broniaus Tvarkūno išdrožta Marijos koplytėlė.
1949 m. kaimas buvo įjungtas į „Kirkšties“ kolūkio, keitusio pavadinimus, teritoriją, kol iširo 1992 m. jau buvęs Staškūniškio kolūkis. Beje, iki 1949 m. kaimas priklausė Žemaitkiemio valsčiui, dabar priklauso Žemaitkiemio parapijai, tad melstis kaimiečiai traukia į šį vos už poros kilometrų esantį miestelį.
Kaime gimusi ir augusi, dabar Raudondvaryje (Kauno raj.) gyvenanti Albina Šlikaitė – Stravinskienė 2009 m. išleido solidžią kraštotyros monografiją „Rundžiai“.
Man pasisekė, užvakar gatvių pavadinimų lenteles Rundžiuose statė du vyrai, o su jais buvo ir seniūnas A. Jurkus. Man atrodė, kad rodyklės statomos plyname lauke, prie keliukų, tačiau seniūnas patikino, kad sodybų yra keliolika, tik jos atokiau nuo Žemaitkiemio kelio. Taigi užvakar kaime paženklintos Rundžių, Žemaitkiemio Slėnio ir Kliepšių gatvės

„Albinas Morkūnas, kad jį kur perkūnas“

Taip kieme numėtęs šluotą, kuria šlavė lapus, su manim ir seniūnu pasisveikino Albinas Morkūnas, Dėdės derliaus sūnus, kaip man prieš tai šį žmogų pristatė pažintį su kaimu pasiūlęs pradėti A. Jurkus. A. Morkūnas tikras savo kaimo patriotas, net eilėraštį apie jį sukūrė ir keletą eilučių mielai padeklamavo:
„Nemačiau aš krašto, gražesnio už Rundžius.
Čia gimiau, užaugau ir tapau žmogum.
Čia tėvai gyveno, nešė vargo dalią,
Čia mane mokino būt doru žmogum“.
A. Morkūno tėvai matė daug vargo, kol kolūkmečiu užaugino 4 vaikus, kuriuos auklėjo krikščioniškai. „Prisimenu, ėjau iš mokyklos ir radau 25 rublius. Parėjęs atidaviau tėvui, o šis nunešė klebonui, tas apie radinį iš sakyklos paskelbė,” – prisiminė A. Morkūnas. Kaimas buvęs draugiškas, niekas trobų nerakindavo. O jam pačiam mažam teko pratintis prie darbo: „Prisimenu, kaip ketvirtokas jau arklį pasikinkydavau ir dirbau su kolūkiečiais. Kad galėčiau jot, arklį prie aukštesnio akmens prisivesdavau“, – sakė vyras.
Ukmergės „Vienybės“ gamykloje pensijos sulaukęs vyras vasaras ir savaitgalius leidžia tėvų sodyboj, o čia pat vos už kelių dešimčių metrų gyvena ir ūkininkauja sesuo Regina Žvinienė su sūnum ir vyru. Šeimą su dzūke Birute sukūręs A. Morkūnas užaugino 3 sūnus, kurių vieną, vos 21 – erių sulaukusį, buvusį sportininką Evaldą, klastinga liga pasiglemžė amžinybėn. Mindaugas ir Arūnas dažni svečiai Rundžiuose. Nuo vaikystės daug skaitantis A. Morkūnas savo anūkams su sūnumi sumeistravo dar nematytą smėlio dėžę su suoliukais.

Puoselėja tėvų sodybą

Užsukęs į kiek atokiau nuo kelio esančią gražią sodybą su tvenkiniu, lieptais, pirtele, dar nenuvytusiais gėlynais ir obuoliais lūžtančiom šakom, ilgai po ją klaidžiojau, kol sulaukiau keliuku pareinančių šeimininkų. Kaimo senbuvių, amžino poilsio prieš ketvirtį amžiaus išėjusių Anelės ir Juozas Stričkų, sodybą puoselėja jų Ukmergėje gyventis, darbą jau minėtoje „Vienybėje“ baigęs, sūnus Kazimieras, Vilniuje gyvenanti dukra Stasė ir dar vienas sūnus Juozas. Su žmona Česlova K. Strička sodyboje leidžia vasaras ir savaitgalius, užsiaugina bulvių, daržovių ir prižiūri 6 avilius bičių.

Senoliai pasirūpino, kad
sūnūs taptų ūkininkais

Ant kalnelio, nuo kurio atsiveria visas Kliepšių ežero grožis (Neatsitiktinai prie jo poilsiavietę turi garsios TV laidos „VRS kamera“ kūrėjai) namą pasistatė stipriausias šio kaimo ūkininkas Stasys Katinas, dirbantis 200 hektarų savos ir išnuomotos žemės. Apie 50 hektarų dirba jo brolis Rimas, beje, labai sunerimęs dėl neįtikėtinai smukusių žemdirbių produkcijos supirkimo kainų. „Ateitis miglota, juk net nedarbingumo pažymėjimo negavau, kai susirgau, nors visus mokesčius sąžiningai sumoku, o gyvulius prižiūrėti teko žmogų samdyti“, – sakė tvirtas vyras, pasipiktinęs visų valdžių požiūriu ir abejingumu kaimo žmogui ir ūkininkui. Ūkininkas neslėpė, kad savo sūnų Jono, Deivido ir Evaldo tikrai nevers pasilikti kaime.
Būtent Evaldas mane ir seniūną palydėjo pas savo į devintą dešimtį įkopusius senelius Eleną ir Kazimierą Katinus. Jie darniai šiame kaime nusipirktoje troboje gyvena jau 45 metai. Visą amžių sunkiai dirbę, prižiūrėję kolūkio gyvulius, o namie auginę daugiau gyvulių, negu valdžia leido, jie pasirūpino Nepriklausomybės pradžioje gauti žemės, pradėjo ūkininkauti. Dabar tai daro jų sūnūs, o senoliai džiaugiasi turintys net 6 anūkus. „Labai jie mane myli, apkabina, pabučiuoja“, – sakė K. Katinas, pridūręs, kad anūkus visada pamalonina gavęs pensiją.
Sunkiai visą amželį dirbę senoliai niekaip negali suprasti, už ką valdžia moka pašalpas girtuokliams ir tinginiams. Jų nuomone, darbo yra, tik reikia netingėti ir norėti dirbti. Kai reikia pasisamdyti dorą darbininką, sūnūs tokių negali rasti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama