Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Spalio pradžios saulės nuauksinti Kurkliai į juos užsukus atrodė kaip miegančioji gražuolė iš pasakos – galbūt kada atjos ir koks princas, kuris savo bučiniu prikels šitą miestelį.
Gilią istoriją turinti vietovė gyvena provincijos nykimo nuotaikomis.
Kalbinti gyventojai supranta, kad miestelis nyksta, tačiau svetimtaučių, kurie savo bučiniu miestelį prikeltų iš letargo, nenorėtų matyti atsikraustančių.

Gyventojų mažėja

Reikia pasakyti, kad Kurkliai, Anykščių rajone už 14 kilometrų į pietus nuo Anykščių esantis miestelis, neteko svarbiausio savo pranašumo, apibūdinančio šį kraštą. Gal ne tiek neteko, kiek pats pranašumas neteko prasmės Anykštėnai gerai žino posakį „Kavarsko mergos, Kurklių pievos“, liudijantį, kad čia gera žemė ir tinkamos vietos ūkininkauti bei iš vešlių pievų imti pinigą, juk ir pienas turėtų būti ypač kokybiškas. Be to, ilgą laiką šiame miestelyje veikė ir pieninė, kurios dabar belikę tik griuvėsiai. Tačiau apie viską iš eilės. 
Geografiškai šis miestelis įsikūręs patrauklioje vietoje, kur susieina dvi upės. Rytiniu miestelio pakraščiu teka upė Virinta, per Kurklius teka jos intakai Kurklė ir Popelė, Nevėža, o pietiniu pakraščiu teka Judinys – Šventosios kairysis intakas. Miestelis ribojasi, kaip nurodoma Anykščių vietovių žinyne, su Pavirinčių, Kališkų, Starkiškio, Kurklių I, Moliakalnio, Janonių, Šilinės, Pakalnių ir Vyliaudiškio kaimais. 2001 m čia gyveno 474 gyventojai, 2011 metais – 374 gyventojai.  

Herbe – Šv.Jurgis

Istorija nurodo, kad Kurklių apylinkėse žmonės gyveno jau XIII amžiuje. Pirmą kartą Kurkliai paminėti 1526 metais, kai Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Senasis suteikė jo paveldėtojui Ferdinandui Pliateriui privilegiją rengti Kurkliuose sekmadienio turgus. XIII–XIV a. Kurkliai buvo valsčiaus ir žemės centras, XV–XVI a. – didžiojo kunigaikščio dvaro centras. Nuo XIX a. pabaigos iki 1950 m. Kurkliai buvo valsčiaus centras, vėliau iki 1995 m. – apylinkės centras. Nuo 1995 m. iki šiol Kurkliai yra seniūnijos centras, seniūnu nuo 2000 m. dirba Algimantas Jurkus. O pernai gegužės pabaigoje buvo patvirtintas Kurklių herbas – Šv. Jurgio atvaizdas – raitelis ant žirgo, perveriantis ietimi slibiną. 
Kurklių istorija įdomi ir tuo, kad čia veikė evangelikų reformatų bažnyčia, žydų sinagoga, taip pat buvo įsikūręs ir baltųjų augustijonų vienuolynas. 1735 m. pastatyta pirmoji medinė Kurklių bažnyčia,1783 m. įsteigta Kurklių katalikų parapija. Dabartinė medinė Šv. Jurgio bažnyčia stovi miestelio centre. Jos pastatas, perstatytas 1871–1874 m. iš senosios bažnyčios. Beje, priešais bažnyčią yra Antrojo pasaulinio karo metais žuvusių sovietinės kariuomenės kareivių kapinės. Jose pastatytas paminklas –kareivio figūra. 
Kurkliuose veikė pieninė, Kurkliai augo ir plėtėsi kaip apylinkės centras ir centrinė Kurklių kolūkio gyvenvietė. 1949 m. prie Kurklių miestelio buvo sukurtas Kurklių kolūkis, kuris 1992 m. iširo.
Tai tiek būtų žinių apie šį miestelį, tiesa, šiandieniniams anykštėnams Kurkliai asocijuojasi jau ne su pievomis, o su žvyru, nes didžiausia Kurklių verslo įmonė – UAB „Kurklių karjeras“.

Darbo žmonės neranda

Kurkliai pasirodė ganėtinai tuščias miestelis. Nors diena buvo saulėta ir buvo šilta, žmonių praktiškai nesimatė nei gatvėse, nei kiemuose. Tiesa, reikia paminėti, kad bent jau prie kelio esantys kurkliečių sklypeliai juodavo šviežiu arimu. Matyt, dauguma jau pasiruošę žiemai. Apsirengę ryškiaspalvėmis liemenėmis pora žmonių darbavosi šluotomis, kovodami su pradėjusiais kristi lapais. „Mes atidirbam valandas, pasako, ką reikia padaryti, ir darom“,- kalbėjo Vilma Siubienė. Moteris sakė į šį miestelį atvykusi iš Radviliškio rajono, čia apsigyvenusi, užauginusi dukrą ir jau pripratusi. Kartu su ja dirbo ir jos vyras Vytautas Siubas. „Mes vedę 26 metus, dukra Mingailė gyvena Anglijoje. Čia nerado darbo, nors tiksliau ne tai, kad Lietuvoje nerado, bet norėjo užsidirbti“,- pasakojo V.Siubienė.
Pasak moters, jie su vyru dirbo Kurklių kolūkyje, vyras buvo elektrikas, ji dirbo įvairius darbus, kol kolūkis iširo. Paklausti, ar nežada keisti gyvenamosios vietos, sakykim, vykti į Radviliškį, sutuoktiniai sakė, jog to neplanuoja. „Nei čia, nei ten darbų nėra“,- sakė V.Siubas.

Paršiuką auginti – 
per brangu

Kitas gatvėje sutiktas žmogus Alvydas Dervinis varėsi dviratį. Sakė esąs pagal kilmę uteniškis, bet į Kurklius atvyko paskui žmoną. „Čia mano uošvija, o aš pats kilęs iš Utenos rajono Kirdeikių. Tam krašte Dervinių labai daug“,- sakė vyriškis. Jis taip pat nedirba, prižiūri žmoną, kuri turi 1 grupės neįgalumą. „Nors esu bedarbis, bet man nieko nemoka. Šiaip taip verčiamės, turim šešis arus žemės, daržovių užsiauginam. Kaime gyvenant sarmata būtų nieko neauginti“, – sakė A.Dervinis.
Tiesa, vyras teigė, jog auginti gyvulių jis ir neturi kur, ir neapsimoka. „Paršiuką užauginti šiais laikais per brangu, neapsimoka“, – sakė A.Dervinis.
Pasak A.Dervinio, Kurkliai pastebimai tuštėja. „Žmonės miršta, gryčios tuščios stovi, kai kurias nuperka, žmonės keičiasi“,- sakė jis. Paklaustas, ar negalėtų į Europą plūstantys migrantai pagyvinti Kurklius, juk žmonių padaugėtų, A.Dervinis kraipė galvą. „Nežinau, aš tai nenorėčiau. Gal kiti ir kitaip galvoja, bet aš tai nenoriu svetimtaučių“,- sakė A.Dervinis.

Gražiausi – lietuvių vaikai

Kurklių seniūno pavaduotoja Dainora Banevičienė jau devintus metus dirba seniūnijoje, per tą laiką spėjo gerai susipažinti ir su miesteliu, ir su seniūnijos gyventojais bei jų problemomis „Geri žmonės čia, skundų neturiu, konfliktų nepasitaiko, randam bendrą kalbą. 
Daugiau rūpinuosi ūkininkais, seniūnijoje turime 10 didesnių ūkininkų, kurių pasėlių plotas viršija 50 hektarų, yra du pieno ūkiai, bet karvių labai sumažėjo. Prie to labiausiai prisideda žemos pieno kainos. Žmonės, jeigu laiko karvytes, stengiasi patys gaminti varškę, sviestą, patys ir parduoda, ir mums į seniūniją atneša“, – tvirtino D.Banevičienė. 
Pastebėjus, kad gal padėtį pataisytų pabėgėlių apgyvendinimas, juk lakstytų po Kurklius gražūs vaikai, D.Banevičienė nebuvo linkusi pritarti tokiam teiginiui. „Gražūs ir lietuvių vaikai. Man lietuvių vaikai gražiausi. Jei gyventojai norės priimti, aš neprieštarausiu“,- šypsojosi D.Banevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama