Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Viename iš didžiausių Svėdasų seniūnijos kaimų, Butėnuose, savo gyvenamąją vietą deklaruoja 85 žmonės, o išeiviai iš šio kaimo pasklido plačiai. Jau tradicine tampančios Butėnų dienos – kaimo suvažiavimo šių metų šūkis buvo „Kaip išgyventi 100 metų“, o ji buvo skirta senai, istorinei Valuntų giminei atsiminti ir pagerbti. Tai lėmė įvykis balandyje, kuomet kaimo gyventojai Bronei Valuntienei sukako šimtas metų. Šeštadienį Butėnuose buvo smagu ir įdomu.

 

Suvažiavimo vieta – kadaise visoje Lietuvoje garsi unikalių medžio skulptūrų sodu, liaudies meistro Zenono Valuntos sodyba. Pušų ir eglių ūksmė, vis dar užsilikę mistiškų, gamtos jėgų veik sunaikintų, vis kitokiomis formomis, kitokia dvasia bylojančių skulptūrų siluetai. Ten briedis, ten šokyje sustingusios gervės, toliau muzikantai ir šokėjai, pušų šakose išdykaujančios beždžionės…
Pradžioje buvo didžioji pradžia, kai šviesiame, pušų bei eglių ramybės apsuptame kieme, karališkai rausvuojančios Aukštaitijos vėliavos fone į garbės krėslą buvo pasodinta tikriausia kaimo žvaigždė, šimtametė Bronė Valuntienė. Jai – ąžuolo lapų vainikas, gėlės ir žodžiai gražiausi dar kartą, juk visi šie metai jai ir mums jubiliejiniai. Keletu klausimų bandė jos ilgo ir laimingo gyvenimo paslaptis atskleisti, taip pat iš Valuntų klano kilusi tinklapio www.butenai.lt kūrėja ir administratorė Giedrė Rekašienė bei šių eilučių autorius.
Senoji į klausimus atsakinėjo visai paprastai, diplomatiškai ir išmintingai – visi jai geri buvo, su niekuo nesipykdavusi, ir vyras jos labai geras buvęs, ir mergaitės, ir jų vaikai bei vaikų vaikai – geri, geri, geriausi.
Gyvenime blogų žmonių taip pat nesusitikusi. Valganti ji viską, ką globojanti dukra pateikia, jokių paslapčių nėra, sveika tebesijaučia ir gyvens, dar ilgai gyvens. Visiems butėniečiams ir čia susirinkusiems palinkėjo sveikatos ir ne trumpesnio nei šimto metų gyvenimo. Kilstelėjo ranką, tarsi laimindama, nusišypsojo… Nuskambėjo „Ilgiausių metų“ ir buvo pakeltos taurės šampano.
Nuo pat XX amžiaus pradžios stipresnės prigimties ir palankesnio likimo žmonės gyvendavo labai ilgai. Aštuoniasdešimtmečiai, devyniasdešimtmečiai, bet šalia metrikų knygose minimi ir visai kūdikiais ar kelių metų tesulaukę ir mirę. Iš tiesų, pasak dokumentų, mūsų kaime tai tik du žmonės išgyveno daugiau negu šimtą metų – būdamas 102 metų 1952 m. kovo 5 d. pasimirė Jurgis Kazlauskas, sūnus Mykolo, o štai 1967 m. mirė Anelė Baronienė, sulaukusi 97 m. Mūsų karta prisimena gana daug devyniasdešimtmečių – tai Kastutė ir Liuda Žvirblytės iš Motiejučių kiemo, Ona Pakštienė, Uršulė Budreikienė, Karolina Žvirblienė, Emilija Janulienė, Zenonas Valunta, jo žmona  Bronė, Vincas Mikėnas, Vitoldas Baronas, Elena Valuntienė, Janė Tamošiūnienė.
Valuntų giminės valanda su bandymais išaiškinti pavardės kilmę. Gal iš lotyniško žodžio „valentis“, reiškiančio sveikas, stiprus, gyvuojantis, kodėl ir anapus upės į Šventąją įtekantis upelis Valinta vadinamas. Valuntai buvo vieni pirmųjų kaimo gyventojų, jau XVIII amžiaus dvaro inventoriuose minimas Jokūbas Valunta bei jo sūnus Tomas. Apie 1840 m. kaime gyveno dvi Valuntų šeimos – Andriaus ir Juozapo, kurio sūnus Dominykas ir buvo iki dabarties laikų kaime išlikusių Valuntų protėvis. Feliksas pateko į Vaižganto raštus kaip naivuolis, nesupratęs caro valdininkų kėslų ieškant slaptosios „daraktorinės“ mokyklos. Šio sūnus ir buvo garsusis liaudies meistras Zenonas Valunta, per keliolika žiemų sukūręs virš 200 unikalių skulptūrų, pats išgarsėjęs ir mūsų kaimą išgarsinęs. Prisimintas meistro gyvenimas, jo aistra ne tik kurti, bet ir lankytojus sutikti. Savaitgaliais geriausiu kostiumu apsirengęs sutikdavo net iki dešimties ir daugiau grupių ekskursantų, atvykusių autobusais. Vėlyvuoju sovietmečiu sulaukęs valdžios pažadų, kad pasaulyje analogų neturinčius darbus menotyrininkai  konservuos, idant jie išliktų ateities kartoms. Pasijuto tarsi apgautas, o vėliau ranka numojęs be didesnio širdagraužio matė, kaip jo puikusis sodas palengva nyksta…
Šventės ritmą perkirto pertraukėlė. Valuntų giminės vardu kalbėjo Lidija Valuntaitė – Vileniškienė, šypsojosi pritardamos jos seserys Birutė ir Virginija, kalbėjo jau minėta G. Rekašienė, mokytoja Aldona Murmienė, ir visi susirinko žiūrėti kino. Anykštėnas Aloyzas Janušis rodė 1971 m. sukurtą, festivaliuose laurus pelniusį dokumentinį filmą apie meistrą Z. Valuntą. Kiek daugiau nei dešimt minučių taupių, konkrečių ir labai daug pasakančių vaizdų. Tyla vaizdams išblėsus ir gyvas pokalbis su kūrėju. Kas buvo taip, kas kitaip, kaip viskas vyko ir pavyko. Teko šį filmą bei kadrus iš paskutiniųjų meistro gyvenimo metų rodyti du kartus, kadangi iš berželių kamienų suręsta pavėsinė vienu metu visų žiūrovų nesutalpino. 
Improvizuota atminties ekskursija po sodą, kurioje ekskursijų vadovais tapo drožėjo dukterys ir dar keli, vertingų atsiminimų turintys, piliečiai. Vis stabtelėjant ten, kur kadaise tupėjo iš Šventosios atbėgęs ir medį pagraužęs bebras,  paukščių kaimelis, kurio puošniausiame namelyje gyveno viršininkas, nes kaip ir žmonių pasaulyje, taip ir paukščių karalystėje, be valdžios – palaida bala…
Valandėlę dar teko skirti rimtiems reikalams – įvyko Butėnų kongresas, kuriame buvo aptarti svarbiausi reikalai, paskelbti dar šiemet vyksiančių renginių anonsai. Bendruomenės pirmininkė Lendrina Meškauskaitė tarėsi dėl bendrų namų remonto galimybių, aš gi pakviečiau savosios kartos butėniečius kapinių visuomeniniame kalnelyje pastatyti paminklą artėjančiam Lietuvos respublikos šimtmečiui. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama