Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Anykščių rajono taryba ketvirtadienį priėmė sprendimą rajono mero Kęstučio Tubio sūnui Mantui Tubiui sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Už buvusios valgyklos pastatą Naujuosiuose Elmininkuose M. Tubiui nekilnojamojo turto mokestis sumažintas nuo 3 iki 1 procento.
Jam priklausantis pastatas išbrauktas iš neprižiūrimų pastatų sąrašo, kuriems taikomas 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas.

Sprendimas pasimetė tarp skyrių

Kitu rajono Tarybos sprendimu pakeistas terminas, iki kurio pastatų savininkai gali pateikti prašymus savivaldybei išbraukti jų pastatus iš apleistų statinių sąrašo. Pagal ankstesnę formuluotę prašymus pastatų savininkai galėjo pateikti per 30 dienų nuo pranešimo apie jų valdomo objekto įrašymo į sąrašą išsiuntimo dienos. O pagal naująją formuluotę nustatyta konkreti data – lapkričio 30-oji – iki kurios pastatų savininkai gali savivaldybei pateikti prašymus, kad jų valdomi pastatai būtų išbraukti iš neprižiūrimų pastatų sąrašo.
Rajono Tarybai buvo pateikti trys prašymai sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Be mero sūnaus mokesčio mažinimo dar prašė UAB „Ambersana“ bei Rūta Neironienė. Juridinis asmuo bei du fiziniai asmenys buvo sudėti į vieną sprendimo projektą, tačiau Taryba balsavo už kiekvieno jų mokesčio mažinimą atskirai. R. Neironienei be diskusijų mokestis sumažintas, nes jai priklausantis pastatas… nugriautas, o „Ambersanai“, kuriai priklauso dalis Anykščių ligoninės pastato, – nesumažintas. Mat, pasak Tarybos nario, nepartinio Arūno Liogės, verslininkai nieko nedaro, tik „vieną popierių nunešė, vieną gavo“.
Svarstant mero sūnaus pastato apmokestinimą, socialdemokratas Dainius Žiogelis sakė, jog šis sprendimas susijęs su anksčiau priimtu termino pakeitimu. „Terminas pakeistas, kad jis galėtų pretenduoti į atleidimą“, – lyg ir klausė, lyg ir konstatavo D. Žiogelis. Sprendimą Tarybai pristačiusi savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja Audronė Savickienė tikino, kad M. Tubis ir galiojant ankstesnei sprendimo formuluotei terminų nebūtų pradelsęs.
Neprižiūrimo ir nenaudojamo turto sąrašas, kuriam taikomas 3 procentų mokesčio tarifas, patvirtintas tik spalio mėnesio Tarybos posėdyje. „Ar nebuvo pavėluota tvirtinti šį sąrašą?“, – klausė D. Žiogelis. Savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė pripažino, kad tvirtinti sąrašą pavėluota dviem mėnesiais. „Ar tai nėra susiję su Naujųjų Elmininkų pastatu?“, – neatlyžo D. Žiogelis, nes mero sūnus pastatą įsigijo tik vasarą ir tik rudeniop jį aptvarkė. „Man nebuvo paaiškinta. Aišku, kad nespėta“, – sakė V. Veršulytė. „Čia ne įstatymą mes pažeidėme, o tik pasižeidėme savo nustatytą tvarką“, – tikino A. Savickienė. Po Tarybos posėdžio A. Savickienė „i“ sakė, kad apleisto turto sąrašas tik spalio mėnesį patvirtintas todėl, kad keitėsi administracijos struktūra ir tuo pačiu keitėsi darbų pasidalinimas, kitaip tariant, šis sprendimas paprasčiausiai pasimetė tarp skyrių.

100 eurų biznis…

Sprendimo projekte nurodyta, kad mero sūnus Naujuosiuose Elmininkuose atliko pastato paruošimo renovacijai darbus. „Išvalytos buitinės atliekos, išgriautos pertvaros, nuardyta sienų apdaila nuo laikančių sienų, nuardyta grindų danga, demontuotas smėlbetonis nuo rūsio perdangos plokščių, demontuotos rūsio patalpų grindys, nuardyti apdailos sluoksniai nuo rūsio laikančių sienų paviršių, išvalytos ir išrūšiuotos atliekos, nuvalytas stogas, prilydyta viršutinė stogo danga, užsandarinti langai ir durys plokštėmis, išpjauti krūmai aplink pastatą“, – sprendimo projekte vardinami M. Tubio Naujųjų Elmininkų valgyklos pastate atlikti darbai.
Kokia tiksliai suma sumažės M.Tubiui nekilnojamojo turto mokestis, tarifą sumažinus nuo 3 iki 1 procento, nėra žinoma. Tačiau greičiausiai sutaupyta suma nesieks 100 eurų.

Meras jau turėjo nemalonų dėl sūnaus valgyklos

Buvusios Naujųjų Elmininkų valgyklos pastatas anksčiau priklausė Debeikių seniūnijos ūkininkui Vladislovui Tamošiūnui.
V. Tamošiūnas „i“ pasakojo, kad jis dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo kreipėsi į rajono merą K. Tubį ir po to jam pavyko parduoti buvusią valgyklą mero sūnui (Robertas ALEKSIEJŪNAS „Mero sūnus šalia būsimos pilies įsigijo pastatą“, „“ 2016-08-06). „Raštiškai kreipiausi į merą, norėjau, kad man tą mokestį panaikintų. Nenaikino jie man to mokesčio. Ir tada man patarė tuo pastatu atsikratyti. Meras paklausė: „Už kiek parduodi?“. Kalba išėjo ir … pardaviau. Taip ir įvyko sandėris“, – vasarą „i“ pasakojo V. Tamošiūnas.
Priminsime, jog dabar jau M. Tubiui priklausantis Naujųjų Elmininkų buvusios valgyklos pastatas yra vos už kelių šimtų metrų nuo būsimos medinės pilies, kuri ant Šeimyniškėlių piliakalnio statoma rajono biudžeto lėšomis, o šios idėjos varikliu yra pats meras K. Tubis.
Meras K. Tubis ir vasarą, ir dabar „i“ kategoriškai neigė, kad jis pats yra susijęs su valgyklos pirkimu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, sulaukusi anoniminio skundo, tyrė, ar „meras galimai privačių interesų naudai pasinaudojo einant pareigas įgyta informacija kitokia tvarka ir mastu, negu nustato įstatymai ar kiti teisės aktai“.
Po atlikto tyrimo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad meras K. Tubis interesų nesupainiojo, tarnybine padėtimi nepasinaudojo.

Sūnus nenori kalbėti, o meras nieko nežino

Nei su Mantu, nei su Kęstučiu Tubiais apie Naujųjų Elmininkų valgyklos ateitį pasikalbėti nepavyko. Meras K. Tubis, svarstant mokesčio jo sūnui mažinimo klausimą, vengdamas interesų konflikto išėjo iš posėdžių salės. „i“ jis teigė, kad apie sūnaus verslą su sūnumi nesikalba ir net nebuvo nuvažiavęs į Naujuosius Elmininkus pasižiūrėti sūnaus pastato.
O paprašytas sūnaus telefono, K. Tubis dėstė, kad telefono numerio nepasakys, nes M. Tubis nenori viešumo, mat jis dvejus metus mokėsi Anykščių A. Vienuolio gimnazijoje. „Jis nenori apie tai viešai kalbėti“, – sūnaus sprendimą žurnalistui perdavė meras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama