Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Ketvirtadienį Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis vietinės žiniasklaidos atstovus sukvietė į spaudos konferenciją. Regis, pagrindiniu konferencijos akcentu buvo parodymas, kad iš darbo pasitraukusi liberalų komanda – maža netektis rajonui. Rajono vadovai vardino blogus buvusios administracijos direktorės Venetos Veršulytės, jos pavaduotojo Sauliaus Rasalo ir mero patarėjo Kęstučio Indriūno darbus.

Mero versija: konfliktas
kilo dėl blogo administracijos
vadovų darbo

Meras K. Tubis peržvelgė visą konflikto chronologiją. Pasak mero, jis gruodžio 5 dieną S. Rasalui išsakė priekaištus dėl Svėdasų miestelio Šimonių gatvės 10 namo ir pareikalavo iš jo raštiško pasiaiškinimo, kodėl „vilkinama nuo 2015 metų pradžios“. „Prieš tai su vicemeru paprašėme direktorės paaiškinimo, kodėl neinformuoja apie kai kuriuos viešuosius pirkimus“, – kalbėjo meras. Pasak K. Tubio, po to, kai abu administracijos vadovai buvo paprašyti pasiaiškinti, jie per administracijos skyrių vedėjų pasitarimą pareiškė, kad išeina iš darbo.
„Su Luku Pakelčiu kalbėjausi apie Sauliaus Rasalo trūkumus ir prašiau, kad koreguotų jo veiklą. Jokių darbo trūkumų į viešumą nekeldavau“, – žurnalistams pasakojo meras.
Meras K. Tubis spaudos konferencijoje pranešė, kad buvusi savivaldybės administracijos direktorė V. Veršulytė daugeliu atveju savo veiksmų nederino su meru ir kaltino ją savivaldžiavimu. Meras teigė, kad V. Veršulytė pasirašė sutartį su savo klasės draugu dėl Tilto gatvės infrastruktūros projektavimo, o projektuotojai sukūrė tokias projekto sąlygas, kurios puse milijono eurų viršija numatytą sumą. Objekto projektavimo kaina, mero teigimu, 65 tūkstančiai eurų. Tilto gatvės infrastruktūros projektas, pasak mero, atliktas antrą kartą. Už pirmąjį projektą dar ankstesnė rajono valdžia sumokėjo 37 tūkst. 800 litų kitai kontorai.  
 Vicemeras Sigutis Obelevičius pranešė, kad be rajono vadovų žinios V. Veršulytė skyrė premijas 103 savivaldybės administracijos darbuotojams ir jiems išmokėjo  24 tūkst. 782 eurus. „Apie tai nežinojo nei meras, nei skyrių vedėjai“, – tikino vicemeras. „Meras kaltinamas nedemokratišku valdymu, bet demokratijos nebuvo iš kitos pusės. Tiek meras, tiek vicemeras apie dalį administracijos vadovų sprendimų nebuvo informuojami“,  – sakė vicemeras S. Obelevičius.
Pasak mero K. Tubio, jis yra gavęs „Sveikatos oazės“ direktorės Sonatos Veršelienės raštą, kuriame nurodyta, kad šiemet baseinas galės veikti tik 8 mėnesius, kai galėjo dirbti 10 mėnesių. O per vieną mėnesį bus negaunama 30 tūkst. eurų pajamų. „Rugsėjo 12 dieną paprašiau atlikti tarnybinį patikrinimą, kodėl atlikti visai ne tie rekonstrukcijos pirkimai. Tarnybinį patikrinimą atliko, bet išvadų nepateikė./…/ Pagal teisės normas, nė vienas negali būti savo byloje teisėjas“, – kalbėjo meras, tvirtindamas, kad dėl baseino rekonstrukcijos planavimo klaidų liberalų komanda kaltę bandė suversti buvusiai rajono vyriausiajai architektei Daivai Gasiūnienei, nors ji priimant sprendimus jau Anykščių savivaldybėje nebedirbo.
 „Neleisiu nedorai užsidirbti savivaldybės sąskaita“, – lyg ir nieko nekaltino, bet užuominą baigdamas spaudos konferenciją pasakė meras K.Tubis.

Vicemeras: „Meras yra demokratiškas“

Vicemeras, konservatorius S. Obelevičius aiškino, kad liberalų kaltinimai, kad meras K. Tubis yra nedemokratiškas, – nepagrįsti. „Kažkodėl į mane ir į Donaldą kai kurie liberalai žiūri kaip į išdavikus, bet jie priimdami savo sprendimą jo su mumis nederino. Todėl mes negalime prisiimti atsakomybės už jų veiksmus. Man gaila, nes Liberalų sąjūdis visada buvo strateginis konservatorių partneris. Venetą į direktorės postą kalbino ne tik liberalai, bet ir aš. /…/Liberalų sąjūdžio žmonės pasitraukdami kalbėjo, kad viena iš priežasčių – nedemokratiškas valdymo stilius. Aštuonerius metus dirbau meru, buvau trijų merų pavaduotoju. Visi merai buvo asmenybės, visų vadovavimo stilius skyrėsi. Bet formatas nuo Dariaus Gudelio laikų nesikeitė – per rytinius pasitarimus visi vadovai sėdame prie stalo, visi turi galimybę kalbėti, išsakyti savo nuomonę“, – aiškino vicemeras S. Obelevičius.

Audronius Gališanka bus
nuolatiniu administracijos
direktoriumi

Meras, žurnalistų paklaustas, ar jau žinoma, kas bus savivaldybės administracijos direktoriumi, pranešė, kad sausio mėnesio rajono Tarybos posėdyje nuolatiniu administracijos direktoriumi bus tvirtinamas Audronius Gališanka. Jis dabar yra laikinasis administracijos direktorius bei Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas.    
Kol kas neskelbiama, kas bus Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. Vicemeras, konservatorius S. Obelevičius teigė, kad tai nebus jo partietis Valentinas Patumsis. O meras K. Tubis sakė, kad kas bus pavaduotoju, daug priklausys nuo būsimojo direktoriaus A. Gališankos pasirinkimo. Vicemeras kalbėjo, kad A. Gališankai direktoriaus vieta pasiūlyta, nes reikėjo žmogaus, kuris žinotų situaciją, kuriam nereikėtų mokytis. S. Obelevičius atskleidė, kad eiti vadovauti i buvo bandoma įkalbėti dviejų kadencijų Seimo narį, „valstietį“ Antaną Baurą, pusantrų metų dirbusį administracijos direktoriumi. Pasak vicemero, šis darbas siūlytas ir eksmerui, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Anykščių skyriaus pirmininkui Alvydui Gervinskui.   

Patarėju jau dirba „valstietis“

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir mero patarėjai – iš darbo kartu su liberalais ketinęs išeiti Darbo partijos atstovas Donaldas Vaičiūnas bei šią savaitę dirbti pradėjęs „valstietis“ Dominykas Tutkus.
D. Tutkui – 27-eri. Jis yra baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Paskutinė jo darbovietė – UAB „Biržų žemtiekimas“ (gyvulininkystės įrangos vadybininkas), anksčiau jis dirbo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje. D. Tutkus 2016-ųjų rudenį Lietuvos valstiečių žaliųjų partijos sąraše kandidatavo į Seimą daugiamandatėje apygardoje. Jis sąraše buvo įrašytas 92-uoju numeriu, po reitingavimo krito į 126 poziciją.
D. Vaičiūnas, pradžioje pasiryžęs trauktis iš darbo kartu su liberalų deleguotais valdininkais, o paskui apsisprendęs likti darbe, spaudos konferencijoje dėstė, kad jis sprendimą pakeitė todėl, jog „paaiškėjo, jog situacija yra ne visai tokia.” „Mes su meru pasikalbėjome. Su meru galima kalbėtis, aš įsivaizduoju. /…? Jie negalėjo kalbėtis – įtampa augo, augo“, – atskleidė mero patarėjas.
„Pabėgti į krūmus be atsarginio plano yra absurdas“, – spaudos konferencijoje dėstė D. Vaičiūnas, tikindamas, kad jo pareiškimas apie pasitraukimą iš darbo buvo impulsyvus ir neapgalvotas. „Esu kaip ir apgautas. Pareiškėme, kad traukiamės, o jie eina su pasiūlymais pas merą, kad visi gali sugrįžti. Ir ne vieną kartą”, – kalbėjo D. Vaičiūnas.  Pasak jo, pirmasis jo pareiškimas apie pasitraukimą iš darbo buvo grįstas emocijomis, o sprendimą likti darbe jis priėmęs protu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama