Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Antradienį rajono mero Kęstučio Tubio teikimu iš Anykščių rajono tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko pareigų atleistas liberalas Lukas Pakeltis.
Meras K. Tubis „i“ teigė, kad buvęs jo bendražygis L. Pakeltis nebegali vadovauti bene svarbiausiam Tarybos komitetui, nes pasitraukė į opoziciją.
Tuo tarpu L. Pakeltis aiškino, kad meras K. Tubis su juo, kaip su „ideologiniu priešu“, susidoroja.

Meras: „Opozicija negali
vadovauti rajonui“

„Negali opozicija vadovauti rajonui, jis priėmė sprendimą ir gruodžio 6 dieną atsiuntė pranešimą, kad išeina į opoziciją, sudarė opozicinę frakciją ir pasiskelbė opozicijos lyderiu“, – situaciją vertino meras K. Tubis. L. Pakeltis „i“ dėstė, kad jis su tokiu mero motyvu galėtų sutikti, tačiau kalbėjo, kad meras jo pašalinimui iš komiteto pirmininko pareigų net nepasivargino deramai pasiruošti. Pasak L. Pakelčio, meras teikė naujo rajono Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko, pagal socialdemokratų sąrašą į Tarybą išrinkto Alvydo Gervinsko kandidatūrą, prieš tai iš pareigų neatleidus L. Pakelčio.
„Kai yra esamas pirmininkas, prieš teikiant naują kandidatūrą, ko gero, reikia atleisti ankstesnį pirmininką, pareiškus nepasitikėjimą juo ar balsavus komiteto nariams. Buvau kaltinamas, kad noriu įsikandęs laikytis posto, bet iš tiesų nesiginčiju, atleiskit, jei aš kažkuo netinku. Bet motyvuokit. Motyvo, kad taip „Seime daroma“, neužtenka. Meras save laiko teisininku, bet teisiškai negali būti taip, kad užsinorėjau, teikiau ir pamyniau bet kokius reglamentus“, – aiškino L. Pakeltis.
Atleidžiant L. Pakeltį ir nauju Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininku skiriant A. Gervinską, sprendimams pritarė konservatorė Rita Kripaitienė, pagal Arūno Liogės nepartinių sąrašą išrinktas Arvidas Pajuodis, „valstietė“ Nijolė Barkauskienė bei pats A. Gervinskas. Socialdemokratas Donatas Krikštaponis ir L. Pakeltis susilaikė.
„Niekada meras nevaikščiojo į mūsų komiteto posėdžius. Šis kartas buvo vienintelis. Meras sėdėjo, žiūrėjo, kaip bus balsuojama. Įdomiai atrodo. Kaip mokytojas pirmokus prižiūri, kaip balsuos. Neduok Dieve, kas ranką ne taip pakels, kviesis pokalbiui. Neatrodo demokratiškai, švelniai tariant. Daromas Tarybos nariams spaudimas“, – „i“ sakė L. Pakeltis.

Donatas Krikštaponis
įžvelgia reglamento
pažeidimą

Rajono Tarybos reglamento pažeidimą, keičiant Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkus, įžvelgė ir socialdemokratas Donatas Krikštaponis. „Buvo pažeistos procedūros. Vienas pirmininkas neatleistas, o jau siūlomas naujas. Komiteto nariai juk turėjo iš anksto susipažinti su posėdžio darbotvarke, o dabar iš karto siūloma nauja kandidatūra neatleidus senojo pirmininko. Jei būtų buvę balsuojama taip, kaip pateikta, turėjo būti net du komiteto pirmininkai. Kita vertus, kodėl A. Gervinskas nauju pirmininku tapo, kodėl ne Rita Kripaitienė, kuri buvo pavaduotoja? Kai nebūdavo Luko, ji sėkmingai tvarkėsi su pareigomis. Bet, neva, R. Kripaitienė turi per daug darbų ir atsisakė“, – „i“ kalbėjo buvęs Anykščių rajono vicemeras D. Krikštaponis.
Meras K. Tubis, „Anykštos“ paklaustas apie galimus rajono Tarybos reglamento pažeidimus, tikino, kad oponentai kabinėjasi prie formalių dalykų. „Laiškai buvo išsiųsti komiteto nariams prieš daugiau nei dvi savaites. Praėjo daugiau laiko negu reikia. Raštas galėjo būti ir trijų lapų, su aprašytomis visomis procedūromis, bet savivaldybės administracijos Teisės skyrius pateikė lakonišką siūlymą pakeisti komiteto pirmininką ir tiek. Jei žmogus išeina į opoziciją ir mano, kad lieka vadovauti, kad lieka jo tokios pat pareigos, tai yra naivu“, – tikino meras K. Tubis.

Lukas Pakeltis: „Meras
elgiasi kaip savo kieme“

L. Pakeltis „i“ aiškino, kad prieš savaitę vykusiam jungtiniam rajono Tarybos komitetų posėdžiui, kuriame buvo svarstomas rajono biudžetas, taip pat vadovavo meras K. Tubis, nors jis nepriklauso jokiam komitetui. „Jungtiniams posėdžiams tradiciškai pirmininkaudavo Biudžeto ir ekonomikos komiteto pirmininkas. Tačiau per tą komitetų posėdį meras ėmėsi iniciatyvos ir pirmininkavo, kaip įprasta per rajono Tarybos posėdį. Gražumas, kad šį antradienį Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje buvo gautas junginio komitetų posėdžio protokolas, kurį pasirašo vicemeras Sigutis Obelevičius kaip posėdžio pirmininkas. S. Obelevičius per tą posėdį žodžio neištarė. Yra įrašai. Pirmininkavo juk K. Tubis. Klausėm administracijos direktoriaus, kas čia buvo? Kokio formato tai buvo renginys? Juk meras negali pirmininkauti tam, kam iš viso nepriklauso. Aš nepasirašiau protokolo, nes, mano galva, meras ir čia pažeidė reglamentą. Kas nusprendė, kad S. Obelevičius pirmininkaus ir ar jis pirmininkavo? Matau, kad elgiamasi kaip nuosavame kieme ir nesilaikoma jokių reglamentų“, – kalbėjo L. Pakeltis.

Klibins Antikorupcijos
komisijos pirmininką

Į opoziciją perėjusio liberalo L. Pakelčio teigimu, nėra reglamentuota, jog rajono Tarybos Biudžeto, ekonomikos ir kaimo reikalų komitetui negali vadovauti opozicijos atstovas, tačiau reglamentuojama, jog opozicijos narys turėtų vadovauti Tarybos Antikorupcijos komisijai. Anykščių rajono tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininku yra pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą išrinktas buvęs policininkas Raimundas Razmislavičius.
„Jis nėra nei pozicijoje, nei opozicijoje. Jis nepasiskelbė. Yra daug žmonių, kurie nepasiskelbė“, – apie R. Razmislavičiaus vadovavimą Antikorupcijos komisijai ir rajono Tarybos reglamentą „i“ sakė meras K. Tubis.
Tuo tarpu ir L. Pakeltis, ir D. Krikštaponis tikino, kad „R. Razmislavičiaus klausimą“ jie rajono Taryboje kels.
Baigiantis ketvirtadienio rajono Tarybos posėdžiui D. Krikštaponis šį klausimą iškėlė. Jis Tarybai sakė, jog reikia skirti naują rajono Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininką. Pasak jo, „gerai dirbantis Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Lukas Pakeltis buvo atleistas motyvuojant tuo, kad jis yra opozicijos narys“, kai tuo tarpu Antikorupcinės komisijos pirmininku yra „Tvarkos ir teisingumo” atstovas Raimundas Razmislavičius. „Pagal įstatus Antikorupcinės komisijos pirmininko postas priklauso opozicijai, o R. Razmislavičius nežiūrint, kad jis sėdi per vidurį tarp dviejų opozicinių frakcijų, balsuoja kaip Tarybos dauguma”,  – aiškino D. Krikštaponis.
Meras Kęstutis Tubis su D. Krikštaponiu nesiginčijo, sakė, kad kitam Tarybos posėdžiui opozicija gali teikti naujo Antikorupcinės komisijos pirmininko kandidatūrą.

 Keletą metų ėjo koja kojon

Iki praėjusių metų gruodžio mėnesio L. Pakeltis ir K. Tubis nemažai metų buvo bendražygiai – 2012-aisiais L. Pakelčio liberalai rėmė nepartinį kandidatą į Seimą mūsų apygardoje K. Tubį. 2015-aisiais K. Tubis buvo liberalų kandidatas į Anykščių merus, o L. Pakeltis – liberalų sąrašo lyderis. 2016-ųjų rudenį meras K. Tubis Seimo rinkimuose paramą išreiškė liberalų kandidatui L. Pakelčiui.
Meras K. Tubis ir liberalų komanda susivaidijo baigiantis 2016-iesiems. Gruodžio pradžioje savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, jos pavaduotojas Saulius Rasalas bei mero patarėjas Kęstutis Indriūnas pareiškė, kad K. Tubis – diktatorius, su kuriuo dirbti neįmanoma, ir parašė pareiškimus išeiti iš darbo. Liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininkas L. Pakeltis po jo komandos sukilimo prieš merą pranešė, kad palaikąs minėtą trejetą, o partija pasitraukia į opoziciją Anykščių rajono valdžioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama