Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Iš 14 pretendentų į kandidatus Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje tūkstantį rinkėjų parašų surinko 11.
Iš kovos pasitraukė parašų nesurinkę nepartiniai Ilona Stasiūnė ir Ričardas Krūminis bei „Drąsos kelio“ atstovas Einaras Vildė.
Likę 11 kandidatų nėra politikos naujokai, visi jie dalyvavo 2016 metų rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose. 9 kovojo ir vienmandatėse, ir daugiamandatėse apygardose. Visi jie, žinoma, rinkimus pralaimėjo, tačiau pralaimėjimai buvo skirtingi.

Rinkimuose dalyvaus ir
išskirtiniai optimistai

Balandžio 23 dienos naujo Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje dalyvaus 3-5 vietas 2016 metų rudenį šioje apygardoje užėmę liberalas Lukas Pakeltis (17,3 proc.), socialdemokratė Auksė Kontrimienė (12,3 proc.) bei Darbo partijos atstovas Ričardas Sargūnas (8,8 proc.). Iš mūsų apygardos naujokų rudenį rinkimuose geriausiai pasirodė Tėvynės sąjungos kandidatas Valentinas Stundys. Jis Molėtų-Širvintų apygardoje pirmajame ture liko antras, surinkęs 23,4 proc. balsų. V. Stundį ir pirmajame, ir antrajame ture Molėtų-Širvintų apygardoje įveikė „darbietis“ Petras Čimbaras.
Pagal 2016-ųjų Seimo rinkimuose surinktų balsų procentus iš dabartinių kandidatų trečiąją vietą užima tik V. Stundžiui ir L. Pakelčiui nusileidžia nepartinis kandidatas Mindaugas Pauliukas. Jis praėjusį rudenį kaip nepriklausomas kandidatas varžėsi Radviliškio apygardoje, kur pelnė 14,2 proc. rinkėjų palankumą ir užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvos centro partijos kandidatas Kristupas Krivickas praėjusį rudenį Vilniaus Justiniškių apygardoje surinko 12,6 proc. balsų ir liko trečias, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatė Edita Tamošiūnaitė 2016-ųjų rudenį Vilniaus Karoliniškių apygardoje gavo 10,2 proc. balsų ir buvo ketvirta.
Kitų trijų antrą kartą per pusmetį rinkimuose dalyvaujančių politikų 2016-ųjų rezultatai buvo ne ypač solidūs. „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas Romualdas Gėgžnas praėjusį rudenį Vilniaus Panerių apygardoje surinko 2,6 proc. balsų ir užėmė 12-ąją vietą, Lietuvos liaudies partijos kandidatas Egidijus Baltušis Marijampolės rinkimų apygardoje liko 10-as, surinkęs 0,97 proc. balsų, o šiuose rinkimuose kaip nepartinis dalyvaujantis Valentinas Šapalas 2016-ųjų rudenį Vilniuje, Žirmūnuose, kandidatavo kaip Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko antikorupcinės koalicijos atstovas ir, surinkęs 0,54 proc. balsų, užėmęs paskutinę, 13-ąją vietą, buvo tarp visos Lietuvos antirekordininkų.
Vienintelis „valstietis“ Antanas Baura iš dabartinių kandidatų 2016-iaisiais neturėjo vienmandatės apygardos, o M. Pauliukas vienintelis iš vienuolikos dabartinių kandidatų, kuris 2016-aisiais nebuvo įrašytas į kokios nors partijos daugiamandatininkų sąrašą.

Nuo Seimo nustūmė rinkėjai

Jeigu trys iš dabartinių kandidatų į Seimą Anykščių-Panevėžio apygardoje 2016-ųjų rudenį būtų išsaugoję savo vietas partijų sąrašuose, jie dabar… nedalyvautų rinkimuose. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatų daugiamandatėje apygardoje priešrinkiminiame sąraše A. Baura buvo įrašytas 31-uoju, bet po rinkimų krito į 46-ąją poziciją. Pikčiausia, kad anykštėnas liko pirmasis „už brūkšnio“ – 45-oji vieta sąraše A. Baurai būtų garantavusi parlamentaro mandatą. V. Stundys konservatorių sąraše iš 27-osios pozicijos nusmuko į 35-ąją, A. Kontrimienė pas socialdemokratus iš 9 vietos – į 35-ąją. Ir V. Stundžiui, ir A. Kontrimienei tereikėjo išsaugoti turėtas pozicijas ir jie jau dabar būtų Seime.
Savo partijų reitinguose daugiamandatėse apygardoje per 2016-ųjų Seimo rinkimus smuko ir liberalas L. Pakeltis (iš 13 į 27 vietą), ir R. Sargūnas (iš 21 į 42-ąją), ir „Tvarkietis“ R. Gėgžnas (iš 22 į 53-ąją), tačiau jiems gyvenimas nuo to nesikeitė. Lenkų rinkimų akcijos sąraše E. Tamošiūnaitė iš 18 vietos pakilo į 13-ąją, o V. Šapalas Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko antikorupcinės koalicijos sąraše iš 95-osios vietos šoko į 25-ąją. K. Krivickas šiame sąraše 2016-aisiais išsaugojo 2-ąją poziciją, o E. Baltušis tarp liaudininkų po rinkimų liko 14-as, kaip ir buvo prieš rinkimus.

Tarp kandidatų – trys buvęs
Seimo nariai, du – viceministrai

Keli iš rinkimuose dalyvaujančių politikų jau yra buvę politikos viršūnėje. Konservatorius V. Stundys 1997-2008 metais buvo Molėtų rajono meru, o paskui dvi kadencijas dirbo Seime. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatas Antanas Baura Seime taip pat praleido dvi kadencijas (2000-2004 ir 2008-2012 m.). „Darbietis“ R. Sargūnas Seime dirbo praėjusią kadenciją. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatė E. Tamošiūnaitė yra buvusi Švietimo ir mokslo viceministre, „tvarkietis“ R. Gėgžnas buvo Finansų viceministru. Nepartinis M. Pauliukas dešimt metų dirbo Lietuvos diplomatinėje tarnyboje. Jis yra buvęs atašė bei konsulu Estijoje ir Kazachstane.

Amžius – nuo 31-erių
iki 64-erių

Trims iš kandidatų dar nėra 40-ies, keturiems – per 60 metų. Jauniausias iš kandidatų –31-erių L. Pakeltis. K. Krivickui – 38-eri, M. Pauliukui – 39-eri, E. Tamošiūnaitei – 40, A. Kontrimienei – 48-eri, E. Baltušiui – 50, V. Stundžiui – 56-eri, A. Baurai ir A. Gėgžnui – po 61-erius, R. Sargūnui – 62-eji, V. Šapalui – 64-eri.
K. Krivickas turi keturis vaikus, A. Baura, E. Baltušis, A. Kontrimienė – po tris, V. Stundys, M. Pauliukas, R. Gėgžnas, V. Šapalas – po 2, R. Sargūnas – 1, L. Pakeltis vaikų neturi, R. Tamošiūnaitė – anketoje nenurodė.
M. Pauliukas nurodė mokąs ispanų, anglų ir rusų kalbas, E. Tamošiūnaitė – lenkų, rusų ir anglų, R. Gėgžnas – rusų, prancūzų ir vokiečių. A. Baura nurodė mokąs vienintelę užsienio kalbą – rusų, o L. Pakeltis ir V. Šapalas anketoje rašė, kad moka tik anglų kalbą.
Vienintelis iš kandidatų E. Baltušis yra be aukštojo išsilavinimo. Jis Kalvarijos maisto produktų technikume yra įgijęs pieno produktų technologijos specialisto išsilavinimą.
Du iš kandidatų – A. Kontrimienė ir K. Krivickas – yra žurnalistai (VU), E. Tamošiūnaitė ir V. Stundys – lietuvių kalbos mokytojai. E. Tamošiūnaitė yra baigusi ir edukologijos bei viešojo administravimo magistratūras VU ir MRU. M. Pauliukas – VDU baigęs tarptautinių santykių ir diplomatijos studijas, A. Baura – agronomas, R. Gėgžnas VU pramonės planavimą, R. Sargūnas pagal išsilavinimą inžinierius, V. Šapalas – fizikos mokytojas, L. Pakeltis baigęs ISM ir BMI verslo vadybos magistratūrą.

Tarp kandidatų yra ir beturčių

Kadangi visi 11 dabartinių kandidatų dalyvavo 2016 metų Seimo rinkimuose, visų jų 2015 m. pajamų ir turto deklaracijos yra skelbiamos viešai.
Solidžiausia K. Krivicko deklaracija. Jis nurodė turįs 289,5 tūkst. eurų vertės turtą, beveik 45 tūkst. eurų santaupų, 58 tūkst. eurų paskolą. Jo pajamos 2015 metais buvo 83,6 tūkst. eurų.
E. Tamošiūnaitė deklaravo 102 tūkst. eurų turtą bei 15 tūkst. eurų santaupų. A. Kontrimienė – 106 tūkst. eurų turtą, per 17 tūkst. eurų santaupų, bet nurodė ir turinti beveik 80 tūkst. eurų paskolų. L. Pakelčio turto vertė – 99 tūkst. eurų, vertybinių popierių vertė per 17 tūkst. eurų, santaupų – beveik 16 tūkst. eurų. Politikas deklaravo ir 40,5 tūkst. eurų paskolą. L. Pakelčio pajamos 2015 metais siekė 67,7 tūkst. eurų. R. Sargūnas nurodė, kad jo turto vertė vos 579 eurai, M. Pauliukas deklaravo – 2,5 tūkst.eurų vertės turtą. Mažiausias pajamas iš kandidatų 2015 metais gavo E. Baltušis – vos 3 tūkst. 802 eurus arba 317 eurų per mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama