Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Seimas nutarė, kad lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas centralizuotai šilumai galios tik iki šių metų gegužės 31-osios. Siekdamas sušvelninti PVM lengvatos panaikinimo pasekmes socialiai remtiniems žmonėms, Seimas svarstys kompensacijų už šildymą mokėjimo tvarkos pakeitimą.
„Anykštos“ pašnekovai sako, kad bet kuriuo atveju lengvatos už šildymą panaikinimas turės ir neigiamų pasekmių – Anykščių rajono savivaldybė patirs finansinį smūgį, be to, išaugs gaunančių kompensacijas už šildymą gyventojų skaičius.

Siekius vadina „ciniškais“

„Anykščiams taip sunkiai pavyko sumažinti tą šilumos kainą iki tokios jau padoresnės… Ir vėl. Antras dalykas, mane šiek tiek pribloškė pono Karbauskio pasisakymas, kad išaugus kompensacijų už šildymą gavėjų skaičiui, tai bus savivaldybių reikalas. Dar taip ciniškai nebūdavo. Kiek buvo Vyriausybių, jei kildavo minimalus atlyginimas ar didėdavo socialinės išlaidos, tai tie pinigai būdavo „įdedami“ į savivaldybių biudžetus.
Savivaldybei tai bus dvigubas finansinis smūgis. Mes planavome, kad šiais metais dar mažės išlaidos biudžetinių įstaigų šildymui. O jos nemažės, jau reikės perskaičiuoti biudžetą. Ir sunku pasakyti, kiek atsiras tų naujų kompensacijų už šildymą gavėjų. Tos išlaidos nebuvo numatytos rajono biudžete.

Vienu žodžiu, blogai“, – dar prieš Seimo sprendimą dėl PVM lengvatos centriniam šildymui panaikinimą, komentavo S. Obelevičius.

Kompensacijų gavėjų
skaičius gali augti 20 proc.

Anot S. Obelevičiaus, tikrasis norinčiųjų gauti kompensacijas gyventojų skaičius bus matomas tik tada, kai jie dėl tų kompensacijų kreipsis į savivaldybę.
„Kiek mačiau iš ekspertų atsiliepimų, tokių žmonių gali atsirasti pakankamai daug – jų skaičius gali augti apie 20 proc., nes daugelio žmonių pajamos yra „ant ribos“. Kuomet išlaidos šildymui padidės 12 proc., tai didelė tikimybė, kad tie žmonės kreipsis kompensacijų. Čia tokia dovanėle rajono biudžetui nelabai graži“, – sakė S. Obelevičius, anot kurio, apie tokius Seimo sprendimus savivaldybė „net nesapnavo“.

Kompensacijų gavėjų –
daugiau nei tūkstantis

Laikinoji savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė prognozavo, kad panaikinus PVM lengvatą šildymui, besikreipiančiųjų dėl kompensacijų anykštėnų skaičius išaugs.
„Manau, kad kompensacijų gavėjų skaičius išaugs, nes jei panaikins PVM lengvatas, bus daugiau asmenų, kurie turės teisę kompensaciją gauti“, – sakė G. Noliūtė, kol kas neturinti informacijos, kaip tiksliai atrodys naujoji kompensacijų skyrimo tvarka.
Socialinės paramos skyriaus duomenimis, praėjusių metų spalį kompensacijos už šildymą buvo suteiktos 792 šeimos ūkiams, lapkritį – 1256.

Šilumininkai naudos negaus

UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis preliminariai paskaičiavo, kad gyventojai, nepratęsus PVM lengvatos centriniam šildymui, bendrovei sumokėtų papildomus 200 000 – 250 000 Eur.
„O tiems, kas gauna kompensaciją už šildymą, naujos tvarkos kaip ir neaktualios. Padidės mokėjimai tiems, kurie tų kompensacijų negauna. Mums iš to jokios naudos, visas PVM atitenka valstybei“, – apie PVM lengvatą centriniam šildymui kalbėjo V. Vaičiulis.

Gali padaugėti skolininkų

Šilumos vartotojai UAB „Anykščių šiluma“ už suteiktas paslaugas yra skolingi apie 500 000 Eur. Prognozuojama, kad skola, Seimui panaikinus PVM lengvatą šildymui, gali dar labiau augti.
„Visokiais būdais su skolininkais kovojame. Išieškome skolas ir gražiuoju, ir per antstolius. Yra nemokančių, antstoliams perduotų po kelis kartus. Yra tokių, iš kurių visai neatskaičiuoja – mažos pajamos, socialiniame būste sėdi. Ir ką tokiam vartotojui padarysi? Kuris sąžiningai moka, susimokės ir tą didesnę sumą, o kuris nemoka…“, – kalbėjo V. Vaičiulis.

Kompensacijų
gavėjams – vienodai

Anykštėnė Marijona Fergizienė „Anykštai“ neatskleidė, ar už šildymą gauna kompensaciją, tačiau Seimo sprendimas naikinti PVM lengvatą šildymui jos neišgąsdino.
„Tie, kurie gauna kompensacijas, jiems nei šilta, nei šalta – už juos vis tiek valstybė sumokės.
J. Biliūno 18-ajame name, kuriame gyvenu aš, dejuojančių dėl šildymo niekada nebuvo. Aš po teismus vaikščiojau, įrodinėjau, kad reikia tvarkyti šildymo sistemą, tačiau palaikančių nebuvo – visi nori mokėti už šildymą daugiau. Mūsų namui problemos dėl to tikrai nebus“, – kiek su ironija, kad kai kurie gyventojai nelinkę gilintis į šildymo peripetijas, o yra pasiruošę apmokėti bet kokio dydžio sąskaitas už šildymą, kalbėjo M. Fergizienė.

Sieks išplėsti kompensacijų
gavėjų skaičių

Kompensacijas už šildymą ateityje siūloma mokėti tiems žmonėms, kurių išlaidos šilumai viršys 10 proc., o ne 20 proc. jų pajamų ir valstybės remiamų pajamų skirtumo.
Be to, „valstiečiai“ siekia išplėsti ratą asmenų, gaunančių kompensacijas – jas ateityje siūloma mokėti ne tik besinaudojantiems centriniu šildymu, bet ir tiems, kurie šildosi elektra, dujomis, malkomis ar kitais būdais.
Šiuo metu lengvatinis PVM tarifas centriniam šildymui yra 9 proc., o standartinis – 21 procentas.
„Pasibaigia lengvatos galiojimo terminas, o toliau biudžete nė euro nėra. Tai yra atsakymas. Mes prie biudžeto perskirstymo neplanuojame sugrįžti“, – spaudos konferencijoje, skirtoje Vyriausybės patvirtintam programos įgyvendinimo planui, sakė S. Skvernelis, atsakydamas į klausimą, ar gali būti pratęsta PVM lengvata šildymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama