Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius gavo Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio prašymą… kažko paieškoti Tilto gatvės projekte.
Kalbėdamas su „Anykšta“ K. Tubis aiškino, kad jam nevalia net sakyti, į kokią prokuratūrą kreipėsi, jau nekalbant apie jo rašto turinį. Meras tikino, kad jis kalbėti negali, nes pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Anykštai“ išsiaiškinus, kad Panevėžio apygardos prokuratūra ikiteisminio tyrimo nepradėjo, K.Tubis tikslino, kad jis parašė du skundus – vieną Panevėžio apygardos prokuratūrai, kitą – Lietuvos generalinei prokuratūrai. Pasak mero, ikiteisminį tyrimą pradėjo Generalinė prokuratūra.

 

Per spaudos konferenciją
pateikė kaip kriminalą

Sausio pradžioje po to, kai iš darbo savivaldybėje išėjo liberalų komanda: administracijos direktorė Veneta Veršulytė, jos pavaduotojas Saulius Rasalas bei mero patarėjas Kęstutis Indriūnas – meras Kęstutis Tubis surengė spaudos konferenciją. Iš darbo išeidami liberalai merą kaltino autoritariniu valdymu, o meras spaudos konferencijoje sakė, kad buvusios savo komandos veikloje įžiūri ir nusikalstamų dalykų.
Po šios spaudos konferencijos „Anykštoje“ rašėme: „Meras K. Tubis spaudos konferencijoje pranešė, kad buvusi savivaldybės administracijos direktorė V. Veršulytė daugeliu atveju savo veiksmų nederino su meru ir kaltino ją savivaldžiavimu. Meras teigė, kad V. Veršulytė pasirašė sutartį su savo klasės draugu dėl Tilto gatvės infrastruktūros projektavimo, o projektuotojai sukūrė tokias projekto sąlygas, kurios puse milijono eurų viršija numatytą sumą. Objekto projektavimo kaina, mero teigimu, 65 tūkstančiai eurų. Tilto gatvės infrastruktūros projektas, pasak mero, atliktas antrą kartą. Už pirmąjį projektą dar ankstesnė rajono valdžia sumokėjo 37 tūkst. 800 litų kitai kontorai“ (Vidmantas ŠMIGELSKAS „Išėjusius liberalus kaltino aplaidžiu darbu“, – „Anykšta“ 2017-01-07).

Kaip atrado nusikalstamos
veikos požymius – paslaptis

Meras K. Tubis, „Anykštos“ paklaustas, ar raštą prokuratūrai parašė remdamasis tais pačiais motyvais, kuriuos dėstė sausio mėnesio spaudos konferencijoje, sakė: „Tiek kandidatuojant į merus, tiek dabar mano nuostata yra tokia – jeigu matosi nusikalstamos veikos požymiai, tą išsiaiškinti turi teisėsauga ir viskas. Ir šiuo atveju aš komentarų neduodu. Ką pasakiau anksčiau, tas buvo pasakyta, jeigu jūs teisingai supratote ir teisingai užfiksavote. O kiti dalykai jau ne mūsų reikalas, o tų, kas tiria medžiagą.“
Rajono vadovo perklausėme, kas atrado nusikalstamos veikos požymius – savivaldybės kontrolierius, Vidaus audito tarnyba, o galbūt pats meras. K. Tubis aiškino, jog nepageidauja tęsti diskusijos. „Tikrai aš šiuo atveju jau nebediskutuoju, kai ikiteisminis tyrimas pradėtas. Aš tokį pažadą daviau daugiau nebediskutuoti. Nors politikas esu, bet suprantu, kad kenkti tyrimui tikrai negalima.“
Grįžtant prie spaudos konferencijos išsakytos temos apie galimą V. Veršulytės korupciją, meras, regis, sakė, kad situacija dabar yra nebūtinai tokia pati, kaip buvo. „Tuo metu aš žinojau situaciją taip, kaip tuo metu aš žinojau. Mes pasakėm tai, kas išaiškėjo visiškai šviežiai, per kelias dienas, ko tikrai nei aš, nei pavaduotojas anksčiau nežinojome. Ir tai pasakėme kaip savivaldybės vadovai, o dabar komentuoti, kai ikiteisminis tyrimas, negaliu ir nenoriu. Ir negaliu…“ – kalbėjo meras K. Tubis.

Panevėžys ikiteisminio
tyrimo nepradėjo

„Anykštai“ meras K. Tubis kelis kartus akcentavo, kad dėl jo kreipimosi į prokuratūrą pradėtas ikiteisminis tyrimas, todėl jis negali komentuoti, tačiau paaiškėjo, kad ikiteisminio tyrimo Panevėžio apygardos prokuratūroje nėra.
Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Lidija Burbienė „Anykštai“ sakė, kad jos skyrius gauna daug panašaus pobūdžio pareiškimų, į kuriuos reikia atsakyti, išsiaiškinti, ar yra galimi viešojo intereso pažeidimai.
Pasak prokurorės, K. Tubio raštas yra nagrinėjimo stadijoje ir per mėnesį, du ar tris bus nuspręsta, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą ar tokio pagrindo nėra.
„Anykštai“ gavus Panevėžio apygardos prokuratūros paaiškinimą apie Anykščių mero skundo nagrinėjimo eigą, rajono vadovas vis tiek tikino, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas, kad jis kreipėsi ne tik į Panevėžio, bet ir į Lietuvos generalinę prokuratūrą.
Pasak mero K.Tubio, ikiteisminį tyrimą pradėjo Lietuvos generalinė prokuratūra.
Šios įstaigos Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė „Anykštai“ sakė, kad informacijos apie mero skundą, o juo labiau apie galimai pradėtą ikiteisminį tyrimą ji negali nei patvirtinti, nei paneigti.

Buvusi vyriausioji architektė
vaikšto į Panevėžio
prokuratūrą

Kad kažkas Panevėžio apygardos prokuratūroje dėl Anykščių Tilto gatvės projektų vyksta, „Anykštai“ patvirtino buvusi rajono vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė, dabar dirbanti Panevėžio miesto vyriausiąja architekte.
„Kvietė į prokuratūrą, bet aš net nežinau, koks mano vaidmuo. Manęs klausė, ar buvo pirmasis Turizmo centro Tilto gatvėje projektas, ar aš žinau apie antrąjį konkursą, kuris apėmė ir pirmojo konkurso vietą. Klausė, kodėl taip įvyko? Kodėl buvo du konkursai?“, – apie ką jos klausiama Panevėžio apygardos prokuratūroje, „Anykštai“ sakė D. Gasiūnienė.
Anykščių turizmo informacijos centro pastato bei viešojo tualeto projektas buvo užsakytas dar prieš liberalams ateinant į valdžią. Projektą už beveik 38 tūkst. litų (11 tūkst. eurų) atliko UAB “Projektų rengimo biuras“. Pagal šį projektą turizmo informacijos centro bei tualeto statyba būtų kainavusi apie 1,5 mln. litų (apie 430 tūkst. eurų).
D. Gasiūnienė teigė, kad liberalams atėjus į valdžią, jos skyriui buvo duotas nurodymas rengti technines sąlygas iš naujo projektuoti Tilto gatvės pastatų kompleksą. Kaip bendra komplekso dalis iš naujo buvo projektuojamas ir Turizmo informacijos centro pastatas.
„Nežinau kodėl, bet taip buvo nuspręsta. Mūsų skyrių kuravęs mero patarėjo Kęstutis Indriūnas nurodė mums rengti tokią užduotį. Mes nuolankiai vykdėme“, – „Anykštai“ kalbėjo buvusi Anykščių vyriausioji architektė D. Gasiūnienė.
Ji tikino, kad nežino, kuo rajono valdžiai neįtiko ankstesnis Anykščių turizmo informacijos centro pastato projektas, taip pat dėstė nežinanti, ar K. Indriūnas savo nurodymus derino su meru K.Tubiu bei tuometine administracijos direktore V. Veršulyte. „Antro aukšto reikalai… Nei aš dalyvavau posėdžiuose, nei aš ką žinau“ , – kalbėjo D. Gasiūnienė.
Naujosios rajono valdžios paskelbtą antrąjį Anykščių Tilto gatvės projektų idėjų konkursą laimėjo UAB „Metro architektūra“, kuriai vadovauja buvęs V. Veršulytės klasiokas Julius Biliūnas.
Pasak D. Gasiūnienės, V. Veršulytė dalyvavo antrojo idėjų konkurso darbų vertinime, tačiau kai „atkodavus“ darbus paaiškėjo, jog nugalėtoju tapo V. Veršulytės buvusio klasės draugo firma, buvusi savivaldybės administracijos direktorė nuo darbo vertinimo komisijoje nusišalino.
„Aš čia įžvelgčiau sugedusią moralę kai kurių personalijų, kurių neįvardinsiu… Jų nebėra savivaldybėje. Būtų daug daugiau naudos visuomenei, jei jie atsiprašytų, o ne sėstų į kaltinamųjų suolą“, – tiesiogiai neįvardino problemos D. Gasiūnienė.
Buvusiai rajono vyriausiajai architektei D. Gasiūnienei buvusi administracijos direktorė V. Veršulytė yra pareiškusį drausminę nuobaudą dėl pirmojo Turizmo informacijos centro projekto.
Tilto gatvės pirmojo projekto pirkimo dokumentus analizavusi sudaryta komisija, kuriai vadovavo tuometinis savivaldybės administracijos direktorius liberalas Saulius Rasalas, nuobauda įvertinti siūlė tik D. Gasiūnienės veiksmus.
“Nubausta buvau aš viena. Kiti savivaldybės darbuotojai, skyrių vedėjai, nors taip pat pasirašė po Tilto gatvės sutartimis , darė finansinius pavedimus, nuobaudų išvengė”, – apie vykusį tyrimą kalbėjo buvusi vyr. architektė. D. Gasiūnienė teigė, kad jos personalija paprasčiausiai neįtiko architektūros darbais užsiimančiam tuometiniam mero K. Tubio patarėjui K. Indriūnui.
Neslepiama, kad D. Gasiūnienė iš Anykščių savivaldybės perėjo į Panevėžio savivaldybę todėl, jog K. Indriūnui kova su buvusia rajono vyriausiąja architekte buvo principinis jo veiklos aspektas…

Buvęs patarėjas griebėsi
už galvos

Buvęs K. Tubio patarėjas Kęstutis Indriūnas „Anykštai“ dėstė, kad meras – pats muša, pats rėkia, nes į prokuratūrą kreipėsi dėl tų darbų, kurie esą daryti paties mero nurodymu. K. Indriūnas tvirtina, kad merui ir liberalams nepatiko Anykščių turizmo informacijos centro pastato projektas, todėl visi drauge nusprendė skelbti naują projektavimo konkursą, nors už projektą savivaldybė jau buvo sumokėjusi beveik 38 tūkstančius litų.
„Buvo gal 1,5 mln. vertės Turizmo informacijos centro stiklinis pastatas suprojektuotas ir tualetas. K. Tubis, kai pamatė projektą, griebėsi už galvos. Paskui, regis, „Nykščių“ radijui jis gyrėsi, kad sustabdė milijonų švaistymus, kad padarytas kitas, pigesnis, projektas“, – „Anykštai“ dėstė K. Indriūnas.
Jis aiškino, kad natūralu, jog liberalams atėjus į valdžią ne visi ankstesnė valdžios projektai pasirodė geri. „Aš prašiau koreguoti TIC-o projektą, bet be papildomų lėšų projektuotojai tai daryti atsisakė ir tuomet nusprendėme skelbti naują projektavimo konkursą“, – aiškino K. Indriūnas.
Apie darbus, kuriuos liberalai galėjo daryti merui už akių, pasak K. Indriūno ”net negalima šnekėti”. „Baikit „bajerius“. Aišku, kad jis viską žinojo“, – paklaustas, ar galėjo taip nutikti, kad tas pats objektas dukart projektuotas be mero žinios, už galvos griebėsi buvęs mero patarėjas.

Venetos Veršulytės
prokurorai
nekviečia

V. Veršulytė nusišalino nuo galutinio Tilto gatvės projektų idėjų konkurso darbų vertinimo, tačiau projektavimo sutartį su savo klasioku J. Biliūnu pasirašė būtent ji pati.
“Anykštos” šaltinio, teigimu naujojo Tilto gatvės parengto projekto statybos darbų samata, kurią pasiūlė V. Vešulytės klasioko UAB- as, gerokai pranoko Utenos Regionų plėtros tarybos numatytą skirti sumą. Kalbama, kad UAB “Metro architektūra” pasiūlė net 400 tūkst. eurų didesnę statybų sąmatą, nei savivaldybei buvo skirta lėšų, ir tai sukėlė mero K. Tubio pasibaisėjimą.
V. Veršulytė teigė, kad ja neidomi jokie prokurorai – „Anykštai“ ji sakė negavusi kvietimų nei iš Panevėžio apygardos, nei iš Lietuvos generalinės prokuratūros.
„Anykštos“ paklausta, ar meras K. Tubis žinojo apie antrąjį Tilto gatvės projektą ir apie šio projekto pirkimo detales, buvusi administracijos direktorė reagavo taip pat kaip K. Indriūnas.
„Na, jūs nejuokaukit! Kaip galima nežinoti, jei pats savo ataskaitoje apie tai šneki, jei spaudos konferencijoje šneki…, kad buvo projektai, kurių atsisakyta…, kad dabar derinama…, kad važiuojama į Regionų plėtros tarybą ginti projektų…, kad pristatoma Vadovų klubui… Meras galėjo kažko nežinoti apie tą projektą? Čia mažų mažiausiai juokinga“, – aiškino V. Veršulytė.
Kalbėdama apie klasioką J. Biliūną, su kurio firma UAB „Metro architektūra“ V. Veršulytė pasirašė Tilto gatvės komplekso projektavimo sutartį, dėstė, kad ši firma daug kartų ir anksčiau Anykščiuose dalyvavo idėjų konkursuose ir tai natūralu, nes firmos vadovas yra anykštėnas.
V. Veršulytė sakė, kad baigė miesto mokyklą, todėl turi nemažai buvusių klasiokų. Administracijos direktorė šyptelėjo, kad verslininkas Deivydas Dilys taip pat yra jos buvęs klasiokas.
“Anykštos “ paprašyta pakomentuoti mero K. Tubio žodžius, kad Tilto gatvės projektuotojai UAB „Metro architektūra“ padarė gerokai didesnę rangos darbų sąmatą, nei yra šio projekto įgyvendinimui skirta lėšų per Regionų plėtros tarybą, V. Veršulytė pripažino, jog kaip tik taip ir yra. Tačiau ji dėstė, kad “toje vietoje problemos negali būti”. Pasak V. Veršulytės, suma nurodyta „iki“. Paskelbus rangos darbų konkursus sąmatos, pasak V. Veršulytės, tradiciškai mažėja bent dvidešimt procentų
Buvusi savivaldybės administracijos direktorė tvirtino, kad projekto sąmatos iki savo karjeros savivaldybėje pabaigos ji taip ir nespėjo suderinti…
„Sukurptos istorijos. Tai yra persekiojimas ir noras susidoroti“, – savo nuomonę, kodėl meras K. Tubis kreipėsi į prokuratūrą (-as), išdėstė buvusi savivaldybės administracijos direktorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama