Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Praėjusį ketvirtadienį Anykščių rajono taryba priėmė per 80 sprendimų. Tiesa, didžioji dalis sprendimų gyventojams nėra didžiai aktualūs – įmonių nuostatų keitimai, pritarimas įstaigų bei įmonių vadovų veiklos ataskaitoms.
Papildomu klausimu į dienotvarkę buvo įrašytas pritarimas teikti paraišką UNESCO kūrybinių miestų tinklui. Deputatai pritarė, kad už 3 tūkst. eurų būtų rašoma paraiška ir Anykščiai brautųsi į pasaulio elitą.

Vėl kelio pradžia…

Sprendimą dėl paraiškos teikimo UNESCO pristačiusi savivaldybės administracijos Kultūros specialistė Audronė Pajarskienė sakė, jog „tai mūsų kelio pradžia, mes tiesiog turėsime naujų galimybių“. Pasak A. Pajarskienės, reikės parašyti 350 tūkst. ženklų arba 40-60 puslapių paraišką. Jos parašymas ir vertimas į anglų kalbą, pasak A. Pajarskienės, kainuos „iki 3 tūkst. eurų“, t.y. tiek, kiek numatyta 2017 metų rajono biudžete.
„Kasmet vis besikuriantys nauji jauni verslai kultūros produktų pasiūlą papildo pramogomis, kurios taip pat padeda pritraukti lankytojų. Teikdami paraišką, suvokiame, kad mes nepristeigsime knygynų, leidyklų ar spaustuvių, tačiau turime pagrindo PLĖTOTI ANYKŠČIUS, KAIP VIENTISĄ EDUKACINĘ PLATFORMĄ, kur savo paslaugas ir produktus siūlo tiek viešasis, tiek privatus sektorius, kur visi veikia kaip į vieną temą orientuotas tinklas, kur vieningai organizuotos ir apipavidalintos miesto viešosios erdvės. Anykščiai, kaip vientisa edukacinė platforma, paskatintų bendradarbiavimą tarp paslaugų teikėjų ir sudarytų galimybes visiems gauti naudų, gyventi iš kūrybiškumo ir kultūrinio turizmo paslaugų ir produktų.“ – rašoma rajono Tarybos sprendimo projekte, kur šeši žodžiai išskirti didžiosiomis raidėmis.

Direktorius pirmtakų neteisia…

O posėdis prasidėjo Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos skaitoma savivaldybės administracijos 2016 metų veiklos ataskaita. Jis sakė, kad savivaldybės administracijos aparatas išskirtinai mažas – „tik“ 168 darbuotojai. „Kaip jūs sugebate dirbti ir dar planuojate didelius darbus?“, – kaip nustemba kolegos iš kitų savivaldybių, sužinoję, kiek mūsų savivaldybės administracijoje yra darbuotojų, Tarybos nariams perteikė A. Gališanka. Jis džiaugėsi, kad mūsų daugiabučiai namai renovuojami greičiau nei kitose savivaldybėse, kad atliekų kainos Anykščiuose mažesnės nei kitur, kad net ir 33 skundais savivaldybė 2016 metais mažiau gavo nei 2015-aisiais.
„Dvi juodos „škodos“ neženklintos. Kas lemia, kad negalima paženklinti?“, – direktoriaus klausė socialdemokratų frakcijos pirmininkas Dainius Žiogelis. „Vyriausybės nutarimai numato. Paženklinsim“, – tikino A. Gališanka. Apie „škodų“ ženklinimą D. Žiogelis vėliau klausė ir Antikorupcinės komisijos pirmininko Raimundo Razmislavičiaus. Ir pastarasis žadėjo rūpintis „škodomis“…
„Kalbama, kad kreiptasi į prokuratūrą. Ar pakomentuotumėt, kaip vertinate buvusios direktorės ir pavaduotojo veiklą. Kokių nuostolių savivaldybei padaryta?“, – apie buvusią administracijos direktorę Venetą Veršulytę ir buvusį jos pavaduotoją Saulių Rasalą administracijos direktorių A.Gališanką prakalbinti bandė socialdemokratas Vilius Juodelis. „Nei aš teisėjas esu, nei dar kas“, – į diskusijas veltis nebuvo linkęs A. Gališanka.

Išmokos seniūnaičiams

Anykščių rajono taryba nusprendė kiekvienam iš 57 Anykščių rajono seniūnaičių skirti 100 eurų metines kompensacijas, kurios skirtos jų transporto, ryšių, kanceliarinių išlaidų kompensavimui.
„Pastebėta, kad seniūnaičiai yra dideli seniūnų pagalbininkai“, – kodėl reikia skirti tokias kompensacijas, rajono Tarybai aiškino savivaldybės administracijos direktorius A. Gališanka.   

Leista vesti pamokas

Rajono Taryba leido iki mokslo metų pabaigos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Ramūnui Blazarėnui vesti pamokas Anykščių technologijos mokykloje. Tuo pačiu sprendimu pakoreguotas ir jo darbo savivaldybėje grafikas.
Liberalas Lukas Pakeltis klausė, kodėl tik dabar R. Blazarėnas paprašė leidimo dirbti mokykloje, o socialdemokratas D. Žiogelis aiškinosi „kaip yra su vicemero pamokomis.“ L. Pakelčio klausimas liko retoriniu, o D. Žiogeliui atsakė savivaldybės juristė Asta Fallin. Pasak juristės, vicemeras Sigutis Obelevičius darbą mokykloje „yra suderinęs su meru“.

Žmogui – konteineris,
fermai – konteineris

Taryba koregavo mokesčio už atliekas dydį. Už negyvenamas patalpas pagal ankstesnę metodiką ūkininkams buvo nustatyti skirtingi tarifai, priklausomai nuo pastato paskirties – nuo 5 iki 21 centro už kvadratinį metrą. Dabar liks vienas, pats mažiausias 5 centų tarifas.
Taip pat didinamas žmonių ratas, kurie gali pretenduoti į atleidimą nuo kintamosios dalies mokesčio už atliekas. Nuo kintamosios dalies mokesčio galės būti atleisti gyvenantys kituose rajonuose, užsienyje, dirbantys užsienyje, išvykę gydytis į sveikatos priežiūros įstaigas bei juridiniai asmenys, nevykdantys veiklos.
Socialdemokratas D. Žiogelis domėjosi, kaip veiks ūkininkų apmokestinimo sistema. Pasak jo, ūkininkas, turintis toli nuo savo namų fermą, už fermos atliekas mokės po 100 eurų per metus ir dar po 100 eurų mokės už savo šeimos atliekas. „Prie fermų bus atskiri konteineriai?“, – klausė D. Žiogelis. Laikinasis Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Žalkauskas patikino, kad ūkininkai galės turėti atskirus konteinerius prie namų ir prie fermų.

Baudė komunalininkus

Meras Kęstutis Tubis, baigiantis posėdžiui, Tarybai pranešė, kad buvo tikrinta UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ veikla ir nustatyti pažeidimai Svėdasų pirtyje. Pasak mero, Svėdasų pirtyje nėra kasos aparato, nustatyta, kad be pinigų duodant lengvatinius bilietus padaryta 500 eurų žala. „Trims darbuotojams, tarp jų ir vyr.buhalterei, direktorius pareiškė drausmines nuobaudas“, – aiškino meras. Jis pažymėjo, kad komunalininkams nurodyta nusipirkti daugiau kasos aparatų, kurie padės ir kitose veiklos srityse vykdyti teisingą apskaitą.
Meras džiaugėsi Seimo pirmininko Viktoro Pranskiečio vizitu į Anykščius. „Labai domėjosi Seimo pirmininkas. Labai prašė siųsti pasiūlymus jam, ypatingai tose srityse, kur yra stabdymai ir trūkumai“, – kalbėjo meras.

Asfaltuos kelius per
gyvenvietes

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius tarybai pateikė informaciją „Dėl valstybinės reikšmės rajono kelių ruožų Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje asfaltavimo per gyvenvietes prioritetinių sąrašų“. Atliekama žvyrkelių, kurie bus asfaltuojami pagal 2017-2020 metų programą, atranka.
Pagal Kelių direkcijos sudarytą prioritetinę eilę pirmiausiai turėjo būti paklota 221 metras asfalto Dabužių gyvenvietėje, toliau 898 m Debeikiuose, po to 798 m Mikieriuose, 153 m Daujočiuose bei 271 m Trumbatiškyje. Tačiau rajono valdžia prioritetiniu keliu apsirinko Mikierių gatvę, antrąją vietą skyrė Dabužiams, trečiąją – Debeikiams. Daujočiai ir Trumbatiškis ir savivaldybės sudarytoje eilėje liko pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama