Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Kandidatas į Seimą liberalas Lukas Pakeltis eksperimentų su pabėgiais Anykščiuose neatliks.
Pasipriešinus gyventojams, kuriuos palaiko ir Anykščių rajono valdžia, verslininkai savo planų vadinamajame Pramonės rajone apdoroti pabėgius atsisakė.

Kreipėsi į aplinkos ministeriją

„Anykštos“  redakcija gavo 41 anykštėno pasirašytą raštą, kuriame jie dėsto, jog baiminasi būsimų eksperimentų su  mediniais pabėgiais.„Mes, žemiau pasirašę gyventojai, gyvenantys Vilties ir Gegužės gatvėse Anykščių mieste, sužinojome apie UAB „Bioversija“ planuojamą vykdyti eksperimentinę veiklą su mediniais pabėgiais. Šiai veiklai bus naudojamos cheminės medžiagos, kurių pagalba bus apdorojami mediniai pabėgiai. Kadangi tai tik eksperimentinė veikla, kurios poveikis nėra aiškus nei žmogui, nei aplinkai, todėl mes esame susirūpinę. Nuo tos teritorijos, kurioje planuojama ūkinė veikla, gyvename labai netoli ir nerimaujame dėl savo ir savo vaikų sveikatos. Kokią įtaką turės aplinkui gyvenančių žmonių sveikatai eksperimente naudojamos medžiagos ir patys pabėgiai, nuo kurių sklis kvapai, niekas negali atsakyti. Kas gali užtikrinti, kad medžiagos iš teritorijos nepateks į aplinką, neterš dirvos, neturės poveikio mūsų namų ūkiuose auginamoms daržovėms bei augantiems vaismedžiams. Gyvename kurortiniame mieste ir nesuprantame, kaip tokioje teritorijoje iš viso galima eksperimentinė veikla su pavojingomis medžiagomis, neturint tyrimo duomenų apie poveikį. Prieštaraujame, kad šalia mūsų gyvenamųjų namų būtų vykdoma eksperimentinė veikla, susijusi su pavojingomis medžiagomis, neatlikus išsamių tyrimų, kad tokia veikla nekelia pavojaus žmonių sveikatai bei aplinkai ir neturės poveikio mūsų vaikų sveikatai ateityje“, – rašo grupė anykštėnų. Raštas adresuotas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai.

UAB „Bioversija“ sklype Vilties g. 4F planavo pastatyti jūrinius konteinerius ir juose atlikti eksperimentą – bakterine terpe apdoroti kreozote įmirkytus medinius pabėgius. Planuota išvalyta 37,5 tonos pabėgių.
Vienas iš Vilniuje registruotos UAB „Bioversija“ akcininkų yra UAB „ESSPO“, o pastarosios įmonės vienu iš akcininku yra L. Pakeltis. Sklypas Vilties gatvėje priklauso kitai antrinei UAB „ESSPO“ įmonei „ESSPO rubber technologies“. „Bioversijos“ konteineriai su pabėgiais sklype pagal planus – laikinas teritorijos panaudojimas. Mat jau prieš dvejus metus „ESSPO rubber technologies” pradėjo vystyti 2,6 mln. eurų vertės padangų perdirbimo gamyklos projektą. Pasak Anykščių rajono tarybos nario L. Pakelčio, „padangų“ projektui skirta Europos Sąjungos parama, tačiau jau pusmetį laukiama statybos leidimo, kurį turėtų išduoti Anykščių savivaldybės administracija.

Sužinojo prieš Seimo
pirmininko vizitą

Į „Anykštos“ redakciją kreipėsi Gegužės gatvėje gyvenantis Egidijus Rutkauskas. Jis teigė, kad apie padangų perdirbimo įmonę su L. Pakelčiu šnekėjosi, verslininkas gyventojus įtikino, kad veikla nebūsianti pavojinga aplinkai. Tačiau žinia apie pabėgių mirkymą buvusi kaip perkūnas iš giedro dangaus. „Sužinojau visai atsitiktinai. Visai šalia Anykščių regioninis parkas. O jis planuoja atsivežti smulkintus pabėgius, mirkyti kažkokioje cheminėje medžiagoje. Praeinant pro pabėgius jau kvapas jaučiasi, o čia dar susmulkinti… Ir dar kažkokioje chemijoje mirkys. Mes bijome, nėra niekur išbandyta. Sužinojome prieš pat Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atvykimą… Kreipėmės į savivaldybės administraciją, jie sakė, kad žino, sakė taip pat prieš tokią veiklą, kad negali būti tokių dalykų… Už šimto metrų gyvenu. Iš kitos pusės – taip pat gyvenamasis namas. Suprantu, kad gyvename pramoninėje zonoje. Bet tokia veikla! Na, tikrai čia nesusiję su kurortinio miesto statusu, įvaizdžiu. Eksperimentinė veikla su mediniais pabėgiais! Niekas nežino, koks tų chemikalų poveikis. Nusigandę esame… Savivaldybė labai geranoriškai elgėsi. Patarė surinkti parašus. Savivaldybė labai patiko sako, kad to nebus“, – „Anykštai“ kalbėjo E. Rutkauskas.

Dirba su „ORLEN Lietuva“

Tačiau UAB „Bioversija“ direktorius Virginijus Petronis „Anykštai“ sakė, kad kilus gyventojų pasipriešinimui eksperimento Anykščiuose neatliks. UAB „Bioversija“ dirba ir su AB „ORLEN Lietuva“ (buvusi „Mažeikiu nafta“), naudodama bakterinius preparatus neutralizuoja naftos produktais užterštą gruntą. V. Petronis tikino, kad eksperimente su pabėgių išvalymu kenksmingi yra tik pabėgiai, o ne naftą „valgančios“ bakterijos ar pats procesas. „Visai šalia mūsų teritorijos driekiasi siaurasis geležinkelis, ten daug pabėgių. Ir sumontuotų, ir į krūvas sukrautų… Kils grėsmė ir mūsų kultūros paveldui?“ – ironizavo verslininkas. Pasak jo, Anykščiuose yra namų, kurių statybose naudoti kreozote įmirkyti pabėgiai.
„Mes atlikome visas procedūras, skelbėme apie numatomą veiklą spaudoje ir nesulaukėme jokios piliečių reakcijos. Gal tik iš savivaldybės reakcija buvo. O dabar staiga viskas prasidėjo“, – stebėjosi V. Petronis

Kelsis į kitą vietą

UAB „Bioversija“ eksperimentų su mediniais pabėgiais neatsisako, tik juos atliks kitos savivaldybės teritorijoje.
Įmonės bendrasavininkis L. Pakeltis „Anykštai“ teigė, kad jei būtų jautęs, kad dėl eksperimento su pabėgiais kils triukšmas, būtų net nesvarstęs šio eksperimento atlikti Anykščiuose. Ypač dabar, kai Seimo rinkimai, kuriuose L. Pakeltis dalyvauja, yra visai ant nosies.
„Galiu tik patikinti, kad eksperimentas su pabėgiais nėra kenksmingas aplinkai. Tačiau, jeigu jau kyla toks didžiulis pasipriešinimas, kam galva daužyti į sieną. Juo labiau kad Lietuvoje yra daugybė savivaldybių, kur nebus pasipriešinimo verslui“, – „Anykštai“ aiškino L. Pakeltis.

Pabėgių valymas –
naujovė Lietuvoje

Kreozite įmirkytų pabėgių problemą Lietuva sprendžia jau ne vienerius metus. 2014-aisiais dienraštis „Lietuvos žinios“ (Kazys Kazakevičius „Senų pabėgių deginimas – pavojus aplinkai“) rašė: „Tiksinti „bomba“ kreozotas, kuriame buvo mirkomi geležinkelio pabėgiai, yra riebus, stipraus kvapo skystis, dažniausiai gaunamas iš akmens anglių deguto. Šiuo skysčiu, kuriame gausu stiprių kancerogenų – fenolinių junginių, policiklinių aromatinių angliavandenilių, pabėgiai būdavo impregnuojami ne vieną dešimtmetį iki beveik šio amžiaus pradžios. Dabar kreozotą yra pakeitusi kita, mažiau pavojingų junginių turinti medžiaga – skalūnų alyva. Anot mokslininkų, kreozote išmirkytas pabėgis degdamas ne tik skleidžia nemalonų kvapą aplinkui, bet ir galbūt įvairių toksinių medžiagų. Kasmet tokių potencialiai pavojingų pabėgių Lietuvoje sukaupiama apie 30 tūkstančių. Tai sudaro apie 2 tūkst. tonų.“
Tą kartą „Lietuvos žinios“ aiškinosi, kodėl Kazlų Rūdos gyventojų kiemuose sukrautos šūsnys pabėgių. Pasirodo, gyventojai juos naudoja kurui…
Kol kas nebuvo sugalvota būdų, kaip neutralizuoti kreozote įmirkytus pabėgius, jie buvo deginami specialiose krosnyse, kurių Europoje tik kelios. „Verslo žinios“ šių metų sausio mėnesį rašė, jog UAB „Bioversija“ ketina išbandyti savo pačių sukurtą biologinį preparatą.
„Šiuo metu plačiausiai pasaulyje paplitęs panaudotų medinių pabėgių utilizavimo būdas – deginimas specialiose taršą sulaikančiose krosnyse. Tam tinka vos kelios krosnys visoje Europoje. Procesas yra nepatogus ir brangus. Mokslininkai jau daugybę metų ieško būdo, kaip užterštą medieną tinkamai utilizuoti biologinėmis priemonėmis, tačiau jų paieškos iki šiol baigdavosi nesėkmingai – atrastos technologijos būdavo ekonomiškai nepatrauklios. Medinius pabėgius bus bandoma išvalyti „Bioversijos“ sukurtu naujos kartos biologiniu preparatu „Woodclyn“. Bendrovė nurodo, kad preparatas yra ekologiškai švarus, gamybos ir panaudojimo metu kenksmingų medžiagų nesusidaro.
Eksperimentinė veikla bus pradėta kovą arba balandį ir truks apie pusmetį. Eksperimento vykdymo vietoje ant betoninės, nelaidžios vandeniui dangos, bus pastatyti dengti konteineriai. Lig šiol buvo atlikti nedidelės apimties eksperimentai su smulkinta mediena – teršalus pavyko išvalyti per 2 savaites. Eksperimentui bus panaudotas didesnis užterštos medienos kiekis.
Planuojama įvykdyti 2-3 medienos valymo ciklus, kurie, priklausomai nuo teršalų kiekio, užtruks po 8–16 savaičių. Eksperimentui nepavykus, užteršta mediena bus perduota atliekas tvarkančioms įmonėms“, – rašė „Verslo žinios“ („Bioversija“ savo sukurtą preparatą išbandys realiomis sąlygomis“; Rūta Rutkauskaitė; „Verslo žinios“ 2017 01 24).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama