Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


„Atvežtas į mūsų šeimą iš Aulelių vaikų globos namų (Anykščių r.), jis nerodė jokių emocijų – nei teigiamų, nei neigiamų, jautėsi nesaugiai, jeigu tik kas – lįsdavo po stalu“, – pasakojo dvejus metus kartu su vyru Vilmantu aštuonmetį Kasparą globojanti anykštėnė Daiva Jasiukonienė.
Atsidūręs Daivos ir Vilmanto šeimoje, Kasparas surado ne tik tėtį ir mamą, bet „dovanų“ gavo ir plačią giminę – Daiva yra anykštėnams gerai žinomos, prieš keletą metų Amžinybėn iškeliavusios Danutės Pakeltienės sesuo.
„Sesė taip pat buvo užsiminusi apie norą globoti vaiką, tačiau to padaryti nebesuspėjo…“, – pasakojo D. Jasiukonienė.

Vyrą įkalbinėti reikėjo 8 metus

Kasparo globėjai – 50-metis Vilmantas Jasiukonis dirba Anykščių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiuoju specialistu, o vieneriais metais už jį vyresnė Daiva yra siuvėja.
Moteriai – tai antra santuoka. Tris vaikus, kurie jau baigė mokslus, sukūrė savo šeimas, turi namus ir į Anykščius grįžta aplankyti tik artimųjų, Daivai teko auginti vienai. Buvusiam moters sutuoktiniui šeimyninis gyvenimas pasirodė pernelyg sunkus…
V. Jasiukonis vaikų niekada neturėjo, nors šeimą buvo sukūręs. Beje, Daiva ir Vilmantas – buvę klasiokai, po mokyklos kelias dešimtis metų statė savus gyvenimus, prieš gerus 10 metų apsilankę buvusių klasės draugų susitikime „kažkaip susimirksėjo“ ir sukūrė šeimą, į kurią po 8 metų atėjo mažasis Kasparas.
„Mano vaikai užaugo, išėjo iš namų, juose tapo labai tylu ir liūdna. Pagalvojau, o kodėl gi aš negalėčiau nors vienam nelaimingam, valdiškuose namuose gyvenančiam vaikui suteikti namus. Pradėjau apie tai kalbėti su Vilmantu ir tas įtikinėjimo procesas truko 8 metus“, – šypsojosi pašnekovė.
„Kodėl taip ilgai galvojau? Ne atsakomybės vengiau, norėjau, kad šis žingsnis būtų absoliučiai apgalvotas ir neatšaukiamas. Jaukinausi mintį tapti tėčiu… Nieko vaikui nėra baisiau, kai jį į šeimą paėmę žmonės sugrąžina atgal į vaikų namus. Todėl stengiausi apgalvoti visas įmanomas situacijas. Tačiau jeigu žmogus, prisižiūrėjęs reklamų, raginančių įsivaikinti ar globoti vaikus, pagalvoja – o kodėl ne, pabandysiu… Tokiems žmonėms pasakyčiau – geriau nebandykit, jeigu nėra tvirto sprendimo, žaisti su vaiko jausmais negalima“, – sakė V. Jasiukonis.

Be tėvų globos liko penki vaikai

Kasparui dabar 8–eri. Jis – Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos pirmokas, keturis kartus per savaitę lanko treniruotes baseine. Tai – aktyvus, tėvų iš glėbio nepaleidžiantis vaikas, kuris nori dalyvauti pokalbiuose, nori būti išklausytas, kaip ir kiekvienas vaikas, siekia dėmesio.
D. ir. V. Jasiukonių šeimoje Kasparas atsirado prieš dvejus metus, prieš tai trejus metus praleidęs Aulelių globos namuose.
Kasparas yra iš penkių vaikų šeimos, juos visus tėvai paliko vaikų namuose. Už Kapsarą jaunesni broliukas ir sesutė auga vilniečių šeimoje – Kasparas su jais nebendrauja, nors berniuko įtėviai žino, kur gyvena brolis ir sesuo, tačiau su šia šeima kontaktų nepalaiko. “Manome, kad bendravimo nepageidauja tų vaikų šeima”, – svarstė D. Jasiukonienė.
Du vyresni Kasparo broliai gyvena Aulelių vaikų globos namuose ir Kasparas su jais bendrauja. Šie berniukai Kasparą lanko ir jo naujuosiuose namuose.
Šių penkių paliktų vaikų tėvai yra anykštėnai.
„Treji vaikų namuose praleisti metai yra per ilgas laikas. Reikia daryti viską, kad vaikas globos namuose praleistų kuo trumpesnį laiką“, – apie Kasparo gyvenimiškąją patirtį kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių skyriuje dirbantis V. Jasiukonis.

Niekas nežino, ką iškrės
ir tavo biologinis vaikas

Paklausti, ar nekėlė klausimų dėl iš biologinių tėvų paveldėtų genų, suformuoto charakterio, Jasiukoniai tvirtino: „Apie tai net nebuvo minčių. Augindamas savo tikrąjį vaiką nežinai, kas iš jo išaugs, lygiai taip pat mes nežinom, kaip bus su Kasparu. Mūsų tikslas – pastatyti jį ant kojų, suteikti namus ir tėvus, pas kuriuos jis bet kada galėtų grįžti. O kaip bus, matysim… Mes neatmetam genų teorijos, bet į mūsų šeimą atėjusį šešiametį vaiką mes dar galim lipdyt kaip molį – mokyti tinkamo elgesio, keliauti su juo, žaisti, parodyti, kaip gyventi šeimoje, o jis puikiai to mokosi“.

Kasparą įsimylėjo iš
pirmo žvilgsnio

Paklausta, ar tiek ilgai svajoję apie dar vieną vaiką, paskutinę naktį prieš važiuodami į Aulelius, jie miegoję ramiai, D. Jasiukonienė teigė: „Kai Vilmantas iš vakaro pasakė, kad rytoj mes jau važiuojam, šiek tiek pasidarė neramu: ar susitvarkysiu su savo emocijom, kaip reikės išrinkti vaiką – juk kiekvienas jų laukia mamos ir tėčio, bet kažkaip įveikiau jaudulį. Auleliuose mus pasitiko socialinė darbuotoja, kuri lyg ir netyčia prasitarė, kad yra vienas berniukas, kuris labai panašus į atvykusius svečius. Net per širdį perėjo. Pamatėm Kasparą ir iš karto supratom, kad tai bus mūsų vaikas, kitų variantų jau nebesvarstėm. Aš tik paklausiau, ar galim jį jau šiandien vežtis į namus.
Tačiau man paaiškino, kad geriau duoti vaikui laiko bent šiek tiek priprasti prie minties apie jį norinčią globoti šeimą, be to, Kasparas tuo metu labai išgyveno, kad keliomis dienomis anksčiau vilniečių šeima paėmė globoti jo jaunesnius sesutę ir broliuką. Jis tarsi jautėsi atstumtas, gal nereikalingas…
Bet kitą dieną mes vėl nuvažiavom į Aulelius ir Kasparą parsivežėm jau visam laikui. Tiesa, buvo padaryta šiokia tokia išimtis – jam buvo leista vasarą tiesiog pas mus svečiuotis, be to, Vilmantas dirbo Vaikų teisių tarnyboj, aš buvau užauginusi tris savus vaikus – tai, matyt, irgi buvo pliusas, padėjęs mums visą vasarą praleisti kartu“, – prisiminė D. Jasiukonienė.

Svarbu su vaiku žaisti ir kalbėti

„Labai svarbu, kad su į naują šeimą pakliuvusiu vaiku būtų kuo daugiau bendraujama. Aš pirmąją mūsų kartu praleistą vasarą praktiškai visas dienas buvau su Kasparu, nes toks vaikas jaučiasi labai nesaugiai. O gal mane vėl išveš? O jeigu kažką ne taip padarysiu, gal manęs nenorės? Netgi ne per seniausiai eidamas į polikliniką Kasparas paklausė: „O jūs manęs nepaliksit?“, – patirtimi dalijosi V. Jasiukonis.
„Aš esu griežtesnė. Jeigu nori su manimi susitarti, reikia įdėti daugiau pastangų. Su Vilmantu paprasčiau. Užauginusi savo vaikus, jau nebijau nei kaprizų, nei „ožiukų“, žinau, kaip juos pažaboti. Kasparas žino savo pareigas mokykloje ir namie. Namie jam reikia išnešti šiukšles, iškratyti kilimus, susitvarkyti žaislus, palaistyti gėles. Mokykloje jo pareiga mokytis. Kartais grįžta namo nusiminęs, kad kažkas klasėje nepasisekė, bet aš visuomet jam sakau – į mokyklą tu tam ir eini, kad išmoktum“, – apie kasdienybę pasakojo D. Jasiukonienė.

Baltija prilygo stebuklui

„Kasparas – gudrus vaikas. Savo gimtadienį susiorganizavo nieko mums nesakęs. Skambina mano sesuo, sako – tai vakare tortą valgom. Nieko nesupratau… O, pasirodo, jis apskambino artimiausius gimines, pranešė keliems draugams ir tėvus „pastatė” prieš faktą. Na, ir labai puikiai atšventėm netikėtą gimtadienį”, – pasakojo berniuko globėja.
Paklaustas, ką darys su gimtadienio proga gautais 30 eurų, Kasparas su mamos pagalba pasakojo: „Pinigus padėjau į banką, nes tiek visokių dalykų reikia… Reikia naujo kompiuterio, reikia dalį pinigų pasilikti mokslams, o vasarą juk dar prie jūros važiuosim…“
D. Jasiukonienė pasakojo, kaip Kasparas pirmą kartą pamatė jūrą: „Nusivežiau pirmą vasarą jį į Palangą, tai lyg vaikui stebuklą parodžiau: ir kaip strutis po smėliu slėpėsi, ir pilis statė, maudėsi. Kiek įmanoma, ir dabar stengiamės jį nuvežti ir į kultūrinius renginius, tokiu būdu mokydami ir elgesio viešoje vietoje…“
Paklausta, ar jos suaugę vaikai neprieštaravo norui dar kartą ryžtis motinystei, D. Jasiukonienė sakė: „Jie dar ir mane pamoko, kaip aiškiau su Kasparu kalbėtis. Žodžiu, turi jie mylimą mažylį broliuką.“.

Rajono statistika

Anykščių rajono socialinių paslaugų centre vyksta globėjų ir įtėvių konsultavimo kursai.
Pasak šios įstaigos socialinės darbuotojos Miglės Vaičiulienės, 2016-2017 m. įvadiniuose mokymuose, skirtuose būsimiems globėjams, dalyvavo5 šeimos, tęstiniuose kursuose, skirtuose asmenims, jau globojantiems vaikus – 12 šeimų.
Statistika byloja, kad 2016 metais iš šeimų buvo paimtas 31 vaikas. 
2017 m. sausio 1 d. Anykščių rajone buvo globojami 132 vaikai. 
Iš jų 69 auga globėjų šeimose, 15 vaikų auga globos šeimynoje, 48 vaikai – globos namuose.
2016 metais 4 vaikai buvo įvaikinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama