Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Praėjusių metų pabaigoje pasklidusios kalbos apie tai, kad Anykščiuose bus atidaryti gyvūnų globos namai, nutilo, o savivaldybės administracija dėl beglobių gyvūnų priežiūros dar metams sutartį pratęsė su Panevėžio gyvūnų globos draugija.

Pernai sugauti 47 beglobiai
šunys ir katės

Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka „Anykštą“ informavo, kad sutartis dėl beglobių gyvūnų priežiūros su Panevėžio gyvūnų globos draugija 12 mėnesių laikotarpiui pratęsta praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Pernai draugijai iš rajono biudžeto už beglobių gyvūnų priežiūrą sumokėti 3 290 Eur. 2016 metais Panevėžio gyvūnų globos draugija iš Anykščių rajono priglaudė 47 gyvūnus.

Dažniau nereikalingus
gyvūnus atiduoda

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė „Anykštai“ sakė, kad visi pernai iš Anykščių rajono draugijai atvežti beglobiai gyvūnai sau surado naujus šeimininkus.
Per keturis šių metų mėnesius draugijai iš Anykščių rajono jau atvežta per 30 beglobių gyvūnų.
„Trys, keturi, šeši beglobiai gyvūnai į draugiją pristatomi vieno reiso metu. Daugiausiai atvežama kačių. Šunis iš mūsų labai greitai paima nauji šeimininkai“, – pasakojo R. Liberienė.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė pasakojo, kad šunys ir katės į prieglaudą atvežami purvini ir susivėlę. Prieš keletą savaičių atvežtas aklas šuo.
„Daugiausia sulaukiame atiduotų gyvūnų. Štai ir neseniai atvežė kates žmogus ir pasakojo, kad sugaudė kaip beglobes. Bet iš karto matosi, kad tai – naminės katės. Laukinių kačių taip lengvai nepagausi, jos puola, draskosi, kandžiojasi“, – kalbėjo R. Liberienė.

Norinčiųjų globoti gyvūnus
Anykščiuose nebeliko

Praėjusių metų rudenį buvo kalbama, kad gyvūnų globos namus norima atidaryti Anykščiuose.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė pasakojo, kad pas ją buvo atvažiavusi anykštėnų pora, kuri domėjosi, kaip organizuoti gyvūnų globos namų veiklą.
„Bet man atrodo, kad viskas tuo ir užsibaigė, jie nebenorėjo daryti tos gyvūnų prieglaudos“, – turima informacija dalijosi R.Liberienė.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovės R. Liberienės išsakytus žodžius patvirtino ir savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka.
„Ar bus ir kada bus Anykščiuose gyvūnų globos namai, priklausys nuo to, ar bus norinčių vykdyti tokią veiklą“, – sakė A. Gališanka.

Atidaryti gyvūnų globos
namus „tikra tragedija“

Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybės administracija rengia dokumentus miesto Gegužės gatvėje esančio žemės sklypo ir pastato dalies, kurioje galėtų būti vykdoma beglobių gyvūnų priežiūra, naudojimo paskirties keitimui. Reikėtų priminti, kad kartą gyvūnų globos namus jau buvo bandoma įsteigti Anykščių seniūnijos Naujųjų Elmininkų kaime, tačiau tokių planų vėliau buvo atsisakyta.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė pasakojo, kad atidaryti gyvūnų globos namus – daug pastangų reikalaujantis darbas.
„Labai sunki pati pradžia. Gyvūnų daug – jie ir serga, ir miršta.Visko būna. Nepaprastai daug popierizmo, reikia daug įvairiausių leidimų. Labai daug kainuoja įsirengti tinkamas patalpas. Jei tai viską daryti savo lėšomis, tikra tragedija. Vėliau atsiranda savanoriai, gyventojų piniginė parama – tuomet jau lengviau“, – pasakojo maždaug jau dešimt metų beglobiais gyvūnais besirūpinanti R. Liberienė, kuri taip pat užsiima šunų dresiravimu bei turi įsteigusi šunų viešbutį.

Niekada nematė gaudomų
benamių gyvūnų

Anykščių seniūnijos Burbiškio seniūnaitijos seniūnaitis Alvydas Apeikis „Anykštai“ pastebėjo, kad beglobiai gyvūnai – ne tik Anykščių rajono, bet ir visos Lietuvos problema.
„Sunku net pasakyti, iš kurie tie beglobiai šunys atsiranda, kaime dažnai galima pamatyti tris – keturis ar net daugiau. Vadinamieji „lenciūginiai“ aplinkiniams pavojaus gal ir nekelia, bet pavasarį visi kampai nudergti. Ima pyktis, bet ką padarysi“, – kalbėjo A. Apeikis.
Paklaustas, ar pastebėjęs, kad beglobiai šunys kada nors būtų buvę gaudomi, A. Apeikis tik šypsojosi.
„Baikit. Nė karto gyvenime nemačiau“, – prisipažino Burbiškio seniūnaitis.

Sulaukia vos vieno kito
pranešimo

Savivaldybės Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Lino Šulskaus vertinimu, Anykščių rajonas dėl beglobių gyvūnų nėra kažkuo išskirtinis.
„Gal pavasarį daugiau nutrūksta tų šunelių, bet tikrai nėra taip, kad būtų masiškai daug palaidų šunų. Su katėmis gal šiek tiek sunkesnė padėtis, bet nėra tragedijos. Galbūt nėra ir tokios problemos? Gauname vieną kitą pranešimą. Kitą vertus, geri žmonės iš nežinojimo ar geros „dūšios“ pašeria tas benames kates, tai jų koncentracija kažkurioje vietoje ir susidaro. Pagal numatytas taisykles benames kates šerti yra draudžiama. Tokia ir situacija“, – komentavo L. Šulskus.
Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausias specialistas L. Šulskus apie pastebėtus beglobius gyvūnus gyventojams patarė pranešti savivaldybės administracijai, UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ arba policijai.

Kaip sugeba, taip ir gaudo…

L. Šulskus pasakojo apie gan painią beglobių gyvūnų gaudymo sistemą Anykščių rajone.
„Kažkokios specialios tarnybos arba tų, kurie turėtų pareigą sugaudyti tuos beglobius gyvūnus, mes neturime. Beglobius gyvūnus gaudo UAB „Anykščių komunalinis ūkis“, bet tai nėra jų pagrindinis ir privalomas darbas. Jie neturi specialių įrankių bei priemonių. Jeigu sugeba pagauti, tai sugeba. Ieškome, kas galėtų tą dalyką daryti, bet nėra daug įstaigų mūsų regione, kurios tuo užsiimtų. Kituose miestuose tie beglobiai gyvūnai gaudomi panašiu principu ir tai daugiau visos Lietuvos, o ne tik Anykščių problema“, – pastebėjo L.Šulskus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama