Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Netoli Šventosios ir Virintos upių santakos prigludęs Šližių kaimas yra apdovanotas neįtikėtinu gamtos grožiu ir įvairove. Pievose auga gausybė retų augalų, žiemą vasarą užklydęs čia gali sutikti stirnų, lapę ar šerną, išgirsti ir pamatyti retesnių paukščių.
Deja, kaime beveik nebeliko senųjų sodiečių, tačiau tokia vieta pritraukia čia kurtis miestiečius. Nors nuolatinių kaimo gyventojų nėra nė dešimties, tačiau vasarą kaimas atgyja, ypač kai į vieną iš naujų sodybų pailsėti atvažiuoja garsiausios Lietuvos krepšininkės.

Šližių kaime Šližiai
nebegyvena

Tikėtina, kad kaimui pavadinimą bus padovanoję kadaise šioje vietoje gyvenę Šližiai, tačiau dabar tokia pavarde gyventojų nėra, nors vienoje sodyboje dar visai neseniai žmonės tokia pavarde gyvenę.

Šližių kaimas XIX amžiuje priklausė Oginskio dvarui, o 1923 metais buvo net 13 sodybų, kuriose gyveno 61 žmogus. Praeito amžiaus pradžioje kaimas garsėjo 3 aukštų malūnu ir čia dirbusiais tikrais savo amato meistrais. Vėliau prie malūno veikė lentpjūvė, o Virintos vanduo suko elektros generatorių, kuris kaimui tiekė elektrą. Per Antrąjį pasaulinį karą susprogdintą malūną kolūkiečiai atstatė, o vėliau nugriovė kaip nereikalingą.
Pasak Kurklių seniūnijos seniūno Algimanto Jurkaus, kaime belikę vos keli vietiniai gyventojai, tačiau į šią ramybės oazę sugrįžta vienas kitas čia gimęs, o Virintos upės slėnyje ir prie miško išdygo kelios šiuolaikiškos sodybos su visais civilizacijos teikiamais patogumais.

Baublyje telpa penki vyrai

Pravažiavus senąsias kaimo trobas, keliukas vingiuoja pamiške, kol atsiremia į ženklą „Privati valda“. Nuo aukštumėlės atsiveria Virintos slėnio panorama, kuriame gal prieš dešimtmetį esu klajojęs po pievas, balas ir jų pakraščių brūzgynus. Tų brūzgynų nė ženklo – balos virtę dabar dar porėtu ledu padengtais tvenkiniais, o vidur pievų šviežiai iškeltas gandralizdis laukia gandrų. Arčiau miško – keli trobesiai, tačiau tą dieną be šeimininkų. Neatsispyriau pagundai nueiti prie vidur pievos stovinčio kažko panašaus į Dioniozo Poškos baublį. Neįtikėtino storio medžio stuobrys su užrakintomis durimis. „Dar vieną panašų baublį esu padaręs vienai Staškūniškio kaimo sodybai, – šypsojosi Anykščių kelių tarnybos inžinierius Rimantas Vizbaras, kurio sūnui Dariui ir priklauso sodyba. – Čia mano mamos žemės, o įsikūrė sostinėje dirbantis sūnus, kurio žmona garsi Lietuvos krepšininkė, 1997 metų Europos čempionė Irena Baranauskaitė–Vizbarienė. Linksma būna, kai vasaromis per atostogas pailsėti į sodybą krepšininkės suvažiuoja“.
Sodyboje R. Vizbaras turi techniškai tvarkingą ir važiuojančią 1978 metų gamybos motociklą „Javą“ su priekaba. „Su ja mes važiavome į medžių lajų tako atidarymą. Ten buvo nemažai baikerių su tviskančiais motociklais privažiavusių, tačiau žmonės į mus daugiau žiūrėjo ir mojavo“, – juokėsi R. Vizbaras. Didžiųjų Virintos upelės kilpų pievos traukia žvėris. Kiek tekę tose vietose būti, visuomet sutikdavau stirnų. Ir šį kartą kelios nuliuoksėjo pro pat Vizbarų sodybą. O R. Vizbaras prisiminė, kad kartą žvejodamas Virintoje nejuokais išsigando. „Išgirdau kažką teškenant. Žiūriu – 12 mažų šerniukų vienas paskui kitą į kitą upės krantą pro pat mane plaukia. O jeigu šernė pamanys, kad aš pavojingas jos šerniukams ir mane puls? Tačiau suaugę šernai nepasirodė“, – pasakojo R. Vizbaras.

Kaunietis kerta malkas
ir sodina mišką

Kaimo gatvelėje sutikau aplankyti senelių iš Londono parvažiavusią, ten biologiją studijuojančią Miglę Urbonavičiūtę ir šiame kaime gimusią bei augusią Anelę Urbonavičienę. Šiame kaime gyvena jos sesuo Vida Dervinienė ir brolis Bronius Dūda. A. Urbonavičienė-Dūdaitė gerai prisimena vaikystėje ant Virintos stovėjusį malūną, kitoje upės pusėje buvusią Pavirinčių pradinę mokyklą, į kurią, beje, kaip ir Kurklių vidurinę, vaikščiojo pėsčia. Ją baigusi išvyko į Kauną, ten baigė prekybos mokyklą ir po ilgų darbo metų buvusioje laikinojoje sostinėje vėl sugrįžo į gimtinę. „Dabar visame kaime tik 6 gyventojai esame, o mano vaikystėje tiek dažnoje šeimoje vaikų krykštavo, – prisiminė moteris. – Smagu būdavo, kai į mokyklą būriu eidavome ir grįždavome. Juk kaime apie 19 bendraamžių buvo“.
Besišnekučiuojant iš miško pargrįžo ir Česlovas Urbonavičius. Jam šis kaimas tapo mielu 1970 m. sukūrus šeimą su iš šio kaimo kilusia Anele. „Ji dirbo autoremonto gamyklos valgykloj, aš ten užsukdavau papietauti. Pamilome viens kitą. Tuokėmės Anykščių bažnyčioj, o vestuves čia, kaime, atšokom. Kai apsilankiau uošvijoj, man čia taip gražu ir ramu pasirodė, pamaniau, kad norėčiau čia gyventi, – šypsojosi vyras, kaime pradėjęs kurtis 2004 metais, užpernai pardavęs butą Kaune ir galutinai persikraustęs į Šližius, jau pastatęs naują namą, kurį įrenginėja, ir pirtį. – Mano ir žmonos svajonė išsipildė išėjus į pensiją. Iki tol čia leisdavome atostogas, savaitgalius. Neretai su uošviu eidavome žvejoti. Negalėjau atsistebėti Virintos kilpomis ir pievomis, jos ir Šventosios santaka, šalia ošiančiu Anykščių šileliu ir vos už keliolikos minučių kelio telkšančiu Būdragaidžio ežerėliu“. Č. Urbonavičius turi miško, tad malkų į valias, beje, 2 hektarus savo žemės jis užsodino beržais ir liepomis. Jis teigia, kad pensininkams gyvenimas kaime nenuobodus ir gerokai pigesnis nei mieste. „Mes vasarą užauginame apie penkias dešimtis broilerių ir juos užšaldome šaldikliuose. Metams mėsos užtenka, – sakė vyras, tuo pačiu paaiškindamas, kodėl jo troboje net keli šaldytuvai, šaldikliai. – Pasėju apie 30 arų kviečių, tai lesalui užtenka“.
Č. Urbonavičiaus gyvenimas, galima sakyti, prabėgo ant ratų. Dirbdamas autoremonto gamykloj išvažinėjo visą buvusią Sovietų Sąjungą. „Černigovas, Arzamasas, Pskovas, Saranskas man buvo įprasti maršrutai, tačiau būdavo ir ilgesnių, – prisiminė Č. Urbonavičius. – Ne ką trumpesnės kelionės autobusu buvo, kai du dešimtmečius dirbau autobuso vairuotoju „Žalgirio“ sporto draugijoje Kauno skyriuje. Vežiojau sportininkus, „Žalgirio“ krepšinio komandą, neretai sportininkų šeimas“.
Paklaustas apie sportininkų ir jų trenerių santykius kelionėse ar įdomesnius nutikimus, Č. Urbonavičius tik paslaptingai nusišypsojo ir tepasakė, kad jeigu būtų daug matęs, daug girdėjęs, o dar blogiau – plepėjęs, tai tiek metų to autobuso vairavęs nebūtų…
Taigi, Urbonavičiai užaugino tris vaikus, pasodino daug medžių ir namą pastatė. Jų vaikai, kaip tikrų lietuvių, gyvena užsienyje. Dukra Kristina, baigusi Kauno technologijos universitetą, gavo pasiūlymą padirbėti Indijoje, sugrįžusi čia nerado darbo, o ta įstaiga, kur ji dirbo Indijoje, atidarė filialą Anglijoje ir ją pasikvietė. Ten gyvendama ištekėjo už vietinio ir dabar gyvena Australijoje. Sūnus Raimundas 9 metus gyveno Amerikoj, grįžo, bet normaliai apmokamo darbo negavęs patraukė į Londoną, kur gyvena ir dirba jo sesuo Miglė.
Pašmaikštavęs, kad nors Šližiai ir mažas kaimelis, tačiau labai garsus su sportu susijusiais žmonėmis. „Nebuvau sutikęs, tačiau girdėjau, kad kadaise Šližių gyventą sodybą vasarnamiu pavertę, berods panevėžiečiai, ją parduoda. Lyg ir domėjęsis garsiausios Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės tėtis. Smagu būtų, jeigu kaime šios garsenybės tėvai įsikurtų…“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama