Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Ketvirtadienį vykusiame 27-ajame rajono Tarybos posėdyje patvirtinta 2016 metų rajono mero Kęstučio Tubio veiklos ataskaita. Politikai posėdyje davė pylos savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolieriui Artūrui Juozui Lakačauskui, o Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorę Zitą Neniškienę bei Anykščių ligoninės vyr. gydytoją Dalį Vaiginą pamalonino patvirtindami didesnius nei planuota mėnesinės algos kintamosios dalies dydžius.

Apie medinės pilies statybas
ataskaitoje nutylėjo…

Pristatydamas praėjusių metų veiklos ataskaitą, meras K. Tubis nė puse žodžio neužsiminė apie nesėkmingas medinės pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybas. Pirmosios opozicijos atstovų replikos merui K. Tubiui po ataskaitos smigo būtent šia tema.
„Tikrai ataskaitoje skyrėte daug pagyrų pasiektiems darbams, bet ataskaitose yra tradicija aprašyti ir šiek tiek nenusisekusius darbus. Šiandien, atvažiuodamas į darbą, užvažiavau ant Vorutos piliakalnio pasižiūrėti, kaip jis ten atrodo. Turizmo politika Anykščiuose turbūt yra prioritetinė, Piliakalnių metai, Valstybės atkūrimo metai. Na, nepasisekė su tuo projektu iš pirmo karto, tai nepasisekė, bet tokia netvarka, kokią šį rytą pamačiau, tai baisu ir žiūrėti į nuplėšytas juostas, nugriuvusius kuoliukus, griūnančias iškabas. Administracijos direktoriaus pavaduotojas žiniasklaidoje sakė, kad balandis – tvarkos mėnuo ir viskas bus sutvarkyta. Aišku, balandžio dar liko trys dienos, tai galbūt per jas ir pavyks sutvarkyti. Kaip vertinate situaciją ant Vorutos piliakalnio?“, – mero K. Tubio teiravosi rajono Tarybos narys, socialdemokratas Dainius Žiogelis.
„Situaciją ant piliakalnio vertinu prastai. Administracija imasi priemonių. Direktorius gali pasakyti, kokie yra susitarimai su buvusiu rangovu. Tikrai ta situacija bus atstatyta į buvusią padėtį, rangovas turi išnešti savo įrenginius, kurie ten sumontuoti“, – netvarką ant Šeimyniškėlių piliakalnio įvertino meras K. Tubis.
„Kažkada mane fizikos mokytojas mokė, kad jeigu visą dieną verti stulpą, tavo darbas lygus nuliui, nes to stulpo neišverti. Šitoje vietoje tie stulpai iš to kalno bus kada nors išrauti ar ne?“, – merą klausimais apie fiasko patyrusias medinės pilies statybas toliau rėmė D. Žiogelis.
Merui į pagalbą apie Šeimyniškėlių piliakalnio sutvarkymą suskubo suteikti savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka, teigdamas, kad netvarka ant piliakalnio – pernai darbą palikusių savivaldybės administracijos vadovų „dovanėlė“.

„Neslėpsiu, šitą dalyką teko spręsti pačiomis pirmomis dienomis. Akivaizdu, kad rangovas to dalyko daryti buvo nepajėgus. Sausio 23 dieną, paskutinę sutarties dieną, turėjo darbus padaryti, bet akivaizdu, kad jų nepadarė. Sutartis laikoma nebegaliojančia ir buvo pirminis pažadas gegužės 2 dienai sutvarkyti piliakalnį, išsisukti pamatus. Buvom išsikvietę, kalbėjome praėjusią savaitę, jis apeliavo, kad prastas oras, tai sutarėm, kad iki gegužės 26 dienos sutvarkys visą piliakalnį“, – apie susitarimus su buvusia medinės pilies statybų laimėtoja „Povilo Gurklio firma“ pasakojo A. Gališanka.
Rajono Tarybos narys Dainius Žiogelis merui K.Tubiui taip pat priminė nesenus įvykius, kai darbą paliko buvusi jo komanda.
„Darbas vyksta sklandžiai. Su nauja komanda paprasčiau ir lengviau dirbti“, – pernelyg nesigilindamas į praėjusius įvykius aiškino K. Tubis.
Tuo tarpu rajono Tarybos nariui, liberalui Lukui Pakelčiui užkliuvo, kad mero ataskaitoje labai daug gramatinių klaidų.
Už mero K. Tubio veiklos ataskaitą balsavo 15 rajono Tarybos narių, prieš balsavusiųjų nebuvo, septyni Tarybos nariai susilaikė. Beje, pats meras K. Tubis balsavime nedalyvavo.

Bandė nuslėpti Kontrolės
ir audito tarnybos trūkumus

Šiame rajono Tarybos posėdyje pristatyta visa eilė biudžetinių įstaigų bei savivaldybei pavaldžių bendrovių ataskaitų, tačiau nė viena jų nesulaukė tiek politikų dėmesio, kaip savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ataskaita.
Rajono Tarybos narys D. Žiogelis sakė išsiaiškinęs, kad Kontrolės ir audito tarnybą praėjusiais metais vertino Valstybės kontrolė.
„Įvertinta trečiu lygiu, kuris yra tarp tų prastųjų“, – kalbėjo D. Žiogelis, besipiktindamas, kad Kontrolės komitetas, kuriam jis vadovauja, yra „niekas“, nes su kovo mėnesį pateiktomis įvertinimo išvadomis komiteto niekas nesupažindino.
D. Žiogelis Valstybės kontrolės išvadoje pasakojo apie savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybą sužinojęs įdomių dalykų.
„Auditai atliekami su dideliais trūkumais, planavimo nėra, veiklos auditai neplanuojami. Čia yra Valstybės kontrolės išvados. Ar nebuvo paskubėta su įvertinimais „labai gerai“, su pareigybių sukūrimu, dar geriau apmokamų pareigybių ir turbūt perkėlimu į šitas pareigybes? Nežinau, kaip komisija gali praėjusių metų darbą vertinti „labai gerai“, jeigu parašyta, kad auditai atliekami „su reikšmingais trūkumais“, – mero K. Tubio teiravosi D. Žiogelis.
Meras K. Tubis aiškino, kad kontrolieriaus A.J. Lakačausko vertinimas vyko praėjusių metų vasario mėnesį.
„Mes Valstybės kontrolės išvadą gavome kovo mėnesį. Dabar neatsimenu, kokią rezoliuciją užrašiau, bet ateityje pripažįstu, kad apie visus šiuos dalykus reikia rašyti ir jums, Dainiau, kaip komiteto pirmininkui“, – savo klaidas bendradarbiaujant su savivaldybės komitetų pirmininkais pripažino K. Tubis.
Sulaukęs D. Žiogelio „akmenų į daržą“, savo žodį apie Kontrolės ir audito tarnybos darbą išsakė ir kontrolierius A.J. Lakačauskas.
„Ten ne visai taip parašyta, kaip sakote. Auditai, kurie yra atlikti, surinkti visi įrodymai. Ir tik dėl planavimo, visų jų reikalavimų, dėl tarptautinių standartų kai kurių ten nereikšmingų pažeidimų. Dėl to taip parašyta, o ne dėl to, kad mes čia jau visai blogai dirbame“, – teisinosi kontrolierius A.J. Lakačauskas.

Koją didesniam atlyginimui
pakišo per didelis
iniciatyvumas

Rajono Tarybos posėdis vyko tądien, kai buvo minima Medicinos darbuotojų diena.
Simboliška, kad tokią dieną politikai parodė savotišką dėmesį Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei Zitai Neniškienei bei Anykščių ligoninės vyr. gydytojui Daliui Vaiginui. Abiem nustatytas 40 proc. mėnesinės algos kintamosios dalies dydis, nors sprendimo projekte buvo siūlomas 30 proc. dydis.
Deja, bet Anykščių psichikos sveikatos centro direktoriui Audroniui Gustui rajono Tarybos nariai dosnesni būti negalėjo, nes įstaigos finansinis rezultatas buvo neigiamas.
A. Gusto iniciatyva už sutaupytas įstaigos lėšas šalia Anykščių psichikos sveikatos centro atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelė, dėl ko ir susidarė neigiamas rezultatas, o tai jam ir pakišo koją gauti didesnį atlyginimo koeficientą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama