Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Rajone kaimo turizmo verslu užsiimantys verslininkai klesti, o šį pavasarį susidomėjimas poilsiu kaime didesnis nei pernai.
Vis dėlto rajono valdžios požiūris į kaimo turizmu užsiimančius verslininkus ir toliau išlieka jautria tema.
Apie tai „ANYKŠTA“ TV pasakojo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkė Gitana Mileikaitė.

Poilsiautojai plūsta nuo
ankstyvo pavasario

„Žmogus turi tam tikrų prigimtinių poreikių.Vieni svarbiausių – tai pavalgyti ir pailsėti.Anykščiai jau antrąjį sezoną, kaip aš vadinu, bus „ant bangos“. Susidomėjimą ir aktyvesnį žmonių atvykimą pastebime, todėl Anykščių kraštas šiek tiek išsiskiria iš bendro Lietuvos konteksto kaimo turizme ir šis sektorius iš tikrųjų klesti. Anksčiau niekada neturėdavome klientų kovo, balandžio mėnesiais, o šiemet sezono startą teko atkelti anksčiau, nei buvo planuota pagal ankstesnius metus“, – pasakojo G. Mileikaitė, pastebėdama, kad vis daugiau žmonių supranta, kad „vien darbu ir duona sotus nebūsi“.

Susikalbėti su savivaldybe
sekasi sunkiai

„ANYKŠTA“TV studijoje pokalbiui pakrypus apie kaimo turizmo verslininkų bei vietos valdžios bendradarbiavimą, G. Mileikaitė sakė, kad tai „gan jautrus klausimas“.
„Paskutinis susitikimas išties mums buvo labai nemalonus, nes pasijutome nelaukiami, nenorimi arba netgi savotiškai gąsdinami. Buvome susikvietę turizmo paslaugų teikėjų susirinkimą ir bandėme spręsti problemas, tai pamąstėme, kad dar pakentėsime, o toliau žiūrėsime, kaip čia bus“, – pasakojo G.Milekaitė.
Pasak Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkės G. Mileikaitės, turizmo paslaugų teikėjai iškylančias problemas vietos valdžiai yra įvardijusi jau seniausiai.
„Mums labai aktualu ženklinimas, informacijos sklaida, kelių priežiūra, ryšys su seniūnijomis. Taip pat labai aktualus ir darbuotojų klausimas. Bandėme bendradarbiauti su Anykščių technologijos mokykla, tačiau nelabai sulaukėme palaikymo iš direktoriaus. Buvome patikinti, kad jie geriau žino, ko reikia, nors mes, kaip darbdaviai, taip pat galėtume pasakyti, ko mums reikia. Norėtume ir švelnesnio, lengvesnio požiūrio į smulkųjį verslą, kuriam išgyventi nėra lengva. Kaimo turizmas gal ne visada duoda daug pridėtinės vertės, neįdarbina daug darbuotojų, neišmoka didelių atlyginimų, bet tampa kaimo bendruomenių švietėjišku centru. Dauguma žmonių pas mus atėję pamato, kaip reikia tvarkytis, kokia gali būti buitis, šventės. Mes keliame kaimo lygį ir neleidžiame jam numirti“, – kaimo turizmo svarbą akcentavo G.Mileikaitė.

Už cepelinų porciją – 8,5 Eur

Debeikių seniūnijoje pati kaimo turizmo verslu užsiimanti G. Mileikaitė neseniai verslo ėmėsi ir Vokietijoje.
„Visada sakau, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Pasiūlyta buvo tokia situacija rinkoje, kada mes galėjome pabandyti šitą verslą ir Vokietijoje. Tai nebuvo taip, kad mes sąmoningai galvojome kažką daryti, tačiau likimas lėmė, kad teko atidaryti namų restoraną ir svečių namus“. – sakė G. Mileikaitė.
Pasak Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkės G. Mileikaitės, skirtingai nei Lietuvoje, Vokietijoje verslą pradėti yra gerokai paprasčiau.
„Užtenka išsiimti individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą ir net nereikia sukti galvos, kurį formatą pasirinkti. Mes kaimo turizme veikiame keturiais galimais formatais. Tikrintojai yra labai geranoriški. Jokių išankstinių gąsdinimų ar sankcijų praktiškai netaikoma. Mes jau buvome tikrinti tris ar keturis kartus, ir tikrai nebuvo nė vieno karto, kad bijotum, nejaukiai jaustumeisi, ką iš tikrųjų kartais pastebime čia, Lietuvoje“, – apie sąlygų verslui skirtumus Lietuvoje ir Vokietijoje kalbėjo G. Mileikaitė.
G. Mileikaitė verslą Vokietijoje plėtoja netoliese lietuvių bendruomenės būstinės, kur vokiečiai gan glaudžiai bendradarbiauja su lietuviais.
„Dauguma jų draugų ar pažįstamų jau yra pabuvoję Lietuvoje ir žino tų cepelinų skonį.Todėl ten cepelinai nebuvo naujiena, o netgi laukiamas produktas. Šaltibarščiai ten taip pat yra labai mėgstami“, – apie vokiečių skonį pasakojo G. Mileikaitė.
Porcija cepelinų Vokietijoje kainuoja pakankamai nemažai – 8, 50 Eur.
„Tai yra pakankamai didelė kaina. Tačiau cepelinus darome ne iš kažkokių miltelių, jau paruoštos produkcijos, o rankomis. Galbūt dėl to jie yra brangesni nei Lietuvoje“, – atskleidė G. Mileikaitė.

Sėkmę prognozuoja
atkakliausiems verslininkams

Migruodama tarp Lietuvos ir Vokietijos, kur gyvena jos vyras Gintautas Gudas ir dvi jų dukros, G. Mileikaitė prisipažįsta, kad sugrįžusi į Anykščius ir lankydamasi miesto viešojo maitinimo įstaigose į viską žiūrinti kiek kitomis akimis. Ir ne tik kaip žmogus, besisukantis panašiame versle, bet tiesiog kaip vartotojas.
„Labai mėgstu žinoti, kas kur yra Anykščiuose, kad vėliau tai galėčiau pasiūlyti savo klientams. Labai džiaugiuosi, kad mieste atsidaro nauji objektai. Praktiškoji mano pusė visada manęs klausia, o kaip jiems seksis ir kaip jie išgyvens. Kuo rinkoje daugiau žaidėjų, tuo klientui smagiau, nes jis turi didesnį pasirinkimo šansą. O tiems, kas tą verslą daro, tai jau yra išgyvenimo klausimas. Manau, kad rinkoje pasiliks tik tie, kurie yra stipriausi arba unikaliausi, arba atkakliausi. Verslą Anykščiuose gali daryti tie žmonės, kurie turi labai mažus asmeninius poreikius, bet labai didelius polėkius. Tik tie žmonės išlieka, nes pati verslo pradžia yra labai sunki ir „užsikabinti sudėtinga“, – prognozių vietos verslininkams pažėrė G. Mileikaitė.

Nustebino kavinės servetėlės…

Ne tik atidi, bet ir kritiška G. Mileikaitė neseniai sprogdino socialinius tinklus, kuomet apsilankiusi vienoje Anykščių miesto viešojo maitinimo įstaigoje išvydo jos akiai gan neįprastą vaizdą.
„Buvau ne kiek šokiruota, o kiek nustebusi dėl sprendimo, kad kavinėje servetėlės yra vienodos tualete ir ant stalo. Apie tai diskusija persikėlė į mano „Facebook“ paskyrą, kurioje netgi nejaukiai pasijutau puolama, kas man pasirodė neadekvačia reakcija į mano pastebėjimą. Aš visada esu už naujoves, už dalykus, kurie sužavi ir pritraukia klientą ir niekada nesakau, kas yra gerai ar blogai, nes pats klientas atsirenka į kurią jam eiti kavinę ir kas jam patinka ar nepatinka. Tik man atrodo, kartais perlenkiame, ieškodami tam tikrų sprendimų ir neadekvačiai reaguojame į pastabas“, – subtiliai apie pastebėtas įdomybes vienoje kavinėje pasakojo G.Mileikaitė.

Naujų fabrikų Anykščiuose
neįsivaizduoja

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkė G. Mileikaitė sakė, kad visada Anykščius mačiusi tik kaip būsimą kurortą.
„Pramonė, dideli fabrikai Anykščiams organiškai netiktų. Aišku, jie sukurtų daugiau darbo vietų ir pridėtinės vertės, bet turizmas yra tai, kas nuo seno į Anykščius traukdavo. Manau, kad turizmo kryptis pasirinkta teisingai, reikia ja toliau eiti ir nesiblaškyti“, – sakė G. Mileikaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama