Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Į dešiniajame Šventosios upės krante prie jos intakų Griežos ir Vadakstos įsikūrusį, vos dešimt kilometrų nuo Anykščių nutolusį Andrioniškį, mažiausios rajone seniūnijos centrą, užsukau per Knygnešio dieną, važiuodamas į Griežionėles. Nors buvo dar ankstokas rytas, miestelio centre su grėbliais darbavosi 4 vyrai, pastebėjęs mane, atsirado ir penktasis – Andrioniškio seniūnijos ūkvedys Vytautas Šaučiūnas. „Kur matei gražesnį miestelį?“, – paklausė ir nelaukęs atsakė, kad gražesnio kaip Andrioniškis nėra.

Vyrai triūsė už pašalpas

Seniūnė Laimutė Repečkienė atostogavo, tad apie Andrioniškį šnekučiavomės su V. Šaučiūnu, kuris, kaip ir bene visi andrioniškiečiai, įsižeistų, jei Andrioniškį pavadintum kaimu, nors jame gyvena kiek per 200 žmonių ir tik vasaromis gyventojų padaugėja, kai į vaizdingas jo apylinkes vasaroti atvyksta ne viena šalyje garsi šeima, užsuka upe plaukiantys poilsiautojai. Be abejonės, rajone yra daug didesnių kaimų, tačiau Andrioniškis yra Andrioniškis su tik jam būdingu pačios gamtos suteiktu grožiu ir ramybe, kurios nesutrikdo net viena kita krašto keliu Anykščiai – Kupiškis pralekianti mašina, nes triukšmą sugeria aplink ošiantys miškai ir upė.
Prisiminėme, kad andrioniškiečiai amžių tėkmėj visada pasižymėjo savarankiškumu, laisvės siekiu, ir už tai kovojo. 1863 metais apylinkėse būrėsi sukilėlių būriai, 1905 m. andrioniškiečiai be baimės stojo prieš carinę priespaudą, dalyvavo 1919 – 1920 m. Lietuvos Nepriklausomybės kovose.
Susibūrę į partizanų būrius, andrioniškiečiai pasitiko pirmąją ir antrąją sovietų okupacijas. Prie miestelio Jovaišų sodyboje veikė Algimanto apygardos ir visos Aukštaitijos partizanų štabas, o Kriaučiūnų vienkiemyje buvo Algimanto apygardos partizanų štabo leidinių spaustuvė. Andrioniškis pagrįstai laikomas partizanų sostine.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, andrioniškiečiai nesnaudė ir nuo 1997 vasario 20 dienos yra Andrioniškio seniūnijos centras. Mano nuomone, tai ir padėjo miesteliui išlikti tokiu, koks dabar yra.
V. Šaučiūnas džiaugėsi ankstyvu pavasariu ir teigė, kad nieko nelaukę pradėjo tvarkyti seniūnijos centrą, rodė veją užpuolusią samaną, kuriai rauti ir kedenti net specialų prietaisą nupirkęs. „Nesnaudžiam. Pavasarį darbų daug, jau pradedam ir kapines tvarkyt“, – sakė seniūnijos ūkvedys.
Aikštėje darbavosi keturi už pašalpas atidirbinėjantys vyrai, grėbė užsilikusius pernykščius lapus, kažkur vežė. Pakalbinti nė kiek nesipiktino, kad už pašalpas reikia atidirbti, o kai paminėjau, kad vienas panevėžietis netgi bylinėjasi, kad už jas nereikėtų atidirbti, tepasakė – „durnius“… Vyrai nesibodėjo tokiu darbu, juolab kad kitokio Andrioniškyje sunku gauti. Na, dienai kitai koks ūkininkas pasamdo, o vyrams iki pensijos dar toloka.
Vytautui Galvonui, tikram tragiškai žuvusio lakūno, politiko Vytauto Galvono pusbroliui, sausio 16–ąją suėjo 54-eri, taigi iki pensijos dar geras dešimtmetis. „Tokio amžiaus žmonių niekas nenori į darbą priimti, ieško jaunesnių, – svarstė vyras, darbo ieškojęs ir per darbo biržą. – Tačiau ir tų jaunesnių jau mažai belikę, dauguma išvažiavę į užsienį“.
V. Galvonas dirbo kolūkyje, agrochemijoje. Vaikų neužgyveno. „Toks likimas, – nutęsė. – Esu gimęs ir gyvenau netoliese esančiuose Padvarninkuose, tačiau jau 3 metai su Regina gyvename ramioje Pušų gatvelėje. Nenorėčiau gyvent kur nors kitur. Tylu, ramu, net vagių savų nėra“. Laisvalaikiu vyras eina į biblioteką, džiaugiasi ten dirbančiu bibliotekininku Antanu Žviku, su kuriuo apie daug ką galima pasišnekėti. Labiausia skaityti V. Galvonas mėgsta pasakas. Beje, kaip sakė Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas A. Žvikas, biblioteka turi 201 skaitytoją ir 5000 knygų fondą. Pasak bibliotekininko, išeitų, kad skaito visi miestelio gyventojai, tačiau į biblioteką ateina ir aplinkinių kaimų gyventojai. Skaitytojai per metus bibliotekoje apsilanko 4 000 kartų, taigi, kurie skaito, tai jau skaito ir į biblioteką užsuka daugiau kaip 20 kartų per metus.
Su V. Galvonu dirbo ir tikrų tikriausias andrioniškietis Rimas Kelpša, nes čia gimė, užaugo ir tebegyvena. Andrioniškio kolūkyje dirbęs vairuotoju, suvirintoju, tą rytą jis irgi atidirbinėjo už pašalpą. Į pensiją išeis kitąmet, o atidirbti per mėnesį 40 valandų – nieko čia tokio, vis tiek nėra ką veikti… Paklaustas, kiek vaikų užaugino, tik nusijuokė, kad „žmonos dabar ne madoj“, gyvenąs su sugyventine. O paskui jau rimtai paaiškino, kad du jo suaugę vaikai, sugyventi su pirmąja žmona, gyvena ir dirba Anglijoje. „Jie turi savo gyvenimus. Net nežinau tiksliai, kur jie gyvena“, – sakė vyras.
Linksmo būdo vyras gerai groja su armonika, turi gerą balsą. „Bromuose vestuvininkams pagroti andrioniškiečiai jį kviesdavo, bet dabar vestuvės Andrioniškyje itin retos“, – sakė jo bendradarbis.

Uždegė žvakutę knygnešiui

Saulėtą, tačiau žvarbų rytą pagrindinėje gatvelėje sutikta garbaus amžiaus moteris prisistatė esanti Vanda Mickūnaitienė. „Esu gimusi Navasaduose, netoli nuo čia, o 1980–aisiais įsikūrėme Andrioniškyje, – sakė senolė, pasidžiaugusi, kad turi du anūkus ir proanūkytę, kuriai jau ketveri metukai, kad sūnus Rimas kelių tarnyboj darbuojasi, o Gintaras čia pat miestelio centre, prie bibliotekos, gyvena, tačiau darbo negauna. Savo Vytautėlį amžino atilsio dar 1984–aisiais palydėjau. Uždegsiu žvakutę ant jo kapelio, o tuo pačiu, kad jau šiandien tokia šventė, ir ant vyro senelio knygnešio Juozo Mickūnaičio kapo“.

Statydami terminalą,
domėjosi, kiek andrioniškiečiai
nuperka duonos

Kur buvę nebuvę, andrioniškiečiai mėgsta užsukti į privačią Primos Vaišvilienės parduotuvę-barą. Čia galima nusipirkti būtiniausių maisto prekių, prisėsti ir pasišnekučiuoti apie Andrioniškio ir pasaulio naujienas, prie alaus bokalo ar tikrai skanios kavos puodelio ir net mokesčius susimokėti. „Jeigu Andrioniškyje uždarys paštą, „Perlo“ terminalas bus tikras išsigelbėjimas norintiems susimokėti mokesčius“, – pastebėjo P. Vaišvilienė ir šypsodamasi prisiminė terminalo atsiradimo istoriją.
„Kai norėjome tokiame mažame miestelyje jį atidaryti, tai atvažiavę vyrukai stebėjosi ir klausė, kiek žmonės čia duonos nuperka, tačiau pasvarstę terminalą mums vis dėlto pastatė. Jis gi naudingas ne tik loterijos bilietus pirkti ir pasitikrinti“, – juokėsi R. Vaišvilienė, pridurdama, kad iš pradžių, kol priprato, dirbti su terminalu buvo sudėtinga, o ir priežiūros jis reikalauja.
Pasak P. Vaišvilienės, balandžio 30–ąją bus lygiai 23 metai, kai parduotuvė atvėrė duris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama