Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Vos trejetas kilometrų tiesiąja į rytus Buteikių kaimą skiria nuo Kurklių, tačiau norint nuvažiuoti iš seniūnijos centro į šį kaimą, tenka sukarti vos ne dešimt kilometrų aplink dėl tiltų per Virintą ir jos intaką Nevėžą. Pasak Kurklių seniūno Algimanto Jurkaus, Kurklių II-ojo kaimo seniūnaitijai priklausančiame kaime dabar gyvena tik 7 žmonės, nors gyvenamąją vietą deklaruoja 11.

Žmonės gyveno pirmame
tūkstantmetyje

Tarp kaimo trobų ir Nevėžos upelės įsiterpęs išvaizdus pirmu tūkstantmečiu datuojamas Buteikių piliakalnis. Anksčiau keliu važiuojantys žmonės jo net nepastebėdavo, dabar per kovo 13–osios talką sutvarkytas jis siaura ilga kalva ryškiai išsiskiria kraštovaizdyje. Iš pietų jį juosia Nevėžos upelės slėnis, iš kitos pusės – dar dabar ženklios kadaise buvusios pelkės liekanos. Piliakalnį tyrinėjo Petras Tarasenka, 1969–aisiais – Lietuvos istorijos instituto archeologai, radę geležies šlako, lipdytos brūkšniuotu ir grublėtu paviršiumi keramikos. Piliakalnis nukentėjo Pirmojo pasaulinio karo metais, kai stačiuose jo šlaituose įsitvirtinę kariai prikasė apkasų.
Iškirtus krūmus, piliakalnis gražiai matomas nuo kelio. Pasak seniūno, ateityje medžius dar reikės praretinti, tačiau dalis piliakalnio priklauso privačiam asmeniui, tad susitarti gali būti sudėtinga.

52614 69385 zoomed dsc 9494

Buteikių kaimas pasitinka Kazio Čerkausko sumeistrauta rodykle. Autoriaus nuotr.

Piliakalnio sergėtoja 52
metus laimingai nugyveno
su nebyliu

„Eime pas Manę, piliakalnio sergėtoją“, – mostelėjo ranka seniūnas link kitoje kelio pusėje ant kalvelės esančios gražios sodybos. Mat gretimame Kurklių II–ame kaime gyvenantis seniūnas Moniką Pukenienę ir jos jau amžinybėn iškeliavusį vyrą labai gerai pažįsta dar nuo kolūkmečio. Ją radome kieme. Vėsoką dieną devinton dešimtin įkopusi moteris dažė šiukšliadėžę. Ją saugojo šunelis, šalia kapstėsi kelios vištos.
Prašnekome apie piliakalnį. „Užvažiuodavo ir anksčiau jo pasižiūrėti, pastebėjau, kad krūmus iškirtus dar daugiau pravažiuojančių sustoja juo pasigrožėti. Mano vyro tėtis sakydavo, kad švedai jį kepurėmis supylė“, – sakė piliakalnio papėdę neseniai aplankiusi M. Pukenienė, tačiau į viršūnę įkopti jai jau per sunku. Nuo ko kilęs kaimo ir piliakalnio pavadinimas, moteris teigė nežinanti. „Gal nuo kadaise šiuos kraštuos gyvenusių Buteikių?“, – spėliojo ir nudžiugo iš seniūno sužinojusi, kad į piliakalnį bus padaryti laiptai, o rudenį Piliakalnių metų proga pagiedot atvažiuos Veronika Povilionienė.
M. Pukenienės vaikytė ir jaunystė prabėgo gretimame Obelynės kaime, kuriame dabar nė vieno gyventojo nebėra. „Augom penki vaikai, o duonos ne visada būdavo, – prisiminė. Prievolę tėvai atiduodavo, o sau valgyt nelikdavo. Sunku, bet linksma būdavo, nes kiekvienoj trobelėj po 5 – 7 vaikus augo. Šokiai kokie būdavo, nors aslos molinės, dulkėdavo! Ir vis kitame name. Į vakaruškas ateidavo toks labai gražus bernas Leonas. Visom mergom patiko, tačiau nė viena tekėt nenorėjo, nes buvo kurčias ir nebylys nuo vaikystės. Man 24–eri suėjo, jam 33 buvo, kai jo draugas mus supiršo. Jo tėvai jau ligoti buvo, reikėjo jam žmonos. Taigi, atitekėjau ant šio kalnelio. Vaikus auginom, kolūkyje dirbom. Jo mama mūsų vaikelius dar paaugino, o aš fermon karvių melžt, prie teliukų. Kai kurios draugės stebėjęsi mano pasirinkimu, vėliau net pavydėdavo. 52 metelius laimingai nugyvenome, vaikus užauginome. Jiems ir man nebuvo jokių sunkumų su Leonu bendrauti. Sūnus Alvydas gyvena Ignalinoje, Alius – Utenoje, Aušra – Anykščiuose. Susilaukiau 3 anūkų ir anūkytės, tik, skaudu, jau dešimt metų birželį bus, kai mano Leono nebėra“.
„Leonas auksinių rankų stalius buvo, kolūkyje su juo visi susišnekėdavo, o jei ko jis nesuprasdavo, paprašydavo užrašyti, ir pats užrašydavo“, – Leoną Pukenį prisiminė seniūnas A. Jurkus.
Senolė pasikvietė į vidų, vaišino kava ir net pačios daryto nepaprastai skanaus serbentų vyno taurele. Televizoriaus nebežiūrinti, užtenka radijo, o svečių visada laukianti. „Velykoms jau ruoštis nebereikia. Suvažiuos vaikai, tai visko atsiveš, – džiaugėsi. – Taip jau įprasta. Per Kalėdas – aš pas juos, o per Velykas čia visi suvažiuoja“.

Medžius ant Buteikių piliakalnio dar labiau vertėtų praretinti.

Foto: Medžius ant Buteikių piliakalnio dar labiau vertėtų praretinti.

Pureno braškes

Aldoną Repečkienę radome braškių lysvėje. Moteris nė už ką nesutiko būti fotografuojama ir siūlė paieškoti jaunesnių, nors jų Buteikiuose vargu ar berasi. Jau 17 metų, kai vyrą Matą amžinybėn palydėjusi gyvena viena, vaikų ir anūkų, kurių turi keturis, nuolat lankoma.
„Daivutė Anglijoje, tačiau Rimutė ir Vidutė gyvena Anykščiuose, o žentas Kęstutis čia ir žemės gabalėlį dirba, – sakė moteris. – Tuo pačiu traktoriumi, kur prie trobos stovi, kurį Matas viena ranka pavairuodavo, kai jau sirgo“.
Į Buteikius atitekėjo už beveik dešimčia metų vyresnio vyro iš netoliese esančio Antakalnio kaimo. Kalviu, santechniku kolūkyje dirbęs nagingas jos išrinktasis jau buvo paskyras statybinėms medžiagoms gavęs ir trobą besikuriančioje tuometinėje Buteikių gyvenvietėje susirentęs.

Sumeistravo kaimo rodyklę

Atokiau nuo kelio gražioje sodyboje gyvena Anelės ir Kazio Čerkauskų šeima. Jie, kaip ir kiti kaimiečiai, ruošiasi Velykoms, laukia iš Kauno atvažiuosiančių dukrų Astos ir Loretos, o su jomis ir anūkų, kurių jau keturi.
Jeigu važiuotum nuo Anykščių – Kurklių kelio, jų sodyba prasideda kaimas, tai K. Čerkauskas padarė Buteikių kaimo rodyklę. Sumeistravo iš medžio dar tėvo paliktais įrankiais. Pasak jo, tėvas buvęs “kietas” stalius, darydavęs langus, duris, darbo niekada nestokojęs ir nevengęs.
Prie kelio gobiamas dviejų eglių skaromis stovi betoninis kryžius, datuotas 1939 metais. Pasak K. Čerkausko, prie sodybos jį pastatęs jo žmonos senelis. Sovietmečiu jis buvęs nuverstas, sklido kalbos, kad traktorius netyčia užkliudęs. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kryžių Čerkauskų šeima atstatė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama