Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius sausio pabaigoje Anykščių rajono policijos komisariate vykusiame susirinkime pareiškė, kad vasarą po Lietuvą vykstantys koncertiniai turai „Superfiesta“, kuriuose pasirodo žymūs šalies popmuzikos atlikėjai bei muzikos grupės, Anykščiuose yra nepageidaujami.
„Anykščiai orientuojasi į aukštesnės kokybės renginius. Mes rajono Taryboje netgi svarstėme tokį klausimą, kad tiems komerciniams renginiams, tokiems, kaip „Superfiesta“, kurios sukelia problemų ne tik mums, bet ir policijai, pakelti nuomos kainas. Tikimės, kad dalies tokių žemesnės kultūros renginių tikrai atsisakysime“, – pareiškė S. Obelevičius.

Rinkliava renginių
organizatoriams padidinta
dėl išaugusių kaštų

Priminsime, kad praėjusių metų gruodį rajono Tarybos sprendimu nuspręsta didinti vietinę rinkliavą už komercinių renginių organizavimą savivaldybei priklausančiose viešojo naudojimo teritorijose. Iki šiol už renginius Anykščiuose, į kuriuos žiūrovams reikia pirkti bilietus, komercinių renginių organizatoriai savivaldybei mokėdavo 58 Eur. Pagal naująją tvarką, už renginių organizavimą Dainuvos slėnyje renginių organizatoriams į rajono biudžetą teks sumokėti 400 Eur. Rinkliavą padidinta „įvertinus tai, kad Anykščių rajone komercinių renginių viešosiose vietose organizuojama vis daugiau (intensyviau naudojama viešoji infrastruktūra – takai, aikštelės, suolai ir pan.) ir tuo pačiu Savivaldybė patiria didesnius kaštus prižiūrint viešąsias erdves.“ Apie tai, kad rinkliava didinama dėl to, kad Anykščiuose atsisakytų kai kurių renginių, be S. Obelevičiaus bent jau viešai kiti politikai nepasisakė.

Jazzu Anykščiuose vargu
ar sulauksime…

Į tokias mero pavaduotojo S. Obelevičiaus replikas netruko sureaguoti koncertinės firmos „Emidija“, kuri Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, kasmet organizuoja bent kelis „Superfiestos“ turus, direktorius Gražvydas Mažonas.
„Nežinau, ką jie laiko žemu lygiu ir ką jie laiko aukštesniu lygiu? Jeigu manoma, kad aukštesnio lygio yra tik atlikėja Jazzu, tai nemanau, kad ji į Anykščius labai dažnai gali atvažiuoti ar kažkas suorganizuoti jos koncertą lauko erdvėje. Yra begalė žmonių, kurie pageidauja tokio tipo atlikėjų, kurie pasirodo „Superfiestos“koncertuose“, – S. Obelevičiaus išsakytas mintis komentavo G. Mažonas.

Turistus apie valdžios
spendimus informuos per
„Facebook“

„Superfiestos“ koncertinius turus organizuojančios firmos direktorius G. Mažonas taip pat stebėjosi kalbomis apie tai, kad jų renginiai Anykščiuose kelia problemų.
„Į koncertus Anykščiuose atvažiuoja žiūrovai ir iš kitų miestų. Galima juos laikyti turistais. Jie Anykščiams atneša tik naudą“, – kalbėjo G. Mažonas.
Anot G. Mažono, jei nutiktų taip, kad „Superfiestos“ koncertai Anykščiuose nebevyktų, firma didelių nuostolių nepatirtų.
„Ten ir taip didelio pelno nebūdavo. Mes matome „Facebook“ puslapyje „Superfiestos“ gerbėjus, kurie klausia, kada atvažiuosite į Anykščius. Tokiu atveju bus mūsų komentaras, kodėl mes nevažiuojame. Vadinasi, tie žmonės, kurie kabutėse taip kelia savo miesto lygį, jie užsideda sau antraštę. Manau, kad žmonės atitinkamai į tai atsižvelgs“, – sakė G. Mažonas.

Prognozuoja, kad
Anykščiuose bus mažiau
koncertų

Po to, kai praėjusių metų pabaigoje rajono Taryba nusprendė didinti vietinę rinkliavą už komercinių renginių organizavimą savivaldybei priklausančiose viešojo naudojimo teritorijose, tokiose kaip, pavyzdžiui, Dainuvos slėnis, firmos „Emidija“ direktorius G. Mažonas tokius sprendimus taip pat įvertino gan kritiškai.
„Ir taip jau tų žmonių Lietuvoje nelikę daug, į renginius irgi surinkti daug nepavyksta. Jei vietinę rinkliavą padidins, nelabai kas tuos renginius darys – vienas kitas renginys gal ir įvyks. Jau ir taip kritinė riba pasiekta“, – sakė G. Mažonas.

Kritikuoja miesto
infrastruktūrą

Anot G. Mažono, prieš apmokestinant komercinių renginių organizatorius didesniais vietinės rinkliavos dydžiais, savivaldybė pirmiausia turėjo pasirūpinti, kad renginių organizatoriams reikalinga infrastruktūra būtų geros kokybės.
„Anykščiuose nėra normalių informacinių lentų, kur būtų galima dėti afišas apie renginius. Viena vieta yra centre ir ta ribojama. Čia visiškas absurdas. Mokestį didina, bet nėra sąlygų renginių reklamai. Kiekvienais metais turime laužyti galvas, kaip išreklamuoti renginį, kad visi anykštėnai apie jį žinotų. Ir visą laiką susilaukiame kažkokių pretenzijų, kad ne vietoje pakabinta afiša ar dar kažkas. O kur jas kabinti, kai mieste tik viena skelbimų lenta? Kiti miestai jų turi daugiau pasidarę“, – kritikos Anykščių rajono valdžiai negailėjo G. Mažonas.

Eliminuoti dalį
kultūros – įžūlu

Ar Anykščiams reikėtų atsisakyti koncertinių turų „Superfiesta“, kuriuose skamba populiarių atlikėjų bei muzikos grupių muzika? To pasiteiravome savivaldybės Kultūros tarybos pirmininko Tautvydo Kontrimavičiaus.
„Kultūrinė įvairovė Anykščiams reikalinga.Tai pasakyčiau vienareikšmiškai. Imti ir sakyti, kad kažkokios kultūros dalies mums nereikia, tai būtų per daug įžūloka. Kitą vertus, mums nereikia bet ko, kas erzina visuomenę, sukelia institucijoms kažkokių nepatogumų, pavyzdžiui, palaikant viešąją tvarką. Kalbu ne tik apie kultūrinius procesus. Tai gali liesti ir bendruomeninius sumanymus. Šiuo atveju tą problemą reikėtų vertinti įvairiais rakursais. Aš suprantu tuos nerimus ir tai, kas galbūt buvo šnekėta policijos lygmenyje tais klausimais, bet yra tik vienas iš problemos aspektų. Tokios pačios problemos kažkada galėjo būti keliamos ir dėl didžiųjų festivalių. Tos problemos yra išsprendžiamos, bet neeliminuojat dalį kultūros iš Anykščių, o tiesiog ieškant kur ta problema ir sprendžiant apsaugos ar kitas problemas“, – sakė T. Kontrimavičius.

Siūlo „superfiestas“ rengti
be alkoholio

Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė „Anykštai“ sakė, kad kuo daugiau mieste „veiksmo“, tuo Anykščiams tik geriau.
„Esame turizmo kraštas, vasarą turime poilsiautojų daugiau nei ištisus metus, todėl aš nematau nieko blogo, kad Anykščiuose vyksta „Superfiestos“ koncertai. Gal reikia tuos koncertus daryti be alkoholio, kad į juos nevažiuotų žmonės iš kaimo alaus atsigerti? Jeigu į tokius koncertus neitų žmonės, koncertų organizatoriai į Anykščius ir nevažiuotų.
Kas nenori, ten tas ir neina. Aš, pavyzdžiui, į „Superfiestos“ koncertus nevaikštau. O jei kažką drausti, tuomet vietoje to reikia kažką siūlyti ir užpildyti“, – kalbėjo D. Petrokaitė.
Pernai „Superfiestos“ koncerte Dainuvos slėnyje pasirodė estrados princas Rytis Cicinas, atlikėjai Ruslanas Kirilkinas, Lietuvą Eurovizijos konkurse šiemet pretendavusi atstovauti Aistė Pilvelytė, Deividas Bastys, grupės „Tautinis brandas“ ir „Naujosios pupytės“, TV projekto „X – faktorius“ finalistas Aleksas. Beje, koncertas vyko per Jonines. Vietos kultūros organizatoriai jokių renginių per šią šventę mieste neorganizuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama