Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Šeštadieninėje tradicinėje „Bėk bėk, žirgeli“ šventėje dalyvavo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Sveikindamas anykštėnus ir svečius ambasadorius skaitė lietuvišką tekstą, tuo ypač džiugindamas auditoriją. Vienas iš ambasadoriaus palydovų nepaleido fotoaparato iš rankų ir jau iš vežimo, kuriuo japonai įvežti į hipodromą, fotografavo aplinką. Tuo tarpu į šventę atvykę lietuviai, regis, labiau domėjosi alumi ir valgiais nei žirgais.

 

Ministras vietoj arklių pasirinko kiaules

Renginyje nedalyvavo jo globėjas Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, vietoj savęs atsiuntęs viceministrą Saulių Savicką. Pastarasis atvyko pasipuošęs tautiniais rūbais. Jis skaitydamas ministro sveikinimą kalbėjo, kad B. Markauskas labai norėjo į šventę, tačiau turėjo išvykti į Rygą, kur sprendžiamas afrikinio kiaulių maro klausimas. Buvo žadėta, kad į „Bėk bėk, žirgeli“ šventę atvyks ir pats Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis, tačiau premjeras renginyje nepasirodė.
Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis sveikinimo kalboje kvietė pajausti bendrystę su arkliu, pažvelgti jam į akis ir pajausti arklio prakaito kvapą. Prasidėjus šventei į ją atvyko ir LSDP partijos pirmininkas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.
Kartu su kitais garbiais svečiais į hipodromą vežimaičiais atvežti ir buvęs Veiverių klebonas Kazimieras Skučas, turintis asmeninį arklio muziejų, bei vienas iš Niūronių arklio muziejaus kūrėjų Stasys Svetlauskas.
Per renginio atidarymą pagerbti žygio žemaitukais dalyviai, gegužės 30 – birželio 3 dieną vežimais mediniais ratais važiavę maršrutu Ruoščiai-Surviliškis-Ramygala-Traupis-Niūronys. Žemės ūkio viceministras S. Savickas Arklio muziejaus direktoriui Mindaugui Karčiamarskui įteikė ministro B. Markausko padėkos raštą.

Tris pirmąsias vietas užėmė tas pats asmuo

Žiūrovai emocingai stebėjo žirgų dresuotojo iš Kiviškių Jaroslav Petrulevič pasirodymus. Per vieną iš pasirodymų jis ant žirgo atliko akrobatinius triukus, per antrąjį – šoko kartu su žirgu.
Pagrindinės Anykščių mero taurės varžybos, futbolo terminais kalbant, vyko į vienus vartus. Tris pirmąsias vietas iškovojo Danielius Gutkauskas, jojęs skirtingais žirgais. Šiauliuose gyvenantis sportininkas bendrame Lietuvos žirginio sporto konkūrų reitinge užima antrąją vietą. Jaunių grupėje mero taurę iškovojo anykštėnas Linas Uogela su žirgu Jalta. Antrąją vietą jaunių varžybose užėmė anykštėnė Jorilė Petrauskaitė su žirgu Regbis, trečiąją – Gabrielė Baužaitė su Fernanda.
Didėjančio sunkumo su Jokeriu konkūre antrąją vietą užėmė Anykščių kūno kultūros ir sporto centro komandos narė Austėja Žilinskaitė su žirgu Saulė. Tos pačios rungties jaunių varžybose pirmasis penketas buvo anykštėnai: L. Uogela su skirtingais žirgais užėmė 1-ąją ir 4-ąją vietas, J. Petrauskaitė – 2-ąją, G. Baužaitė 3-ąją ir 5-ąją. Šetlando ponių konkūrų varžybose antrąją vietą užėmė Augustė Baužaitė su Čikiu.
Jojančio barmeno komandinėse varžybose varžėsi keturi anykštėnų trejetai (tiksliau – šešetai). Nugalėjo „Mikadoras“ (G. Baužaitė, Otilija Skapaitė ir Arnas Adriuškevičius), antrąją vietą užėmė „Origonas I“ (J. Petrauskaitė, Emilija Bitvinskaitė ir Ema Goštautaitė), trečia buvo „Origonas II“ komanda (Karolina Kazlauskaitė, Karolina Jurėnaitė ir Augustė Bauraitė).

Buvo daug ir įvairaus alaus

Tuo pat metu, kai hipodrome vyko žirginio sporto varžybos, aplink jį šurmuliavo prekybininkų mugė. Lyg akibrokštas „valstiečių“ išblaivinimo politikai – gal keliolika veikusių alaus prekybos taškų. Prie maisto ir alaus nuolat rikiavosi eilės, o prekybinėje zonoje žmonių koncentracija buvo didesnė nei prie hipodromo.
Mažų daryklų, įvairių skonių (pvz. gervuogių ar dobilų) alus pardavinėtas po 2 eurus už bokalą. Didžiausią lauko virtuvę įsirengė „Perkūnkiemio“ restoranas, kur antrųjų patiekalų kaina buvo nuo 3 iki 7 eurų.
„Nefotografuok! Žmonių fotografuoti negalima“, – prieš „Anykštos“ žurnalisto fotoaparatą darkėsi girtas vyras, nešinas peršviečiamu celofaniniu maišeliu, kuriame įdėtas širdelės formos meduolis. Meduoliai, bažnytiniai saldainiai, įvairių skonių chalva (100 gr kaina – 3 eurai) – populiariausios valgomos mugės prekės, tačiau buvo ir įvairių daržovių traškučių, mėsos gaminių, arbatų. Na, o „nevalgomoje“ mugės dalyje vyravo tradiciniai kinų liaudies gaminiai.

Įvažiuojančius į Niūronis pasitiks arkliai

Šventės pradžioje automobiliams vietos užteko pačiuose Niūronyse įrengtose stovėjimo aikštelėse, tačiau vėliau atvykę į šventę turėjo šiek tiek pavarginti kojas – prie įvažiavimo į Niūronis budėję policijos pareigūnai automobilius nurodė statyti šalikelėje.
Legų ir Striukų sodybos kiemuose Anykščių rajono seniūnijos rengė pasirodymus, kurių tema – „Žirgas ir žmogus“. Išmintingiausi buvo svėdasiškiai, surengę teatralizuotą užstalę – toks vaidinimas ir patiems aktoriams turėjo būti pakankamai malonus.
Vyko ir tradicinės arklių kaustymo varžybos, Lietuvos sunkiųjų veislės arklių darbingumo vertinimai, Lietuvos sunkiųjų arklių ir stambiųjų žemaitukų veislių eržilų vertinimai.
Kelias valandas pakyloje, kuri buvo sumontuota šalia kavinės „Pasagėlė“, vyko koncertai – šoko Vilniaus ir Panevėžio kolektyvai bei anykštėnų „Gojus“, grojo kapelija „Sutaras“ iš Vilniaus.
„Pasagėlėje“ vyko Anykščių rajono mero K. Tubio priėmimas kviestiniams svečiams.
„Bėk bėk, žirgeli“ šventės proga prie įvažiavimo į Niūronis anykštėnas Žilvinas Smalskas iš lentų sukalė du milžiniškus arklius. Ž. Smalsko kūrinys ir po šventės liks Niūronyse – jo sumeistrauta arklių pora nuo šiol bus savotiškais Arklio muziejaus muitininkais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama