Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Lietuvos kultūros ministerija paskirstė Valstybės investicinės programos (VIP) lėšas 2018-iesiems metams – naujų objektų, taigi ir Anykščių medinės pilies statybų ant Šeimyniškėlių piliakalnio, neketinama remti.
Tuo tarpu Anykščių meras Kęstutis Tubis vis dar tikisi valstybės paramos medinės pilies statyboms, tačiau ir nesulaukęs paramos jis pilį sakė vis tiek statys.

 

Valstybė neketina investuoti į naujas statybas

„Anykštos“ pakalbintas apie valstybės paramą Anykščių medinės pilies statyboms, Lietuvos kultūros ministerijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Šarūnas Šoblinskas sakė, kad skirstant VIP-o lėšas laikytasi principo neskirti lėšų naujiems objektams, nes Lietuvoje yra daugybė pradėtų ir nebaigtų rekonstrukcijų. Valstybės tarnautojas, kalbėdamas apie valstybės paramą kultūros objektams, priminė ir metų metais rekonstruojamą Anykščių kultūros centro pastatą – dabartinė šalies valdžia skyrė visą sumą, reikalingą kultūros centro pastato rekonstrukcijos užbaigimui ir šiemet statybos kultūros centre pagaliau bus baigtos.

Pasak Š.Šoblinsko, medinės pilies statyboms iš VIP-o gauti lėšų Anykščių rajono valdžia gali tikėtis tik po 2020-ųjų. Tiesa, 2019-aisiais bus savivaldybių tarybų ir merų rinkimai, o ir Vyriausybė, žinia, nėra amžina.
Meras K.Tubis netiesiogiai diskutuodamas su  Lietuvos kultūros ministerijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėju Š.Šoblinsku „Anykštai“ dėstė, jog „nesvarbu kas ką šneka“. „Mes tikimės finansavimo pilies statyboms ne tik iš rajono biudžeto.“ –  gana paslaptingai kalbėjo rajono vadovas. Beje, jis nenorėjo pripažinti, jog VIP-o lėšos pilies statyboms nėra skirtos ir kalbėjo apie viltį…
Tačiau Š.Šoblinskas „Anykštai“ sakė, kad vilčių, kad iš VIP-o bus skirta lėšų Anykščių pilies statyboms 2018-iems metams, nėra.
Anykštėnas Seimo narys Antanas Baura svarstė, jog yra buvę situacijų, kai baigiantis metams paramos gavėjai nesugeba įsisavinti VIP-o lėšų, jos grąžinamos į šalies biudžetą ir vėl perskirstomos. Tačiau jis dėstė, kad apie šią teorinę galimybę tiksliau galėtų komentuoti kultūros ministerijos specialistai. O Lietuvos kultūros ministerijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Š.Šoblinskas tikino, kad vargu ar per VIP-ą pilies statyboms lėšos artimiausiais metai gali būti skirtos.

Statys nors plytomis lytų

Skaičiuojama, kad medinės pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybos gali kainuoti bent 2,5 mln. eurų. Tikslesnius skaičius pateiksime kituose „Anykštos“ numeriuose – rajono vadovams uždavėme detalius klausimus apie pilies statybų kaštus ir tikimės išsamių atsakymų.
Milijoninės išlaidos statyboms bei nepigus pilies „įveiklinimas“ – baldai, eksponatai, komunikacijos, infrastruktūra, o vėliau pilies išlaikymas, vargu, ar bus pakeliama našta Anykščių rajono biudžetui. Tačiau, rajono meras K.Tubis tikino, kad kelio atgal nebėra – statybos vyks.
Už 27 tūkstančius eurų iš rajono biudžeto atlikus pilies techninio projekto korekciją bus skelbiamas naujas rangos darbų konkursas ir statybos vėl prasidės, nesvarbu, bus gauta papildomų lėšų, ar ne bus gauta. O pradėjus statybas, jas nutraukti įrengus tik pamatus (gal antruoju bandymu jie jau atitiks techninius reikalavimus) ar uždėjus kelis rąstų vainikus „užšaldyti“ pilies nebebus galima. Na, negali juk ant XIII amžiaus piliakalnio būti XXI amžiaus griuvėsiai.
Pasak mero K.Tubio, pasirašyta pilies statybų deklaracija, įkasta statybų pradžios kapsulė, taigi lyg ir duotas pažadas statyti pilį ir jau dabar kelio atgal nebėra.

Antras dublis

Priminsime, jog pilies statybas kol kas lydi savotiškas prakeikimas. Pernai pirmajam pilies statybų etapui iš Anykščių rajono biudžeto buvo skirta 308 tūkst. eurų. Paskelbus pilies statybų rangos konkursą, jį netikėtai laimėjo nedidelė Kupiškio įmonėlė – UAB „Povilo Gurklio firma“. Rekvizitai.lt skelbia, kad UAB „Povilo Gurklio firma“ 2016 metais turėjo 16 socialiai apdraustų darbuotojų.
2016 m. rugsėjo 27-ąją ant Šeimyniškėlių piliakalnio vyko pilies statybų pradžios iškilmės, sakytos skambios kalbos, užkasta statybų pradžią įamžinusi kapsulė su deklaracijomis, centais ir rąsto gabalėliu, kuris yra neva iš istorinės Vorutos pilies.
Vėliau UAB „Povilo Gurklio firma“ ant piliakalnio išgręžė 66 skyles ir suleido 2 metrų ilgio „varžtus“, ant kurių turėjo iškilti medinė pilis. Pagal techninį projektą buvo numatyta, jog bus 66 dviejų metrų gylio pamatų poliai, tačiau jie, kaip buvo numatę projektuotojai, turėjo būti gelžbetoniniai. Bet P. Gurklio statybininkai į skyles susuko varžtus primenančias konstrukcijas ir tik viršutinę jų dalį užliejo armuotu betonu.
Ekspertai nustatė, kad tokie pamatai pilies neišlaikys, ir rajono vadovai nurodė P. Gurkliui išsilupti pamatus, sutvarkyti piliakalnį ir „susivynioti meškeres“. Beje, pilies statybų pradžią įamžinusi kapsulė palikta ten, kur buvo, taigi ateities kartų istorikai galės iki nugriuvimo ginčytis, kas ir kada trečiajame tūkstantmetyje ant Šeimyniškėlių piliakalnio statė pilį. (Vidmantas ŠMIGELSKAS „Medinė pilis siurbia pinigus“, „Anykšta“ 2017 -05 -27).
Laikinąjį kelią į piliakalnį įrenginėjo ne rangovas UAB „Povilo Gurklio firma”, o jo samdytas subrangovas, anykštėnų įmonė UAB „Termotaupa“. Šio kelio įrengimas taip pat baigėsi įdomiai. Dalis kelio nutiesta per privatų verslininko Vyganto Šližio sklypą, šio atkarpos nuomotoju ir toliau lieka UAB „Povilo Gurklio firma“. Savivaldybė UAB „Povilo Gurklio firma“ pervedė pinigus – beveik 15 tūkst. eurų – už laikinojo kelio įrengimą valstybinėje žemėje, tačiau neatsiskaitė už kelio atkarpą, kuri nutiesta per verslininko V.Šližio žemę. Ši atkarpa yra apie 100 metrų ilgio. Savo ruožtu UAB „Povilo Gurklio firma“ nepervedė dalies lėšų už atliktus darbus subrangovui UAB „Termotaupa“.
UAB „Povilo Gurklio firma” atliekamų statybų techniniu prižiūrėtoju buvo savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistas Ramūnas Žemaitis. Jis teigė, kad statybininkai gręžtinius pamatus įrengė … savavališkai, kas yra mažai tikėtina.
Gal sutapimas, tačiau faktas – nutraukus pilies statybų sutartį su UAB „Povilo Gurklio firma“ iš darbo išėjo ir abiejų su statybomis besisiejančių skyrių vedėjai Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Jurgita Gudelevičienė bei Statybos skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius savivaldybės administracijoje ištvėrę vos po kelis mėnesius.
P.Gurklys pilį statyti bandė pagal senąjį projektą, o nutraukus su juo sutartį, imtasi projekto korekcijos, kainuosiančios 27 tūkst. eurų. Būtinybę koreguoti projektą meras K.Tubis motyvavo teisės aktų pasikeitimu. Esminis ir ne specialistui pastebimas projekto korekcijos elementas – statybinės medienos keitimas. P.Gurklys ketino pilį statyti iš pušies, naujasis rangovas statys iš eglės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama