Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Anykščių rajono savivaldybės administracija už 24 731 Eur nusipirko naujų nešiojamųjų kompiuterių. Didžioji dalis jų atiteks rajono Tarybos nariams. „Anykštos“ pašnekovai sako, kad toks savivaldybės administracijos pirkinys visai bereikalingas, nes šiais laikais kompiuterį galima rasti bene kiekvienuose namuose, o reikalui esant jį sėkmingai gali pakeisti  išmanusis telefonas.

Nupirko 27 kompiuterius

27 nešiojamuosius kompiuterius trijų metų išperkamosios nuomos būdu savivaldybės administracija įsigijo iš „Telia Lietuva, AB“. Šie kompiuteriai bus aprūpinti mobiliojo interneto modemais.
„Šie kompiuteriai bus skirti 25 rajono Tarybos narių, vienas kompiuteris – rajono Tarybos sekretorės, dar vienas – savivaldybės administracijos darbui užtikrinti“, – „Anykštą“ informavo savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka.

Įranga sena, bet dirbti įmanoma

Rajono tarybos narys, IĮ „Kompeksa“, kuri užsiima prekyba kompiuterine technika bei jos aptarnavimu, direktorius Mindaugas Sargūnas sakė, kad 2015 metais pradėjęs eiti rajono Tarybos nario pareigas, kaip ir kiti jo kolegos, gavo kadenciją baigusiųjų nešiojamąjį kompiuterį „Samsung“.
„Jie jau „pagyvenę“ buvo normaliai. Aš iki šiandienos tuo nešiojamuoju kompiuteriu, kur reikia Tarybos reikalams, naudojausi. Aš su juo dirbti galiu, bet, manau, tai daryti galiu dėl to, kad nusimanau informacinių technologijų srityje ir aš jį pasitaisiau. Kai pasižiūriu kaip kolegos dirba… Šitoje srityje nenusimanančiam jau labai sunku dirbti. Tie nešiojamieji kompiuteriai jau seni, jau antra kadencija, daug metų jiems“, – rajono Tarybos nariams skirtų nešiojamųjų kompiuterių būklę įvertino M.Sargūnas.

Politikai nepagauna „WiFi“-ajaus

Rajono Tarybos narys M.Sargūnas sakė išsiaiškinęs, kad naudodamiesi mobiliuoju internetu, per mėnesį rajono Tarybos nariai gali išnaudoti 1 GB duomenų, tačiau jie praktiškai nereikalingi.
„Man asmeniškai tai nereikalinga, aš nenaudoju to mobiliojo interneto modemo. Bet gal yra žmonių, kurie gyvena ten, kur neturi interneto prieigos, tai jiems gal ir praverčia. Mačiau, kad daug kas iš rajono Tarybos narių nesinaudoja bevieliu interneto ryšiu (WiFi), kuris veikia posėdžių salėje. Gal žmonės nežino, niekas jų neinformavo“, – svarstė M.Sargūnas, besinaudojantis kur kas patogesne technologija jungtis prie interneto, nei naudojantis mobiliojo interneto modemais.

Privilegijų siūlo atsisakyti

Rajono Tarybos narys M.Sargūnas sakė, kad apskritai privilegijos rajono Tarybos nariams už mokesčių mokėtojų pinigus skirti po asmeninį kompiuterį reikėtų atsisakyti.
„Suprantu, jei žmogus dirba savivaldybės administracijoje, darbo vietoje jam kompiuteris turi būti suteiktas. Rajono Tarybai skiriamų kompiuterių būtų galima atsisakyti. Pats žmogus, kandidatuodamas į rajono Tarybą, tam jau turėtų būti pasiruošęs ir pasirūpinti kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, kad būtų pasiekiamas elektroniniu paštu“, – svarstė M.Sargūnas.
Jaunasis rajono Tarybos narys M.Sargūnas sakė pastebėjęs ir dar vieną dalyką.
„Rajono Tarybos posėdžiuose matau, kad tuos senus nešiojamuosius kompiuterius atsineša vos keli rajono Tarybos nariai, kiti atsineša savus. Todėl nemanau, kad pirkti naujus yra didelis poreikis“, – pastebėjo M.Sargūnas.

Nešiojamojo kompiuterio neims

Paklaustas, ar pats asmeniškai nežada atsisakyti savivaldybės administracijos rajono Tarybos nariams nupirkto nešiojamojo kompiuterio, M.Sargūnas pareiškė, kad taip ir padarysiąs.
„Atsisakysiu. Be abejo“, – tikino M.Sargūnas, prisipažindamas, kad turi ir asmeninės kompiuterinės technikos, kurią panaudos rajono Tarybos darbe.

Naudojasi asmeniniais kompiuteriais

Rajono Tarybos narys Lukas Pakeltis – bene vienintelis vietos politikas, kuris jau nuo pat savo starto rajono Taryboje posėdžiuose pasirodo su asmeninu kompiuteriu. To tiesiog negalima nepastebėti, nes jis naudojasi „Apple“ firmos kompiuteriu.
„Žiūriu, kad ne vienas aš asmeninius darbo įrankius naudoju. Ir kiti kolegos, ypač per komitetų posėdžius, atsineša, nes prie jų yra labiau pripratę. Aš nežinau kitų rajono Tarybos narių, gal tas savivaldybės administracijos skiriamas kompiuteris jiems yra vienintelis?“, – savo įžvalgomis dalijosi L.Pakeltis.

Leistų naudotis moksleiviams

Rajono Tarybos narys L.Pakeltis taip pat kalbėjo, kad būtų linkęs atsisakyti jam, kaip rajono Tarybos nariui, skiriamo nešiojamojo kompiuterio.
„Aš iš tikrųjų apie tai galvoju, nes jis man nereikalingas. Jeigu leis savivaldybės administracija, gal būtų galima jį kažkam duoti, kad galėtų juo naudotis, pavyzdžiui, kokiam nors moksleiviui“, – sakė L.Pakeltis.

Svarbu sparta ir tęstinumas

Rajono Tarybos narys Donatas Krikštaponis sakė, kad kol kas pakanka ir senųjų nešiojamųjų kompiuterių, tačiau neprieštaravo, kad perkami ir nauji.
„Technologijos žengia į priekį. Sparta dabar pas mus nekokia yra. Tikiuosi, kad su naujais kompiuteriais viskas pagerės“, – vylėsi D.Krikštaponis.
O gal būtų galima taupyti rajono biudžeto pinigus ir kompiuterių rajono Tarybos nariams nepirkti?
„Galima sutaupyti. Anksčiau tokie buvo sprendimai ir, matomai, yra tęstinumas kompiuterių pirkimo ir davimo darbui rajono Tarybos nariams. Gal yra tokių rajono Tarybos narių, kurie neturi kompiuterių?“, – svarstė D.Krikštaponis.

Savivaldybės administracijos pirkinys atrodo nerimtas

Tuo tarpu buvęs rajono Tarybos narys Romaldas Gižinskas dėl naujų nešiojamųjų kompiuterių pirkimo laikėsi kategoriškos nuomonės.
„O kuo blogi kompiuteriai, kuriais naudojomės mes? Aš intensyviai naudoju kompiuterį ir puikiausiai laiko. Nesuprantu, ar nėra rimtesnių pirkinių? Visiškai man nesuvokiami dalykai“, – sakė R.Gižinskas.

Siūlo naudotis išmaniaisiais telefonais

Anot R.Gižinsko, šias laikais net ir dirbant rajono Taryboje, galima išsiversti be kompiuterių.
„Kam reikalingas kompiuteris, kai kiekvienas rajono Tarybos narys turi po išmanųjį telefoną? Švelniai tariant, tai yra pinigų švaistymas, o ne taupymas. Jokių čia kompiuterių nebereikia“, – aiškino R.Gižinskas.
Pirmuosius nešiojamuosius kompiuterius Anykščių rajono tarybos nariams administracija nupirko 2005 metais. Naująsias technologijas kai kuriems politikams, panašu, prisipratinti nebuvo paprasta – eidami į posėdžius, kompiuterius jie palikdavo namuose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama