Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Trečiadienį savivaldybės posėdžių salėje surengta tradicinė seniūnų sueiga, kurios metu aptartas naujasis Darbo kodeksas, apžvelgtas Užimtumo programos vykdymas, kalbėta apie artėjančią Anykščių miesto šventę bei gyventojų iškeltas problemas.

Tarptautinis konkursas – be dalyvių iš užsienio

Likus dviem dienoms iki registracijos pabaigos į Tarptautinį floristinių kilimų konkursą, jame dalyvauti užsiregistravo vos šeši dalyviai. Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui Audronė Pajarskienė seniūnijų specialistams sakė, kad iš viso konkurse yra pažadėję dalyvauti 20 dalyvių. Tarp dalyvių – ne tik visuomeninės organizacijos, bendruomenės, bet ir vienas miesto restoranas. Nors floristinių kilimų konkursas – tarptautinis, jame nebus nė vieno dalyvio iš užsienio. A. Pajarskienė ragino seniūnus daugiau paakinti bendruomenes dalyvauti floristinių kilimų konkurse.
„Kurgi dar daugiau!” – replikavo kažkas iš seniūnų.
„Ne jūs gi darot“, – primindama, kad patiems seniūnams floristinių kilimų pinti nereikės, o tai padarys seniūnijų gyventojai, į repliką reagavo A. Pajarskienė.
Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka seniūnams sakė: „ Atstovauti floristinių kilimų konkurse – tai jūsų prestižas.“
Beje, sueigos metu kalbėta ir apie tai, kad šiemet floristinių kilimų konkursui koją gali pakišti ne tik menkas jame dalyvauti norinčiųjų skaičius, bet ir permainingi šios vasaros orai.

Tikisi daug žygiuojančių ir mažai žiūrinčių

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui A. Pajarskienė seniūnus taip pat ragino aktyviai įsitraukti į miesto šventės eiseną.
„Tai nėra prievolė“, – lyg tarp kitko priminė A. Pajarskienė.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas pasakojo apie aplankytą Ukmergės miesto šventę ir ten surengtą šventinę eiseną.
„Toks vaizdas, kad miestas tuščias. Ir kas žiūrės visą tą paradą? Pasirodo, kad didžioji dalis eina, žiūrinčiųjų nedaug ir yra“, – įspūdžiais dalijosi R. Blazarėnas, pridurdamas, kad svarbiausia miesto šventės metu – gera nuotaika, o „pagal orą apsirengsim“.

Vyno gamyklos remiamoje šventėje – apribojimai alkoholio prekybai

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui A. Pajarskienė taip pat atkreipė dėmesį, kaip Anykščių miesto šventės metu vyks prekyba alkoholiniais gėrimais.
„Savivaldybė palaiko policijos iniciatyvą, kad miesto šventės metu prekybininkai alkoholiu prekiautų tik iki 24 valandos. Būtų gerai, kad ne tik mieste, bet ir visame rajone pasklistų ši mūsų iniciatyva. Dainuvos slėnyje prekybą alkoholiu nutrauksime jau 23 valandą“, – aiškino A. Pajarskienė.
Įdomu tai, kad šalies valdantiesiems aktyviai kovojant su alkoholio vartojimu, pagrindinė Anykščių miesto šventės rėmėja bus „Anykščių vyno“ gamykla.
„Apaugom žolėm“, – tai, kad mieste bei rajone prastai šienaujami žalieji plotai, seniūnų sueigoje konstatavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas. Savivaldybės administracija jau brandina mintį, kaip to išvengti ateityje.
„Kažkuriuos miesto plotus svarstome priskirti įstaigoms“, – apie planus, kaip susitvarkyti viešąsias teritorijas be rajono biudžeto pinigų, prasitarė R. Blazarėnas.
Apie tai, kaip viešosios erdvės tvarkomos seniūnijose, trumpai papasakojo seniūnijų specialistai. Įdomiausia situacija – Andrioniškio bei Kavarsko seniūnijose.
Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas gyrėsi, kad atidirbinėjančius už socialines pašalpas prieš pradedant dirbti tikrina alkotesteriu. Tuo tarpu Andrioniškyje, pasirodo, apskritai nebelikę kam dirbti.
Užimtumo programą pristatęs Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas savivaldybės administracijai pasiūlė, kaip efektyviau būtų galima prižiūrėti seniūnijų viešąsias erdves. Esą seniūnijoms reikėtų nupirkti žolę pjaunančius traktoriukus.
„Šienaujami plotai didėja. Ir komunaliniam nereikėtų mokėti“, – pastebėjo E. Pajarskas.
Užimtumo programos aptarimo metu minėtos ir miesto viešąsias erdves tvarkančios bendrovės.
„Vieną šaligatvio pusę mieste tvarko komunalinis, o kitą – „Ukmergės versmė“, – stebėjosi R. Blazarėnas, žadėjęs šią problemą spręsti.
Dėl sueigos metu neįvardintų priežasčių minėta, kad Užimtumo programa šios vasaros viduryje yra nutrūkusi ir bus pradėta vykdyti tik nuo rugpjūčio 1 dienos. Tiesa, ir čia išeitį surado R. Blazarėnas, raginęs seniūnus į viešųjų erdvių tvarkymo darbus įtraukti bendruomenes.

Mato problemą dėl kelio ženklų

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Blazarėnas seniūnų sueigoje sakė, kad rajono Tarybos narys Arūnas Liogė savivaldybei pasiūlė atlikti kelio ženklų seniūnijose auditą.
Rajono Tarybos narys A. Liogė „Anykštai“ sakė audito nesiūlęs bei redakcijai atsiuntė raštą, kuriame savivaldybės administracijai pateikti klausimai, kuriuos siūloma įtraukti į antrojo pusmečio rajono Tarybos darbotvarkę. Vienas iš jų – dėl kelio ženklų.
„Jau daugelį metų yra problema dėl netinkamo kelių ženklinimo kelio ženklais. Dalyje rajono kelių kelio ženklai yra nušiurę, susidėvėję arba jų nėra, nors turėtų būti“, – atkreipė dėmesį A. Liogė.
Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka seniūnų sueigoje pareiškė, kad atėjo laikas keisti sueigos formatą. Nuo rudens seniūnai iškeltas problemas pateiks savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R. Blazarėnui, o šis spręs, kurias iš jų viešai aptarti sueigose.
„Gal nereikia čia visas problemas kelti. Gal užtenka tik paklausti, pasakyti. Būtų gerai, kad prieš savaitę iki sueigos E. Pajarskas visas problemas surinktų ir administracijos direktoriaus pavaduotojui suneštų. O mes atsirinksime, kurias reikia įtraukti į darbotvarkę, o kurias spręsime darbine tvarka. Jūs iškeliate idėją. Bet mums patiems reikia pasiruošti. Nuo rudens įvesime tokį dalyką. Labai tikiuosi, kad idėjų bado nebus“, – seniūnų sueigoje (seniūnų sueigos yra viešos žiniasklaidos atstovams) kalbėjo A. Gališanka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama