Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


„Anykštos“ redakcija, siekdama išsklaidyti neaiškumus ir spekuliacijas medinės pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybų tema, Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio paprašė konkrečių skaičių. Tačiau paaiškėjo, kad, kiek kainuos medinės pilies statybos, net apytiksliai nėra žinoma.
Gavus mero atsakymus, abejonės neišsisklaidė, bet paaiškėjo, jog medinė Šeimyniškėlių pilis – pinigų melžykla ir finansinė bomba.

Kažkada kažkas paaiškės

„Anykščių rajono savivaldybės administracija negali pateikti informacijos, kokia medinės pilies statybų vertė 2017 m. kainomis, nes kol kas nėra atliktas viešasis pirkimas‘, – į patį pirmąjį „Anykštos“ klausimą: „Kokia medinės pilies statybų vertė 2017 metų kainomis?“ raštu atsakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Bingo! Pilis kainuos tiek, kiek pageidaus statybininkai? Plius tiek, kiek už eglinius rąstus norės jų pardavėjai…
Priminsime, kad pilį ketinama statyti keliais etapais. Pradžioje ketinama atlikti pirmojo pilies etapo statybų pirkimą, po metų, dvejų ar trejų – antrąjį. Ir t.t. Tad kai bus atliktas pirmojo pilies statybų etapo viešasis pirkimas – visa pilies statybų sąmata taip pat nebus žinoma.
Atsakydamas į „Anykštos“ klausimus meras atskleidė, kad apie tokius dalykus kaip vandentiekio, kanalizacijos, elektros tinklų atvedimas iki pilies dar nėra svarstoma. Net nežinoma, kokio ilgio jie bus. „Kiek lėšų kainuos pilies vandentiekio, kanalizacijos, elektros tinklų įrengimas, kokio ilgio bus vandentiekio ir kanalizacijos trasos, paaiškės atlikus techninį projektą“, – rašte „Anykštai“ nurodė meras. Nereikia didelių inžinierinių gebėjimų tam, jog galėtum paskaičiuoti, kokie būsimi infrastruktūros trasų ilgiai – tai turėtų būti padaroma akimirksniu, kompiuterinės programos pačios moka pamatuoti atstumus nuo taško A iki taško B. O kiek kainuoja metras vandens, kanalizacijos ar elektros trąsos, regis, taip pat nėra slapta informacija… Na, nebent pati pilis vis nėra apsisprendusi, į kurią vietą jai stotis…
Meras K. Tubis „Anykštai“ atsakydamas apie būsimos pilies šildymą teigė, kad šioje sferoje visiškai tamsus miškas. „Ar pilis bus jungiama prie miesto šilumos tinklų, paaiškės atlikus techninį projektą. Kiek galimai kainuos šilumos trasų nutiesimas, o jei tokios nebus tiesiamos – kokiu būdu ji bus šildoma, ir kiti Jūsų minimi su pilies pastato šildymu susiję klausimai, paaiškės parengus pilies techninį projektą“, – nurodė meras.
Rajono valdžia net neplanuoja, kiek gali kainuoti pilies baldų bei istorinių eksponatų įsigijimas. „Šiuo metu planuojami medinės pilies techninio projekto ir statybos darbai. Pilies baldų bei istorinių ekponatų įsigijimas bus planuojamas atlikus anksčiau minėtus darbus“, – į „Anykštos“ klausimą apie baldų ir eksponatų kainas atsakė Anykščių rajono vadovas K. Tubis. Jis nurodė, kad apie būsimus „pilėnus“ taip pat nėr ko ir kalbėti. „Koks planuojamas pilies darbuotojų skaičius?“ – paklausėme rajono vadovo. „Pilies darbuotojų skaičius priklausys nuo įgyvendinamų veiklų ir lankytojų skaičiaus“, – atsakė K. Tubis. Iš šio atsakymo lyg ir aišku, kad neaišku, net kas toje pilyje bus daroma. Todėl neaišku ir ar kam nors tos veiklos bus įdomios. Tačiau šiame atsakyme nurodęs, kad nedrįsta prognozuoti pilies lankytojų skaičiaus, į kitą tiesmuką klausimą apie turistų skaičiaus prognozes meras atsakė, kad žmonės į pilį visgi plūs būriais. „Atsižvelgiant į ant Šeimyniškėlių piliakalnio planuojamos statyti medinės pilies išskirtinumą Lietuvoje ir Baltijos šalyse, lankytojų skaičius (ir vidutiniškai per mėnesį) planuojamas ne mažesnis nei Medžių lajų tako komplekse“, – optimizmą demonstravo meras.

Pilies projektavimas artėja prie 100 tūkstančių eurų

Šiek tiek skaičių iš Anykščių rajono mero K. Tubio visgi gavome. Meras nurodė, kad Šeimyniškėlių žemės sklypo detaliojo plano ir techninio projekto parengimas kainavo 192 277,24 Lt (t.y. 55 732,53 Eur). Šis darbas atliktas 2006 metais. Tais pačiais 2006 metais atlikta ir projekto korekcija, kuri kainavo 32 000 Lt (9 275,36 Eur). Tiesa, meras atsakydamas į klausimą apie pilies projekto korekcijos kainą pateikė tik vieną sumą – 32 tūkst. litų sumokėtą projektuotojams ankstesnės valdžios. O šiemet už antrąją korekciją projektuotojams sumokėtus 27 tūkst. eurų meras „pamiršo“.
Šeimyniškėlių žemės sklypo detalųjį planą ir techninį projeketą rengė bei abi projekto korekcijas atliko ta pati įmonė – UAB „Urbanistika“. Šiai firmai už dar vis nepradėto statyti objekto projektavimą ir projekto koregavimą jau sumokėtas 91 tūkst. eurų.
Meras atskleidė, kad Šeimyniškėlių piliakalnio archeologiniai tyrimai kainavo 2 093,53 Eur, laikinojo kelio ant Šeimyniškėlių piliakalnio projektavimas – 2 230,79 Eur, šio kelio įrengimas – 14 807,3 Eur, pilies projektų ekspertizė – 2 420 Eur, Investicinio projekto siekiant gauti Valstybės investicijų programos lėšas parengimas – 5000 Eur.
Mero teigimu, už būsimos pilies reklamą šalies žiniasklaidos priemonėse mokėta nebuvo. Tomo Baranausko leidinio „Anykščių medinė pilis“ 1-asis ir 2-asis leidimai buvo paremti rajono biudžeto lėšomis. 2-asis leidimas paremtas 1029,63 Eur, o kiek rajonui kainavo pirmasis leidimas, mero K. Tubio teigimu, rasti neįmanoma, nes „trumpalaikio saugojimo dokumentai (sąskaita) įstaigos archyve saugomi 10 metų“, o 1-asis leidimas išleistas daugiau nei prieš dešimtmetį.
Neįtikėtinai mažai, vos 341,40 Eur, kainavo Anykščių savivaldybės delegacijos viešnagė Kijeve. Šis vizitas susijęs su pilies statybomis, mat keliauta semtis medinių pilių statybos patirties. Sprendžiant pagal valdininkų komandiruotės kainą jie skrido „plackartu“, o Kijeve nakvojo palapinėse.
Dar viena džiugi žinia – automobilių stovėjimo aikštelę prie medinės pilies įrengs kelininkai. „Į bendrą pilies statybų darbų sąmatą nebus įskaičiuotas automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas. Stovėjimo aikštelės įrengimą organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos“, – paklaustas apie išlaidas, gresiančias įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę, pradžiugino meras.
Beje, gavęs rajono vadovo atsakymus, džiaugiuosi, kad nepaklausiau, kurioje vietoje planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Tiksliau, net ne aikštelę, o didžiuuuuulę aikštę. Juk jei prognozuojamas toks pilies lankytojų srautas, koks buvo pirmosiomis dienomis po Lajų tako atidarymo, tai jei nebus prie pilies solidžios aikštės, teks dalį turistų autobusų statyti prie Svėdasų bažnyčios. Kodėl džiaugiuosi, jog nepaklausiau? Na, dar vienu nekorektišku klausimu būtų buvę daugiau, juk žinoma, kur ieškoti vietos automobilių aikštelei – paaiškės tik atlikus pilies techninį projektą… Kol nėr projekto – sklypai gali slampinėti iš vienos vietos į kitą…

Pusė darbo padaryta!

Pilies statybas, kaip ir dera (pilis – juk kažkas mistiška), gaubia keistenybės. Pernai UAB „Povilo Gurklio firma“ buvo pradėjusi pilies statybas, taigi jie turėjo naudotis pilies projektu. Prieš naują bandymą statyti pilį buvo nuspręsta koreguoti pilies techninį projektą. Regis, esminis užsakovų reikalavimas projektuotojams – pakeisti pilies sienų medžiagą, tiksliau, net ne medžiagą, o medienos rūšį. Anksčiau norėta pušinės pilies, dabar pageidaujama eglinės.
Kiek gali keistis pilies statybų sąmata vietoj pušies naudojant eglę, vėlgi atrodytų neturėtų būti sunkiai paskaičiuojama. Na, o kanalizacijai, vandentiekiui ir elektrai tikrai neturėtų rūpėti, ar jos bus jungiamos prie pušinės ar prie eglinės pilies.
Priminsime, jog pernai pirmajam pilies statybų etapui iš Anykščių rajono biudžeto buvo skirta 308 tūkst. eurų. Paskelbus pilies statybų rangos konkursą, jį netikėtai laimėjo nedidelė Kupiškio įmonėlė – UAB „Povilo Gurklio firma“. Rekvizitai.lt skelbia, kad UAB „Povilo Gurklio firma“ 2016 metais turėjo 16 socialiai apdraustų. 2016 m. rugsėjo 27-ąją ant Šeimyniškėlių piliakalnio vyko pilies statybų pradžios iškilmės, sakytos skambios kalbos, užkasta statybų pradžią įamžinusi kapsulė su deklaracijomis, centais ir rąsto gabalėliu, kuris yra neva iš istorinės Vorutos pilies.
Vėliau UAB „Povilo Gurklio firma“ ant piliakalnio išgręžė 66 skyles ir suleido 2 metrų ilgio „varžtus“, ant kurių turėjo iškilti medinė pilis. Pagal techninį projektą buvo numatyta, jog bus 66 dviejų metrų gylio pamatų poliai, tačiau jie, kaip buvo numatę projektuotojai, turėjo būti gelžbetoniniai. Bet P. Gurklio statybininkai į skyles susuko varžtus primenančias konstrukcijas ir tik viršutinę jų dalį užliejo armuotu betonu.
Ekspertai nustatė, kad tokie pamatai pilies neišlaikys, ir rajono vadovai nurodė P. Gurkliui išsilupti pamatus, sutvarkyti piliakalnį ir „susivynioti meškeres”. (Vidmantas ŠMIGELSKAS „Medinė pilis siurbia pinigus“, „Anykšta“ 2017 05 27).
Pilies statybų pradžios kapsulė liko ten, kur ir buvo įkąsta. Taigi vienas svarbus darbas statant pilį jau padarytas – antrosios statybų pradžios kapsulės nebebus būtina apkasinėti.
Įrengtas ir laikinasis kelias ant Šeimyniškėlių piliakalnio. Laikinąjį kelią į piliakalnį įrenginėjo ne rangovas UAB „Povilo Gurklio firma”, o jo samdytas subrangovas, anykštėnų įmonė UAB „Termotaupa“. Subrangovui rangovas dalies pinigų už atliktus darbus taip ir nesumokėjo.
Bet laikinasis kelias, kaip ir statybų pradžios kapsulė, liko būsimiems rangovas. Taip pat turime pilies techninį projektą bei dvi to projekto korekcijas. Taigi ne tiek daug ir betrūksta…
Meras K. Tubis ir „Anykštai“, ir šalies žiniasklaidos priemonėms aiškina, kad ES ir valstybės lėšų pilies statybos lyg ir ne visai negauta. T.y., kol kas kaip ir negauta, bet galbūt kada nors kokių nors pinigų „iš šalies“ bus. Reiktų tų pinigų „iš šalies“, nes antroji pilies techninio projekto korekcija trigubai brangesnė nei pirmoji. Jei kainos taip ir toliau augs, nereiks net pilies statybų – projektų korekcijos rajoną užsmaugs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama