Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Prie ūkininkų brolių Valdemaro ir Audriaus Juškų šiltnamių Vėjeliškių kaime guli anykštėnų menininkų sukurtos skulptūros, atkeliavusios iš tragiškai žuvusio lakūno, buvusio LR Seimo nario, anykštėno Vytauto Galvono buvusių valdų Kalvelių kaime (Vilniaus r.).
Atnaujintos jos galėtų papuošti bet kurią Anykščių krašto erdvę, tačiau skulptūrų ateitis be V. Galvono asmeninių draugų ūkininkų V. ir A. Juškų niekam nerūpi. Skulptūrų likimu nesidomi nei rajono valdžia, nei kultūros žmonės.

Skulptūromis pasirūpino
buvęs klasės draugas

 

Buvęs Anykščių rajono tarybos narys, politikas ir Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas ,ne kartą per Miesto šventes nardęs Anykščių padangėje, V. Galvonas žuvo 2015 m. birželio 26–osios vakarą sportinio lėktuvo avarijoje.
Taip netikėtai išėjęs į amžinybę, paliko ne tik skausmą artimųjų, draugų širdyse, bet ir daugybę pradėtų darbų. Paliko ir  išpuoselėtus tvenkinius Margių tvenkinių komplekse Kalvelių kaime (Vilniaus r.) su pakrantėse sukurtomis anykštėnų tautodailininkų medžio skulptūromis. Svetingumu garsėjusio V. Galvono poilsiavietėje yra apsilankę daug anykštėnų, vasaromis čia pažvejodavo ir vis po vieną kitą skulptūrą tvenkinių pakrantėse palikdavo Anykščių krašto medžio drožėjai.
Taip jau atsitiko, kad naujųjų tvenkinių savininkų medžio skulptūros nedomino ir jomis pasirūpino vienų iš didžiausių šiltnamių šalyje savininkai Audrius ir Valdemaras Juškos. V. Juška kartu su V. Galvonu mynė tos pačios mokyklos slenksčius ir vėliau tarp jų išliko šilti ir draugiški santykiai. Vyrai dažnai susitikdavo, pasišnekėdavo įvairiais klausimais. Būtent V. Juška ėmėsi iniciatyvos skulptūras nupirkti ir pargabenti į Anykščius.
Pasak V. Juškos, buvo minčių skulptūras statyti Andrioniškyje, tačiau apsigalvota. „Jeigu nebus rasta labiau visuomenei prieinama viešoji erdvė, kurią galėtų papuošti ir įprasminti skulptūros, teks jas statyti šiltnamių teritorijoje“, – prasitarė vienų didžiausių, ką tik iki 10 hektarų išplėstų,  šiltnamių savininkas.

Kareivis Šveikas jau saugo
šiltnamius

Medžio drožėjas Robertas Matiukas ne kartą vasaromis  svečiavosi V. Galvono valdose ir prisimena, kaip prieš daugiau kaip dešimtmetį kartu su keliais anykštėnais darbavosi prie ąžuolų, laisvalaikiu žvejojo ir linksmai leido laiką. „Kiek pamenu, tuomet prie tvenkinių stovėjo mūsų, anykštėnų tautodailininkų, sukurtos medžio skulptūros, – sakė R. Matiukas. – Be manęs vasaromis skulptūras ten kūrė tautodailininkai Valentas Survyla, Pranas Petronis, šviesios atminties drožėjų drožėjas anykštėnas Jonas Tvardauskas. Galbūt vėliau atsirado skulptūrų, sukurtų menininkų ir iš kitų vietovių. Tarp parkeliavusių skulptūrų buvo man brangus „Nykštukas“, kurį iš ūkininkų atsipirkau, o mano kareivis Šveikas jau saugo šiltnamius“.
R. Matiukui neramu dėl skulptūrų likimo. „Jeigu jos taip lauke suguldytos peržiemos dar vieną žiemą, jų jau gali niekam neprireikti, – pastebėjo medžio drožėjas. – Jas reikia nedelsiant atnaujinti, galbūt plonai perdrožti viršutinį sluoksnį, impregnuoti ir pastatyti. Manau, tam galima būtų suorganizuoti autorių, kurių darbai parkeliavo, stovyklą, galbūt ieškoti kokios kitokios išeities, tačiau šioms skulptūroms nevalia supūti, nes jos galėtų įamžinti ne tik garbaus anykštėno V. Galvono, bet ir į amžinybę išėjusio J. Tvardausko atminimą, nes ten yra ir jo kūrinių“, – svarstė R. Matiukas, manantis, kad Anykščiuose yra labai daug erdvių, kurias be didelių investicijų galėtų papuošti dabar prie keliuko šalia šiltnamių gulinčios skulptūros.
Tokiai idėjai pritaria ir Anykščių tautodailininkų vadovė, muziejininkė Skaidrė Račkaitytė

Kiekviena skulptūra
brangintina

Rašytojas Rimantas Vanagas teigia irgi girdėjęs apie į Anykščius parkeliavusias V. Galvono medžio skulptūras. Pasak jo, būtent jomis galima įamžinti garbaus anykštėno V. Galvono atminimą ir tuo pačiu mieste sukurti dar vieną išskirtinę kultūrinę erdvę.
 „Medis yra gamtos dalis, tad skulptūros derėtų daugelyje žalumoje skęstančių miesto erdvių. Gal tai gėlėtų būti miesto parkas, gal geriausia tiktų betono tvariniais užgriozdinta  vadinamoji Gaisrininkų sala, kurią taip mėgo Vytautas ir turėjo vizijų ją paversti mėgiama anykštėnų poilsio vieta, – svarstė rašytojas, nuogąstaujantis, kad skulptūros nebūtų išparduotos po vieną, neiškeliautų į turtingų verslininkų sodybas ar kolektyvinius sodus. – Betonas man niekada nebuvo prie širdies, gamtoje betoninėmis skulptūromis baisėjausi Sibire. Medis šildo. Kita vertus, Anykščiuose tiek nedaug talentingo medžio skulptoriaus J. Tvardausko kūrinių tėra, didžioji dalis jų puošia jo gimtąjį Zarasų kraštą, tad kiekviena išlikusi skulptūra, dar galinti papuošti Anykščių krašto erdvę ir įprasminti J. Tvardausko atminimą, brangintina“.

  Apie skulptūras žino…

„Žinau, kur jos yra, apie tai kalbėjom su meru, – sakė apie medžio skulptūras laikinai Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį pavaduojantis, gerai V. Galvoną pažinojęs Sigutis Obelevičius. – Grįš iš atostogų paveldosaugininkė Daiva Stankevičienė, įvertinsim skulptūrų būklę ir spręsim, ką daryt. Mano nuomone, tam tiktų erdvė prie Miško gatvės, visai netoli namų, kuriuose Vytautas užaugo. Ten yra gabalėlis žemės, galima būtų pasodint alyvų, nes dėl komunikacijų gausos didelių medžių ten sodinti negalima. Skverą galima  būtų pavadinti V. Galvono skveru, galbūt su specialistais svarstysime ir kitų erdvių tinkamumą“, – sakė vicemeras.
Bet laikas bėga. Jeigu skulptūros sulauks vėlyvo rudens liūčių ir sniego, gali tapti niekam nebereikalingos.

Sužinojo iš rašytojo

V. Galvono dukra Miglė Galvonaitė prasitarė, kad apie skulptūrų likimą ji sužinojo iš anykštėno rašytojo R. Vanago.
Pasak šiemet žurnalistikos bakalaurą įgijusios merginos, medžio skulptūros puošė tvenkinių pakrantes, kur jos tėtis praleisdavo dalį laisvalaikio, kurio taip mažai turėjo.
„Jis labai mylėjo savo gimtąjį Anykščių kraštą ir jo žmones. Dirbdamas Lietuvos respublikos Seime, Anykščių rajono taryboje, stengėsi dėl jų geresnio gyvenimo, tad būtų labai gražu, jei anykštėnai įprasmintų jo atminimą. Manau, kad skulptūros tam labai tiktų. Norėčiau, kad jos nebūtų išsklaidytos, kad neiškeliautų iš Anykščių krašto…“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama