Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Aršia opozicija rajono valdžiai garsėję „Nykščiai“ galutinai praranda savo „veidą“ ir keičia savininkus. Pajutę, kad tragiškai žuvus šios žiniasklaidos įkūrėjui ir „maitintojui“ politikui Vytautui Galvonui, išgyventi šansų mažai, UAB „Atvirai“ akcininkai  Aidas Gurskus ir Rolandas Aleknavičius savo turėtas bendrovės akcijas nusprendė perleisti UAB „Anšilas“.
Nuo šiol „Nykščius“ valdo Rusijos įmonės „Sodrugestvo Baltija“ atstovas Lietuvoje, didmenine prekyba žemės ūkio produktais užsiimantis Darius Čypas ir apgyvendinimo bei SPA paslaugų centro Anykščiuose įkūrėjas, Lietuvos liberalų sąjūdžio narys Valdas Trinkūnas .„Nykščių“ radijo eteryje skamba už mokesčių mokėtojų pinigus nupirktos Anykščių rajono savivaldybės laidos.

Valdžios kritikas  pasitraukė

Sutikimas perleisti UAB „Atvirai“ akcijas ir jas įsigyti UAB „Anšilas“ svarstytas šių metų birželio 28 dieną vykusiame Lietuvos radijo ir televizijos komisijos posėdyje. UAB „Atvirai“ akcininkai, Andrioniškio bendruomenės centro pirmininkas, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karys Rolandas Aleknavičius ir buvęs televizijos operatorius Aidas Gurskus pateikė komisijai prašymą perleisti turėtas akcijas – R. Aleknavičius 12 akcijų (9,09 proc. akcijų), o A. Gurskus – 28 akcijas ( 21,21 proc. akcijų).

Lietuvos radijo ir televizijos komisijai priėmus teigiamą sprendimą, UAB „Atvirai“  58 akcijos (64,39 proc. akcijų) priklauso UAB „Anšilas“ ir 47 akcijos (35, 61 proc. akcijų) D. Čypui.
„Anykštos“ žiniomis, R. Aleknavičius pastaraisiais metais UAB „Atvirai“ veikloje praktiškai nedalyvavo.
Aktyviausiai reiškėsi profesinę mokyklą baigęs A. Gurskus, kuris rengė strategijas, kaip sumenkinti rajono valdžios sprendimus ir į valdžią atvesti naujas politines jėgas. Beje, pats A. Gurskus viešai išsakyti kritiką rajono valdžiai vengė ir kaip „Nykščių“ darbuotojas savivaldybės koridoriuose ėmė sukiotis tik į rajono valdžią atėjus naujoms politinėms jėgoms.

Už mokesčių mokėtojų
pinigus – panegirika valdžiai

Kodėl tuomet Anykščių rajoną valdžiusiems konservatoriams ir socialdemokratams  A. Gurskaus  „diriguojami“ „Nykščiai“ taip stengėsi į ratus kaišioti pagalius, galutinai paaiškėjo po 2015 metų savivaldos rinkimų. Pajutę, kad politinių jėgų pokyčiai savivaldybėje gali būti naudingi finansiškai, „Nykščiai“ nusitaikė į rajono biudžeto pinigus.
Tai, kas šiandien rašoma portale Nyksciai.lt ir skamba radijo stoties „Nykščiai“ eteryje, didžiąja dalimi yra kuriama už mokesčių mokėtojų pinigus. Pasikeitė ir save žiniasklaidos priemone laikančių „Nykščių“ linija – rajono valdantiesiems nebeliko jokios kritikos, o pagrindiniais radijo balsais tapo apie „gerus“ darbus nupirktose laidose pasakojantys rajono vadovai bei specialistai.
Anykščių rajono savivaldybės administracijos duomenimis, vien 2015 – 2017 metais savivaldybės informacijos viešinimui radijo stotyje „Nykščiai“ buvo skirti 9 180,27 Eur.

Už rajono biudžeto pinigus
net politikuos

Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka „Anykštą“ informavo, kad, siekiant įsigyti viešinimo radijuje paslaugą, šių metų gegužės mėnesį buvo apklaustas „vienas Anykščių rajono naujienas pateikiantis radijas – „Nykščiai“. A. Gališanka informavo, kad „numatoma įsigyti 30 radijo laidų bei 240 informacinių pranešimų laiko“.
Savivaldybės administracijos direktorius A. Gališanka nurodė, kad už mokesčių mokėtojų pinigus sumokėtose „Nykščių“ radijo laidose nebus vengiama ir politikos temų:  „Radijo laidose numatoma skelbti informaciją apie žemės ūkio, politikos, ekonomikos, socialinio gyvenimo įvykius, kultūros ir sporto aktualijas, įvairius renginius bei šventes rajone.“ Už šią paslaugą iš rajono biudžeto savivaldybės administracija įsipareigojo sumokėti 5 910 Eur.

Radijo stoties kryptį
nurodė Valdas Trinkūnas

Nors UAB „Anšilas“(kuri dabar – didžiosios UAB „Atvirai“ akcijų paketo dalies valdytoja) direktorė yra Ieva Trinkūnaitė, 2015 metais, kuomet „Nykščiai“ ėmė žvalgytis į Anykščių šilelio pašonėje įsikūrusį SPA, vieno susitikimo metu savo poziciją, kaip turėtų atrodyti „Nykščių“ radijas, išsakė verslininkas Valdas Trinkūnas. Tuomet V. Trinkūnas aiškino, kad „radijas turi pereiti į kitą lygmenį“, matyt, duodamas suprasti, kad kritikuoti į rajoną valdžią atėjusių liberalų nevalia.
Kodėl apgyvendinimo bei SPA paslaugas teikianti UAB „Anšilas“ susidomėjo UAB „Atvirai“ žiniasklaidos priemonėmis, išsiaiškinti nepavyko, nes bendrovės direktorės I. Trinkūnaitės mobiliojo ryšio telefonas išjungtas.

Darbuotojų pavardės
slepiamos

UAB „Atvirai“ Druskininkuose priklauso dar viena radijo stotis. Iš pradžių ji buvo pavadinta „Kurorto radiju“, bet greitai transformavosi į „Nykščius“. UAB „Atvirai“ žiniasklaidos priemonės dar yra unikalios ir tuo, kad tai – „redakcija be galvos“. Informacija, kas yra „Nykščių“ redaktorius, kokie darbuotojai dirba portale Nyksciai.lt bei radijo stotyse „Nykščiai“, yra slepiama.
UAB „Atvirai“ nuo 2015 metų pavasario vadovauja už šmeižtą teistas anksčiau per televiziją transliuotos bulvarinės laidos žurnalistas Linas Lalas.
Naujienų portalas Delfi.lt 2010 metais rašė (Dainius SINKEVIČIUS, „Nuteistas bulvarinės laidos žurnalistas, apšmeižęs prokurorą J. Laucių”): „teismas konstatavo, kad televizijos laidos “Uogos. Žinios ir orai” redaktorius laidos vedėjams parašė tekstą, kuriame buvo akivaizdžiai su tiesa prasilenkiantys teiginiai. Teisėjai mano, kad palygindamas J. Lauciaus protą su šimpanzės bei jį kaltindamas užvaldžius sklypą Klaipėdoje, laidos redaktorius pažemino prokuroro garbę. Be to, teigdamas, kad J. Laucius esą pagrobė sklypą ir yra susijęs su Rusijos mafija bei KGB, jį apšmeižė.”

Nepaisė net Visuomenės
informavimo įstatymo

Priminsime, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija pernai planinio patikrinimo metu nustatė daugybę pažeidimų UAB „Atvirai“ priklausančiose radijo stotyse. UAB „Atvirai“ už pažeidimus nutarta skirti įspėjimą, ateityje jų nepašalinus, Lietuvos radijo ir televizijos komisija gali atimti radijo stočių transliavimui skirtas licencijas.
Patikrinimo metu nustatyta, kad radijo stočių programos neatitiko išduotoje licencijoje numatytų programos sandaros ir turinio sąlygų, kaip to reikalauja Visuomenės informavimo įstatymas, reklama nebuvo išskiriama iš kitų programos dalių, buvo nesilaikoma nustatytų reikalavimų programoms saugoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama