Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Anykščių rajono savivaldybės administracija paskirstė rajono biudžeto pinigus smulkiojo ir vidutinio verslo projektams.
Savivaldybės administracijos direktoriui Audroniui Gališankai liepos mėnesį vykusiame rajono Tarybos posėdyje pristačius, kaip  vyko pareiškėjų gauti finansavimą atranka, kai kurie rajono Tarybos nariai liko nustebinti naująja tvarka ir net įžvelgė galimas savivaldybės administracijos vadovų  korupcijos apraiškas.

„Šiais metais dirbome kiek kita kryptimi. Komisija rekomendavo paraiškų teikėjus, kuriuos turėtumėme finansuoti. Tai mes su mano pavaduotoju susitikome su tais verslininkais, kurie pretendavo gauti lėšas. Įvertinome verslo aplinką, pasikalbėjome su jais ir programoms skyrėme 32 500 Eur“, – rajono Tarybos nariams pasakojo A. Gališanka.
Naujai įregistruotų įmonių pradinių steigimosi išlaidų padengimui iš smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo programos skirta 1812 Eur, dalyvavimui parodose  – 741 Eur, banko palūkanų  padengimui – 112 Eur.
Pretendavusiųjų į smulkiojo ir vidutinio verslo programos lėšas paraiškas vertino projektų ekspertų komisija, kurios sudėtyje – savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Mantas Vaičiulevičius, to paties skyriaus vyriausioj specialistė Skaidrė Lakačauskienė, Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Nataša Kiliuvienė, Anykščių rajono vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategijos administravimo vadovas Jurijus Nikitinas ir Anykščių vadovų klubo narys Vytautas Bernatavičius.
„Jūs pasakėte labai įdomią frazę dėl lėšų verslininkams – nuvažiavom, įvertinom, paskyrėm. Anksčiau būdavo komisijos“, – nauja smulkiojo ir vidutinio verslo paraiškų atrankos tvarka stebėjosi rajono Tarybos narys, socialdemokratas Donatas Krikštaponis.
„Nepriėmėme vienareikšmiškų sprendimų. Komisija rekomendavo tas paraiškas, kurias reikėtų finansuoti. Mes su pavaduotoju ne kartą važiavome. Ir aš, ir jis, atskirai pasiskirstę, nuvažiavome, susipažinome vietoje su verslo aplinka, pakalbėjome su verslininkais. Nematau čia nieko blogo. Komisija tikrai nebuvo apeita ir tiesiog nežymiai pakoregavom komisijos rekomenduotas paraiškas“, – apie tai, kaip vyko smulkiojo ir vidutinio verslo paraiškų atranka, aiškino A. Gališanka.
Naujoji paraiškų vertinimo tvarka, tiesiogiai lankant verslo įmones, mero pavaduotojui Sigučiui Obelevičiui pasirodė tinkama.
„Kreipėsi dėl paramos, vieną tikrai mačiau verslininką, kuris čia netgi nedeklaravęs savo gyvenamosios vietos. Labai gerai, kad komisija šituos dalykus išsiaiškino, nes mes tada skirtume paramą žmogui, kuris čia nemoka mokesčių“, – pastebėjo S. Obelevičius.
Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo tema pasisakė ir rajono meras Kęstutis Tubis.
„Iš tų, kurie buvo pateikę prašymą, buvo norima organizuoti elektroninę prekybą Anglijoje. Bet tai ne Anykščiuose gyvenantis asmuo. Nurodo kažkokį kaimą ir ten su tuo nesusiję. Tai teisingai elgėsi. Pažiūrėjo, ar yra kokios patalpos. Manau, kad čia teisingai“, – kalbėjo K. Tubis.
Savivaldybės administracijos direktorius A. Gališanka tikino, kad lengviau bus vertinti ir paremtų verslininkų ataskaitas.
„Pakalbėjai, sužinojai lūkesčius, ir įvertinti rezultatus bus geriau“, – dėstė A. Gališanka.
Po posėdžio rajono Tarybos narys, liberalas Saulius Rasalas apie smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo tvarką pasisakė socialinėje erdvėje.
„Administracijos direktorius kaip gerą darbą paminėjo, kad jis su R. Blazarėnu pats asmeniškai vertino ūkio subjektus, pateikusius paraiškas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programai. Kvepia korupcija, ypač žinant, kaip jie vertino. Verslininkai skundžiasi. Vizitai taip užsitęsė, kad šiemet verslo rėmimo lėšos buvo skirtos tik liepos 20 dieną, pernai lėšos buvo skirtos visu mėnesiu anksčiau. Versle laikas – pinigai, bet tai reikia suprasti“, – netgi galimas korupcijos apraiškas savivaldybės administracijoje įžvelgė S. Rasalas.
3 703 Eur iš smulkiojo ir vidutinio verslo programos skirta Mariaus Valančiūno mažajai bendrijai „Amarka“, kuri užsiima aplinkos priežiūros ir tvarkymo darbais. 2 693 Eur skirta Dariaus Vogulio įsteigtai UAB „Vogulis“, kuri savo veiklos sričių nternete neviešina, tačiau per Lietuvos darbo biržą jau ieškosi fotografo. 3 010 Eur skirta Raimondo Vilūno UAB „Raivilė“, kuri kol kas taip neviešina savo veiklos krypčių. Mariaus Šimėno MB „Semilijai“  skirta 2 717 Eur, už kuriuos bendrija žada sukurti išmaniąją dviračių nuomos sistemą. Dianos Keibienės UAB „Dialvi“ skirti 1 900 Eur, kuri savo veiklos krypčių kol kas neviešina.
Individualia veikla užsiimančio Dariaus Kirvėlos projektui „Riedėk per kurortinius Anykščius“ skirti 3 000 Eur. Žygimanto Smalsko MB „Spurda“ metalo apdirbimo ir skardos gaminių cecho kūrimui skirta 4 300 Eur. Renatos Paromonovos UAB „Neidas“ skirta 3 000 Eur, kurie bus skirti amatų, poilsio ir laisvalaikio centro plėtrai. Vaidos Zlatkutės UAB „Pilnatvė“ skirta  2 241 Eur, kuriuos verslininkė skirs naujų kosmetikos gaminių legalizavimui. Mindaugo Balčiūno IĮ „Pjauk grybą“ skirta 2 500 Eur, kuriuos žada investuoti į mobilių uogų bei  grybų supirkimo punktų plėtrą. Vitalijos Tumienės UAB „Keturi horizontai“ projektui „Alpinizmas – naujovė Anykščių turizmo žemėlapyje“ skirta 3 803 Eur.Individualia veikla užsiimančios Irmos Laurinavčiūtės siuvimo mašinų įsigijimui skirta 1 000 Eur. Taip pat individualia veikla užsiimančiai Justinos Kamarauskaitės projektui „Magic Glass“ – 400 Eur. Individualia veikla užsiimančiai Nijolei Idai Davainei natūralios odos apdorojimo projektams skirta  900 Eur.
Lėšos taip pat skirtos naujai registruotų įmonių pradinio steigimo išlaidų padengimui: Vidos Pečiulienės MB „Viduamos“ – 216 Eur, Dovilės Tolušienės MB „Cinamono rūkas“ – 210 Eur, Vaido Arlausko MB „Vairius“ – 204 Eur, Igno Valikonio MB „Švietimo kryptis“ –  68 Eur, Daivos Puzinienės UAB „Prie pirties“ – 183 Eur.
Paskoloms iš bajo padengti Pauliaus Kisieliaus  UAB „2D Pack“ skirta 112 Eur.
Anykščių rajono savivaldybė informuoja, kad  šiais metais smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai pagal šių metų patvirtintą finansavimo tvarkos aprašą galėjo teikti paraiškas į ne daugiau kaip tris finansuojamas veiklas, o vertinant pateiktas paraiškas verslo plėtros projektams, daugiausiai balų galėjo surinkti smulkiojo ir vidutinio verslo  subjektai, kurie prie projekto įgyvendinimo prisideda nuosavomis lėšomis (daugiau nei 25 procentais), taip pat buvo laukiama originalių projekto idėjų, projektų, kurie prisideda prie vietos tapatybės populiarinimo, kuria naujas paslaugas ar produktus arba taiko naujas technologijas.
Šiemet iš viso savivaldybės administracijai buvo pateiktos 39 paraiškos (pernai – 27 paraiškos). 2017 metų rajono  biudžete,  kaip ir pernai, verslo paramos programai buvo numatyta 40 000 Eur.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama