Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, per septynis šių metų mėnesius išvykimą į užsienio šalis deklaravo 395 anykštėnai. Populiariausios emigracijos kryptys – Anglija bei Norvegija.

Emigruoja net į Kambodžą

Daugiausia šias metais emigravusiųjų į užsienį iš Anykščių miesto – 184. Iš rajono į užsienį dažniausiai apsisprendė išvykti Anykščių seniūnijos (56), Troškūnų (34) bei Kavarsko (33) gyventojai. Mažiausiai šiemet palikusių Lietuvą – iš Traupio (5) bei Viešintų seniūnijų (2).
Be Anglijos ir Norvegijos, anykštėnai šiemet emigracijai taip pat dažnai rinkosi Airiją (25) bei Vokietiją (28). Geresnio gyvenimo mūsų kraštiečiai taip pat ieško net ir tokiose šalyse kaip Kambodža ar Australija.

Į užsienį  išvykti svarstytų
ir seniūnas

„Žuvis kur giliau, žmogus – kur geriau“, – vaizdingu posakiu, kodėl vis daugiau kavarskiečių palieka rajoną ir Lietuvą, situaciją apibūdino Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas.
„Jokių naujų įmonių ar gamyklų neatsidaro. Jauni, aišku, čia daugiausia išvažiuoja. Bloga tendencija, ta Lietuva išsivažinėja. Be rimtų sprendimų iš aukščiausios šalies valdžios čia nieko nebus. Seniūnija kažkiek čia įtakoti negali. Koks algų skirtumas. Jei tenai už tą patį darbą gauna tris kartus daugiau. Ir paprastai ten važiuoja tie, kur jau užsienyje turi giminių. „Ant aklo“, kaip būdavo anksčiau, prieš dešimt metų, nebevažiuoja. Išvažiuoja jau pabuvę Vilniuje, didmiesčiuose, „prasizonduoja“ pramintus kelius ir takelius. Šiaip, kad tik baigę mokyklą išvažiuotų, tokių nėra. Manau, kad čia toks procesas, ne tik Kavarske, bet ir visoje respublikoje“, – apie emigracijos priežastis svarstė A. Gansiniauskas.
Paklaustas, ar pats taip pat rinktųsi emigraciją, jei būtų jaunas, A. Gansiniauskas sakė: „Žinot, gerai pagalvočiau.“

Grįžtantys rajone neužsibūna

Savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrius taip pat informuoja, kad šių metų sausio – liepos mėnesiais 875 gyventojai deklaravo  gyvenamąją vietą Anykščių rajone. Tai pakeitusieji gyvenamąją vietą Lietuvoje arba atvykę iš užsienio šalių. Kavarsko seniūnijos seniūnas A. Gansiniauskas, iš „Anykštos“ išgirdęs, kad tokių asmenų Kavarsko seniūnijoje yra 84, pavadino tai „klaida“.
„Jie atvažiuoja iš užsienio, jiems reikia įsiregistruoti. Pabūna ir vėl išsiregistruoja. Čia tas reikalas dėl socialinio draudimo, medicininių įsiskolinimų, kai pradėjo tikrinti. Žinot, kaip būdavo anksčiau, išvažiuoja ir niekas net nesiregistruodavo“, – apie tai, kodėl realiai pagal statistinius skaičius rajone gyvenamąją vietą deklaruojančių daugiau nei išvykstančiųjų, atskleidė A. Gansiniauskas.

Buvę emigrantai
pageidauja komforto

Tuo tarpu realiai atvykstančių, perkančių Kavarsko seniūnijoje sodybas A. Gansiniauskas suskaičiavo tik vieną kitą.
„Keliasi iš Vilniaus smogo prisikvėpavę, žiūri, kad būtų sodyba prie upės. Yra vieni iš Norvegijos Šoveniuose nusipirkę tokią lūšnelę. Vyras važinėja, siuntas vežioja, o jo žmona gyvena. Tik atsikėlę iš karto paprašė, gal gali seniūnas porą kilometrų asfalto nutiesti. Sakau, broliuk, įsignybk, ar nemiegi. Žinom, kiek tai kainuoja“, – apie atvykstančiųjų gyventi į Kavarsko seniūniją poreikius pasakojo A. Gansiniauskas.

Ūkyje tvarkosi savo jėgomis

Viešintų seniūnijos Leičių kaimo ūkininkas Algis Bukauskas „Anykštai“ pasakojo, kad dėl sparčios rajono gyventojų emigracijos su darbuotojų trūkumu nesusidūręs tik dėl to, kad didžiąją dalį ūkio darbų atlieka jis pats bei jo šeimos nariai.
„Jeigu užsidėtum kostiumą ir vaikščiotum nurodinėdamas, ką dirbti, nieko nebūtų. Esu matęs, kai važiuodavo traktoristas, o iš paskos jo – darbdavys  su džipu. Tuoj pat susipykdavo. O dabar matau, kad tas pats žmogus ir pats jau sėdi traktoriuje“, – kalbėjo A. Bukauskas.

Užsidirbti galima ir Lietuvoje

Ūkininkas A. Bukauskas dėstė, kad uždirbti nemažus pinigus galima ir čia, Lietuvoje.
„Ką reiškia geras didžiulis atlyginimas? Vienas dalykas, kad dirbi savo namuose, uždirbi kad ir minimumą, bet, pavyzdžiui, pavalgai, dar tave su mašina į darbą atveža ir parveža. Tai visas atlyginimas, kas gyvena su tėvais, ir lieka. Užsienyje kai viską išdėlioja – skrydžiai lėktuvu pirmyn ir atgal, mokesčiai už patarnavimus. Man sakė taip tie, kurie grįžta iš užsienio. Jeigu čia taip dirbtum, čia už nieką mokėti nereikia, jeigu savas namas, panašiai ir gaunasi. Mes negalime tiek mokėti. Jeigu Danijoje žmogus uždirba po 2000 – 3000 eurų, o mes per darbymetį su priedais dar kažkiek galime duoti daugiau nei minimumą. Lietuvoje gal ir sunkiau, bet ir čia žmonės nusiperka mašinas, butus“, – kalbėjo A. Bukauskas.

Pragyvenimas užsienyje
brangus

Pernai Anykščių Jono Biliūno gimnaziją baigusi Brigita Ramanauskaitė taip pat pasirinko emigracijos kelią. Mergina pasakojo, kad ją suviliojo galimybė Danijoje užsidirbti didesnius pinigus, nei tai būtų galima padaryti Lietuvoje.
„Emigracijos priežastis buvo  aiški – 11 Eur atlygis per valandą už nekvalifikuotą darbą (mano atveju –  valytojos). Skamba kaip labai dideli pinigai, bet tik ten nuvažiavęs susiduri su realia situacija – iš  tų  11 Eur  per valandą  apie 400 Eur  sumoki už vieną kambariuką name, kur dušu ir virtuve daliniesi su dar šešiais  žmonėm. Tada pamatai, kad maisto ir visų kitų produktų  kainos yra gerokai didesnės, jei nenori pirkti nukainuotų produktų, kuriuos ten sukrauna prieš užsidarant parduotuvei“, – pasakojo B. Ramanauskaitė.

Fizinis darbas sunkesnis
nei atrodo

Anykštėnė B. Ramanauskaitė prisipažino, kad darbo krūvis Danijoje jai pasirodė sunkiai pakeliamas.
„Jeigu kalbant apie patį darbą, tai dažniausiai būna fizinis darbas, kuris yra gerokai sunkesnis nei atrodo. Pavyzdžiui, aš maniau, kad man moka už valandas, už tai, kiek aš laiko tą namą valysiu, tiek ir gausiu. Realiai kiekvienam objektui būna paskirtas tam tikras laikas (čia ir statybose taip pat), per kurį tą darbą turi nudirbt. Ir kai triaukščiam namui sutvarkyti būna skirtos dvi valandos, apie kokią idealią švarą galima kalbėti – tiesiog per mažai laiko“, – apie darbo sąlygas svetur pasakojo B. Ramanauskaitė.

Svetur pasigedo moralės

Po kelių Danijoje praleistų mėnesių B. Ramanauskaitė sakė nusprendusi sugrįžti į Lietuvą.
„Pagrindinė priežastis, kodėl aš grįžau – tai buvo dėl moralės stygiaus emigracijoje. Aš pamačiau, kokie ten žmonės, ir supratau, kad aš tikrai nenoriu būti tokia. Pavyzdžiui,  viena šeima gyveno su mažu vaiku kambaryje nuo virtuvės perskirtu tik pusbariu (neturėjo nei sienų, nei durų),  o likusius kambarius pernuomavo kitiems, kad turėtų daugiau pinigų. Vienas vaikinas ten dirba septynerius  metus, bet neturi nieko, nes kiekvieną kartą grįžęs į  Lietuvą prageria viską, ką buvo susitaupęs, ir atgal grįžta ne tik be telefono, bet dar ir su skolom. Apskritai, ten gerai žmonėms, kurie neturi jokių kitų poreikių, išskyrus primityvius: pavalgyti, pagerti (ką  tipinis emigrantas daro kiekvieną savaitgalį), o svarbiausia – užsidirbti tiek, kad grįžęs į Lietuvą savaitę galėtum švaistytis pinigais ir pasakoti visiems, kaip gerai gyveni, nors iš tiesų visus likusius metus tau reikės dirbti šešias dienas per savaitę po 12 valandų  ir neleisti sau net Undinėlės (Danijos simbolio) pamatyti, kad galėtum dar kartą „apturėt“  tą šlovingą savaitę  Lietuvoj“, – savo asmenine nuomone apie emigraciją dalijosi B. Ramanauskaitė.

2017 m. sausio 1 – liepos 31 d.
Gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų skaičius (pakeitusių gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje arba atvykusių į rajoną iš užsienio valstybių)
Iš viso  deklaravo 875 gyventojai
1.    Anykščių r. sav. – Andrioniškio sen.    7
2.    Anykščių r. sav. – Anykščių sen.    88
3.    Anykščių r. sav. – Debeikių sen.    62
4.    Anykščių r. sav. – Kavarsko sen.    84
5.    Anykščių r. sav. – Kurklių sen.    34
6.    Anykščių r. sav. – Skiemonių sen.    24
7.    Anykščių r. sav. – Svėdasų sen.    74
8.    Anykščių r. sav. – Traupio sen.    22
9.    Anykščių r. sav. – Troškūnų sen.    86
10.    Anykščių r. sav. – Viešintų sen.    21
11.     Anykščių miestas    373

    Išvykimą iš LR deklaravusių gyventojų skaičius
Iš viso deklaravo 395 gyventojai    
1.    Anykščių r. sav. – Andrioniškio sen.    10
2.    Anykščių r. sav. – Anykščių sen.    56
3.    Anykščių r. sav. – Debeikių sen.    20
4.    Anykščių r. sav. – Kavarsko sen.    33
5.    Anykščių r. sav. – Kurklių sen.    14
6.    Anykščių r. sav. – Skiemonių sen.    13
7.    Anykščių r. sav. – Svėdasų sen.    24
8.    Anykščių r. sav. – Traupio sen.    5
9.    Anykščių r. sav. – Troškūnų sen.    34
10.    Anykščių r. sav. – Viešintų sen.    2
11.    Anykščių miestas    184

Ataskaita pagal šalis
Nr.    Grupė    Viso
1.    AIRIJA    25
2.    ANGILIJA    3
3.    AUSTRALIJA    1
4.    AUSTRIJA    1
5.    BALTARUSIJA    1
6.    BELGIJA    2
7.    DANIJA    12
8.    GRAIKIJA    1
9.    ISLANDIJA    3
10.    ISPANIJA    8
11.    JAV    3
12.    JUGOSLAVIJA    1
13.    JUNGTINĖ KARALYSTĖ    197
14.    KAMBODŽA    1
15.    KIPRAS    3
16.    NYDERLANDAI    6
17.    NORVEGIJA    89
18.    RUSIJA    1
19.    ŠVEDIJA    8
20.    TURKIJA    1
21.    VOKIETIJA    28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama