Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Antradienį Anykščių rajono savivaldybėje vyko tradicinė seniūnų sueiga. Sueigoje kalbėta apie seniūnijų gyventojų gyvenamosios vietos deklaravimą, aptartos metinės savivaldybės turto inventorizacijos bei viešųjų pirkimų tvarkos, pateikta informacija apie seniūnaičių išlaidų kompensavimo tvarką, aptarti Obuolinių šventės renginių organizavimo reikalai. Seniūnų sueigoje sulaukta ir svečių iš Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Anykščių poskyrio.

Prašė  kovoti su „šešėliu“

„Pats opiausias klausimas mums ir visiems – tas nelemtas „šešėlis“. Kaip čia subtiliau pasakyti? Jeigu pastebite kažką neįprasto, nestandartinio, kas, jūsų manymu, gali būti neregistruota veikla, būtu malonu, kad paprasčiausiai informuotumėte. Mes pasižiūrėsime, kad jei ten net deklaruota veikla, ir viskas ten normaliai. Bet jeigu kyla abejonių, tai… Mes kiekvienas turime savo darbo vietoje, kiek tai įmanoma, informuoti atitinkamas institucijas, kad paprasčiausiai žmonės užsiregistruotų veiklą, deklaruotų pajamas ir mokėtų mokesčius“,-  seniūnams sakė Anykščių poskyrio vedėjas Pranas Alsys.
Palikdamas savivaldybės posėdžių salę, taip seniūnų klausimų ir nesulaukęs, mokesčių inspekcijos Anykščių poskyrio vedėjas P. Alsys kvietė kuo glaudžiau bendradarbiauti.
„Būtų vienas iš pageidavimų, kad tas bendradarbiavimas nebūtų labai formalus. Kai neformaliai, tada geriau reikalai sprendžiasi“, – seniūnams pabrėžė P. Alsys.

Signalas „ne tuo“
užsiimančioms bendruomenėms

Savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja Audronė Savickienė kalbėjo apie savivaldybės turto naudojimą ir pasiuntė netiesioginį įspėjimą aplaidžiai savo veiklą vykdančioms kaimo bendruomenėms.
„Jeigu išnuomotose patalpose veikla nevykdoma, prašyčiau informuoti mūsų skyrių. Žmogiškieji ištekliai yra nedideli, apvažiuoti bent du kartus per metus tikrai nėra galimybių. Visoms bendruomenėms patalpos yra suteiktos  visuomeninei veiklai. Jeigu užsiima ne tuo, kuo reikia arba niekas  nevykdo veiklos, nenušienauta aplink, nevyksta joks judėjimas, labai prašyčiau informuoti“, – seniūnų prašė A. Savickienė, minėdama, kad tokiais atvejais būtų ieškoma kitų variantų patalpų nuomai ar pardavimui.

Seniūnijų turtas –  „ne
Savickienės“

Kalbėdama apie savivaldybės turto inventorizaciją, Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja A. Savickienė atskleidė įdomių detalių apie šnekas tarp seniūnų.
„Labai prašyčiau, kad iki inventorizacijos pradžios suderintumėte savo dabartinius turto sąrašus, prieš inventorizaciją pasižiūrėtumėte, kas neaišku, užeitumėte ir šnekėtume, kas iš kur atsirado, kada ir kaip. Kad per inventorizaciją nebebūtų tokių šnekų, kaip buvo per praeitą inventorizaciją, kad  „turtas Savickienės, tegu ji ir rūpinasi“. Seniūnijoje už turtą atsakote jūs“, – seniūnams priminė A.Savickienė.
Prisimindama paskutinę seniūnijų turto inventorizaciją, A. Savickienė seniūnus taip pat mokė pastatus vadinti „tikraisiais savo vardais“.
„Apskaitoje visas turtas turi vadintis taip, kaip yra registracijos pažymėjime. Jeigu mes sėdime darželio patalpose, tai reikia imtis iniciatyvos, inicijuoti pastato paskirties pakeitimą. O tai po to neaišku, nei kur tas pastatas, nei kaip jis atsirado“, – apie kai kurių seniūnų darbo broką pildant dokumentus kalbėjo A. Savickienė.

Automobilių niekam nereikia

Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja A. Savickienė taip pat informavo, kad savivaldybės administracijos naudotų automobilių pardavimo konkursai nesulaukia pirkėjų.
„Skelbėme du konkursus. Pavyko parduoti tik vieną automobilį. Antrąjį konkursą mūsų pirkėjai, matyt, ignoravo. Susirinkusi komisija svarstė, kad gal geriau daugiau konkursų neskelbti ir automobilius utilizuoti, bet pasirodo, kad turime skelbti dar vieną konkursą“, – pasakojo A. Savickienė.

Pasakojo, kaip žmonės
daro verslą…

Kalbėdamas apie gyvenamosios vietos deklaravimo aktualijas, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Alfredas Bulotas sakė girdėjęs, kaip iš to žmonės daro verslą. „Teko girdėti, kad kai kas tokiu verslu užsiima.Tau reikia pašalpos, tu turi būti deklaruotas savivaldybėje. Tai tavo būsto savininkas leidžia: „Deklaruokis pas mane. 50 eurų ir aš tave uždeklaruoju“, – pasakojo A. Bulotas.

Savivaldybė panoro įsikišti į
privačių asmenų reikalus

Kalboms pakrypus apie gyvenamosios vietos deklaravimą būsto nuomininkams, savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka ir jo pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas A. Bulotui siūlė parengti būsto nuomos sutarties pavyzdinį šabloną, kurį esą seniūnai esant reikalui galėtų pateikti gyventojams kaip pagalbą. „Padarykit tokią paprastą, tipinę, kad būtų vietos įrašyti duomenims, anketą. Seniūnai atsispausdins, kai ateis žmonės. Kai kurie žmonės mažiau internetu naudojasi“, – nurodymą A. Bulotui davė R. Blazarėnas.
Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas A. Bulotas kalbėjo, kad šiam reikalui visai pakaktų keleto internetinių nuorodų, kurias seniūnai būsto nuomininkams galėtų parodyti kaip pavyzdį, tačiau A. Gališanka aiškino, kad seniūnams būsto nuomos sutarties pavyzdį  „geriausia parengti ir nusiųsti“.
„Jeigu mes sakome, kad štai savivaldybės parengta būsto nuomos sutartis, iš karto yra problema. Ji niekada netiks visiems. Tam tikros detalės gali būti neaptartos, kai kurios detales – perteklinės. Sakyti, kad vos ne savivaldybės aprobuota, nereikia. Nei savivaldybė, nei seniūnai neturėtų atsakyti už dviejų privačių asmenų sudarytą sutartį. Po to žmonės sakys, kodėl man seniūnas davė šitą sutartį, jeigu čia nėra aptarta, kaip mes atsiskaitome už komunalines paslaugas ar kitos detalės“, – tai, kad savivaldybės administracijos vadovų nurodymai netinkami, išaiškino A. Bulotas.

Kompensavimas kėlė šypsenas

Apie seniūnaičių išlaidų kompensavimo tvarką seniūnams informaciją pateikė Finansų ir apskaitos skyriaus specialistė Daiva Kandratavičienė.
Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas siūlė, kad seniūnaičiai iš karto už 100 eurų galėtų užsipilti kuro. „Algirdai, tokio bako nėra“, – į tokį pasiūlymą reagavo sueigoje dalyvavęs rajono meras Kęstutis Tubis. Kurklių seniūnijos seniūnui Algimantui Jurkui nebuvo įdomu, už kokią kuro rūšį seniūnaičiams priklausys kompensacijos.
„Kietuoju kuru nieks nevažinėja“, – sąmojingus juokus toliau laidė meras K. Tubis.

Šventėje patarė improvizuoti

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui Audronė Pajarskienė seniūnams pasakojo apie artėjančią Obuolinių šventę bei ragino išlaisvinti savo fantaziją.
„Šiais metais žaliojoje vejoje, Antano Baranausko aikštėje, kur seniau floristinius kilimus gamindavom vasarą, kviečiame kurti vertikalios konstrukcijos ne žemesnę kaip dviejų metrų kompoziciją su obuoliais. Aš paprasčiausiai nenoriu pasakinėti. Kasmet galvodami tokias veiklas konsultuojamės su architektais, praktikais, su kūrėjais. Yra įvairiausių galimybių. Tiesiog nenoriu pasakinėti, ką galima padaryti. Bet mūsų sumanymas – toks sodas. Mes suruošim, sudėliosim konstrukcijas. Bus alėjos, bus išsaugotas mūsų architektūrinis užsodinimas, apželdinimo planas“, – apie Obuolinių šventės sumanymus pasakojo A. Pajarskienė.
„Ar obelis, ar kompozicija?“, – ne visai A. Pajarskienės sumanymus iš karto perprato seniūnai. „Konstrukcija, kompozicija, bet mes ją vadiname obelim. Čia yra sąlyginis pavadinimas. Tai – kiekvieno kūrėjo fantazija. Atsipalaiduokite ir pradėkite kurti“, – toliau aiškino A. Pajarskienė.
Kaip turėtų atrodyti savivaldybės sumanytas Obuolinių sodas, paslaptingai kalbėjo ir meras K. Tubis.
„Jeigu pasakys sąlygas visiems, fantazijai ribos bus nubrėžtos. Vaizduotė ir polėkis. Ir viskas“, – pastebėjo  K. Tubis. „Mes planuojame kaip pavyzdį. Pakabinti ant šakos žemyn. Arba mums reikės vietos, kad plačiau apeiti taip ir taip. Mums reikės to ir to. Čia yra fantazijos reikalas. Mes žinome, kokie mūsų kūrybingi žmonės. Darželiai skambina ir sako: „Oi, jau bandom įsivaizduot“. Tai nėra sudėtingas uždavinys, ta konstrukcija – ne floristinis kilimas. Mes neapibrėžiame, kad uždrausta viela ar medis, ar dar kažkas. Nenoriu pasakinėti, nes labai daug fantazuoti galima“, – prieš dalyvių registraciją kalbėjo A. Pajarskienė, prašydama iš anksto  pranešti apie kūrėjų „ypatingas sąlygas“.

Miestiečiai aktyvesni, bet be
kaimo – nė iš vietos

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui A. Pajarskienė prisiminė anksčiau kilusias kalbas, kad mieste vykstančiose šventėse didžiausias darbo krūvis įgyvendinant savivaldybės užmanymus tenka kaimo bendruomenėms, tačiau tai neigė.
„Dabar tie pagrindiniai prašymai – mūsų miesto žmonių. Vienam pasitarimui buvau parengusi statistinį santykį įsitraukties į šitas bendras veiklas, tai dvi trečiosios dalyvauja miesto institucijų. Bet būtų labai gražu, jei žinodami, kad mūsų rajonas yra žemdirbiškas, aktyviai dalyvautų ir kaimų bendruomenės“, – savo tyrimų įžvalgomis dalijosi A. Pajarskienė.

Baiminasi badaujančiųjų

Planuojama, kad per Obuolines sukurta „konstrukcija“ turėtų stovėti iki spalio pradžios. A. Pajarskienė ironizavo, kad dviejų savaitgalių jos gali ir neatlaikyti.
„Kaip pernai  – take sudėtą obuolių pynę išvalgys visi badaujantys. Pernai, tik nespėjus sukurti tikrai labai gražios per visą Lietuvą mus išgarsinusios aukštaitiškos juostos, teko stebėti šeimą, kuri vaikščiojo vaikščiojo, grožėjosi grožėjosi. Vyras paleido žmoną. Ta trim dideliais žingsniais įžirgliojo į tos juostos vidurį, pasiėmė obuolį iš paties vidurio ir sau lėtai paspardydama tuos visus raštus priėjo prie sūnaus ir jie toliau nuėjo grožėtis“, – matytais vaizdais dalijosi A. Pajarskienė.

Vienas iš rajono vadovų
galėjo likti Svėdasuose

Sueigos pabaigoje savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Blazarėnas dar apžvelgė rajono gatvių ženklinimo problemas ir stebėjosi, kad jos vangiai sprendžiamos Svėdasuose.
„Dešinės rankos taisyklė“, – pernelyg nesukdamas galvos dėl naujų kelio ženklų statymo, vairuotojams patarimą davė Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis.
„Parvažiuosite dabar į seniūniją ir pabandykite išvažiuoti pagal savo dešinės rankos taisyklę iš skverelio. Pagal dešinės rankos taisyklę ten ateina gatvė. Ir prieš tą gatvę pastatytas ženklas „Duokit kelią“, o jūsų  dešinės rankos taisyklė irgi liepia duoti kelią“, – pyktelėjo R. Blazarėnas, kuriam, asmeniškai teko susidurti su minėta situacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama