Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Šiemet vilkai jau sudraskė 92 Anykščių rajono ūkininkų avis, 3 telyčias bei vieną ožką. Iš viso fiksuoti 27 vilkų išpuoliai. O kol kas vienintelį revanšą pasiekė anykštėnas medžiotojas Jonas Paliulis, rugpjūčio 1-ąją Balagano miško (Kavarsko seniūnija) pamiškėje, vieninteliu šūviu patiesęs ,,auksinį vilką“.

Laukia, kol pradės pjauti
žmones

Medžiotojų nuomone, vilkų populiacija Lietuvoje nuolat didėja. Paprastai vilkus bandoma suskaičiuoti, skaičiuojant jų pėdsakus sniege. Paskutiniais metais, net ir šią šiaip jau labai netikslią metodiką, pritaikyti neleidžia sniego danga, tiksliau –  sniego dangos nebuvimas.
Šiemet šalyje leista sumedžioti 60 vilkų. Medžiotojai mano, kad siekiant išlaikyti tą patį vilkų skaičių reikėtų kiekvienais metais nušauti bent po 120 vilkų. Kitaip vilkų nuolat daugės, o po to, kai afrikinis kiaulių maras išguldė šernus, pilkių  patiekalais liko tik stirnos ir ūkininkų avys.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas, avių augintojas Žilvinas Augustinavičius ,,Anykštai“ sakė, jog ir jis pats, ir kiti avių augintojai nuolat gyvena lyg ant parako statinės. ,,Avys aptvertos tikline tvora, prie jos prijungta elektra, į aptvarą paleisti šunys,“ – kaip pats  saugosi nuo vilkų, pasakojo Ž.Augustinavičius. Tačiau ūkininkas sakosi  žinąs, kad nei tvora, nei šunys nuo vilkų jo avių neapsaugos. ,,Čia gal daugiau savigarbos dalykai nei apsauga. Jeigu atsitiks nelaimė, žinosiu, kad pats esu padaręs viską ką galėjau padaryti,“ – kalbėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas. Ž. Augustinavičius turi skaudžios patirties – 2013 metų gegužės 1-ąją vilkai įsibovė į jo tvartą ir papjovė 13 avių, dar 4 sužesitos avys nugaišo vėliau.
,,Būtina mažinti vilkų populiaciją. Vilkų globėjai aiškina, kad populiacijos augimas kažkada pasieks piką ir prasidės savirireguliacijos procesas. Kada tas pikas? Manau, jog čia tipiška lietuviška situacija – politikai ir visuomenė sukrunta, kai įvyksta kažkas baisaus. Sulauskime, kai vilkai pradės ėsti žmones… Tada visi ims garsiai šaukti apie kovą su problema,“ – dėstė Ž.Augustinavičius.
Jis sakėsi  esąs medžiotojas, tačiau nepraktikuojantis. Vyras tikino, kad nemato prasmės apie savo avių aptvarus vaikščioti su šautuvu – tikimybė, jog vilkas ateis tada ,kai netoli yra medžiotojas, nėra didelė. Taip pat nedaug vilčių, jog naktį pavyktų nušauti vilką.

Vilkų bijo tik laikantys
gyvulius

Prieš trejetą metų vilkai Traupio miestelyje susirinko šunis. Tiesiogine to žodžio prasme – ,,susirinko“. Keli traupiečiai po nakties nerado šunų, kurie buvo pririšti prie ūkinių pastatų sienų ar būdų. Šuns pavadėlis nutrauktas, – kraujo nėra. Šuo dingęs be žinios… Po to įvykio medžiotojai aiškino, kad vilkai dažnai šitaip elgiasi : šuo gana lengvas grobis –  vilkas, susiradęs pririštą šunėką, griebia jį ir išsineša atokiau nuo gyvenvietės. Šuo, sako, pamatęs vilką, iš baimės suakmenėja, neišleidžia nė garso…
,,Anykštos“ kalbinti seniūnai dėstė, jog kaimų gyventojai visgi nejaučia baimės dėl vilkų išpuolių. Tik tie, kurie augina gyvulius, ėmė labiau rūpintis savo augintinių saugumu. ,,Visko yra buvę… Yra buvę ir nereikalingų iškvietimų, kai ne vilkai avis užpuolė, o palaidi šunys. Vilkai, žinojimas apie jų keliamą pavojų žmones gal kiek sudrausmina, priverčia saugiau elgtis, rūpintis gyvuliais,“ – ,,Anykštai“ dėstė Anykščių sesniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas. Jam pritarė ir Troškūnų seniūnas Antanas Jankauskas bei Viešintų seniūno pavaduotoja Eglė Sabaliauskienė – ir šiose seniūnijose panikos nėra, o vilkų bijo tik gyvulių augintojai.

Kai prireiks – ims ir karves

Šimtus veislinių karvių ir veršių aptvare Anykščių seniūnijoje laikantis verslininkas Vygantas Šližys, ,,Anykštos” paklaustas, ar jo karvės saugios, šyptelėjo, kad su karvėmis jis šiuo klausimu nekalbėjęs, tačiau pačiam nesą ramu. ,,Vilkai bizonus paima…. Jei vilkai dauginsis tokiais tempais ir nieko nebus daroma,- tik laiko klausimas, kada jie įsisisuks ir į mano bandą,“ – dėstė verslininkas. ,,Kelios karvės buvo ištrūkusios iš aptvaro. Nulėkė Kavarsko pusėn. Po kurio laiko žiūriu –  jau namie, vėl prašosi į kompaniją. Turbūt Anykščių šilelyje vilkus sutiko,“ – juokavo V.Šližys.
Verslininkas sakė nesąs medžiotojas, tačiau, išlaikydamas pokalbio stilių, liepė perduoti žinią vilkams. ,,Faktas, jog vilkai žiauriai siautėja. Ir tegul tik pabando paliesti bent vieną mano telyčią – tuoj pat užsirašysiu į medžiotojus. Keršysiu,“ – grasino verslininkas.

Jono Paliulio vilkas –
vienas geriausių Lietuvoje

Medžioklės žinovas Vladas Maslinskas ,,Anykštai“ sakė, kad J.Paliulio sumedžiotas vilkas – ,,auksinis  trofėjas“, pretenduojantis į aukščiausią šių metų Lietuvos medžioklės apdovanojimą. Sumedžiotų vilkų vertę pagal jų kaukolės išmatavimus ir proporcijas vertina ekspertai. V.Maslinsko teigimu, tokių galingų vilkų, kokį nušovė J.Paliulis, – retai kam sumedžioti pavyksta. Beveik penkaisdešimt metų medžiojantis J.Paliulis savo medžiotojo sąskaitoje dabar turi visą vadinamąjį Lietuvos penketuką. Tarp jo medžioklės trofėjų jau buvo šernas, elnias, briedis ir stirninas. Trūko tik vilko. Beje, keturi pirmieji penketuko žvėrys būtinai turi būti patinai, o vilkas į penketuką įskaitomas nepaisant to, ar laimikis patinas, ar patelė.
,,Senam medžiotojui –  senas vilkas,“ – paklaustas apie trofėjų, girtis nebuvo linkęs J.Paliulis. Medžiotojas kalbėjo, kad iki šio taiklaus šūvio jis vilką buvo tik matęs ir tais atvejais arba medžioti vilko negalėjęs, arba nespėjęs išauti. Laimikį J.Paliuliui pavyko nušauti iš bokštelio. Medžiotojas stebėjo besiganančias stirnas, stirnų ,,pasižiūrėti“ atėjo ir J.Paliulio vilkas. Ar senas sumedžiotas vilkas buvęs šeimos galva, ar vienišius – nėra aišku. Medžiotojas kalbėjo, jog po pavykusios medžioklės jis kelis vakarus važiavęs į tą pačią vietą  paklausyti, ar šeimyna šaukia žuvusią šeimos galvą, tačiau vilkų staugimo negirdėjęs. Tad gali būti, jog sumedžiotas vilkas buvęs vienišius.
Vilkų šeimynoje gyvena patinas ir patelė bei dvi vilkiukų vados. Šeimyna tarpusavyje komunikuoja, net yra pasiskirsčiusi pareigomis.
Medžiotojų nuomone, Anykščių rajone ,,dirba“ mažiausiai dvi vilkų šeimynos, kurių kiekvienoje gali būti iki dešimties narių. Po ,,turto dalybų“ ir vyresnės vados atskyrimo rajone jau turėsime keturias ar penkias šeimynas, nes klausimas, ar jaunieji vilkai ryšis emigracijai, o sumedžioti šiemet Anykščių rajone leista tik tris vilkus.       

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama