Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais Lietuvoje iškrito maždaug dvigubai daugiau kritulių nei metinė jų norma. Apsemti ar neįvažiuojami pasėlių plotai sudaro virš 140 tūkst. hektarų žemės, kai kuriose savivaldybėse nenuimta daugiau kaip 50 proc. derliaus. Žemės ūkio ministerijos vadovai teigia, kad nuo stiprių liūčių nukentėję Lietuvos ūkininkai dar šiemet gali sulaukti Europos Sąjungos paramos, tik kol kas neaišku, kiek lėšų galima tikėtis.
Apie ūkininkams nelengvus laikus ir Anykščių rajono žemės ūkio padėtį „Anykšta“ kalbino Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėją Virmantą Velikonį.

„Nuo liepos mėnesio mes paliaubų su lietumi turėjome tik keliolika dienų. Tiek liepą, rugpjūtį, rugsėjį ir spalį lietaus norma viršyta du kartus. Ir tai buvo ištisinis lietus. Rugsėjo mėnesį nuo Obuolinių šventės su lietumi turėjome devynių dienų paliaubas, o spalio mėnesį tik kažkur tris – keturias dienas. Tai leido šiek tiek suarti laukus ir dalį grikių nuimti. Tokie blogi orai daugiausiai vyravo rytinėje Lietuvos dalyje“, –  pokalbio pradžioje šios vasaros ir rudens orus apžvelgė V. Velikonis.

Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo V. Velikonio, reaguodamos į ypač nepalankius orus, šalies  savivaldybės nuo Ignalinos iki Anykščių rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje ėmė skelbti ekstremaliąją situaciją.
„Po to vienkartinės didelės liūtys kilo Panevėžyje, perėjo į vakarinius rajonus ir spalio 4 dieną Vyriausybė ekstremalią padėtį paskelbė visoje Lietuvoje“, – nesenus įvykius priminė V. Velikonis.
Tai, kad ūkininkams lietus pridarė daug bėdų, pastebėjo net ir mažai ką bendro su žemės ūkiu turintys žmonės
„Praktiškai kiekvieną savaitę gaudavome pranešimų ar skundų apie gyventojų užlietus rūsius bei gyvenamąsias patalpas. Tos liūtys palietė didelę visuomenės dalį“, – pastebėjo V. Velikonis.
Informaciją apie rajono ūkininkų patirtus nuostolius dėl be paliovos pliaupusio lietaus savivaldybės Žemės ūkio skyrius pradėjo rinkti rugsėjo 26 dieną, net nelaukęs nurodymų iš Žemės ūkio ministerijos.
„Duomenis apie nukentėjusius ūkininkus Žemės ūkio ministerijai turėjome pateikti iki lapkričio 1 dienos. Nuostolius su komisijos ir seniūnijų specialistų pagalba suskaičiavome – žuvusių pasėlių yra apie 7000 ha. Dabar prasidės antrasis informacijos rinkimo etapas, kurį Vyriausybei nurodė atlikti Europos Komisija. Tai – duomenys apie nepasėtus arba pasėtus ir žuvusius  pasėlius“, – pasakojo V. Velikonis.
Preliminariais skaičiavimais, dėl prastų orų Anykščių rajono ūkininkai patyrė maždaug 3 mln. eurų nuostolį.
„Pirmoji mūsų prognozė buvo tokia, kad rajono ūkininkų nuostoliai sieks 7 mln. eurų.Tuo metu skaičiavome, kad žuvusių pasėlių yra 12 500 ha. Dabar skaičiuojame, kad piniginiai nuostoliai siekia 3 mln. eurų, neįtraukiant netiesioginių nuostolių. Pasėliai ne tik žuvo, bet ir nukentėjo. Kaip minėjau, per tas paliaubas su lietumi rugsėjį derliaus nuėmimas vyko, bet to derliaus kokybė jau nebe ta“, – aiškino V. Velikonis.
Pagal auginamas kultūras daugiausia nuostolių patyrė grikių augintojai  – lietus padarė nuostolių 2000 ha plotui, taip pat auginantiems vasarinius bei žieminius  kviečius, žirnius (po 900 ha ploto).
Anykščių rajone labiausiai nukentėjo dviejų seniūnijų – Kavarsko ir Troškūnų – ūkininkai.
„Troškūnuose – lygumos, ten ne visiškai veikia melioracijos sistemos. Be to, šiose seniūnijose yra daugiausiai ūkininkų ir ten daugiausiai sėjama grūdinių kultūrų“, – priežastis, kodėl išskirtos dvi rajono seniūnijos, vardino V. Velikonis.
Kalbant apie ūkininkų patirtų nuostolių kompensavimą, Žemės ūkio skyriaus vedėjas V. Velikonio žodžiuose buvo galima įžvelgti ir skeptiškų gaidų, kad tie nuostoliai apskritai kada nors galėtų būti kompensuoti.
„Tikėtis galima. Kompensacijų šaltiniai galėjo būti du – iš Lietuvos biudžeto arba Europos Sąjungos iždo.Vyriausybė jau nuramino, kad iš šalies biudžeto kompensacijoms lėšų nebus skiriama. Latviai, pavyzdžiui, jau suskaičiavo savo nuostolius ir žemdirbiams skyrė 15 mln. eurų. O mes… Dabar jau trečiasis skaičiavimo etapas dėl Europos Komisijos pagalbos. Ši pagalba pagal metodiką gali būti skaičiuojama trejus metus, o išmokos gali būti ketvirtais metais. Čia toks pesimistinis scenarijus“, – pasakojo V. Velikonis.
Žemės ūkio skyriaus vedėjo V. Velikonio pasiteiravome, ar skyrius, pavyzdžiui, nerengia kokių nors sprendimo projektų rajono Tarybai, kad vietos ūkininkams nors minimaliai būtų galima pagelbėti savivaldybės jėgomis. Štai socialdemokratas Dainius Žiogelis viename iš rajono Tarybos posėdžių yra siūlęs ūkininkams sumažinti žemės mokestį.
„Buvo pereinamasis laikotarpis dėl žemės mokestinės vertės nuo 2013 iki 2017 metų. 2018 metų žemės mokestinė vertė dabar perskaičiuojama. Prognozinės vertės yra gana aukštos ir, manau, Taryba galėtų svarstyti 2018 metų žemės mokesčio tarifą. Yra du variantai, pavyzdžiui, tiesioginė pagalba. O gal geriau neduokime žuvies, o duokime meškerę? Galima dalį pinigų nemažinant mokesčių skirti melioracijai, įrenginių remontui. Tai būtų irgi pagalba“, – pasiūlė  V. Velikonis.
Gyventojai baiminas, kad ūkininkų patirti nuostoliai neišvengiamai guls ir ant jų pečių. Greičiausiai brangs duona, daržovės, kita žemės ūkio produkcija.
„Manau, kad mes gyvename globalioje rinkoje. Grūdų supirkimo apimčių, lyginant šiuos ir praėjusius metus, kritimo drastiško nėra. Manau, kad  vartotojai nepajus, o ūkininkai susilpnės“, – prognozavo V. Velikonis.
Kalbėdamas apie Anykščių rajono žemės ūkį, Žemės ūkio skyriaus vedėjas V. Velikonis sakė, kad šios srities perspektyvos geros.
„Tendencijos nuo 2004 metų išlieka panašios. Kasmet deklaruojančių pasėlius sumažėja iki 150 – 200. Vyksta ūkių stambinimas. Pradedant nuo 30 ha ploto augalininkystės ūkyje, šeimai jau galima gyventi. Specializuoti ūkiai, sakykim, uogų, jau gali gyvuoti ir mažesni. Tik pradėti ūkininkauti sunku, nes jau žemės nebeliko.Todėl reikia ieškoti finansinių resursų ir pirkti ūkį, nes ši rinka po truputį įsibėgės. Vieni ūkininkavimą baigs, kiti pradės“, – kalbėjo V. Velikonis.
Jeigu ir ateityje taip Lietuvą merks lietūs, gal ūkininkams verta pagalvoti apie kitas kultūras? Pavyzdžiui, auginti ryžius.
„Ryžių nerekomenduočiau auginti, bet siūlyčiau labai susirūpinti melioracijos įrenginiais. Čia jau didelė mūsų valstybės kaltė, kad tam 25 metus nebuvo skiriama dėmesio. Dalinai į melioracijos įrenginius reikia pradėti investuoti patiems ūkininkams, nes tik nuo to priklausys, ar žemė bus tinkama darbui ir naši“, – sakė V. Velikonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama