Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


LR Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Antanas Baura bauriškai delikačiai, tačiau pakankamai aiškiai per Anykščių pilies projekto pristatymą pasakė, kad šalies valdžia nėra linkus skirti pinigų pilies statyboms, o ją statyti rajono biudžto lėšomis – savižudiška.
Tačiau Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis tikino, kad jei Lietuvos Seimas ir Vyriausybė neskirs pinigų, lėšų ieškos plačiajame pasaulyje.

Aukštins piliakalnį

Pilies projektą anykštėnams pirmadienį pristatė jo rengėjų UAB „Urbanistika“ komanda. Projekto autorius Vytautas Meškauskas atskleidė, kokia, jo įsivaizdavimu, turėtų būti pilis, kaip turėtų būti atlikti techniniai sprendiniai. Pasirodo, ant dabartinio piliaklanio ketinama vežti žemes ir piliakalnį aukštinti. Archeologas dr. Gintautas Zabiela aiškino, kad šis sprendimas jam patinka, nes piliakalnis taps panašesniu į viduramžiškąjį, o be to, įrengiant pamatus ir komunikacijas bus mažiau pažeistas istorinis piliaklnio sluoksnis.
V.Meškauskas vietoj grindų pilyje siūlo įrengti aslą. Dėl aslos kilo diskusijų. Projekto rengėjai aiškino, jog “asla” greičiau sąlyginis pavadinimas – joje galėtų būti įrengtas grindinis šildymas, o pagrindui būtų naudojamas ne grynas molis, o jo mišinys su kitomis medžiagomis.

„Rangovas atveš tris „kamazus“ molio ir sudrėbs „šiupeliais“ – aiškindamas, kad medžiagas reikia tiksliai apibūdinti, ironizavo savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vedėjas Ramūnas Žemaitis.
Pirmajame etape ant Šeimyniškėlių piliakalnio turėtų būti pastatytas 240,79 kv. m statinys. Vizualiai atrodo, jog tai bus tik kiek daugiau nei dešimtadalis ketinamo užstatyti ploto. Tačiau meras K.Tubis tikino, kad pirmajame pilies staybų etape bus atlikta apie trečdalį staybos darbų – kituose etapuose didelę dalį statybų sudarys galerijos, taigi pagal kvadratūrą – mažas plotas ir techniškai nesudėtingi statiniai.
Pilis bus dengiama lentomis. Pirmajame etape turėtų būti įrengti penki sanitariniai mazgai, piliaklanyje įkastos talpos su vandeniu. Meras K.Tubis siūlė priešgaisrinio rezervuaro klausimą spręsti užtvenkiant upelį piliakalnio papėdėje – projektuotojai sakė, šį mero pasiūlymą svarstys.
Archeologas dr.G. Zabiela aiškinosi, kas ir kur į piliaklnį bus įkasama – mokslininkas tikino, kad jam svarbiausia, jog nebūtų pažeista archeologiškai dar neištyrinėta piliaklnio dalis.
Pagal priešgaisrinius reikalavimus į pilies teritoriją turėtų lengvai patekti ugniagesiai gelbėtojai. “Ugniagesiams gelbėtojams teks nusipirkti siauresnį automobilį“, – įronizavo meras. O Seimo narys, konservatorius Sergejus Jovaiša jau net neironiškai, o sarkastiškai mestelėjo: „Dar nepastatėte, o jau ruošiatės gesinti.”
Apatiniai pilies vainikai bus iš ąžuolo, toliau – 30 cm storio egliniai rąstai, o bokštų viršutinė dalis konstruojama iš 22 cm rąstų. Dar kalbėta, kad ateityje pilies rąstus gabūt reikėtų apdrabstyti moliu…
Panašu, kad vietoje laikinojo kelio į Šeimyniškėlių piliakalnį bus nutiestas “normalus” kelias – personalui ir ugniagesiams.

Degins Gurklį…

A.Baura apie pinigus kalbėjo kelis kartus. “Nuotekos, elektra… Kiek tai kainuos? Ar automobilių aikštelė – tai tiks savivaldybės reikalas ar prisidės kelių direkcija?” – klausė Seimo narys. Meras K.Tubis tvirtino, kad Kelių direkcija savo lėšomis jau projektuoja aikštelę prie Naujųjų Elmininkų kitoje pusėje kelio. Pasak mero, jau sutarta, jog ant Svėdasų kelio bus pastatytas šviesoforas, padėsiantis turistams apsiekti pilį.
Meras K.Tubis aiškino, kad kol kas nėra ko kalbėti nei apie pinigus, nei apie galimą darbų pradžią, nes ankstesnis rangovas Povilas Gurklys 30 proc. konkursinę kainą numažino, bet pilies taip ir nepastatė. „Siūlau jį paaukoti“, – toliau išsidirbinėjo S. Jovaiša. „Pilyje bus numatyta vieta aukojimui“ – S.Jovaišos sąmojį pagavo projektuotojas V. Meškauskas.
Profesorius istorikas Antanas Tyla mero paprašytas tarti žodį sakė, kad pilies statybų idėją palaiko ir pasitiki kolega dr.G.Zabiela.

Antanas Baura kalbėjo
“ne į natą”

Paprašęs žodžio A.Baura sakė, kad jam pilis yra gražu, tačiau yra keletas klausimų. „Ar pats geriausias laikas pilies statyboms nėra praėjęs? Ar tebeturime visuomenės palaikymą statyboms?” – retoriškai klausė A.Baura. Pasak jo, jeigu Valstybės investicijų programoje atsiras lėšų, tada galime pilį statyti, tačiau valdančiosios daugumos atstovas aiškino, kad Vyriausybė laikosi taktikos nepradėti naujų objketų, baigti anksčiau pradėtus. A.Baura kalbėjo, kad net Kaunas nedrįso meisto biudžeto lėšomis tęsti Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcijos. Taip pat jis priminė, kad 7 mln. litų kainavęs garsiausias rajono objektas Lajų takas pastatytas ne rajono lėšomis, o gavus investicijas. “Valstybės biudžetas, o tuo pačiu ir VIP-as bus patvirtintas gruodžio 12 dieną”, – lyg ir labai aiškiai, kad pinigų piliai nebus pasakė A.Baura, tačiau rajono valdžia juo nepatikėjo.
Tiesa, pirmasis oponavo dr. G.Zabiela sakydamas, kad pilis, kurios sąmata vis dar neaiški, “Lietuvos biudžetui juokingi pinigai”. “Realiai mes tikimės iš Antano ir iš Sergejaus paramos visų lygių klausimų sprendimu” – teniso kamuoliuką į A.Bauros pusę grąžino meras. O paskui, lyg ir pagrasino: “Jei nebus Seime ir Vyriausybėje paramos – Pasaulyje yra įvairiausių fondų.” Dar meras sakė, kad rajono biudžete yra sutaupyta labai daug pinigų. Vicemeras Sigutis Obelevičius paremdaams merą kalbėjo, kad svarbiausia pradėti darbus, o “paskui jau ieškoti kitokių alternatyvų”. “Darbar reikia užbaigti techninį projektą ir pasirašyti rangos sutartį.” – ryžtingas buvo ir savivaldybės adminsitracijos direktorisu Audronius Gališanka.
Žodį tarė ir Kvarsko klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas. “Išnaikinkim dvarus, pilis. Tada nieko nebeliks, Lietuvos nebeliks.” – aiškino kelbonas.
“Zirzeklių daug, bet ne į juos reikia orentuotis.” – vyšnaitę ant torto uždėjo meras K.Tubis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama