Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Ketvirtadienį Anykščių rajono ligoninės medikai buvo sukviesti į visuotinį susirinkimą. Medikus aplankė rajono meras Kęstutis Tubis, savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka, ligoninės stebėtojų tarybos pirmininkas, mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas bei savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė.

Ligoninė patiria nuostolius 

Gydytojai ir rajono valdžia kalbėjo korektiškai, tačiau iš emocinio fono panašu, jog daugelį metų ligoninę pilnaverte išlaikęs Dalis Vaiginas pavargo kovoti su vėjo malūnais. Renginį jis pradėjo anekdotu apie Baltarusijos, Rusijos ir JAV prezidentus. Prezidentus pasikvietęs Dievas jiems pasakė, kad po dviejų savaičių – pasaulio pabaiga. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per televiziją savo šalies gyventojams pranešė, jog turi dvi naujienas. Gerą ir blogą. Geroji, kad Dievas vis dėlto yra, blogoji, jog po dviejų savaičių pasaulio pabaiga. Baltrusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo piliečiams pareiškė, kad turi dvi blogas naujienas – viena, kad ne A.Lukašenka aukščiausias viršininkas pasaulyje, kita, kad – bus pasaulio pabaiga. Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trampas amerikiečiams pranešė dvi geras žinias – pats Dievas pripažino, kad D.Trampas prezidentas ir prezidentu jis bus iki pat pasaulio pabaigos. “Pati geriausia žinia, kad kas be nutiks, ligoninei ir jos vadovams – nėra pasaulio pabaiga.” – kodėl sakė šį anekdotą, paaiškino D.Vaiginas.
Jis dėstė, jog per pirmuosius devynis šių metų mėnesius nuostolingai dirbo trys ketvirtadaliai iš 46 rajoninių ligoninių bei 51 proc. pirminės sveikatos priežiūros centrų. Nuostoliai atsirado pasikeitus atsiskaitimo už pacientus metodikai.
Ligoninės vyriausioji buhalterė Regina Kuzminienė pranešė, kad per 9 mėnesius įstaiga patyrė 176 tūkst. eurų nuostolių. Nuostolingai dirba Akušerijos ir ginekologijos, Chirurgijos, Traumatologijos, Vaikų skyriai bei Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė. Ligoninė per 9 mėnesius gavo 2,7 mln. eurų pajamų – didžioji dalis Teritorinių ligonių kasų lėšos. Anykščių savivaldybės dotacijos bendrame ligoninės biudžete siekė 1,6 proc.
D.Vaiginas kalbėjo, jog mažėja pacientų srautai, o “indeksavimo mažinimas gal ir teingas, bet netikėtas.” Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo, Anykščių ligoninės slaugytojoms atlyginimai 2017-aisiais augo 60 eurų, gydytojams – 110 eurų, tačiau tiek padidinti algas medikams, kiek nurodoma Vyriausybės nutarimais, nėra iš ko. Pernai ligoninė metus baigė be pelno ir be nuostolio, šiemet dirba nuostolingai. Ligoninė sąskaitoje turi lėšų iš ansktesnių metų, kuriomis padengia šiųmetį nuostolį.
“Laukia ketvirtasis restruktūrizacijos etapas, iki gruodžio 21 dienos turime sujungti Chirurgijos ir Traumatologijos skyrius. Vienas vadas vietoj dviejų liks /…/ Nuo 2010 metų ligonių kasa nefinansuoja akušerijos paslaugos. Dėkui savivaldybei, kuri skiria lėšas. Pernai skyrė 65 tūkst. eurų, šiemt – 50 tūkst. Mūsų poreikis kofinansavimui apie 100 tūkstančių. Vaikų skyrius prašosi per 100 tūkst. kofinansavimo iš savivaldybės.” – aiškino ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Vaiginas.

Vaikų skyrių išsaugos

Meras K.Tubis prieš save leido pasisakyti V.Daugelavičienei, A.Gališankai ir D.Vaičiūnui. Visi svečiai išsakė priekaištus (arba davė patarimus) ligoninės administracijai.
Savivaldybės gydytoja V. Daugelavičienė sakė, kad, Teritorinės ligonių kasos duomenimis, Anykščių ligoninė nepanaudojo 234 tūkst. eurų. “Nepanaudojo” greičiausiai reiškia – “prarado”. Mat, pasak V.Daugelavičienės, daug anykštėnų vyksta į Ukmergės, Utenos, Panevėžio ligonines ir taip išveža pinigus. V.Daugelavičienė pabrėžė, jog per 9 mėnesius Anykščių ligoninėje priimti tik 39 gimdymai. Vienas gimdymas vidutiniškai kainuoja 812 eurų – brangiausiai šalyje.
D.Vaičiūnas tikino, kad Vaikų skyrius – prioritetas ir šis skyrius privalo išlikti. A.Gališanka dėstė, kad situacija ligoninėje ne tokia jau grėsminga, kaip kalba D.Vaiginas, bet “pinigai, kurie neuždirbti, kelia nerimą”
Meras K.Tubis dėstė, kad jis padarė per dešimt interviu su ligoninės ir pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojais, kurie nurodė, kad ligoninę žlugdo konkurencinė kova tarp PSPC ir ligoninės, kad netinkamas požiūris į pacientą, kad atvažiuojantys gydytojai “išsiveža” pacientus. “Favoritizmas – kai vadovui vieni mieli, kiti – dar mielesni”. – dar vieną iš gydytojo išgirstą priekaištą ligoninės administracijai išsakė meras. Meras taip pat buvo paruošęs anekdotą. Jis pasakojo kaip dykumoje rusas ir žydas išsikasė lobius – žydas rado vyno ir kumpio, rusas – aukso maišą. Žydas už gabalą kumpio iš ruso paprašė pusės aukso maišo, už butelį vyno – taip pat pusės maišo. Rusas derėjosi, jog brangu, žydas pasiūlė pavaikščioti po turgų ir paieškoti pigiau. Meras tikino, kad, jeigu medikai nori gauti tokius atlyginimus, kokie jiems priklauso, pirmiausiai reikia sutvarkyti ligoninės struktūrą.
D.Vaiginas kvietė pasisakyti gydytojus. Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja Nijolė Januškienė sakė suprantanti, jog sprendimas dėl jos skyriaus panaikinimo jau priimtas ir teprašė reorganizaciją atlikti žmoniškai. Iki gruodžio 21 dienos privalo būti sujungti Chirurgijos ir Traumatologijos skyriai. Pastarajame skyriuje tėra tik vienas anykštėnas gydytojas, skyriaus vedėjas Aloyzas Pranckūnas ir jį prijungus prie Giedručio Klimkevičiaus Chirurginio skyriaus, vargu, ar bus sutaupytos lėšos. Panaikinus akušeriją, o ginekologiją prijungus prie chirurgijos – taip pat didelio taupymo nebus… G.Klimkevičius savo ruožtu sakė, kad jis neberodysiąs iniciatyvos išlaikant Anykščių ligoninėje akušerijos skyrių. “Jeigu nėra būtinybės chirurgijos ir traumatologijos, galime ir nejungti.” – sakė Chirurginio skyriaus vedėjas, taip sukeldamas kolegų juoką.
Vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Virginija Pažėrienė aiškino, kad slaugos ligoninėse labai aiškus sezoniškumas. 120 dienų paciento gulėjimą slaugos ligoninėje finansuoja ligonių kasos, todėl senukai į šias ligonines gula šaltuoju metų laiku.
Bet, regis, D.Vaiginas nebesiruošia kovoti. 2018-aisias baigiasi jo kadencija. O Vaikų skyrių rajono valdžia sakė tikrai paremsianti – vaikai mūsų ateitis.  
Chirurgas Rolandas Jurkėnas pasėjo nerimą, jog galime sulaukti grandininės reakcijos – pradėję ją griauti, sugriausime nepataisomai. “Turėsime labai gerą slaugos ligoninę” – perspektyvą nušvietė buvęs rajono tarybos narys R.Jurkėnas.  

Naikinti reikia ir Krašto
apsaugą

Po renginio D.Vaiginas “Anykštai” sakė, jog iki 2016-ųjų ligoninė dirbo rentabiliai, o ligoninės sąskaitoje sukauptos lėšos buvo rajono vadovų tyrimų objektu. Dabar tie pinigai ligoninę gelbėja. Sveikatos priežiūrą prilyginus verslui, skaičiuojant rentabilias – nerentabilias ligonines, pelningai – nepelningai dirbančius skyrius, Anykščių ligoninės vyriausias gydytojas D.Vaiginas aiškina, kad Anykščių ligoninėje derėtų palikti tik Vidaus ligų skyrių ir slaugą. “Ne tik akušerija ir vaikų skyrius yra nuostolingi. Nuostoliga ir traumatoligija, ir chirurgija.” – “Anykštai” sakė D.Vaiginas.
Anykščių ligoninės vyriausias gydytojas ironizavo, jog verslo modelį pritaikant ligoninei, tą patį reikėtų daryti ir su policija, ugniagesiais – gelbėtojais, o ypač su krašto apsauga. “Jei nėra gaisrų – ugniagesių darbas neatsiperka. O krašto apsauga? Juk tiek metų nėra net mažo karo!” – būdus, kaip taupyti Lietuvoje pinigus siūlė Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Vaiginas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama