Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Gruodžio 1 dieną Anykščių rajono savivaldybėje pristatytas Jono Biliūno kapo ir obelisko tvarkybos darbų projektas. Projektą pristatę „Laimės žiburį“ tyrusios valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ atstovai: direktoriaus pavaduotojas Jaunius Kavaliauskas ir architektė Ieva Vilytė – konstatavo, kad vieno iš labiausiai lankomų Anykščių krašto objektų būklė yra ypač prasta. Pristatymo metu rajono meras Kęstutis Tubis pasiūlė atlikti kraštovaizdžio formavimo kirtimus ir iškirsti dalį šalia „Laimės žiburio“ augančio miško.
Po tokių mero siūlymų pasigirdo nuogąstavimų, kad „Laimės žiburį“ gali ištikti Gedimino kalno likimas.

J. Biliūno kapo ir obelisko tyrimo metu nustatyta daugybė pažeidimų: granito blokai, iš kurių pastatytas obeliskas, yra užteršti kalcio karbonato druskomis, metalinės konstrukcijos pažeistos korozijos, stiklo vitražai pasidengę apnašomis, vietomis – ištrupėjusios cemento siūlės, metaliniai vitražų rėmai vietomis surūdiję. Dėl kritulių nuvedimo ir nestabilaus pagrindo laiptų pakopos yra pasėdusios ir išsikraipiusios. Laiptų aikštelių betonas vietomis sutrūkinėjęs ir ištrupėjęs. Metaliniai laiptų turėklai pažeisti korozijos, turėklų pamatai apnuoginti, išplautas gruntas prie jų.
Atlikus tvarkybos (remonto, restauravimo) darbus pagal parengtą konservavimo, restauravimo darbų programą būtų restauruotas J. Biliūno bareljefinis portretas ir antkapis, nuvalyti granito blokai, rekonstruotas stogelis, laiptų turėklai sustiprinti betonu ir nuvalyti mechaniniu būdu, įrengta kritulių surinkimo ir nuvedimo sistema, kartu įrengiant naują lauko akmenų lataką.

Susitikimo metu Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis iškėlė klausimą dėl planų atlikti kraštovaizdžio formavimo kirtimus ir atidengti restauruotą „Laimės žiburį“. Apie tokius mero K.Tubio ketinimus paskelbus portale anyksta.lt, skaitytojai nuogąstavo, kad „Laimės žiburį“ dėl to gali ištikti sostinės Gedimino kalno likimas, kuomet, iškirtus jo šlaituose augusius medžius, ėmė slinkti kalno dirvožemis ir net iškilo grėsmė Gedimino piliai.
Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius „Anykštai“ sakė, kad mero K. Tubio pasisakymas apie kraštovaizdžio formavimo kirtimus šalia „Laimės žiburio“ buvo „pakalbėjimas be jokių projektinių sumanymų“.
„Apie jokį kalno valymą, grąžinimą tos būklės, kokia buvo 20 amžiaus pradžioje, kalbos nėra. Meras iškėlė klausimą, kad šitas paminklas būtų matomas kažkuriais rakursais nuo jo papėdės. Tie rakursai – gal reikia kelias pušis apgenėti ar kažkuriai viršūnę pažeminti, pašalinti peraugusį medį. Tai tik tiek. Ir apie tai buvo šnekėta rengiant atskirą želdinių tvarkymo projektėlį“, – merą K. Tubį užstojo T. Kontrimavičius.
Dar viena jau keletą metų sklandanti idėja – „Laimės žiburio“ viršūnėje įrengti šviesą skleidžiantį šaltinį, kad jis būtų matomas iš tolo. Toks sumanymas taip pat yra sulaukęs visuomenės kritikos. Kalbėta, kad rašytojo J. Biliūno kapą tiesiog norima paversti pramoginiu objektu su šou elementais.
„Ar šviesa išniekina kapą? Nesakyčiau. Kai statome žvakes ant kapų, tai negalvojame, kad „nabašnikui“ pašviesdami, mes niekiname jo ramybę. Šioje vietoje visą laiką galima diskutuoti. Nemanau, kad ten būtų įrengiamas kažkoks švyturys ar kabinamos mirksinčios diskotekinės lempos. Tokio sumanymo nėra. Norėjosi tam tikrą krypties akcentą pasiūlyti, kad ir naktį galėtum susivokti, kurioje pusėje tas žiburėlis yra. Ar tai bus padaryta, vėl gi, kol kas tai yra tik šnekos. Jokių sumanymų vesti elektros linijų iki J. Biliūno kapo nėra, kad ten kažkas šviestų. Jeigu moderniomis technologijomis pavyks kažką padaryti, tai gal ir gražu. Nepavyks, tai nepavyks“, – sakė T. Kontrimavičius.
Beje, savivaldybės Kultūros tarybos pirmininkas, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius T. Kontrimavičius negalėjo atsakyti, ar nuo „Laimės žiburio“ pastatymo laikų toks žiburys kada nors švietęs.
„Nežinau. Nesu gyvenęs tuo metu, kai paminklas gyveno savo pirmąjį dešimtmetį. Žmonės šneka, kad kažkas tuo metu ten buvo padaryta. Jau projektuojant patį antkapinį paminklą buvo numatyta, kad iki viršaus užlipama ir tuose languose kažką galima daryti“, – pasakojo T. Kontrimavičius.
Komentuodamas rajono mero K. Tubio išsakytus ketinimus šalia „Laimės žiburio“ atlikti kraštovaizdžio formavimo kirtimus, Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka sakė, kad tai padaryti reikalinga.
„Bet tai reikia daryti pakankamai atsargiai. Savo darbo pradžioje buvau taip pat tokią mintį iškėlęs, kad reikia atidengti šitą obeliską, bet tada man pasirodė, kad tas kirtimas gan sudėtingas. Per tiek metų miškas užaugo ir, norint obeliską atidengti, reikia iškirsti labai daug miško. Šiuo atveju kraštovaizdžio formavimo kirtimu reikėtų pasiekti, kad matytųsi obelisko viršus“, – sakė K. Šerepka.
Rajono Tarybos narys, buvęs Kultūros paveldo departamento Utenos teritorinio padalinio vedėjas Arūnas Liogė, kalbėdamas apie „Laimės žiburio“ sutvarkymo projektą, paniro į jaunystės prisiminimus.
„Anksčiau kalva buvo plika. Atsimenu savo jaunystę, vietoje to, kad leistumėmės laiptais nuo „Laimės žiburio“, mes eidavome šalia laiptų ir tas smėlis byrėdavo žemyn. O dėl tos Liudiškių kalvos erozijos, iškirtus dalį medžių, aš abejoju“, – sakė A. Liogė.
A. Liogė sakė prisimenantis ir ant „Laimės žiburio“ įrengtą prožektorių.
„Aš prisimenu savo jaunystės laikus. Šito paminklo viršuje degdavo šviesa, ten buvo didelė lempa, kuri apšviesdavo visą aikštelę šalia kapo. Šviesa matydavosi ir mieste“, – pasakojo A. Liogė, primindamas, kad tai buvę maždaug prieš 50 metų.
Mintis naujam gyvenimui prikelti „Laimės žiburį“ tuometinės rajono valdžios iškelta maždaug prieš 6 – 7 metus. 2017 m. J. Biliūno kapo ir obelisko tvarkybos darbų projekto parengimui Kultūros paveldo departamentas skyrė 7 732 Eur, Anykščių rajono savivaldybė – 1 700 Eur.
14 metrų aukščio architekto Vytauto Gabriūno paminklas – monumentas iš tašytų Anykščių apylinkių akmenų virš rašytojo J. Biliūno kapo iškilo 1958 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama