Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Prieš septynerius metus Anykščių rajono savivaldybėje įdiegtomis tūkstančius litų kainavusiomis elektroninėmis priemonėmis, skirtomis įtraukti gyventojus į demokratijos procesus, anykštėnai praktiškai nesinaudoja.
Iš Europos regioninės plėtros fondo joms sukurti tuomet skirtos solidžios lėšos – 173 tūks 596 Lt.

Planai buvo pažangūs…

Žadėta, kad savivaldybės interneto svetainėje įdiegtame problemų žemėlapyje bus matomos rajono teritorijoje esančios didžiausios problemos (remontuojamos gatvės, nuvirtę medžiai, duobės, kliūtys gatvėse ir kt.). Planuota, kad apie įvykius rajono teritorijoje galės pranešti ir patys gyventojai, o po to stebėti, kaip savivaldybės darbuotojai šalina problemas.
Savivaldybės interneto svetainėje taip pat įdiegtos elektroninės demokratijos priemonės „e-skundas” ir „e-peticija”, kurios turėjo sudaryti galimybes gyventojams internetu pateikti skundus arba peticiją ir gauti informaciją apie priimtus sprendimus. Elektroninės demokratijos projekto tikslas buvo „lengviau integruoti piliečius į sprendimų priėmimo procesą, skatinti pačius gyventojus aktyviau domėtis ir dalyvauti miesto ir rajono bendruomenės veikloje bei naudotis informacinės visuomenės teikiamomis galimybėmis nė nevykstant į savivaldybę.“

Nei skundų, nei peticijų

„Anykštai“ pasidomėjus, kaip šiandien veikia Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje įdiegtos demokratiją skatinančios elektroninės priemonės, paaiškėjo, kad jomis nesinaudoja nei valdininkai, nei gyventojai.
Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka informavo, kad 2017 metais problemų žemėlapyje nepažymėta nė viena problema. Nepateikta ir e – peticijų ar e – skundų.

Nemoka naudotis net
savivaldybėje

Anykščių rajono Tarybos narys, socialdemokratas Dainius Žiogelis „Anykštai“ prisipažino, kad jo nenustebino žinia, kad e-demokratijos priemonės Anykščių rajono savivaldybėje nenaudojamos. Politikas teigia pastebėjęs, kad technologinės naujovės per sudėtingos ir patiems rajono vadovams.
„Jau prieš keletą metų, susiformavus šiai naujai koalicijai, klausiau, kada mes pasikeisime Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainę.Ji buvo seno dizaino, turinti mažai informacijos. Man buvo paaiškinta, kąd ją kuriant buvo panaudotos Europos Sąjungos lėšos, yra penkerių metų įsipareigojimai, ir tame projekte, ko gero, buvo ta e-demokratijos sistema įdiegta. Bandymas buvo, tačiau tam, kad pradėtų šie procesai veikti, žmones reikia ruošti ir šviesti. Ir, kas man baisiausia, patys savivaldybės specialistai, vadovai nesinaudoja šiuolaikinių dokumentų valdymo sistemomis.Matau dar savivaldybės dokumentus, vizuotus ranka.Tai mane stebina.Mes visoje Lietuvoje toli nužengėme su elektroninėmis sistemomis. Ir žmonės jomis noriai naudojasi.Bet kodėl pas mus nesinaudojama? Nebuvo skatinimo ir noro. Reikia apie tai viešinti informaciją, o žmones tomis sistemomis paruošti naudotis“, – kalbėjo D.Žiogelis.

Pinigus siūlo leisti ne „piarui“

Rajono Tarybos narys D.Žiogelis praėjusį mėnėsį vykusiame rajono Tarybos posėdyje priekaištavo, kad neseniai atnaujintoje Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje trūksta dalies ankstesnių metų dokumentų. Beje, nors A.Gališanka Tarybos nariams ir gyrė atnaujintą savivaldybės interneto svetainę, prieš pat posėdį joje pasirodė pranešimas, kad posėdžio vaizdo transliacijos interesantams apskritai teks ieškoti … senojoje svetainės versijoje.
„Kam jau kam, bet Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainei, demokratiniam informacijos viešinimui, ne „piarinimui“, pinigų tikrai nereikia pagailėti“, – buvo įsitikinęs D.Žiogelis.

Mažiau žinančių –
mažiau darbo

Anykščių rajono Tarybos narys, liberalas Mindaugas Sargūnas pastebėjo, kad e-demokratijos priemonėmis gyventojams naudotis yra nepatogu.
„E-peticijos ir e-skundai, manau, žmonėms nėra pats patogiausias būdas išsakyti savo nepasitenkinimą. Norint ką nors rašyti, reikia jungtis per elektroninės bankininkystės prisijungimus. Tai daugumai žmonių nėra patogu ir jie nesijaučia saugiai tai darydami. Šiai dienai yra kur kas paprastesnių tam būdų. Pavyzdžiui, elektroninis laiškas, kurį rašant daugumai klausimų nekyla, kaip tai daryti. Galvoju, kad dauguma žmonių apie e-demokratijos priemones net nėra girdėję, nors tai turi kiekviena savivaldybė. Kokios to priežastys? Gal neinformatyvus savivaldybės tinklapis? Be to, niekada negirdėjau, kad informacija apie e-demokratijos priemones būtų kažkur viešinama. Galbūt tai daroma tikslingai, norint turėti mažiau darbo?“ – svarstė M.Sargūnas.

Eina tiesiai pas merą

Anykščių rajono savivaldybės vadovus jau daugelį metų įvairiais skundais dėl komunalininkų administruojamų daugiabučių darbo ramybės neduodanti anykštėnė Marijona Fergizienė „Anykštai“ sakė, kad apie e-demokratijos priemones Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje yra girdėjusi, tačiau nesuradusi, kur būtų galima teikti e-skundus ar e-peticijas.
M.Fergizienė prisipažino, kad su rajono vadovais dėl įvairių problemų kur kas efektyviau bendrauti juos aplankant pačioje savivaldybėje.
„Prieš eidama pas merą, pirmiausia jam surašau raštą, išdėstau problemas ir išsiunčiu jam elektroniniu paštu. Kai ateinu, mano raštą meras jau būna perskaitęs ir daug šnekėti nebereikia“,- kur kas efektyvesnį problemų sprendimo būdą nei tūkstančius kainavusios e-demokratijos priemonės įvardino M.Fergizienė.

Kiek posėdžių žiūrovų –
nežinia

E-demokratijos projektas prieš septynerius metus taip pat užtikrino galimybę internetu stebėti Anykščių rajono Tarybos posėdžių transliacijas bei peržiūrėti jų vaizdo įrašus, tačiau ar kas nors tuos posėdžius stebi, niekas savivaldybėje nežino.
„Šiuo metu naudojama internetinė svetainė nesuteikia galimybės identifikuoti unikalių vartotojų, stebinčių Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas, skaičiaus“, – „Anykštą“ informavo savivaldybės administracijos direktorius A. Gališanka.
Priminsime, kad Anykščių rajono savivaldybė už tūkstančius mokesčių mokėtojų eurų kartu su posėdžių balsavimo ruošiasi įsigyti ir naują rajono Tarybos posėdžių transliavimo įrangą.

Norinčiųjų stebėti vaizdo
transliacijas laukia iššūkiai

Apie vieną iš e-demokratijos priemonių – rajono Tarybos posėdžių vaizdo transliacijas – Anykščių rajono Tarybos narys taip pat turėjo kritiškų pastabų.
„Savivaldybės svetainės toje pačioje e-demokratijos skiltyje yra ir Tarybos posėdžių transliacijos grafa. Didžiajai daliai žmonių, norintiems stebėti Tarybos posėdžio transliaciją, tai daryti nepavyksta. Visa vaizdo ir garso stebėjimo programa yra gerokai pasenusi, todėl paruošti kompiuterį tam nėra paprasta. Lėšų šiai įrangai įsigyti, manau, buvo skirta tikrai pakankamai. Šiai dienai visos technologijos labai greitai tobulėja ir keliauja į priekį, bet septyneri metai tikrai ne tas laiko tarpas, po kurio visą įrangą reikia keisti dėl netinkamumo naudojimui. Manau, tuo metu įranga parinkta buvo neteisingai arba taip reikėjo… Kiek pamenu, nuo pat pradžių, jeigu kažką ir pavykdavo matyti, tai aiškumo niekada nebuvo“, – pastebėjo M.Sargūnas.

Post scriptum…

„Anykštą“ informavęs, kad pernai negauta pateiktų e-skundų ir e-peticijų iš asmenų, tiesiogiai prisijungiant prie Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainės, savivaldybės administracijos direktorius A.Gališanka vėliau pranešė, kad asmenys teikė įvairaus tipo paklausimus jungdamiesi per Elektroninius valdžios vartus.
„Administracija per 2017 m. kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašė ir išsiuntė 45 elektronines siuntas įvairioms organizacijoms, institucijoms, kurios yra aktyvavusios elektroninių siuntų pristatymo sistemą.
Per 2017 m. kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašyti ir išsiųsti 1404 dokumentai: 1224 dokumentai išsiusti įvairioms institucijoms; pasirašyti ir pateikti 56 atsakymai į gyventojų prašymus/skundus/pranešimus; per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą (VIISP) gauta 70 piliečių paklausimų, į kuriuos buvo atsakyta el. būdu; atsakyta į 54 piliečių e. paklausimus dėl pažymų, leidimų ir kt.“, – informavo A.Gališanka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama