Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Šeštadienį Anykščių šv.Mato bažnyčioje, Anykščių dekanato šeimos centro kvietimu, lankėsi bene žymiausias Lietuvos kunigas egzorcistas, VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas, karo kapelionas Arnoldas Valkauskas.

Nepaisant žiemos šalčių, į kunigo paskaitą – susitikimą su anykštėnais dvasinių pavojų tema susirinko du – trys šimtai žmonių.
Jau pačio susitikimo pradžioje A.Valkauskas į susirikusiuosius kreipėsi klausimu, ar žiūrįs kas nors ekstrasensų mūšius. Kunigas paaiškino, kad panašios laidos žadina smalsumą, bet nieko gero neduoda, nes per televiziją parodoma tik dalelė tiesos, bet domėjimasis burtais ir panašiais dalykais gali žmogui prišaukti nelaimių.
Kunigas egzorcistas kalbėjo, kad dvasių pasaulis yra tikras, o kaip tinkamai ir saugiai su jomis kontaktuoti, moko krikščionybė, tad žmonės neturėtų eiti nei pas būrėjus, nei pas ekstrasensus, neužsiiminėti spiritizmu.

Kunigas smerkė tiek prietarus, tiek gydymą energijomis.
„Pirmasis įsakymas sako – ,,neturėk kitų dievų, tik mane vieną“,“ – pagrindinę taisyklę priminė kunigas egzorcistas. Pasak A.Valkausko, įsakymas reikalauja pasitikėti Dievu, o pasitikėti nėra taip paprasta, kartais kai kas pasimeta, o kaip žmogų priversti susvyruoti, aprašyta dar Jobo knygoje – reikia atimti iš žmogaus turtus, vaikus, sveikatą.
„Šių laikų žmonių problema yra ta, kad mes nelabai pasitikime Dievu, kaip nelabai pasitikime savo malda. Ši liga labai plačiai paplitusi, labai plačiai“, – apgailestavo kunigas A.Valkauskas.
Kunigas pasakojo, kad šiuo metu labai paplitusios įvairios blogybės: alkoholizmas, lošimai ar narkotikai… Kad apsisaugotume ar nuo blogybių išsilaisvintume patys ir artimieji, egzorcistas ragino susirinkusiuosius melstis, prašyti Dievo malonės: „Bet poterių vienų neužtenka, reikia melstis, kad būtų iš visos širdies, o ne taip, kad mintys kažkur tuo metu laksto“, – tvirtindamas, kad malda turi labai stiprią galią, melstis mokė kunigas. Beje, kunigas minėjo, kad itin skatintina melstis ne po vieną, bet susirinkus į grupeles, ir nuolat sau kartoti, kad mes esame Dievo mylimi.
Kaip apsisaugoti nuo negerovės? Kunigas egzorcistas įvardijo kelią – tiesiog gyventi normalų krikščionišką gyvenimą, laikytis Dievo įsakymų.
Beje, kalbėdamas apie Dievo įsakymus, A.Valkauskas užsiminė, kad antrasis – „Neminėk Dievo vardo be reikalo“ – iš tiesų turėtų būti pratęsiamas, kad nieko žmogus negali prakeikti Dievo vardu.
Kaip itin paplitusią priežastį, kuri vargina žmones, kunigas įvardijo nemeilę. Žmonės nemoka vienas kito mylėti. „Jei pykčių yra tarp kaimynų, jei yra šeimoje, tai jau velnias čia pat. Tai – šimtas procentų“, – kas slypi už, regis, elementaraus pykčio jausmo, atskleidė kunigas.
Beje, A.Valkauskas tikinčiuosius įspėjo, kad jokios mirusiųjų sielos į šį pasaulį neateina, jos, pagal krikščionybės tiesas, keliauja į pomirtinį pasaulį pagal gyvenimo nuopelnus: „Kartais sako, kažkas prisisapnavo, atėjo mirusiųjų sielos. Reikia žinoti, kad jokios mirusiųjų sielos nevaikšto. Jokios“, – netikėti tuo, kas gali pasirodyti,tikinčiuosius ragino kunigas egzorcistas.
Be A.Valkausko, kartu su juo į Anykščių bažnyčią atvyko ir keletas apeigose dalyvaujančių žmonių – užtarimo ir šlovinimo „komanda“. Vienas jų liudijo, kaip iš bėdų, nelaimės šeimoje jam pakilti padėjo Dievas, o savo atvejį, kai Dievas išklausė maldą, pasakojo ir pats kunigas A.Valkauskas.
Kunigas prisiminė, kad apie 1996 metus, jam studijuojant Romoje, nuo streso ėmė klibėti ir kristi dantys. Grįžti į Lietuvą tvarkytis šią bėdą galimybių nebuvo,- grėsė likti be dantų.
Tada, pasak kunigo, jis ėmė prašyti Dievo ką nors padaryti, kad išsispręstų problema. Paprašęs jis pajuto šilumą, suprato, kad buvo išgirstas, bet ir toliau prašė išspręsti jo problemą. Tada, prisiminė A.Valkauskas, jis sulaukė ambasadoriaus skambučio telefonu: jis prašė pavežioti po Romą ir šio miesto apylinkes tris moteris iš Lietuvos.
Motyvuodamas, kad labai neturi laiko, tai padaryti atsisakė. Tačiau ambasadoriaus skambučiai su tuo pačiu prašymu nesiliovė ir kitomis dienomis. A.Valkauskui tai pasirodė keista, nes žinojo, kad ambasadorius labai subtilus žmogus ir toks įkyrus prašymas jam nebuvo būdingas.
„Pagalvojau – jei jis dar kartą paskambins – nusileisiu. Paskambino. Gerai, nuvažiuoju, apvežioju po apylinkes, esu nepatenkintas, sukandęs dantis, bet ką darysi. Aš neklausiau, ką vežioju, bet viena moterų man sako :,, Matom, kad tu turi problemų su dantim“, – istoriją prisiminė kunigas. Paaiškėjo, kad visos trys moterys, kurias būsimasis egzorcistas vežiojo po Romą, buvo aukščiausios klasės dantų gydytojos. Kunigas prisiminė, kad gydytojos pakvietė jį atvykti į Vilnių, o ten labai greitai pradėjusius byrėti dantis sutaisė. „Va, kaip kartais vyksta. Būčiau dantis pametęs. Viešpats išklausė. Praėjo 22- eji metai ir dantis vis dar turiu“, – asmeninį pavyzdį susirinkusiems liudijo kunigas.
Pasibaigus pasakojimams, atsivėrimams, kunigas meldėsi su susirinkusiais, vėliau aukojo vidinio išgydymo ir užtarimo šv.Mišias. Beje, ir joms pasibaigus, anykštėnai nesiskirstė.
Priminsime, kad egzorcizmas – piktųjų dvasių ar demonų išvarymas iš apsėstų žmonių. Jis praktikuojamas daugelyje didžiųjų religijų. Krikščionybėje kunigus egzorcistais skiria vyskupai, tik paskirtų kunigų egzorcizmai krikščionybėje laikomi pasižyminčiais gydomosiomis savybėmis.
Lietuvoje yra mažiau nei dešimt kunigų egzorcistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama