Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Penktadienį Utenos vyriausiojo komisariato Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis komisariate skaitė 2017 metų veiklos ataskaitą. Baigiantis renginiui ir nutilus kalboms už durų pasigirdo nagų skrebenimas, koridoriuje išskilmingo atsisveikinimo su tarnyba laukė policijos šuo Ūkas.

Pareigūnų mažėja,
bet reaguoja greičiau

Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas R.Čepulis ataskaitos pradžioje dėstė, kad esminiai gyventojų lūkesčiai iš policijos – pareigūnai turėtų būti matomi gatvėse, nes tai siejama su saugumu, bei greita ir kvalifikuota pagalba. „Kai iš miesto centro į dabartines patalpas persikraustėme, policija tapo lyg ir mažiau matoma,“ – sakė R.Čepulis. Tačiau, komisaras pabrėžė, kad 2017 metais dirbo daugiau policijos epipažų nei 2016 metais. 2016 metais Anykščių meiste ir rajone kiaurą parą dirbo mažiausiai du patrulių ekipažai, 2017 metais – naktį mažiausiai 2, dieną – mažiausiai 5. Gerokai pagreitėjo policijos reagavimo laikas į A kategorijos (kai gresia pavojus žmogaus gyvybei) situacijas. 2016 metais vidutinis reagavimo laikas į A kategorijos įvykius buvo 8 min. 52 sek, 2017-aisiais 7 min. 56 sek.
Pranešimų nagrinėjimo laikas nuo vidutiniškai 25,3 dienų (2016 m.) sutrumpėjo iki 6,6 dienų (2017 m.).
Pernai gauti 4497 gyventojų pranešimai, užpernai – 5400. Tuo tarpu nusikalstamų veikų 2017 metais lyginant su 2016 metais skaičius išaugo – nuo 401 iki 489, tačiau, pasak komisaro, šį augimą lėmė pasikeitusi girtų vairuotojų baudimo tvarka bei gausėjančio smurto artimoje aplinkoje atvejai.
Sumažėjo registruotų vagysčių skaičius. 2016 m. buvo registruotos 188, 2017 m. – 162 vagystės. Ištirta 36 proc. vagysčių. O bendras nusiklatimų Anykščių rajone ištyrimo rodiklis yra 67,3 proc.
Trečdaliu sumažėjo sukčiavimų. „Manau, didelę dalį teigiamo darbo padarė informacijos sklaida apie sukčiavimus bei bendruomenės pareigūnų aktyvus darbas,“ – džiaugėsi Anykščių rajono policijos viršininkas.
Per 2017 m. pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikalstamų veikų, susijusių su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis.
2017 metais įvyko 17 įskaitinių eismo įvykių, kurių metu žuvo 1 dviratininkas, sužalotas 21 asmuo. Beje, daugiausia įvykių, per kuriuos sužalojami žmonės, vyksta sekmadieniais, o iš nukentėjusiųjų – 5 vairuotojai, 6 keleiviai, 8 pėstieji ir 2 dviratininkai.
Greičio matuokliai 2017 metais užfiksavo 1200 leistiną greitį viršijusių vairuotojų arba dvigubai daugiau nei 2016 metais. Per 2017-uosius sulaikyti 77 neblaivūs vairuotojai.
2016 metais Anykščių rajono policijos komisariate dirbo 53, 2017 – 55 pareigūnai. Taigi per metus policininkų skaičius išaugo, tačiau lyginant su 2014-aisiais, kai mūsų komisariate dirbo 72 pareigūnai – policininkų Anykščiuose yra gerokai mažiau.
R.Čepulis džiaugėsi, kad nuolat auga pareigūnų alga ir dabar patruliai į rankas gauna ne mažiau kaip 700 eurų, tyrėjai – ne mažiau kaip 850 eurų.
Daugiau nei trys ketvirtadaliai Anykščių policinkų turi aukštąjį išsilavinimą.

Smurto artimoje aplinkoje
atvejų – dvigubai daugiau

Pernai rajone nenužudytas nė vienas žmogus, tačiau žiauriai augo smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičius. 2016 metais registruoti 87, 2017 metais – 164 smurto artimoje aplinkoje atvejai.
Auditorijai buvo parodyta filmuota medžiaga – keliolika reportažų, kaip pareigūnai sprendžia šeimyninius konfliktus. Daugeliu atvejų tarp besivaidijančių girtų tėvų matomi mažamečiai vaikai.
Rajono policijos viršininkas smurto atvejų augimą grindė ir paprasčiausiu pareiškimų rašytojų suaktyvėjimu, tačiau visgi auditoriją kvietė pagalvoti, kaip spręsti smurto artimoje aplinkoje problemą.
R.Čepulio ataskaitos klausėsi ne tik Anykščių policininkai. Į renginį atvyko ir Seimo narys Antanas Baura, rajono meras Kęstutis Tubis, Utenos vyriausiojo policijos komisaritao viršinkas Vytautas Vaiškūnas, prokuroras Arvydas Miečius, Anykščių ugnegesių vadas Saulius Slavinskas bei Anykščių moterų užimtumo centro vadovė Elvyra Lasskaja.
Vėliau svečiai išsakė savo poziciją apie smurtą artimoje aplinkoje, tačiau sprendimų būdų nerado. „Jei kas sugalvotų, kaip padaryti, kad dalis tautos neitų žemyn – gautų Nobelio premiją,“ – sakė meras K.Tubis.

Anykščiai – Naujieji Vasiukai

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas dėkojo Anykščių valdžiai ir policininkams bei džiaugėsi gerėjančia situacija. „Technikos jau turime tiek, kad nėra kur dėti,“ – gyrėsi komisaras. Jis sakė, kad nuo šių metų liepos 1-osios visiems policininkams algos bus pakeltos dar 100-150 eurų. „Anykščiai – lyg Ilfo ir Petrovo Naujieji Vasiukai. Buvau Knygų mugėje – Anykščių stendas, knygos, žmonės Anykščius reprezentuoja,-“ džiaugėsi V.Vaiškūnas. Jis tikino, kad Anykščių rajono policijos komisariatas pagal visus parametrus yra antras Utenos apskrityje, bet teigė, kad šalies valdžia dar turėtų pagalvoti, kaip skatinti pareigūnus vykti dirbti į periferiją. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas pateikė pavyzdį, jog Estijos vyriausybė policininkams, dirbantiems rusiškame šalies pakraštyje esančiame Narvos rajone, moka 300 eurų priedą prie atlyginimo. „Jei nebus saugu – nė vienas normalus verslininkas neateis,“ – apie tiesiogines policijos darbo ir verslo sąsajas kalbėjo V.Vaiškūnas.

Renginio akcentas –
Ūko pensija

Baigiantis renginiui Anykščių policijos viršininkas R.Čepulis savo viršininką V.Vaiškūną pasveikino su artėjančiu gimtadieniu. O tada į salę buvo pakviestas pareigūnas Ūkas.
Dešimt metų policijoje dirbęs Ūkas iškilmingai palydėtas į pensiją. Tiesa, šuo elgėsi ne taip, kaip dera pensininkui – lojo, veržėsi nuo pavadžio. „Jis įpratęs dirbti, negali be darbo,“ – šypsojosi šunį į salę atvedęs kinologas Nerijus Urbonas. „Mano kolega, draugas… Kai dar svarsčiau, ar imtis dresuoti šunį, ar ne, sulaukiau patarimo: „Tu net nedvejok – gyvulys niekada tavęs neišduos. Ūkas manęs niekad neišdavė,“ – kalbėjo policininkas – kinologas N.Urbonas.
V.Vaiškūnas išdavė paslaptį, kad Ūkas ieškojo pačios Landsbergienės. Prieš keletą metų Gražina Ručytė Landsbergienė buvo paklydus miške šalia Anykščių ir Ūkui teko jai pagelbėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama