Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Anykščių rajono taryba patvirtino Anykščių sveikatos įstaigų įstatus. Įstatuose ypač daug dėmesio skirta priežastims, dėl kurių vadovai gali būti pašalinti iš pareigų.
Yra ir toks plačiai traktuotinas punktas, dėl kurio galima lengvai vyti vadovą lauk: ,,asmens savybės, ryšiai ar kitos su juo ar jo aplinka susijusios aplinkybės ar faktai jį į pareigas priimančiam asmeniui sudaro pagrindą padaryti išvadą, kad asmuo žemina sveikatos sistemos autoritetą, griauna pasitikėjimą sveikatos sistema, asmens sveikatos priežiūros įstaiga arba jas kompromituoja.”

Iš darbo galima atleisti ir
už išdaužtą stiklą

Anykščių ligoninės vyriausiąjį gydytoją Dalį Vaiginą, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorę Zitą Neniškienę bei Anykščių psichikos sveikatos centro (PSC) direktorių Audronių Gustą, patvirtinus naujus šių įstaigų įstatus, iš darbo galima pašalinti kada tik rajono valdžia panorės.
Gali būti, jog du pastarieji vadovai tokius įstatus gavo tik ,,dėl kompanijos“, mat plika akimi matyti, kad rajono meras Kęstutis Tubis yra ypač nepatenkintas ligoninės vyriausiuoju gydytoju D.Vaiginu.
Įstatuose yra išvardytos net 22 priežastys, dėl ko D.Vaiginas, Z.Neniškienė ir A.Gustas gali būti pašalinti iš pareigų. Yra pvz. punktas: ,,įstaigos turto tinkamos apsaugos neužtikrinimas“. Taigi, jei kas nors išdauš ligoninės durų stiklą – vyriausiąjį gydytoją legaliai galima vyti iš darbo lauk. Įstaigos vadovas gali būti būti atšauktas jeigu ,,yra uždraustos organizacijos narys“. Šitas punktas gal ir nėra grėsmingas, bet tikrai originalus.
,,Anykštos“ pakalbintas D.Vaiginas sakė, kad galutinis ligoninės įstatų variantas nesuderintas su ligoninės kolektyvu. Juose yra ir punktas apie naujų dalininkų įsileidimą į ligoninės valdymą, taip pat nurodoma, kad ligoninės (taip pat ir PSPC bei PSC) vadovą ir į vienos dienos komandiruotę gali išleisti tik asmeniškai meras.
,,Dalis punktų dėl vadovo atleidimo nukopijuota iš Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymo, dalis, matyt, Anykščiuose sukurta,“ – kalbėjo D.Vaiginas.
O šią savaitę sirgusi PSPC direktorė Zita Neniškienė kalbėdamas su ,,Anykšta“ sakė, jog šiuo metu neturi po ranka įstatų, todėl negali apie konkrečius punktus kalbėti, tačiau iš esmės pastabų rajono Tarybai neturi.
,,Aišku, jog vadovas negali priklausyti kažkokiai antivalstybinei sektai. Nematau nieko bloga, jog toks punktas įrašytas,“ – sakė Z.Neniškienė. ,,Į komandiruotes aš visais laikais važiavau tik gavusi mero leidimą, ne taip, kaip ne kurie kiti vadovai,“ – aiškino Z.Neniškienė.
,,Dura lex, sed lex“ (,,griežtas įstatymas, bet vis dėlto įstatymas“) – su ,,Anykšta“ lotyniškai prakalbo Anykščių PSC direktorius A.Gustas, tikindamas, kad, kokie bebūtų jo įstaigos įstatai, jis tų reikalavimų laikysis.
Atkreipiame dėmesį, kad visi trys Anykščių gydymo įstaigų vadovai yra skiriami rajono Tarybos, tad vargu ar ir buvo galima tikėtis, jog jie kritikuos savo darbdavį.

Merui įstatai tinka

Anykščių rajono meras K.Tubis tikino, kad, jo nuomone, 22 punktai, kuriais remiantis galima iš darbo atleisti Anykščių gydymo įstaigų vadovus, nėra kažkoks perteklinis sprendimas. ,,Visi Tarybos nariai skaitė. Nemanau, kad tų punktų yra per daug,“ – apie pakeistus sveikatos įstaigų įstatus kalbėjo meras.
Kalbėdamas apie galimybes įsileisti naują dalininką į Anykščių sveikatos įstaigas, meras aiškino, kad tai nieko nereiškia. ,,Dabartinis dalininkas – Anykščių rajono savivaldybė – gali įsileisti, bet gali ir neįsileisti naują dalininką,“ – aiškindamas,jog sprendimai, ar priimti naujus PSPC, PSC ir ligoninės dalininkus, vis tiek lieka rajono valdžios rankose, kalbėjo meras.

Pripažįsta, jog balsavo už
absurdišką sprendimą

Anykščių rajono tarybos narė, konservatorė Gabrielė Griauzdaitė, ,,Anykštai“ sakė, jog prieš priimant gydymo įstaigų įstatus buvo dvejonių, tačiau ji balsavo ,,už“, nes ,,neteko girdėti, kad Anykščių gydymo įstaigų vadovų darbe ieškoma kažkokių nusižengimų“.
,,Kai kurie punktai yra pertekliniai ir juokingai skamba. Kokias žinau įstatymais uždraustas organizacijas? Nežinau jokios. Bet ne patys sugalvojome, buvo pateikti tokie pat įstatai, kaip ir visoje Lietuvoje. Bet kuriuo atveju ir toliau vis tiek viskas lieka Tarybos valioje, be mūsų sprendimo sveikatos įstaigų vadovų negalima atleisti,“ – kalbėjo konservatorė.O ,,valstietis”, rajono Tarybos narys Algirdas Ananka, pritaręs sveikatos įstaigų įstatatams, mano, jog kai kurie punktai yra absurdiški.

,,Asmuo yra uždraustos organizacijos narys… Jeigu organizacija yra uždrausta, o žmogus jai priklauso, tai jau baudžiamosios teisės, o ne rajono Tarybos kompetencija,“ – sutiko, jog keistiems įstatatams pritarė, A.Ananka. ,,Jeigu paraidžiui žiūrėsi į įstatus, D.Vaiginą iš darbo galima atleisti už išdužusį langą nenaudojamose ligoninės patalpose. Mane tikino, kad paraidžiui nežiūrės… Bet kam tada reikalingi tie punktai?” – sprendimu, kuriam pats pritarė, stebėjosi A.Ananka.

,,Duokit žmogų – įstatymą
pritaikysim“

Rajono Tarybos narys, liberalas Saulius Rasalas sakė nesuprantąs, kam pirmiesiems Lietuvoje reikėjo patvirtinti dabartinės redakcijos gydymo įstaigų įstatus. Politiko nuomone, akivaizdu, kad tas potencialus naujasis dalininkas yra Sveikatos apsaugos ministerija, kuri neslepia ketinimų minimizuoti rajonų sveikatos įstaigas.
,,Čia toks perdėto lojalumo demonstravimas ,,valstiečių“ deleguotam Sveikatos apsaugos ministrui ir jo daromoms reformoms. Kodėl kitos savivaldybės to nedaro? Kodėl mes pirmieji šiuo keliu einame?“ – retoriškai klausė S.Rasalas. O apie punktus, kuriais vardijamos sveikatos įstaigų vadovų atleidimo iš darbo priežastys, rajono Tarybos narys sakė: ,,Duokit žmogų – įstatymą pritaikysim arba radom žmogų – rasim ir ginklą. Suformuotas pilnas arsenalas ginklų, kuriais naudojantis sveikatos įstaigų vadovus iš darbo galima atleisti kada tik įsigeisi.“
Priminisime, jog šiemet baigiasi Anykščių ligoninės ir PSPC vadovų kadencijos – bus skelbiami konkursai, per kuriuos bus renkami nauji vadovai. Taigi, atsisveikinti su jais po kelių mėnesių rajono valdžia galėtų ir be 22 grėsmingų punktų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama