Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Kaip atrodo Vilniuje kasmet vykstanti Kaziuko mugė, kiekvienas žino. O štai kaip vyksta Budrių bendruomenės (Kavarsko sen.) narių švenčiama šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo – diena, retas gali papasakoti. Jums, mieli skaitytojai, pateikiame ilgą, kiek literatūrišką, tačiau išsamų šv. Kazimiero šventės mažame kaime aprašymą.

Rytas žadėjo šaltoką, bet gražią dieną. O ji, susipažinusi su mūsų bendruomenės suplanuotos šventės programa, leido įvykdyti ją visą, net su kaupu. 10.00 val. link Budrių ežero suka mašinos, kurias vairuoja žvejai-mėgėjai. Vietos aplink Linos ir Daliaus Dapkų sodybą pakankamai, bet šeimininkas jau skuba „reguliuoti eismo“. Pro langą matau, kad kai kurie atvykę žvejai-mėgėjai ant mugei sustatytų stalų deda tai, kuo prekiaus: garbaus amžiaus Moniukas sudėjo krūvą savo rankomis surištų šluotų, visada gerai nusiteikęs Robertas Galinis savo žmonos Gražinos pagamintus sūrius ir susuktus naminio tinginio „zuikelius“ dėlioja.
Netrukus padėsiu savo vaikučiams apsirengti ir už kelių minučių jau dalyvausime šventėje. Niekur toli nė nereikia eiti, tik išsiruošti į lauką, nes viskas vyks mūsų sodybos kieme – toks buvo bendruomenės pirmininko Valentino Gudėno sumanymas. Nuo šiol kasmet šv. Kazimierą švęsim vis kitoje sodyboje. Štai jau ir beldžiasi kas. Valentinas, juokaudamas, kad „už vietą nori susimokėti“, užkabina mano mažyliui Adučiui ant kaklo du naminius riestainius – tokius, kokių jau esame ragavę ir daug gražių žodžių apie juos tarę: dideli, bet minkštutėliai, kvepiantys medučiu, aguonomis ir razinomis pagardinti. Žinau, kad šiandien riestainiai bus išpirkti visi ligi vieno, lygiai taip pat, kaip ir Valento pagaminta šviežutėlė varškė, sviestukas, grietinė. „Rezervuoju“, kad liktų ir mūsų šeimai – ko jau ko, o tokio skanumo grietinės tai niekur nerasit! Pasirodo, Valentinas su mano vyru šį klausimą jau aptarė, kai tik gėrybės arčiau stalų buvo nešamos.

Atvyko ir kavarskiečių,
ir anykštėnų

Rengdama vaikus, vis žvilgteriu pro langą. Jau yra iš Anykščių atvykusių. Virginijus Gvozdas skuba į poledinę žūklę, jo žmona Nijolė užsuka su mumis pasilabinti, saldainiais vaikučius pavaišina.
Jau atvykę ir neišskiriami draugai: dažnai čia žvejojantys kavarskietis Dainius Kalibatas ir anykštėnas Aurelijus Kaštaljanovas. Aurelijaus žmona Edita su sniego kastuvu teritoriją dar padailina, prie stalų šeimininkauti padeda.
Matau, kad prie žvejų prisijungia ir buvęs šoveniškis Valentas Navickas. Dairausi, ar mano vyras irgi jau eketę gręžia. Na, čia galioja savitas dėsnis: kas prie pat ežero gyvena, žuvies neturi…

Mugė ir pas mus – juk
Kaziukas!

Vilnonėmis kojinėmis prekiauja Ona Balčiūnienė. Sau ir vaikučiams perku net tris poras labai dailiai numegztų, šiltų ir nebrangių, vos 3-4 eurus kainuojančių kojinių. Mielai nupirkčiau ir savo vyrui, bet jis man nuolat tvirtina – „Man gi nešalta!“
Su malonumu už du eurus rankomis surištą šluotą įsigyju. Pamenu, pernai rudenį man prireikė, o kur begausi tokią? O ar daug dar tokių – mokančių ją surišti – yra? Tai gražiai iššluosiu pavasarį visus pašalius!
Anykštėnė Nijolė Gvozdienė apžiūri mugėje stovinčią puošnią lėlę, šalia kurios užrašas „Kazytės grožio prekių išpardavimas“. Čia yra ir mano rankomis pagamintų, papuoštų gumyčių mergaitėms į plaukus. Nijolė jau kažką perka, o mano dukrytė tik ir žiūri, kad daug nepirktų, kad jai dar pasiliktų. Ryte su Austėja sutarėme, kad jei visas išpirks, dar pasiūsiu. Lieka tų gumyčių, ir nemažai, nes šaltukas kiek atbaidė mažų mergyčių tėvelius nuo minties šventę švęsti lauke. O aš džiaugiuosi turėdama galimybę savo vaikus mokyti šiokio tokio verslumo pagrindų nuo mažų dienų.

Svečiai iš sniego pusnies

Jau lyg ir visi susirinkę, šventė gerokai įpusėjusi. Girdžiu Vytuką sakant, kad netolies sniege užklimpo viena mašina. Visi ją matom maždaug už 200 metrų. Pasirodo, Vytas jau buvo link tos mašinos pavažiavęs, bet atvykėliai nieko neturi: nei troso, nei kastuvo. Mikliai sėda stiprūs mūsų bendruomenės vyrai į mašiną ir po kelių minučių į mūsų sodybą ateina nepažįstami, bet linksmai nusiteikę ir draugiški svečiai. Smalsauju, iš kur atvykę ir kaip mus rado. Pasirodo, tai Ukmergės gyventojai, informaciją apie mūsų renginį feisbuke perskaitę, susigundė pas mus atvykti.
Įpylėme arbatos, bendruomenės pirmininkas savo skaniaisiais riestainiais pavaišino. Vėjas bando lįsti į plyšiukus, bet nė vienam nuotaikos tai negadina, mugė vilioja dar ką nors įsigyti.

Karšti lašinukai, dešrelės
ir dar garuojanti košė

Vaiva Galinytė siūlo ką tik židinyje pakeptų lašinukų nuo natūralaus medinio iešmo nusitraukti. Koks skanumėlis! Židinyje jau iškepė ir dešrelės. Bekąsdama kąsnį išgirstu: „Prašom karštos bulvių košės!“ Na ir puiki šeimininkė yra Vilma Kernagienė. Per kasmetinę Joninių šventę ji nuostabaus skonio žuviene visus vaišina, o šiandien karštos bulvių košės (ir dar su spirgučiais!) į mūsų kiemą atvežė!
Dažnas, ragaudamas karštą patiekalą, svarstė, ar ne geriau ir ne patogiau jaučiasi nei Kaziuko mugėje?

Tikroje šventėje – tikras
Kazys

Žvilgsniu pasitinkame dar vieną mašiną, kurią vairuoja kavarskietis Kazys Kalibatas. Simboliška ir gražu, kai į Kazimiero šventę bent vienas Kazys užsuka, kuriam malonu paspausti ranką – juk tikrasis vardadienis jau rytoj.
Gera Kazimierui į Budrius sugrįžti. Kadais, iki melioracijos, kuri viską sulygino su žeme, čia užaugo jis, jo brolis Vygantas ir sesuo Aldona. Dažnai užsuka Kazimieras į buvusią tėviškę tiesiog apsidairyti – juk dar likę kai kurie seni seni ąžuolai… O kiek išėjusiųjų…

Du ešeriukai – vienam
šuniukui?

Lėtais, sunkiais žingsniais pareina nuo ežero žvejotojas Dainius. Grąžtą nešasi, ant jo kibirą pasikabinęs. Stiprokas vėjas, akivaizdu, dar apsunkina žingsnius. Visų žvilgsniai tik į jį nukreipti, nes jau žinome, kaip atsakė į klausimą – „Kur jūsų žuvys?-“ kiti žvejai. Atsakymas buvo paprastas, palydėtas mostu į ežero pusę: „Ežere“. Tiesa, mažą ešeriuką anykštėnui A. Kaštaljanovui pavyko pagauti, bet argi tai vadinsi laimikiu… Smalsiai stebim paskutinį grįžtantįjį.
Dainius ranką į savo striukės kišenę kiša ir kažką traukia. Ogi du ešeriukai! Nuaidi nuskamba per laukus džiaugsmingas mūsų, susirinkusių, juokas. Dainius jau mojuoja šuneliui, o šis gražiai tarnauja ir uodegą vizgina.
Tiesa, verta paminėti įdomų faktą: žvejų žvejys Dainius, čia, šalia ežero užaugęs, nuolat žvejojęs, pats žuvies nevalgo jau daug metų. Man ir kitiems jis dažnai pagautą žuvelę nemokamai ar už puodelį kavos atiduoda.

Šiltų pokalbių – į jaukius
namus

Tuos, kam jau įraudo žandukai nuo šaltoko vėjo, kviečiu į vidų. Mažiausieji šiltame, žaislų pilname kambaryje randa veiklos su vyresnėmis mergaitėmis, o aš kviečiu prisėsti pirmą kartą pas mus besisvečiuojančių ukmergiškių porelę Gediminą ir Rasą.
Gediminui vis dar ima juokas, prisiminus, kaip jiedu su Rasa ieškojo mūsų sodybos, kaip klaidžiojo ir, jau visai nebetoli būdami, sniege užklimpo. „Kai supratau, kad galutinai užklimpau, pagalvojau, lauksiu pavasario, nes nei virvės, nei kastuvo neturiu. Jūsų bendruomenės vyrai du kartus stumtelėjo, ir sėkmingai išvažiavau, ir mūsų kelionės tikslas pasiektas“, – džiaugsmingai dalijosi įspūdžiais vyrukas.
Pasiteiravus, kodėl jauna pora pasirinko ieškoti renginio tokiame mažame kaimelyje, kai sostinėje šurmuliuoja Kaziuko mugė, Gedimino atsakymas buvo konkretus: „Aš nevažiuočiau į Vilnių. Per didelė ten žmonių masė. Daug komercijos. Ir tas bandos jausmas mūsų visai nebevilioja. Tik prisipirktume, ko nereikia. Pas jus – viskas kitaip, viskas savita ir jauku, netradiciška ir kažkas nauja mums. Esame maloniai nustebę“.
Ilgokai pabendravę, ne vieną puodelį arbatos išgėrę, atsisveikinome iki kito karto. Gediminas ir Rasa pažadėjo vėl atvykti. „Jau dabar žinau, kaip atvažiuot. O to griovio tai tikrai nepamiršiu“, – spausdamas man ranką dar šyptelėjo Gediminas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama