Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Lietuvos Respublikos įstatymai įpareigoja valstybės ir savivaldybės įmones bei biudžetines įstaigas savo internetinėse svetainėse skelbti vidutinius darbuotojų atlyginimus.
Tačiau tik kelios Anykščių valdiškos kontoros sąžingai laikosi įstatymų – dauguma Anykščių biudžetininkų arba ilgai suka galvą, kaip pateikti skaičius, kad vis tiek būtų neaišku, arba tiesiog bukai ignoruoja įstatymus.

Arvydas Katuoka pasitarė su Virgilijumi Vaičiuliu

UAB,,Anykščių vandenys“ ir UAB ,,Anykščių šiluma“ savo internetinėse svetainėse skelbdamos darbuotojų algas savo kolektyvus suskirstė į tris dalis – vadovaujantis personalas, administracija ir ,,kiti darbuotojai“.

Tiesa, UAB,,Anykščių šiluma“ skaičius pateikė kiek konkrečiau: lentelėje nurodoma, kiek kuriai kategorijai darbuotojų priskiriama. Vadovaujančiajai kategorijai ,,Anykščių šilumoje“ priskiriami du darbuotojai, kurie vidutiniškai uždirba 2218 eurų per mėnesį. Administracijos darbuotojams šioje įmonėje vidutiniškai mokama 1061 euro, ,,kitiems darbuotojams“ – 717 eurų algos.
,,Anykščių vandenys“ nenurodo, kiek šioje įmonėje yra vadovaujančiojo personalo, tačiau skelbia, kad vidutinė vadovų alga – 1943 eurai, administracijos – 892 eurai, ,,kitų darbuotojų“ – 723 eurai.
Tikėtina, kad darbuotojus į tris kategorijas pirmasis sugalvojo suskirstyti UAB,,Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis, o UAB,,Anykščių vandenys“ vadovas Alvydas Katuoka ne tik formą nusižiūrėjo, bet ją ir patobulino. Ar vandentiekio bokšto viršininkas yra vadovas? Na,aišku, vadovas – juk viršininkas…
UAB,,Anykščių komunalinis ūkis“laikinasis vadovas Jonas Žukauskas žmonių į viršininkus ir ,,kitus darbuotojus“ neskirsto. Šios kontoros svetainėje skelbiamas vienintelis algos parametras – vidutinė įmonės darbuotojų alga, kuri yra 580,8 euro. Lietuvos statistikos departamentas kiekvieną mėnesį skelbia kiekvienos šalies savivaldybės gyventojų vidutines algas – supaprastinant komunalininkų buhalterijos veiklą, būtų galima kopijuoti šį skaičių. Juk paties J.Žukausko alga taip pat sėkmingai pasimeta tarp 100 kitų komunalininkų, kaip kad pasimestų ir tarp 10 000 dirbančių anykštėnų.

Sporto ir kultūros centrai bei muziejus neturi ko slėpti

Anykščių kūno kultūros ir sporto centro internetiniame puslapyje skelbiama, kad direktoriaus Žilvino Ovsiuko vidutinė alga 1136, pavaduotojo – 710, vyr. buhalterio – 639, trenerių – vos 570 eurų.
Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko muziejaus svetainėje nurodoma, kad direktoriaus Antano Verbicko alga – 1174, direktoriaus pavaduotojo – 762, vyr. buhalterio – 1133, vadybininko – 938 (visoms šioms pareigybėms atstovauja po vieną asmenį), skyriaus vedėjo – 798 eurai. Muziejuje yra 5,75 etato ekskursijų vadovo-muziejaus prižiūrėtojo, šios pareigybės vidutinė alga 610 eurų, o muziejininkai, kurių 7,25 etato, vidutiniškai uždirba po 713 eurų. Anykščių kultūros centro direktorės Dijanos Petrokaitės alga 1196 eurai, pavaduotojo – 861, padalinių vadovų – 641, specialistų – 645, kvalifikuotų darbuotojų – 450 eurų.
Suprantamai algas paskelbė ir visos trys Anykščių miesto mokyklos. Tiesa, mokytojų alga nuo darbdavių norų praktiškai nepriklauso – ją lemia stažas, kategorija, darbo krūvis… Todėl J.Biliūno gimnazijos puslapyje pateikti įvairūs mokytojų algų variantai, pavyzdžiui, suskaičiuota, kad vidutinė gimnazijos mokytojų, turinčių daugiau nei 18 valandų per savaitę, alga yra 851 euras. Tačiau iki 10 metų stažo turintis vyr. mokytojas už 18 valandų krūvį gautų vos 495 eurus, o mokytojas-ekspertas su didesniu nei 15 metų stažu – 608 eurus per mėnesį.
J.Biliūno gimnazijos direktorės Reginos Drūsienės vidutinė mėnesinė alga – 1566, pavaduotojų – 1526 eurai.
A.Vienuolio progimnazijos direktorės Jurgitos Banienės alga – vos 888 eurai, pavaduotojų – 926 eurai. A.Baranausko pagrindinės mokyklos direktorė Dalia Kugienė uždirba 1222 eurus, pavaduotojai – 964 eurus.

Kaime gauti algą – gėda…

Regis, mokytojų algų slėpti nėra prasmės, jos šiaip ar taip nuspėjamos. Tačiau mažesniuose miesteliuose, matyt, apskritai gauti algas yra nesmagu. Kavarsko pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro puslapyje skelbiama tik direktorės Loretos Daugėlienės alga – 979 eurai. Troškūnų K.Inčiūros gimnazijos internetiniame puslapyje prie nuorodos ,,darbuotojų atlyginimai“ parašyta ,,informacija ruošiama“. O Svėdasų gimnazija prie nuorodos ,,darbuotojų atlyginimai“ sukrovė informaciją, kokie apskritai Lietuvos įstatymais nustatyti koeficentai švietimo darbuotojams.
Anykščių menų inkubatoriaus, Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos, Anykščių muzikos mokyklos, Anykščių menų centro internetinėse svetainėse apskritai nepavyko rasti nuorodų apie darbuotojų atlyginimus. Žinia, gal tos nuorodos ir yra, tik mums jų nepavyko rasti.
Prie Anykščių bibliotekos nuorodos apie darbuotojų atlyginimus – nurodomi įstatymai, kuriais remiantis atlyginimai privalo būti skelbiami, tačiau kur pati biblioteka paskelbė darbuotojų atlyginimus – neaišku, mums to atskleisti nepavyko.
Turbūt originaliausiai atlyginimus skelbia Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras. Toje įstaigoje vyr. operatoriui (algos vidurkis – 870 eurų), turizmo vyr. specialistui (640), turizmo specialistui (640), operatoriui (630) algos mokamos pinigais, o direktoriui ir vyr. finansininkui koeficientais. Direktoriaus koeficentas – 9,6, vyr.finansininko – 7,68.
Panašu, kad visi mūsų aukščiau minėti skaičiai yra algos ,,ant popieriaus“. Žinoma, turizmo ir verslo informacijos centro koeficentai gali būti dvejopai traktuotini – juos galima dauginti ir iš bruto, ir iš neto…

Administracija duomenis skelbia tvarkingai

Jau ne pirmi metai pakankamai tvarkingai atlyginimus skelbia Anykščių savivaldybės administracija. Valdininkai skelbti algų neskuba: pasibaigus ketvirčiui, dar vos ne ketvirtį skaičiuoja algų vidurkius, tačiau savivaldybės viešai pateikiama forma suprantama, aiški.
Meras Kęstutis Tubis pernai metų paskutinį ketvirtį vidutiniškai uždirbo 2772 eurus (lygiai tiek pat,kaip ir 2016 metų vidurkis). Vicemero Sigučio Obelevičiaus alga praėjusių metų paskutinį ketvirtį buvo 2486 eurai (2016 m. -2427 eurai), administracijos direktoriaus – 2000 (1342), direktoriaus pavaduotojo – 1544 (1272), mero patarėjų – 1102 (986), skyrių vedėjų – 1499 (1379), skyriaus vedėjų pavaduotojų – 1057 (919), vyriausiųjų specialistų – 1057 (919), vyresniųjų specialistų – 932 (750), seniūnų – 975 (881), seniūnų pavaduotojų – 799 (707).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama