Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Lietuvos ūkininkų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas Žilvinas Augustinavičius prognozuoja, kad žemdirbių ir vėl laukia nelengvi metai. Koją kiša ne tik prasti orai, bet ir šalies valdantieji. Nors už Lietuvos „vairo“ šiuo metu yra „valstiečiai“ ir, rodos, tuo ūkininkai turėtų tik džiaugtis, deja, realybė visai kitokia.
Apie Anykščių rajono ūkininkų kasdienybę portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbino Ž.Augustinavičių.

– Kaip pavyksta į Lietuvos ūkininkų sąjungos gretas burti rajono ūkininkus?
– Burti ūkininkus sekasi gan sunkiai, mūsų krašte jie nėra labai aktyvūs. Mums sunku orientuotis į centrinės Lietuvos rajonus, tokius, kaip Jonava, Kėdainiai, kur ūkininkų sąjunga vienija po 200 narių. Mes rajone turime per 80 narių ir tikimės, kad jų skaičių per keletą metų padidinsime ir 100 perkopsime.
– Teko dalyvauti Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavime, kuris vyko Anykščiuose. Pirmas įspūdis, kad šalies valdantiesiems ūkininkai žeria labai daug kritikos. Šalį valdo lyg ir jums giminingi „valstiečiai“. Ar nesate patenkinti jų priimamais sprendimais?

– Toli gražu ne. Ta kritika dabar nesibaigia. Buvęs Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavimas turbūt pažėrė dar daugiau kritikos, negu suvažiavimas, praeitą vasarą vykęs Anykščiuose. Tie sprendimai daugeliu atvejų būna kontraversiški ir vietoje to, kad reikalus pataisytų, gana dažnai juos ir pagadina.
– Ką taip kalbėdamas norite pasakyti?
– Turiu galvoje besitęsiančias problemas su žemės ūkio paskirties įsigijimo įstatymu, kuris vis tobulinamas, bet kaip jį betobulintų valdantieji, kokie jie bebūtų, niekaip nepavyksta įveikti taip vadinamųjų „berniukų“, kurie sugeba įsigyti daugiau žemės negu gali.
– Bet mes juk turime Seime atstovą, kuris labai gerai išmano žemės ūkio reikalus, Antaną Baurą?
– Vieno atstovo Seime neužtenka.Kitos pusės irgi dirba savo lobistinį darbą ir bet kuriais atvejais stengiasi surasti įstatymų spragas, kad būtų galima piktnaudžiauti ir įsigyti daugiau nei po 500 ha žemės ir sukoncentruoti žemės plotus vienose rankose. Yra ir kitų problemų, pavyzdžiui, aplinkosauginės. Reikalavimai vis griežtėja ir griežtėja, ir kai kuriais atvejais pralenkia reglamentus, kuriuos leidžia Briuselis. Priemonės būna rekomendacinės, pas mus jos tampa privalomomis. Kai kurie dalykai keičiasi ir į gerą pusę. Kalbamės ir kartais pavyksta įrodyti, kad supaprastintų tuos reikalavimus.
– Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas išplatino pranešimą, kuriame pabrėžė, kad dėl prastų orų ir šiemet ūkininkų laukia sunkūs metai.
– Artėjantys metai tkrai bus nelengvi. Kaip žinome, antroji praeitų metų pusė buvo be galo gausi lietaus, kuris nemažą dalį derliaus paskandino, o kai kuriems ūkininkams užkirto kelią pasėti žieminius javus. Tie, kurie pasėjo, irgi nelabai galės džiaugtis, nes nemažai vietų tas pasėlis paskendo. Kai kuriuose šalies regionuose, kai šalčiai prasidėjo, dar nebuvo sniego, todėl kol kas dar sunku prognozuoti, kokia situacija bus su žieminiais javais. Žieminiai pasėliai ūkiams, kurie užsiima grūdine ūkininyste, yra labai svarbūs, nes nuo jų daugeliu atveju priklauso ūkio sėkmė. Žieminių javų pasėlių derlingumas yra didesnis nei vasarinių.
– Portalo anyksta.lt skaitytojai yra pastebėję, kad žemės ūkis yra verslo šaka. Ir akivaizdu, jei ūkininkams nesiseka, jie garsiai šaukia, kad jiems reikia kompensuoti nuostolius, o kitų verslo šakų atstovai tiesiog dirba sukandę dantis.
– Nesutikčiau su tokiais pastebėjimais. Apie tas kompensacijas pirmieji pradėjo kalbėti ne ūkininkai.Nė viena iš ūkininkus vienijančių organizacijų rudenį neprašė kompensacijų, o prašė valdžios paskelbti „force majoure“, kad būtų lengviau kalbėtis su kreditoriais. Pirmasis apie kompensacijas prakalbo Ministras pirmininkas ir Žemės ūkio ministras Ukmergėje, kur vyko susitikimas su labiausiai nukentėjusių rajonų ūkininkais.
– O jūs ar jau gavote tas kompensacijas?
– Niekas dar negavo tų kompensacijų, kadangi tos kompensacijos, kurios buvo skirtos iš Europos Sąjungos, priešingai nei laukėme ir tikėjomės, buvo skirtos ne už paskendusius pasėlius, o už žuvusius ar nepasėtus žieminių javų pasėlius. Šią dieną vis dar derinamos kompensavimo taisyklės, kaip tie nukentėjusiems ūkininkams skirti pinigai turėtų būti padalyti. Iki rugsėjo tuos 9 milijonus eurų, kuriuos Lietuvai skyrė Europos Komisija, kažkokiu būdu padalys.
– Kalbama, kad Anykščių rajono ūkininkus realybėje labiausiai vargina prastai melioruoti laukai.
– Tie laukai nėra prastai melioruoti, tik susidėvėję melioracijos įrenginiai arba neprižiūrėti. Problema yra tie žemės savininkai, kurie neprižiūri savo žemių, leidžia joms užželti krūmais ir medžiais, kurių šaknys gadina melioracijos įrenginius.Taip pat bebrai melioracijos grioviuose pridaro užtvankų ir neleidžia nutekėti vandeniui. Melioracijos įrenginių priežiūra yra toks pirmaeilis dalykas, kuriuo užsiimti reikės jau artimiausioje ateityje. Nemažai ūkininkų jau dabar yra įsigiję technikos ir nelaukdami valdžios malonės patys remontuoja tuos įrenginius, patys valo griovius.
– Esate Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovas ir jau pats įsitikinote, kad dar viena ūkininkų bėda –vilkai.
– Esu pats nuo vilkų nukentėjęs, ir ne kartą. Kad vilkai visi bus išmedžioti Lietuvoje, to tikrai tikėtis neverta ir to nebus. Patys ūkininkai turi užsiimti savo gyvulių apsauga. Nakčiai juos turėtų suvaryti į tvartus. Reikia patiems saugotis, bet nukentėjus, reiktų kreiptis dėl kompensacijos, kuri šiuo metu galioja pagal teisės aktus.
– Ar ūkininkus tenkina jų užaugintos produkcijos supirkimo kainos, ar nekyla problemų ją realizuoti?
– Kainos yra tokios, kokios yra.Jų nepakeis nei rajono, nei centrinė valdžia. Esame priklausomi nuo to, kokios kainos yra pasaulinėse biržose. Dažnas ūkininkas mūsų rajone nesitenkina tuo, kad paskambintų didžiausiems supirkėjams ir pasiteirautų, kokios kainos, o stebi biržos kainų svyravimus. Rajone nėra kooperatyvo ar kažkokio kito ūkininkų junginio, kuris užsiimtų didesniu produkcijos kiekio supirkimu ir paskui pardavimu geresne kaina. Kitų rajonų patirtis rodo, kad tokie koopertayvai ganėtinai sėkmingai veikia.
– Ar ūkininkai prekiautų savo užauginta produkcija, jei Anykščiuose būtų atidarytas ūkininkų turgelis?
– Klausimas opus ir vertas didelių diskusijų. Neaišku, kiek toks turgelis būtų gyvybingas. Prekės tokiame turgelyje tikrai nebūtų pigesnės nei prekybos centruose. Visgi, manau, jei toks turgelis atsirastų Anykščiuose, tai tikrai būtų sveikintinas dalykas.
– Kokios perspektyvos Anykščių rajone kurtis naujiems ūkininkams?
– Žemės ūkis yra tokia sritis, kuri nėra labai patraukli jaunam žmogui. Tai darbui imli sritis ir ne kiekvienas jaunas žmogus, ypač jei jis nebuvo matęs pavyzdžio savo šeimoje, ryžtųsi pradėti ūkininko veiklą. Ir tai galbūt net didesnė kliūtis nei šiuo metu rajone esantis žemės stygius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama