Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Penktadienį Anykščiuose, „Nykščio namuose“, vyko Lietuvos ligoninių asociacijos, kuriai vadovauja Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas, visuotinis susirinkimas – konferencija. Medikai tikėjosi išgirsti atsakymus ir paaiškinimus iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų į ligoninėms aktualius klausimus. Tačiau ministerija kvietimą ignoravo.

Aukščiausi pareigūnai neatvyko

Į Lietuvos ligoninių asociacijos susirinkimą – konferenciją atvyko per 20 ligoninių vyriausiųjų gydytojų arba jų įgaliotų pavaduotojų.
Asociacija norėjo iš sveikatos ministro Aurelijaus Verygos ir ministerijai pavaldžių institucijų, vykdančių sveikatos sistemos politiką ir priežiūrą, vadovų išgirsti atsakymus į klausimus apie numatomą ligoninių tinklo pertvarką, išsiaiškinti neaiškumus dėl finansavimo ir dėl medikų atlyginimų kėlimo, jaunų specialistų pritraukimo į rajonus. Kaip „Anykštai“ sakė asociacijai nuo 2009 metų vadovaujantis D.Vaiginas, į konferenciją kvietė tiek ministrą A.Verygą, tiek Valstybinių ligonių kasų, tiek Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybų atstovus, tiek Seimo Sveikatos reikalų komitetą. Tačiau su medikais aptarti rajoninių ligoninių veiklai ypač svarbių klausimų neatvyko nei ministras, nei kuris nors kitas ministerijos atstovas, o iš viso Seimo Sveikatos reikalų komiteto, kuriame dirba ne vienas medikas, teatvažiavo vienintelis konservatorius Antanas Matulas. Į susitikimą atvyko ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto laikinasis Karjeros centro vadovas Linas Šablinskas.
Kvietimą išgirdo Ligonių kasos, kurios į konferenciją delegavo Šiaulių teritorinės ligoninių kasos vadovą Remigijų Mažeiką.

 

Viena ligoninė – beveik kaip
visos kartu sudėjus

Konferencijoje kalbėjęs Seimo narys A.Matulas, pats vadovavęs Pasvalio ligoninei, o vėliau Seimo Sveikatos komitetui, negailėjo kritikos dabartinei šalies valdžiai. Susirinkusius ligoninių vadovus A.Matulas įspėjo, kad jų ligoninėms gresia nykimas arba būti prijungtoms prie kitų ligoninių, o šalyje nėra regioninės politikos, tik centralizacijos projektų kopijavimas. Politikui atrodo, kad šalyje kuriama 2 – 3 miestų sistema. Pasak konservatoriaus, jei Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) patinka ekonominiai rodikliai, dar nereiškia, kad ligoninių reforma būtų gera paprastiems gyventojams, juo labiau, kad PSO yra visuomeninė organizacija ir jos rekomendacijų laikytis nebūtina. Nesvarbu, kad ministrams nemalonu klausytis PSO kritikos, gal geriau kurti savą, gyventojams palankią sistemą. Politikas baiminosi, kad po reformos artimiausia ligoninė, kurioje būtų teikiama reikalinga sveikatos paslauga, gali būti už kokio šimto kilometrų nuo gyventojo namų.
Seimo narys itin kritikavo norą optimizuoti ligoninių tinklą ir pateikė konkrečius skaičius, kiek kainuoja išlaikyti ligonines rajonuose. Pasak A.Matulo, visų rajonų ligoninių išlaikymas kainuoja 143 milijonus eurų, kai vien tik VU ligoninės Santaros klinikų kaštai valstybei siekia 111 milijonų, o LSMU ligoninei Kauno klinikoms išlaikyti reikalinga apie 122 milijonų eurų. „Apjungus visas rajonų ligonines nelabai ką laimėtume“, – apie biudžeto lėšų taupymą kalbėjo A.Matulas pridurdamas, kad paslaugas vis tiek turėtų teikti kitos ligoninės, o iš administravimo kaštų sumažinimo galbūt būtų galima sutaupyti kokį trečdalį sumos. „Bet kas tie 40 milijonų prieš milijardą?“, – retoriškai klausė Seimo narys kalbėdamas, kad sveikatos paslaugoms valstybė išleidžia per milijardą eurų.
„Savivaldybės, galit netekti ligoninių, susitelkit visi“, – stengtis išlaikyti ligonines rajonuose ragino A.Matulas.
„Faktas, kad šiandien nieko nėra iš ministerijos – jis šokiruojantis“, – įvykį, jog apie rajoninių ligoninių problemas kalbėtis neatvyko ne tik kad ministras, bet net žemesnio rango valdininkai, konstatavo Seimo narys.
Konservatorius pasakojo, kad vienas pažįstamas gydytojas, po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru A.Veryga, suskaičiavo, jog ministras net 16 kartų nežinojo, kaip atsakyti į medikų klausimus.
„Aš įžvelgiu tendenciją, kad tos įstaigos, kurios daugiausiai „šakojasi“ (ir Anykščiai, ir Pakruojis, ir Pasvalys), jų biudžetas, iš esmės, ir yra minusinis. Esate nuvaryti į minusą. Tai yra ženklas visiems kitiems“, – nesąžiningą ministerijos elgesį įtarė A.Matulas.
„Tie, kurie pakėlėte atlyginimus, ruoškitės, pateksite į „juodąjį“ sąrašą“, – ne ką geresnes visų rajoninių ligoninių perspektyvas įžvelgė politikas.
„Blogiausia situacija Anykščiuose, ar jūs paslaugų netekote?“, – kalbėdamas apie ligoninių finansavimo pokyčius klausė A.Matulas. Beje, A.Matulo žiniomis, Anykščių ligoninei, iš miestų ir miestelių ligoninių, finansavimas mažėja labiausiai, net 116 tūkstančių eurų lyginant su pernai metais.

Kliudė lėtai važiuojantys

Konferencijoje šiek tiek vėluodamas pasirodė ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, kuris į ją atskubėjo iš Kauno: „Kaunas yra toliau negu galvojom <…> ir labai daug lėtai važiuojančių asmenų važiavo įvairiomis kryptimis“, – dėl vėlavimo teisinosi Anykščių meras.
„Jei rajone labai didelis lyčių skirtumas, vyrai ar moterys patiria labai didelį stresą ir finansuoti reikia labiau. Kitaip nesuprantu kodėl“, – K.Tubis piktinosi vienu iš rodiklių, kad medicinos finansavimas rajone turėtų priklausyti ne tik nuo gyventojų skaičiaus, bet ir nuo jų lyties.
K.Tubis kalbėjo, kad į rajoną dirbti atvykstantiems darbingo amžiaus gydytojams savivaldybė pasiruošusi suteikti būstus gyventi. „Pas mus eilių nei darželiuose, nei mokyklose nerasta“, – sąlygas Anykščiuose medikams gyrė meras.
Rajono vadovas teigė, kad nelabai įsivaizduoja, kaip Sveikatos apsaugos ministerija galėtų tapti Anykščių ligoninės, kurios steigėja yra Anykščių rajono savivaldybė, dalininke, nes kiekvieną sprendimą turėtų tvirtinti Anykščių rajono Taryba. Kitas reikalas, jei ligoninę iš savivaldybės perimtų ministerija: „Bet aš kategoriškai prieš rajonų, regionų naikinimą. Buvo deklaruota vienaip, kad regionai vystysis, mes matome, kad visos įstaigos centralizuojamos“, – pridurdamas, kad centralizavimas į vieną miestą gali kelti grėsmę net nacionaliniam saugumui, kalbėjo K.Tubis.
„Mes rėmėm mediciną, remiam ir, turbūt, remsim“, – apie savivaldybės nuopelnus medicinai kalbėjo meras sakydamas, kad Anykščių rajonas klesti ir net grąžina skolas.

Seka Anykščių aktualijas

Konferencijoje paaiškėjo, kad kitų miestų medikai domisi Anykščių rajono arba bent jau rajono ligoninės gyvenimu.
Seimo narys A.Matulas kalbėjo, kad jis skaito Anykščių spaudą ir jam labai keista, kodėl Anykščių valdžia pykstasi su medikais, kai turėtų suremti pečius ir vieningai laikytis.
Panašų klausimą, dėl Anykščių ligoninės padėties, kad savivaldybė sudarė galimybes Anykščių ligoninės dalininke tapti Sveikatos apsaugos ministerijai, Anykščių rajono merui K.Tubiui uždavė nuo pat 1975 metų Joniškio ligoninei vadovaujantis Edmundas Baltakis.
„Mes nepasakėme, kad ministerija ateis. Gali būti bet koks dalininkas, galbūt tai būtų užsienio kompanija. Tai tik galimybė, tai tik praviri varteliai. Be mūsų žinios dalininkais niekas netaps. Jei Taryba nuspręs, kad reikalinga, tai… sakykim taip – ką rašo spauda kartais visiškai skiriasi nuo tikrovės. Kaip dažnai skiriasi, turbūt kiekvienas ant savo kailio esate patyrę“, – panašu, kad apeliuoti į asmeniškumus gydytojams pabandė meras.
Beje, vienas iš gydytojų rezonavo į K.Tubio teiginį, kad jauniems gydytojams savivaldybė suteiks būstus: „Mere, jūs galite ne vieną duoti – nevažiuos“.
Konferenciją baigė LSMU Karjeros centro laikinasis vadovas L.Šablinskas. Universiteto atstovas pristatė galimybes, kad jauni medikai gali vykti semtis praktikos į rajonų ligonines, kad universitetas tai palaiko ir, vykdydami projektus, net padeda išsinuomoti būstą.

Abejoja, ar ką sutaupytų

Ligoninių asociacijos prezidentas D.Vaiginas, „Anykštos“ paklaustas apie sutaupomas lėšas panaikinus rajonines ligonines arba bent jau jų skyrius, abejojo, kad valstybė iš to sutaupytų, nes mažosios ligoninės tas pačias paslaugas atlieka pigiau, todėl dar klausimas ar valstybė finansiškai ką nors laimėtų.
Gydytojas sakė esantis dėkingas Valstybinės ligonių kasos direktorei Jūratei Sabalienei už prisidėjimą organizuojant konferenciją ir Akreditavimo tarnybos direktorei Norai Ribokienei, kuri korektiškai pranešė, kad atvykti negalės, nes nespėja suderinti grafikų.
„Sveikatos apsauga nėra verslas. Aš lyginu su gelbėjimo tarnybomis, policija, juk nesakysi, kad jei nėra nusikaltimų, tai nereikia ir policijos. Tada, juk, jei karas nevyksta, nereikia kariuomenės. Čia tas pats – jei mažai ligonių, tai nereikia sveikatos įstaigų“, – kad ligoninės atlieka visuomenei svarbią funkciją kalbėjo D.Vaiginas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama