Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Anykščių koplyčioje), gegužės 23 dieną, vyko „Anykštėnų forumas“. Kelios dešimtys anykštėnų diskutavo, kaip turėtų atrodyti Anykščiai, kokias idėjas reikėtų įgyvendinti mieste, ko Anykščiams trūksta. Tikėtina, kad tokie, problemoms ir siūlymams iškelti skirti anykštėnų susibūrimai, gali virsti tradicija.

Idėja gimė „Suneštinyje“

Forumą, į kurį buvo kviečiamos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos, visi miestui ir gyvenamajai aplinkai neabejingi anykštėnai, kuriame buvo keliamos bendruomenėms aktualios problemos ir dalinamasi patirtimis bei idėjomis, organizavo Anykščių rajono savivaldybės NVO taryba, Pasaulio anykštėnų bendrija ir miesto bendruomenės.
Forumą moderavo NVO Tarybos pirmininkė, Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingoji sekretorė Monika Peldavičiūtė.
Forumas sutraukė kelias dešimtis Anykščių miesto ir rajono gyventojų, tarp jų ir Anykščių rajono savivaldybės valdžios atstovų.

Moderatorė M.Peldavičiūtė, pristatydama renginį pasakojo, kad idėja rengti forumus gimė „Suneštinio“, kuris vyko vasario 16- ąją, tai dienai atgimusiame restorane „Puntukas“, metu. Pranešėja kalbėjo, kad forumai, kuriuose anykštėnai nagrinėtų aktualias temas, turėtų būti tęstinės, o ne vienkartinės veiklos. Šiame forume gyventojai buvo pakviesti diskutuoti trimis klausimais.

Hamakai sulaukė plojimų

Forumą simboliškai buvo galima dalinti į dvi pagrindines tematines dalis. Pirmojoje – patirtimi dalinosi bendruomenių atstovai, pranešėjai pasakojo apie pasaulinius pavyzdžius, kaip veikia nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, rodė, kaip jos gali pakeisti miestų vaizdą. Pavyzdžiui, viena iš renginio moderatorių, Simona Vaitkutė, pasakojo apie miestą Meksikoje, kurį naujam gyvenimui prikėlė įsikūrusi bendruomenė. Pranešėja kėlė problemą, kad Anykščiuose yra daug viešųjų erdvių, bet jos visos institucinės, trūksta vietų, kuriose galėtų rinktis bendruomenės, jaunimas ir jose bendrauti, leisti laiką. Kaip pavyzdį, S.Vaitkutė pasakojo apie jaunimo namus Suomijoje. Juose renkasi jaunimas ir ten iš neformalaus bendravimo gimsta naujos idėjos bei iniciatyvos: „Bendruomenei reikia tokios erdvės, kurioje galėtų susiburti“, – kad bendruomenės be savo namų sunkiai gali egzistuoti, kalbėjo pranešėja.
Anykščių rajono savivaldybės vicemeras Sigutis Obelevičius domėjosi, kaip Suomijoje bendruomenės išlaiko pastatus, nes Anykščiuose, anot buvusio mero, yra buvę atvejų, kai savivaldybės skirtų pastatų bendruomenės atsisako, nes negali jų išlaikyti.
Vicemerui atsakė, kad savivaldybė Suomijoje centrą dotuoja. Juo labiau, kad suomiai skaičiavo, jog dotuoti verta, nes atvirame jaunimo centre gimsta nujos idėjos, kurios net padeda kurti verslus.
Kad Anykščiuose trūksta erdvių bendruomenėms ir atvirų jaunimo centrų, akcentavo ne vienas kalbėjęs anykštėnas.
Anykščių J.Biliūno gimnazijos prezidentas Šarūnas Grigonis taip pat akcentavo, kad jaunimui trūksta vietų, kuriose galėtų rinktis ir kurti: „Idėjų labo“ pavyzdys bibliotekoje rodo, kad jaunimas nori kurti, o ne stovėti prie „Maximos“ ir skaičiuoti žvaigždes“, – apie jaunimo iniciatyvumą kalbėjo gimnazijos prezidentas. O po jo išsakytos idėjos, kad mieste, skirtingose vietose reikėtų įrengti 50 hamakų, salėje nugriaudėjo pritariantys plojimai.
Kitas pranešėjas, Anykščių rajono Vietos veiklos grupės (VVG) vadovas Jurijus Nikitinas, savo pristatyme griovė mitus: „Jei gyveni uždaroje informacinėje erdvėje, atrodo, kad kaime žmonės tik geria. Kitas mitas, kad kaime pristatė pastatų ir ten nieko nevyksta“, – apie kaimų menkinimą kalbėjo pranešėjas. J.Nikitinas neigė, jog bendruomenės kaime neveiklios. Pateikdamas skaidrę iš dešimtmečio senumo pristatymo, kurioje buvo pažymėta, kad bendruomenėms trūksta iniciatyvumo, VVG vadovas teigė, kad iniciatyvumo trūkumas jau praeitis, kad dabar bendruomenės aktyviai teikia projektus ir daug jų sulaukia paramos. J.Nikitinas ragino nepamiršti, kad ne tik mieste, bet ir kaimuose gyvena žmonės: „Kaimo žmonėms ypatingai svarbu, kad žvyrkeliai būtų asfaltuojami“.
M.Peldavičiūtė pasakojo apie lėto miesto idėją. Idėja, kuri gimė, kaip atsakas prieš vis greitėjančios civilizacijos keliamą stresą, vis labiau plinta. Lėto miesto idėja atsirado 1989 metais Italijoje. Pasaulyje šiuo metu yra 236 miestai, kurie prisijungė prie šios dėjos, tačiau Baltijos šalyse nėra nei vieno tokio miesto: „Galime būti pirmieji <…> Lėtas miestas – gyvenimas be streso“, – Anykščiams perspektyvą įžvelgė Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingoji sekretorė.
Į forumą atvyko ir Kauno Šančių bendruomenės atstovai. Kauniečiai dalinosi patirtimi, kaip jiems pavyko organizuoti bendruomenę įtraukiančius renginius ir su kokiais iššūkiais susidūrė.
Renginyje taip pat kalbėjo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Meras pasakojo, kokius darbus nuveikė savivaldybė ir, kad procentaliai Anykščių savivaldybė kultūrai skiria daugiausiai iš visų šalies savivaldybių.

Dėmesys – maistui

Antrojoje forumo dalyje susirinkusieji išsiskirstė į tris grupes, kuriose tarpusavyje diskutavo ir išsakė pasiūlymus, kurie buvo surašomi ant didelių popieriaus lapų.
Anykštėnai diskutavo apie Anykščių viziją ir infrastruktūrą, savivaldą ir bendruomenę, Anykščių miesto ir rajono ryšius, ką miestas ir rajonas gali pasiūlyti vienas kitam?
Diskutuodami grupėse anykštėnai pasakojo apie problemas su kuriomis susiduria, su nepatogumais, kuriuos reikia išspręsti. Ne viena idėja skirtingose grupėse buvo skirta maistui, susirinkusieji kalbėjo apie ūkininkų turgelio reikalingumą, kad reikia sudaryti paprastesnes sąlygas kaimų gyventojams parduoti maisto produktus mieste, kad pardavimo procesas būtų kaip įmanoma paprastesnis ir patogesnis tiek miesto, tiek kaimo gyventojams. Tokių idėjų iškėlimas grupėse, kadangi dalyvavo tiek miesto, tiek kaimų gyventojai, padėjo ir geriau suprasti, su kokiomis problemomis susiduria abi pusės.
Bendruomenės skundėsi, kad jos per vėlai sužino apie savivaldybėje priimamus spendimus, skundėsi formaliu ryšiu tarp savivaldos ir gyventojų: „Vis tik vyksta nesusikalbėjimas tarp gyventojų ir savivaldos, vis tik procesai turi būti padiktuoti iš apačios, o ne nuleisti iš viršaus“, – tarp problemų skambėjo ir komunikacijos trūkumo tarp valdžios ir gyventojų konstatavimas.
Anykštėnai kabėjo, kad reikėtų plėtoti vienkiemių turizmą, ekologinį turizmą, ekologinę augalininkystę, lėto miesto viziją, pageidavo elektromobilių įkrovimo stotelių. Norėjo daugiau edukacinių veiklų apie sveikatingumą, svarstė, kad Anykščių technologijos mokykla galėtų persiorientuoti į sveikatingumo profesijų mokymą. Mažiems verslams, amatams plėtoti, anot kai kurių susirinkusiųjų, trūksta paramos.
Anykštėnai, ypač jauni, atvykę iš kitų šalies regionų, kalbėjo apie problemą, kad Anykščiuose trūksta gyvenamųjų būstų, kad reikia ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama