Laikraščio anonsas


Apklausa

Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

  • Čia turbūt pokštas? (50%, 2 b.)
  • Daržai turėtų būti arčiau žmonių - mikrorajonuose (25%, 1 b.)
  • Paverskime visą miesto parką daržu (25%, 1 b.)
  • Manęs daržininkystė nedomina (0%, 0 b.)

Balsavo: 4

Loading ... Loading ...

Dienos komentaras

Kodel kyla tokios problemos ?: „Atsakymas paprastas – Nera rajone šeimininko. Pavasarį tikimės jį jau turėti ! Dabar jau visi suprantame, kad policiniai metodai rajono valdymui nera tinkami ir posakis „Man patinka komandinis darbas – aš duodu komandas, jus vykdote“ neturi buti rajono vadovo koziris. Nepasitikėjimas ir komandos visokiais būdais žeminimas priveda valdymą prie visiškos destrukcijos. Tai turi matyti ir suprasti rajono Taryba ir imtis atitinkamų veiksmų ! Na bet jei rajono Taryba šiuo klausimu nekompetentinga, palauksime pavasario ir bėdą išspręsime patys. Rajono gyventojai, rinkejai.“


Sentencija

LUKAS PAKELTIS, Anykščių rajono tarybos narys: „Manau, kad žmonės susidarys nuomonę, kad policininkams vieta policijoje arba pensijoje.“


Dienos anekdotas

Bendra Rusijos – JAV kosminė įgula skrenda virš Rusijos. Amerikiečiai su prietaisais stebi Žemės paviršių. Staiga vienas amerikietis sušunka:
– Klausykit, labai keistas dalykas. Kaskart, kai skrendame virš Rusijos, aš nuolat matau žmones su teleskopais, tūkstančius tokių žmonių. Jūsų tauta labai domisi astronomija?
– Ne, – atsako rusas, – jie tiesiog geria tiesiai iš butelio.


Keturių Anykščių biudžetininkų penkių dienų kelionė po Gruziją rajono biudžetui kainavo apie 4000 – 5000 eurų.
Gegužės 24-28 dienomis Gruzijos Telavio mieste viešėjo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, jo sekretorė Jurgita Povilaitienė, patarėjas Dominykas Tutkus bei A.Vienuolio progimnazijos direktorė Jurgita Banienė. Už mokesčių mokėtojų pinigus jiems nupirkti lėktuvo bilietai, išmokėti komandiruotpinigiai, taip pat jiems už dienas kelionėje priskaičiuotos ir algos.
Panašu, kad valdiškas turizmas buvęs nepigus, nes Anykščių savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka „Anykštai“ konkrečių skaičių nepateikė. Atsakydamas į „Anykštos“ paklausimus direktorius žurnalistui, tarytum, nurodė pačiam išsispręsti biudžeto išlaidų rebusą.

Skrydžio kaina – 1332 eurai

A.Gališanka „Anykštai“ nurodė, kad delegacijos narių skrydžių į Gruziją ir atgal bilietai kainavo 1 332, 28 eurus. Direktorius, „Anykštos“ raštu paklaustas, kokios komandiruotpinigių sumos išmokėtos delegacijos nariams, parašė, jog komandiruotpinigiai biudžetininkams mokėti, o sumas patarė pasiskaičiuoti pačiam žurnalistui.
„Anykščių rajono savivaldybės delegacijos vizito į Gruziją nariams komandiruotpinigiai apskaičiuoti ir mokėti vadovaujantis Tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gruodžio 15 d. nutarimo Nr. 1433 redakcija).“ – išdėstė administracijos direktorius.

Tenka ieškoti Vyriausybės nutarimo… Jame nurodoma, kokie komandiruotpinigiai mokami vykstant į vieną ar kitą pasaulio šalį. Gruzijos „tarifas“ – 35 eurai parai. Skaičiuojame. 35×5 = 175 eurai kiekvienam delegacijos nariui, taip sakant suvenyrų Gruzijoje pirkimui (vynas, čiurčkela, magnetukai…). Įstaigų vadovams įstatymai leidžia komandiruotpinigius mokėti dvigubu tarifu. Tad merui K.Tubiui ir A.Vienuolio progimnazijos direktoriai J.Banieniai galimai išmokėta ne po 175 eurus, o po 350 eurų. Taigi, galima bendra ketvertuko komandiruotpinigių suma – 1050 eurų… Smulkmena, tačiau maloni.
Lėktuvo bilietai – 1332 eurai, komandiruotpinigiai (galimai) – 1050 eurų. Turime 2 382 euriukus.

Už buvimo Gruzijoje dienas mokėtos algos

Į klausimą apie algų mokėjimą už Gruzijoje praleistas dienas administracijos direktorius A.Gališanka atsakė taip pat konkrečiai, kaip ir apie komandiruotpinigius: „Vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 107 straipsnio 2 dalimi, darbuotojo komandiruotės metu darbuotojui paliekamas jo darbo užmokestis. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo 43 str. 5 dalimi, valstybės tarnautojams yra garantuojama einamos pareigos ir nustatytas darbo užmokestis, kai valstybės tarnautojai yra išsiųsti į tarnybinę komandiruotę – darbo dienomis komandiruotėje bei komandiruotės metu kelionėje išbūtą laiką.“
Pagal šią formuluotę – algos biudžetininkams gali būti mokamos ne tik už komandiruotėje išbūtas darbo dienas, bet ir komandiruotės metu išbūtą laiką. Už visą išbūtą laiką? Ar, pvz. anykštėnų miego valandos Telavyje rajono biudžetui jau nekainavo?
Kadangi administracijos direktorius į žurnalisto klausimus atsakinėjo aptakiai, galime tik aptakiai ir apskaičiuoti. Mero K.Tubio viešai skelbiama mėnesinė alga – 2 814 eurų. Reiškia, jo darbo diena vidutiniškai kainuoja 130-140 eurų. Už darbą švenčių dienomis galima algą mokėti dvigubu tarifu. Meras komandiruotėje buvo 3 darbo dienas ir 2 nedarbo dienas. Tad 130 eurų reiktų dauginti ne iš 5, o iš 7. Išeina 910 eurų. Kitų trijų delegacijos narių algos daug mažesnės nei mero. Kieno du, kieno ir tris kartus. Tačiau, kaip beskaičiuosi, visam trejetui dar bent tūkstantis eurų algoms buvo išmokėtas. Taigi, visa ketvertuko kelionės po Gruziją išlaidų suma greičiausiai yra didesnė, nei 4000 eurų. Gal ir visus 5000 eurų mero, jo sekretorės, jo patarėjo ir A.Vienuolio progimnazijos direktorės kelionė po Gruziją mums kainavo.
Tiesa, A.Vienuolio progimnazijos direktorei komandiruotpinigiai ir, žinoma, alga, mokėti ne tiesiogiai iš rajono biudžeto, bet iš progimnazijos biudžeto.

Pigiausia Lesote ir Svazilende

Sprendžiant pagal Vyriausybės nustatytas komandiruotpinigių į konkrečią šalį sumas, svarbu, kad Anykščiai nepradėtų megzti draugiškų santykių su Japonija. Valdininkui už vieną dieną Japonijoje būtų išmokama 76 eurų dienpinigių. Tuo tarpu su Lesotu ir Svazilendu, draugaukim į sveikatą. Šios šalys laikomos pigiausiomis, jose nustatyta vos po 19 eurų dienpinigių suma.
Komandiruotėje esantiems asmenims gali būti mokami ir nakvynpinigiai. Nakvynės Gruzijoje Vyriausybės nustatyta galima kompensuojama suma – 215 eurų už naktį.
Tiesa, nakvynpinigiai anykštėnams nebuvo mokėti. Anykščių savivaldybės administracijos direktorius A.Gališanka „Anykštai“ nurodė, kad už mero, jo sekretorės, jo patarėjo ir A.Vienuolio progimnazijos direktorės nakvynes mokėto gruzinai. Žodžiu, miegas lyg ir nekainavo, tačiau nakvynės išlaidos laikytinos mainais. Greičiausiai iš mūsų rajono biudžeto apmokamos mūsų miesto svečių nakvynės Anykščiuose. Ir, žinoma, į Anykščius atvykusio gruzino į „profkės“ bendrabutį nesiųsi, kai turi prabangų SPA.

Labai gerai reprezentavo

Iš Anykščių rajono valdžios mezgamų tarptautinių ryšių naudos rajonui nesimato. (Na, gal yra naudos, tik nesimato.) Anykščiuose lyg ir nėra bendrų Lietuvos – Gruzijos įmonių, nėra žinių, apie mūsų ūkininkų braškių, avinų bei „Anykščių vyno“ „Vorutos“ eksportą į Gruziją. Tiesa, „Norfoje“ yra „Boržomio“… Kas gi iki Telavio ir Anykščių ryšių užmezgimo apie „Boržomi“ buvo girdėjęs?
Savivaldybės administracijos direktoriaus A.Gališankos paklausėme, kokiais principais remiantis suformuota Anykščių savivaldybės delegacija vykusi į Gruziją.
„Delegacija suformuota atsižvelgiant į darbuotojų kompetencijas, jų gebėjimus reprezentuoti Anykščių rajono savivaldybę ir pagal vizito metu numatomus spręsti klausimus“ – atsakė direktorius.
„Anykštos“ pakalbinta delegacijos narė, mero sekretorė J.Povilaitienė apie tai, kokius ji vizito metu sprendė klausimus, sakė, kad „kiekvienas neturėjome individualių užduočių“ ir patarė apie anykštėnų vizitą į Gruziją pasiskaityti, nes „ten viskas parašyta“.
Mums pavyko informaciją apie šį vizitą rasti tik Telavi miesto „Facebook“-e. Tiesa, lengvai perskaitomos tik nuotraukos, gruzinišką tekstą skaityti – sunkiau. Nors, gal čia tik aš kalboms negabus.
„დელეგაციებს თელავის იაკობ გოგებაშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დარბაზში საზეიმო ვითარებაში შეხვდნენ თელავის მუნიციპალიტეტის მერი შოთა ნარეკლიშვილი, მერის პირველი მოადგილე გიორგი თუშიშვილი, მერის მოადგილეები გურამი გურაბანიძე და ალექსანდრე საჩიშვილი, თელავის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე არჩილ თხლაშიძე, მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლები და მასპინძლები.“ – apie anykštėnų vizitą rašoma Telavi „Facebook“-e.
Visgi, tikėtina, kad Gruzijoje numatytų klausimų sprendimas buvęs mažiau aktualus, nei gebėjimas reprezentuoti Anykščių savivaldybę. O tada dėl moteriškosios delegacijos dalies pasirinkimo lyg ir klausimų nebekyla. Skonio reikalas… „Buvau pakviesta mero. Sutikau dalyvauti“ – kaip tapo delegacijos nare, sakė J.Povilaitienė.
Labai svarbi Gruzijos tradicija – ilgai trunkančios užstalės. D.Tutkus – jaunas, stiprus, ištvermingas vyras. Tikėtina garbingai ir jis Anykščius reprezentavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Susiję straipsniai:Taip pat skaitykite:


Trečiadienį į Vokietijos Mainco miestą dalyvauti Kalėdų festivalyje Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis išvyko ne vienas. Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad kartu su meru K.Tubiu į trijų dienų trukmės kelionę į Vokietiją iškeliavo ir vokiečių kalbos mokytoja Viol ... Skaityti daugiau >>

Ilgametė Anykščių rajono tarybos sekretorė Vaiva Strepeikė perėjo dirbti į civilinės metrikacijos sferą. Ji kaip ir anksčiau dirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, tačiau darbas iš esmės pasikeitė. Vietoj V.Strepeikės, Tarybos sekretore jau pradėjo dirbti A ... Skaityti daugiau >>

Treti metai Viešintų seniūnija neturi nuolatinio seniūno. Keli anksčiau skelbti konkursai neįvyko. Tačiau, po Naujųjų seniūnija, greičiausiai, turės nuolatinį vadovą. Savivaldybės administracijos skelbtame konkurse šį kartą ryžosi dalyvauti trys asmenys. Kiek iš jų galės dal ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė pateko tarp 19 Lietuvos savivaldybių, kurioms skirtas finansavimas įrengti nemokamo belaidžio interneto zonoms viešosiose erdvėse. WiFi zonoms įrengti skirti 15 tūkst. eurų, – pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Gyventojai kviečiami iš ... Skaityti daugiau >>

Šiandien ankstų rytą Vyskupo skvero šlaite žiemiškais akcentais pasipuošė užrašas ANYKŠČIAI. Anykščių rajono savivaldybės administracijos iniciatyva Antano Vienuolio progimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Gitana Valančiūniene ir Valentinu Gudėnu darbavosi prie  ... Skaityti daugiau >>

Startuoja paskutinis aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapas. Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskričių bendruomenės visą mėnesį, iki rugpjūčio vidurio, rinks nenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą, senus nešiojamuosius akumuliatorius ir baterijas. „Tai jau ... Skaityti daugiau >>

Šiandien –  paskutinioji Zitos Neniškienės, kaip Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorės, darbo diena. Su gėlių žiedais ta proga Z.Neniškienę aplankė ir už darbą įstaigoje dėkojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevi ... Skaityti daugiau >>

Policija gavo  Vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajono savivaldybėje pranešimą, kad vyras (gim. 1987 m.), gyvenantis  Anykščiuose, Vairuotojų g., galimai smurtavo prieš mažamečius vaikus (gim. 2011 m. ir gim. 2013 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ... Skaityti daugiau >>

Liepos 13 dieną  apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyvenančiai  Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo prisistatęs chirurgu pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reiks operuoti, o tam, kad draugei Milda ... Skaityti daugiau >>

Į policiją kreipėsi Anykščių miško festivalio organizatoriams įrangą paskolinęs ir ją praradęs  vyras.
Gautas 1960 metais gimusio vyro  pareiškimas, kad biržėlio 26 dieną  dingo sportinis tinklas ir trosas. Birželio 20 dieną  jis paskolino sportinį tinklą ir trosą ... Skaityti daugiau >>

Liepos 14 dieną  apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinimui sustabdytas automobilis HONDA FIT. Pas keleivį (gim. 1986 m.), gyvenantį  Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami politileniniai paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai ... Skaityti daugiau >>

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus tęsia pernai prasidėjusią Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose programą. Dešimt liepos dienų Anykščiuose gyvena ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupia Ukrainos istorinio bestselerio tėvu tituluojamas 67 metų ... Skaityti daugiau >>

Anykščių rajono savivaldybė paskelbė maisto kotelių viešąjį pirkimą. Šios kortelės bus išdalintos sergantiems tuberkulioze. Anykščių rajono savivaldybė tokiuu būdu sergančiuosius šia liga skatins gydytis.   Iš viso suplanuota įsigyti 400 maisto kortelių. Kortelių tiek ... Skaityti daugiau >>

Šeštadienį į posėdį susirinko Darbo partijos taryba, kurioje buvo patvirtinti kandidatai į savivaldybių merus. Anykščių rajone į merus kandidatuos  Vaidutis Zlatkus.

... Skaityti daugiau >>

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

... Skaityti daugiau >>

Mes facebook’e

Reklama